boks, forum, zobacz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
ISSN 2084-5693
Wiadomości ze świata boksu
(Nie)kontrowersyjny wywiad z Kamilem Szeremetą
05.05.2020 - Marek Cudek


Przyznam, że Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO)zaimponował mi w tej rozmowie. To nie tylko bystry, rozsądny sportowiec, ale też człowiek zupełnie pozbawiony chęci kreowania jakiegoś wizerunku. Z jego refleksyjnych wypowiedzi biją spokój, logika i świadomość realnych możliwości. Z pewnością będę mu kibicował w dalszych ringowych poczynaniach.

Rozmowę przeprowadził nasz specjalista od wnikliwych wywiadów Kamil Pietraszko.

Kamil Pietraszko: Przed naszą rozmową usłyszałem od kolegi, że skoro będę przeprowadzał wywiad z Kamilem Szeremetą, to będzie na pewno wiało nudą, ponieważ według niego nie jesteś kontrowersyjną osobą. Nie chcę robić z ciebie świętego za życia, ale...[Czytaj więcej]
12 Komentarzy
Banks: "Gołowkin będzie gotowy na trzecie starcie z Canelo"
04.05.2020 - Dominik Węgłowski


Jonathon Banks, trener mistrza świata IBF wagi średniej Giennadija Gołowkina (40-1-1) chce trzeciej walki z Saulem "Canelo" Alvarezem(53-1-2).

Ich potyczka we wrześniu 2017 roku zakończyła się kontrowersyjnym dla wielu remisem. Rok później rewanżowe starcie też było bardzo wyrównane, jednak po dwunastu rundach sędziowie orzekli zwycięstwo punktowe Alvareza.

Sprawa, która może nas napawać optymizmem to fakt, że zdaniem Banksa "Triple G" powinien stoczyć walkę na przetarcie przed dopełnieniem trylogii z "El Niño Guadalajara". Co może oznaczać, że zdecydują się na obowiązkową obronę pasa z naszym niepokonanym Kamilem Szeremetą (21-0)

Kazach pozostaje nieaktywny od października ubiegłego roku, kiedy to po ciężkiej ringowej wojnie...[Czytaj więcej]
15 Komentarzy
Post-majówkowa Prasówka Boxing.pl 04-05-2020
04.05.2020 - Marek Cudek


Promotor walki Hagler-Leonard, słynny Bob Arum opowiedział Chrisowi Mannixowi z DAZN o tym dlaczego nie doszło do rewanżu.

Marvin mówił mi po walce, że czuje zmęczenie boksem. Rok później, zawsze będę pamiętał tę datę, Caesars Palasa robiło event, coś w rodzaju: tribute to boxing w Caesars Palace. Byli Ali, Leonard, Hearns, Duran i Hagler, każdy tam był, wszyscy w smokingach.

W pewnej chwili, podczas obiadu (siedziałem obok Raya) Leonard rozejrzał się po sali i rzekł: "Bob, weź pogadaj z Marvinem, niech nie będzie głupcem, zróbmy ten rewanż, weźmiemy dużo kasy".


Oczywiście, poszedłem. Zapytałem: "Marvin, gadałem z Rayem, chciałby zrobić rewanż, jest fortuna do zarobienia". Marvin spojrzał chłodno i odrzekł: "Bob, powiedz...[Czytaj więcej]
5 Komentarzy
Krzysztof Zimnoch nadal otwarty na pojedynek ze Szpilką, ale...
02.05.2020 - Marek Cudek
[/IMG][/URL]


Nasz współpracownik Kamil Pietraszko idzie jak burza. Dzisiejszy wywiad z Krzysztofem Zimnochem (22-3, 15 KO)

Polecamy teksty Kamila na stronie "Podlaski Boks" na Facebooku.

