boks, forum, zobacz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
ISSN 2084-5693
Wiadomości ze świata boksu
Frank Warren: chcemy zbudować coś naprawdę dużego
06.11.2020 - Marek Cudek


Wywiad Andrzeja Kostyry z promotorem Frankiem Warrenem.

Andrzej Kostyra: Był pan promotorem wielu bokserskich gwiazd: Prince’a Naseema Hameda, Franka Bruno, Amira Khana, Joe Calzaghego, Rickyego Hattona, Tysona Fury… Zaczął pan w Royal Albert Hall 40 lat temu. Jak pan wspomina tę galę teraz?

Frank Warren: Pierwsza gala była chyba w hotelu Bloomsbury, 1 grudnia 1980 roku, to było oczywiście bardzo dawno temu. Wrzuciłem dwóch amerykańskich półciężkich – Otisa Gordona i Jerryego Martina. Na papierze wydawało się, że to będzie świetna walka, ale będę z tobą szczery - była beznadziejna, bardzo nudna, nie mieliśmy wtedy wielu fanów, więc to był fatalny chrzest w profesjonalnym boksie [...].

Do tej pory Pana firma Queensberry...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Antoni Partum o aferze PBU - PWBZ - Boxrec
06.11.2020 - Marek Cudek


W serwisie Sport.PL bardzo dobry tekst Antoniego Partuma o aferce "PBU - PWBZ - Boxrec". Klarownie, interesująco, dogłębnie. Polecam!

Całość

Mateusz Borek:

Jak przeczytałem statut PUB, to później płakałem ze śmiechu. "Podnoszenie poziomu sędziowania"? Niedawno Grzegorz Molenda sędziował walkę Tomasza Gromadzkiego z Remigiuszem Wozem. I choć stał metr od sytuacji, w której zawodnicy zderzyli się głowami, to wyliczył Woza. Po walce PUB nakazuje rewanż między zawodnikami. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to promotor ma być zobowiązany do opłacenia rewanżu?! Promotor ma...[Czytaj więcej]
5 Komentarzy
Kto kogo - podsumowanie bokserskiego weekendu: Inoue, Tank, Usyk
02.11.2020 - Marek Cudek


Zanim przejdę do omówienia weekendowych walk, pragnę zwrócić Waszą uwagę na niedoszłe chwilowo do skutku intrygujące wtorkowe zestawienie w którym 20-letni Tajlandczyk, zwany przez niektórych już teraz "Srisaketem II" Thanongsak Simsri miał zmierzyć się z mistrzem WBA junior muszej Japończykiem Hiroto Kyoguchim. Walka będzie przełożona na późniejszy termin, bo faworyt z Kraju Kwitnącej Wiśni miał niestety wynik pozytywny w teście na Covid-19.

Podsumowanie weekendu będę prowadził od walk w których rywalizacja stała na najbardziej wyrównanym i najwyższym poziomie do tych mniej istotnych i bardziej jednostronnych. Koniec października był wyborny dla kibica boksu, najbliższy równie interesujący będzie dopiero w okolicach 12 grudnia, kiedy to zobaczymy...[Czytaj więcej]
1 Komentarz
Prognostyk Boxing.PL część druga: Davis - Santa Cruz, Inoue - Maloney i inne walki
31.10.2020 - Marek Cudek


Dziś dalsza część naszego prognostyk. Miłej lektury i udanych typów!

SOBOTA

USA

Showtime kolejny raz daje radę - gala w San Antonio prezentuje się budująco.

Gervonta Davis - Leo Santa Cruz

W świetnie reklamowanej walce wieczoru o pasy dwóch różnych dywizji zmierzą się Gervonta Davis (23-0, 22 KO) z mistrzem czterech kategorii Meksykaninem Leo Santa Cruzem (37-1-1, 19 KO). Stawką pojedynku będą pasy WBA: w wadze lekkiej i super piórkowej, pierwszy jestw posiadaniu protegowanego Floyda Mayweathera Juniora - Gervonty Davisa, drugi to obecni własność Santa Cruza.