Kamil Pietraszko: Niecałe pół roku temu powróciłeś na zawodowy ring po ponad dwóch latach przerwy. Radom po raz kolejny okazał się dla ciebie nieszczęśliwym miejscem, ponieważ zarówno wcześniej z Joeyem Abellem jak i ostatnio Krzysztofem Twardowskim przegrywałeś tam przed czasem i na dodatek na początku walki [odpowiednio w trzeciej i drugiej rundzie - przyp. red.]. Nie chciałbym wracać do bolesnych porażek, interesuje mnie twoja przyszłość - podobno nie zawiesiłeś rękawic na kołku i myślisz jeszcze...[Czytaj więcej]
18 Komentarzy
Prasówka Boxing.pl 02-05-2020
02.05.2020 - Marek Cudek

Adam Kownacki na początku kariery.Adam Kownacki ((20-1, 15 KO) potwierdził w materiale dla telewizji Fox, że chciałby zmierzyć się z Andym Ruizem Juniorem (33-2, 22 KO). Obaj pięściarze boksuja dla Ala Haymona.

Kownacki: takie zestawienie jest jak najbardziej możliwe, tym bardziej, że to jedna z najlepszych walk do zrobienia. Razem z Chrisem Arreolą pobiliśmy rekordy wyprowadzonych i trafionych ciosów w wadze ciężkiej. W mojej walce z Ruizem prawdopodobnie byłoby tak samo.Czas końca pierwszej fazy rozkwitu koronawirusa obfituje w...[Czytaj więcej]
22 Komentarzy
O największym moralnym zwycięstwie George'a Foremana
01.05.2020 - Marek Cudek


Arne K. Lang wspomina potyczkę między Foremanem a Holyfieldem.

Dwadzieścia pięć lat temu, 42-letni George Foreman stał się bohaterem ludu. Po ponad 16 latach od porażki z Alim w Zairze, wyszedł do niepokonanego, 28-letniego Evandera Holyfielda opromienionego wygraną w 3 rundzie z Busterem Douglasem. Foreman miał już 24 wygrane od powrotu, ale poza Gerrym Cooneyem i Adilsonem Rodriguesem nie walczył z nikim znaczącym.

Holyfield nie był szczególnie mocno faworyzowany przez bukmacherów, w Las Vegas było to 3:1, ale generalne odczucie było takie, że Foreman miał mieć swój payday i po kilku rundach "złoży swój namiot". Zakładano też, że jeśli George zostanie "podłączony", to ringowy Rudy Battle wstrzyma walkę szybciej niż byłoby w odwrotnym przypadku.
...[Czytaj więcej]
19 Komentarzy
Michał Syrowatka: Liczik nie jest już moim trenerem
30.04.2020 - Marek Cudek


Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wywiad z Michałem Syrowatką (22-3, 7 KO), który opowiedział między innymi o rozstaniu z trenerem Andrzejem Liczikiem, walce z Przemkiem Runowskim, zmianie promotora i życiu w koronawirusowej izolacji.

Rozmowa została przeprowadzona przez naszego współpracownika Kamila Pietraszkę, który prowadzi projekt "Podlaski Boks" na Facebooku.

Kamil Pietraszko: Michale, zacznę prowokacyjnie słowami z piosenki Dżemu - "Człowieku, co się z Tobą dzieje?!". W ciągu zaledwie jednego roku zdążyłeś rozstać się z grupą KnockOut Promotions Andrzeja Wasilewskiego, następnie zawiązać współpracę ze stajnią Chorten Boxing Production Dariusza...[Czytaj więcej]
1 Komentarz
44. rocznica zwycięstwa Muhammada Alego nad Jimmym Youngiem
30.04.2020 - Patryk Konieczny

Dziś mija 44. rocznica zwycięstwa Muhammada Alego (50-2) nad Jimmym Youngiem (17-4-2).

Ta walka pokazała, że aby zdetronizować mistrza należy go znokautować, albo pokonać "do wiwatu". Niestety, teza jest ta powtarzana po dziś dzień.

Sędzia punktowy, Tom Kelly widział zwycięstwo Aliego, wypunktował 72-65 (10-3-2 w rundach), podczas gdy sędzia Terry Moore wypunktował walkę w rozmiarach 71-64 (11-4 w rundach), natomiast sędzia Larry Barrett, zapisał wynik 70-68 (7-5-3) dla ówczesnego mistrza. Kibice wygwizdali ten werdykt.

Myślałem, że wygrałem walkę - powiedział Young. Naprawdę myślałem, że będę nowym mistrzem wagi ciężkiej.

Arthur Mercante Sr. odniósł się do punktacji sędziego...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
Stephen Edwards o duecie Ruiz Jr-Eddy Reynoso
30.04.2020 - Marek Cudek


Czołowy publicysta Boxing Scene o współpracy Andy'ego Ruiza Juniora z nowym trenerem Eddym Reynoso. Coach z Meksyku jest najbardziej znany z prowadzenia Saula Alvareza.