Meksykanin ma kapitalny bilans walk z posiadaczami tytułu (9-1, 5 KO) i z pewnością ma w sobie żyłkę ryzykanta, bo "Tank"...[Czytaj więcej]
30 Komentarzy
Prognostyk Boxing.PL część pierwsza: Munguia, Usyk, Selby i in.
31.10.2020 - Marek Cudek


Na zdjęciu Dereck Chisora.

Zapraszam na pierwszą część Prognostyka. W sobotę około 18 część druga

Po raz kolejny mam przyjemność napisać, że ten bokserski weekend również jest "wspaniały, najlepszy" dla wszystkich kibiców boksu, będzie się działo!

PIĄTEK

Jaime Munguia - Tureano Johnson

O wakujący pas WBO Inter-Continental w wadze średniej zmierzą się Jaime Munguia (35-0, 28 KO) i Tureano Johnson (21-2-1, 15 KO).

Johnson nie jest mistrzem defensywy, a Munguia ma czym uderzyć. Na dodatek rady od Erika "The Terribld" Moralesa pewnie mu nie zaszkodzą. Młodszy i zdolniejszy wygra, raczej przed czasem w późniejszych rundach, choć złamać twardego pięściarza z Wysp Bahama...[Czytaj więcej]
4 Komentarzy
Sonda Boxing PL: Davis czy Santa Cruz?
29.10.2020 - Marek Cudek


Przed nami jedna z najciekawszych walk roku. O pas WBA w wadze junior lekkiej będą walczyć obecny mistrz Amerykanin Gervonta Davis (23-0, 22 KO) z Meksykaninem Leo Santa Cruzem (37-1-1, 19 KO).
5 Komentarzy
Sonda Boxing.PL: Usyk czy Chisora?
29.10.2020 - Marek Cudek


Jak zwykle jutro późnym wieczorem zaprezentujemy kolejny Prognostyk Boxing.PL. Dzień później na antenie TVP Sport (transmisje również online i w aplikacji) od 20.00 bokserski wieczór w Londynie, który uświetni pierwsza ważna walka Ukraińca Oleksandra Usyka (17-0, 13 KO) w wadze ciężkiej z prawdziwym ciężkim, twardym i doświadczonym Brytyjczykiem Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO).

Zapraszam do typowania i wypowiedzi, sondę dołączę za kilka minut.
49 Komentarzy
Kto Kogo, czyli podsumowanie weekendu: Estrada, Choco, Lipiniec, Łaszczyk i inni
27.10.2020 - Marek Cudek


Weekendowe walki miały być tylko przygrywką do ewentualnego Gonzales - Estrada II, jednak wcale nie jest wykluczone, że przystawki będą lepsze od dania głównego.

Estrada - Cuadras

Carlos Cuadras (39-4-1, 27 KO) ponownie zebrał wszystkie siły i wstrzymał oddech wiernych kibiców Juana Francisco Estrady (41-3, 28 KO) fundując "El Gallo" liczenie w trzeciej rundzie i bijąc się cios za cios w pozostałych odsłonach.

Po nokdaunie Estrada poszedł na wojnę w ofensywie radził sobie śpiewająco. W szóstej rundzie Cuadras mocno odczuł cios w tułów, ale odsłony 8-10 to powrót Carlosa bijącego się przed własną publicznością. W jedenastej odsłonie mistrz WBC wyprowadził lewy-prawy i Cuadras poszedł na deski, po prawym krzyżowym było...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Mateusz Borek: chodzi o to, by dawać emocje
26.10.2020 - Marek Cudek


Wywiad Po Gongu z Mateuszem Borkiem po gali MB Boxing Night 8.

Krzysztof Smajek/Po Gongu: gdyby ktoś zmierzył ci ciśnienie w piątej rundzie walki Kamila Łaszczyka, to pewnie miałbyś z 220/140.