Motto Trenera Roku 2019: nie bądź kimś, kto tylko przygotowuje pięściarzy, bądź profesorem, który uczy boksu.

Eddy jest synem Josego "Chepo" Reynoso, za dnia rzeźnika, a wieczorami oddanego fachowca, trenującego młodych łobuziaków w maleńkim gymie w Guadalajarze. Prowadzi Alvareza od 13 roku życia, od początku kierował silnego rudowłosego chłopaka do boksu opartego na mocnej kontrze. Menedżer Frank Espinoza podkreśla oddanie Reynoso życiowej pasji, trener ma niesamowitą bokserską biblioteczkę z pełną kolekcją Ring Magazine od 1930 roku.

Stephen Edwards o szansach duetu Ruiz Jr -...[Czytaj więcej]
5 Komentarzy
Adam Abramowitz prześwietla Golden Boy Promotions
30.04.2020 - Marek Cudek


Adam Abramowitz otworzył na swoim blogu interesujący cykl ukazujący poszczególne grupy promotorskie. Na pierwszy ogień poszła ekipa "Golden Boya", kontynuacja mile widziana, bo jest to przystępne kompendium wiedzy, idealne wręcz do stworzenia jakiejś miniksiążeczki dla pięściarzy, menedżerów i ludzi mediów.

Grupa: Golden Boy Promotions

Ogólne informacje: po rozstaniu z Alem Haymonem, grupa straciła wielu czołowych pięściarzy i próbuje od nowa zbudować stabilność. W Golden Boy zostali Saul "Canelo" Alvarez, kilku solidnych weteranów (Jorge Linares, David Lemieux, Lucas Matthysse) i paru interesujących prospektów. W ostatnich pięciu latach grupa podpisała umowy z dziesiątkami pięściarzami na różnym...[Czytaj więcej]
6 Komentarzy
Joshua: moja walka marzeń to starcie z Lenoxem Lewisem
30.04.2020 - Dominik Węgłowski


Unifikacyjne starcie między Anthonym Joshuą (23-1), a Tysonem Furym (30-0-1) byłoby największym wydarzeniem w historii brytyjskiego boksu i obecnie jest największą walką, jaką można zorganizować nie tylko w wadze ciężkiej, ale całym bokserskim świecie. Jednak nie jest to wymarzona walka Joshuy. Został niedawno zapytany przez Annę Woolhouse ze Sky Sport o to, jaka jest jego walka marzeń, z kim najbardziej chciałby się zmierzyć ze wszystkich bokserów w historii. "Najbardziej marzyłbym o walce z Lennoxem Lewisem (41-2-1) - powiedział.

Joshua i Lewis od dłuższego czasu mają napięte relacje, głównie za sprawą częstej krytyki z ust byłego mistrza świata, Lennox często krytykował Joshuę między innymi przy okazji pojedynków Deontaya Wildera na...[Czytaj więcej]
18 Komentarzy
Mariusz Wach - Kevin Johnson 12 czerwca w PPV
28.04.2020 - Patryk Konieczny

Mariusz Wach(35-6, 19 KO) powróci na ring 12 czerwca podczas gali organizowanej w Pałacu w Konarach. Jego przeciwnikiem będzie były pretendent do pasa mistrzowskiego Kevin Johnson (34-16-1, 18 KO). Gala bez udziału publiczności będzie transmitowana w systemie PPV.
52 Komentarzy
Bob Arum: boks wróci w czerwcu
28.04.2020 - Dominik Węgłowski


Szef Top Rank rozmawiał z Joe Tassitore na antenie ESPN przed powtórką gali Pacquiao vs Cotto z 2009 roku. Dziennikarz zapytał Boba Aruma kiedy można się spodziewać boksu na żywo.

Mamy nadzieję, że zaczniemy działać w czerwcu, współpracujemy z komisjami sportowymi w Nevadzie, Kalifornii i Teksasie- powiedział 88-letni promotor. Wydarzenia będą się odbywać bez udziału publiczności, będziemy testować mnóstwo ludzi, zawodników, trenerów, sędziów, operatorów itp. Wszyscy zostaną dokładnie zbadani. Chcielibyśmy organizować dwie, trzy gale tygodniowo - oświadczył.

Jakie rodzaje walk zobaczymy?
Każda walka będzie dobra, każda walka będzie konkurencyjna. Niektóre będą większe niż inne- powiedział. Wszystkich zawodników znacie już z anteny ESPN.

...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
BEST I FACED: Marco Antonio Barrera
28.04.2020 - Patryk Konieczny

Marco Antonio „Baby Faced Assassin” Barrera został zawodowcem w wieku 15 lat. Wygrał pierwsze 43 walki w swojej karierze. Swój pierwszy tytuł, pas organizacji WBO zdobył w 1995 roku zwyciężając z Danielem Jimenezem. Mistrzostwa udanie bronił osiem razy. Tytuł stracił w walce z Juniorem Jonesem w 1996 roku. Wielu wówczas skreśliło meksykańskiego wojownika.

Nie mieli racji. Barrera wrócił i dał się zapamiętać dwoma wygranymi w legendarnej trylogii z rodakiem Erikiem Moralesem w latach 2000-2004. Barrera w pokonanym polu zostawił takich pięściarzy jak Naseem Hamed, Johnny Tapia, Kevin Kelley i Paulie Ayala. Natomiast dwukrotnie przegrał z Mannym Pacquiao i raz z Juanem Manuelem Marquezem.

Zdecydowanie najlepsza i zakończona zwycięstwem była walka z...[Czytaj więcej]
4 Komentarzy
De La Hoya: boks zawsze dawał radę i tym razem nie będzie inaczej
27.04.2020 - Patryk Konieczny

Oscar De La Hoya, szef Golden Boy Promotions, uważa, że ​​gale bokserskie powrócą w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa większość wydarzeń bokserskich została anulowana.

Golden Boy Promotions odłożyła kilka eventów w czasie. Powrót Saula „Canelo” Alvareza, który miał wystąpić na gali planowanej na 2 maja w święto Cinco De Mayo, z mistrzem wagi superśredniej WBO Billy Joe Saundersem nie dojdzie do skutku. Prawdopodobną datą, kiedy będziemy mogli zobaczyć Meksykanina między linami, będzie 12 września 2020 r.

De La Hoya zdaje sobie sprawę, że gale bokserskie będzie można organizować wyłącznie za zamkniętymi drzwiami bez udziału publiczności.

Ameryka potrzebuje...[Czytaj więcej]
2 Komentarzy
Dan Rafael: Głowacki – Huck jedną z najlepszych walk wszech czasów w wadze cruiser
27.04.2020 - Marek Cudek


W nocy na Twitterze Dan Rafael wspomniał o starciu Toney- Jirov ze względu na przypadającą wczoraj 17 rocznicę tej nieprawdopodobnej ringowej wojny. Oprócz tego Dan Rafael wymienił jeszcze pierwsze starcie Evandera Holyfielda z Muhammadem Qawim, które odbyło się 12 lipca 1986 roku, a zaraz za nimi umieścił takie walki jak półfinałowe starcie I edycji turnieju WBSS między Mairisem Bredisem i Yunierem Dorticosem oraz pojedynek o pas WBO Krzysztofa Głowackiego z Marco Huckiem.

Źródło: Dan Rafael/Twitter, Dominik Węgłowski/Redakcja
28 Komentarzy
Mark Traffet: spodziewam się dużo lepszej sprzedaży Fury-Wilder III
27.04.2020 - Marek Cudek


Znów głośno o trzeciej walce między Deontayem Wilderem a Tysonem Furym.

Mark Traffet, były wiceprezes ds. operacji sportowych i PPV w HBO powiedział, że trzecia walka zaplanowana na 3 Września 2020 może przynieść aż 1,5 miliona sprzedanych przyłączy PPV w USA, to dwa razy więcej niż w poprzedniej walce, która sprzedała, przypomnijmy, 800 tysięcy dostępów.

Głos w sprawie tej walki w weekend zabrał również prezydent WBC Mauricio Sulaiman, który twierdzi, że w nadchodzącym starciu kluczową rolę odegra psychika, a mniejszą presja i to, że jego zdaniem Wilder nie ma nic do stracenia w tej walce, będzie kluczowe dla jego lepszej dyspozycji.

Uważa również że pozytywny wpływ będzie miało przesunięcie walki z lipca na wrzesień z...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
Kownacki: nadal jestem jednym z najlepszych zawodników wagi ciężkiej na świecie.
25.04.2020 - Patryk Konieczny

W najnowszym odcinku Time Out With Ray Flores, Adam Kownacki (20-1, 15 KO) wypowiedział się o sytuacji związanej z porażką z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO)

To była dla mnie nowa sytuacja, zranienie. Zamiast zrobić krok do tyłu, zrobiłem krok do przodu, próbując się z nim bić. Byłem zamroczony i posłał mnie na deski. Wstałem, ale przeciwnik zasypał mnie ciosami i skończył robotę. To była lekcja, z której muszę wyciągnąć wnioski.

Mam nadzieję, że udowodnię wszystkim, że ta porażka to tylko wypadek przy pracy. Robert Helenius jest facetem, którego pokonam dziewięć na dziesięć razy, ta jedna porażka miała miejsce tamtej nocy.

Nadal jestem jednym z najlepszych zawodników wagi ciężkiej na świecie. Udowodnię to w mojej
...[Czytaj więcej]
31 Komentarzy
Mocne 24h na Twitterze
25.04.2020 - Marek Cudek


...[Czytaj więcej]
14 Komentarzy
Mike Tyson wraca na ring
25.04.2020 - Tejksio

Tak, tak, to nie żart. Nie będzie to jednak historia o kolejnym starszym panu, który nie jest w stanie wytrzymać na sportowej emeryturze i snując nierealne marzenia o powrocie na tron wznawia zawodową karierę. Mike Tyson (50-6, 44 KO) postanowił stoczyć kilka pokazowych pojedynków, a cel ma być szczytny.

Najmłodszy niekwestionowany mistrz świata wagi ciężkiej profesjonalną karierę zakończył 15 lat temu, przegrywając przed czasem z dobrze znanym polskim kibicom Kevinem McBride'em. Niedługo potem stoczył jeszcze pokazowy pojedynek z będącym w bardzo słabej formie (przede wszystkim fizycznej) Coreyem Sandersem, po czym na dobre rozstał się z ringiem. Wiele wskazuje jednak na to, że niedługo sytuacja ulegnie zmianie.

– To będą maksymalnie czterorundowe walki charytatywne. Chcę pomóc bezdomnym oraz takim...[Czytaj więcej]
20 Komentarzy
Damian Jonak: sporty walki są słabo opłacalne
23.04.2020 - Marek Cudek


Damian Jonak:

Zgodziłem się na najbardziej szczery i otwarty wywiad, jakiego kiedykolwiek udzieliłem, ponieważ chciałbym, aby wielu moich kibiców, hejterów, środowisko bokserskie poznało, jakie były prawdziwe fakty i jakie mechanizmy towarzyszą mojej ukochanej dyscyplinie sportowej. A boksuję już ponad ćwierć wieku.

Nie wiem, czy po naszym wywiadzie wzrośnie świadomość ludzi, czemu akurat tak wyszło z moim boksowaniem. Nie wiem, czy młodszym kolegom moja historia pozwoli nie popełniać pewnych błędów. Jestem zawsze do waszej dyspozycji – możecie do mnie pisać na Instagramie, Facebooku. Chętnie pomogę w waszej sportowej drodze jako menadżer lub doradca. Na pewno w ringu nie powiedziałem ostatniego słowa. Jeszcze zawalczę i będzie dobra bitka. Będę
...[Czytaj więcej]
8 Komentarzy
Krzysztof Kraśnicki: „firemeczka” to określenie złośliwe.
22.04.2020 - Marek Cudek


Fragmenty gorącego wywiadu z Krzysztofem Kraśnickim dla Super Expressu.

Mateusz Fudala: Na początku zapytam nieco prowokacyjnie. Polski Wydział Boksu Zawodowego to poważna instytucja, czy „firemeczka”?

Krzysztof Kraśnicki, prezes Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego: „Firemeczka” to określenie złośliwe. Polski Wydział Boksu Zawodowego figuruje w ramach firmy.

Powołanej jako jednoosobowa działalność gospodarcza?

Tak. To jednoosobowa działalność, powołana do celów działań w boksie zawodowym. Współpracuje m.in. z sędziami, lekarzami itd.

Jakie są najważniejsze założenia PWBZ?

PWBZ nadzoruje gale boksu i monitoruje badania zawodników, na podstawie których może wydać...[Czytaj więcej]
9 Komentarzy
Trimble: Adam narzucił na siebie zbyt dużą presję
22.04.2020 - Marek Cudek


Przemysławowi Osiakowi z Przeglądu Sportowego udało się porozmawiać z Keithem Trimble'em. Coach Adama Kownackiego został przepytany dość dokładnie w temacie błędów, wagi, defensywy podopiecznego. Zapraszamy do lektury esencji z rozmowy.

Przemysław Osiak: Jaka jest teraz najkorzystniejsza opcja dla Adama Kownackiego po przegranej z Robertem Heleniusem? Rewanż z Heleniusem, czy starcie z kimś innym? Fin w niedawnym wywiadzie powiedział mi, że w rewanżu znów pobiłby Kownackiego, gdyż Adam wybitnie pasuje mu stylowo. Helenius twierdzi, że bardzo lubi walczyć pod presją.

Keith Trimble: Helenius ma dwa metry wzrostu i duży zasięg ramion, ale to nie stanowi dla nas problemu. Robert oczywiście powie, że lubi, gdy mniejsi zawodnicy na niego...[Czytaj więcej]
11 Komentarzy
Szpilka vs. TVP Sport runda I
21.04.2020 - Marek Cudek


Artur Szpilka powrócił w programie "W ringu" do tematu walki z Siergiejem Radczenką. Nie chodzi jednak o rewanż (pięściarz przechodzi obecnie rehabilitację, po operacji barku), a o pierwszą potyczkę. Szpilka ma żal do komentatorów TVP Sport o to, że niewłaściwie ocenili walkę, która jego zdaniem była bliska i nie tak kontrowersyjna, jak sugerowano.

Artur Szpilka:

Oglądałem raz, bez głosu, bo uważam, że pieprzyli głupoty. Można coś powiedzieć, ale nie tak skandalicznie, jak oni to powiedzieli i to też w jakimś sensie wywołało lawinę ludzi i taki hejt

...[Czytaj więcej]
54 Komentarzy
Usyk: czuję się znakomicie i dzięki Bogu mogę normalnie trenować
21.04.2020 - Marek Cudek


Oleksandr Usyk (17-0, 13 KO) robi wszystko, co w jego mocy, by utrzymać formę w trudnym czasie. Charyzmatyczny, mający swój styl nie tylko na ringu, w rozmowie z Przemysławem Osiakiem dla Przeglądu Sportowego opowiada o treningach na Ukrainie, walkach kobiet, potencjalnej walce Lopez - Łomaczenko i faulu Breidisa. Jak zwykle, jest też coś o wilkach.

Przemysław Osiak: Jak na Ukrainie walczy się z koronawirusem? Musiał pan ograniczyć treningi na świeżym powietrzu?

Oleksandr Usyk: Czuję się znakomicie i dzięki Bogu mogę normalnie trenować. Mieszkam jakieś 50-60 kilometrów za Kijowem. Policjanci nie chodzą po lasach, bo uznają, że raczej nikogo tam nie spotkają. W każdym razie kiedy wybieram się na przebieżkę, to nikt mnie nie...[Czytaj więcej]
15 Komentarzy
Publicystyka
Polish Fantasy Cruiser Tournament - wyniki
27.05.2020 - Marek Cudek


Ale ossochozi z tym Polish Fantasy Cruiser Tournament? Kiedy będzie i kto wystąpi? A może "to już było i nie wróci więcej"? Dla tych, którzy nie zdążyli się załapać i uczestniczyć w tym znaczącym wydarzeniu parę słów wyjaśnienia.

Turniej się odbył i szczęśliwie zakończył. Liczba uczestników zabawy przerosła nasze oczekiwania. Właśnie dzisiaj nastąpi oficjalna prezentacja...[Czytaj więcej]
9 Komentarzy
RSC: Top 10 P4P - najlepsi z najlepszych
14.05.2020 - Andrzej Pastuszek
>

Dzisiaj w Videoblogu RSC pierwsza dziesiątka P4P - czyli najlepsi z najlepszych. Zapraszam! #bokswczasachzarazy
0 Komentarzy
Joe Calzaghe - posąg na kruchych podstawach!?
11.05.2020 - Marek Cudek


Dominic Sauboorah z portalu Boxing News 24 obudził uśpione zarazą demony (w głównej mierze - kontynentalne) rzucając im na pożarcie idola wyspiarzy - Joego Calzaghe'a. Postać z pozoru bez skazy, nie do ruszenia, człowiek, który ma oddanych fanów także w Polsce. Nie mam wątpliwości, że to były demony,...[Czytaj więcej]
50 Komentarzy
Aneks do P4P wszech czasów polskich pieściarzy profesjonalnych
11.05.2020 - Marek Cudek


Na polskim Twitterze niedawno trwał festiwal notowań P4P wszech czasów polskich pięściarzy profesjonalnych. Eksperci prezentowali swoje nieoczywiste nieraz zestawienia, pojawiły się wnikliwe komentarze rzucające nowe światło na niektóre postacie. Patrząc po nazwiskach: Gołota, Adamek,
...[Czytaj więcej]
5 Komentarzy
Wywiady
Michał Syrowatka: Liczik nie jest już moim trenerem
30.04.2020 - Marek Cudek


Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wywiad z Michałem Syrowatką (22-3, 7 KO), który opowiedział między innymi o rozstaniu z trenerem Andrzejem Liczikiem, walce z Przemkiem Runowskim, zmianie promotora i życiu w koronawirusowej izolacji.

Rozmowa została przeprowadzona przez naszego...[Czytaj więcej]
1 Komentarz
D.Wrzesiński dla Boxing.pl: "Nie muszę udawać, pajacować czy robić coś wbrew sobie."
10.03.2020 - Patryk KoniecznyDamian Wrzesiński (19-1-2, 5 KO) w ostatnim występie na gali Tymex Boxing w Dzierżoniowie pokonał na punkty Meksykanina Sergio Puente (28-10, 12 KO). Zawodnik ze Złotowa w rozmowie z Boxing.pl opowiedział na kilka pytań dotyczących swoich planów oraz o sprawach bieżących. Zapraszam do...[Czytaj więcej]
2 Komentarzy
Ankieta
Czy Andre Ward jest ATG?
OGŁOSZENIA/REKLAMA
Maj 2020
S M T W T F S
2627282930 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 123456
Wydawca
Ikonsulting.pl Sp. z o.o.
70-254 Szczecin
ul. Łokietka 2/1
Współpraca
Wspiera nas Forum Kredyciak
O boxing.pl
Boxing.pl to najstarszy portal bokserski w Polsce i największe krajowe forum o tej tematyce. Boxing.pl jest platformą informacyjną o wydarzeniach bokserskich oraz miejscem wymiany poglądów w merytoryczny sposób. Tutaj możesz przeczytać najnowsze wieści ze świata pięściarstwa, unikalne felietony i artykuły historyczne, relacje na żywo z gal i konferencji, zapowiedzi najbardziej oczekiwanych walk oraz autorskie wywiady z popularnymi przedstawicielami tej dyscypliny.

Boxing.pl to miejsce tych bardziej ambitnych kibiców, którzy pragną dowiedzieć się czegoś więcej niż tylko suchych faktów prezentowanych na typowo informacyjnych portalach. To utrwalona przez lata społeczność, składająca się z dojrzałych, znających się na rzeczy fanów sztuki pięściarstwa oraz ludzi ze środowiska, dzielących się tutaj swoją wiedzą i punktem widzenia. Tylko tutaj możesz wdać się w wielodniową polemikę dotyczącą trzech minut pojedynku sprzed 60 lat, przeczytać wielostronicowe porównania dokonań największych legend zawodowego pięściarstwa oraz uchwycić mało popularne i niepoprawne politycznie fakty.

Tylko na Boxing.pl redakcja złożona z wieloletnich pasjonatów pięściarstwa funkcjonuje w nieustannej interakcji z użytkownikami portalu. Tutaj członkowie redakcji nie izolują się od krytyki, nie boją się pytań, nie uciekają od debaty, dzielą się swoimi prywatnymi opiniami i są gotowi bronić ich w rozmowie z każdym, kto ma coś interesującego do powiedzenia.

Boxing.pl to tradycja oraz najwyższy poziom merytoryczny i publicystyczny w Polsce. Witamy!
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.