Mateusz Borek:pewnie tak. Wydawało się, że to będzie spacerek dla Kamila, ale był tylko do piątej rundy, do momentu nokdaunu. Łaszczyk był rozluźniony, szukał w głowie kolejnych rozwiązań ofensywnych i w balansie nie zdążył uciec z linii ciosu. Nie wiem, czy widział ten cios, ale Escanez trafił idealnie. To były chyba drugie deski Kamila w karierze. Pierwsze, ale nie takie czyste, zaliczył w którejś z walk w USA. We Wrocławiu były to czyściutkie dechy po ciosie na punkt. Kamil miał dużo szczęścia, bo to była ostatnia akcja rundy. Po...[Czytaj więcej]
1 Komentarz
Prognostyk Boxing.PL: Estrada - Cuadras, Lipiniec - Clayton i inne walki
24.10.2020 - Marek Cudek


PIĄTEK

U nas ocieplenie, a w Mexico City szykuje się gorąca bokserska noc. W Gimnasio TV Azteca aż trzy walki o pasy mistrzowskiego i kilku obecnych lub byłych mistrzów.

Posiadacz tytułu WBC w super muszej Juan Francisco Estrada (40-3, 27 KO) będzie go bronił z byłym mistrzem Carlosem Cuadrasem (39-3-1, 27 KO). Walka ma kilka dodatkowych podtekstów. Po pierwsze obaj już walczyli ze sobą w 2017 roku w Los Angeles i wtedy choć walka była bliska, a Cuadras w dziesiątym starciu był liczony, to jednak punktowi jednogłośnie wskazali na Estradę, wszyscy po 114:113. Punktujący dla Harold Lederman dał jednak wygraną Cuadrasowi.

Carlos Cuadras, choć na pewno nie będzie faworytem, marzył o rewanżu i chce popsuć plany Estrady dążącego do starcia z...[Czytaj więcej]
5 Komentarzy
Kamil Łaszczyk: są plany, żebym w przyszłym roku walczył o mistrzostwo Europy.
23.10.2020 - Marek Cudek


Wywiad Krzysztofa Smajka z Kamilem Łaszczykiem. Polecamy!

Krzysztof Smajek/Po Gongu: w sobotę masz walkę wieczoru na gali organizowanej przez MB Promotions, ale nie jest ona wpisana w BoxRecu. Przejmujesz się tym?

Kamil Łaszczyk: Szczerze mówiąc, trochę jest mi to obojętne. Dla mnie to jest dziwne, że jedną galę się wpisuje, a drugiej nie. Dużo jest w tym polityki. Chcę walczyć o mistrzostwo Europy i nie chciałbym wypaść z rankingów. Zwłaszcza że mój menedżer Jurek Mazur walczył o to, żebym wrócił do tego rankingu. BoxRec to jest tylko BoxRec. Jestem w nim na 162. pozycji, a uważam, że powinienem być w pierwszej dwudziestce. Mógłbym walczyć z rywalami z pierwszej trzydziestki, dwudziestki, a nawet dziesiątki. Ale zdaję sobie sprawę, że...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
MB Boxing Night 8
23.10.2020 - Marek Cudek


GALA MB BOXING NIGHT WE WROCŁAWIU. SZCZEGÓŁY TRANSMISJI
Kiedy: sobota 24 października, 20:00
Gdzie: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport
Komentarz: Sebastian Szczęsny, Grzegorz Proksa
Prowadzący studio: Piotr Jagiełło
Goście w studio: Maciej Miszkiń, Albert Sosnowski
Reporter: Maciej Barszczak

KARTA WALK GALI MB BOXING NIGHT 8 WE WROCŁAWIU:

Kamil Łaszczyk (28-0) vs. Kevin Escanez (8-2-1)
Michał Leśniak (13-1-1) vs. Hamza Misaui (9-2)
Kamil Bodzioch (6-1) vs. Jakub Sosiński (3-1)
Kamil Młodziński (12-5-4) vs. Zsolt Osadan (16-0-1)
Kamil Wierzejski (3-0) vs. Damian Tarabasz (2-2)
Tomasz Nowicki (5-0) vs. Mario Zabojnik (3-0)

Uwaga: aktualizacja w karcie walk: Zmiana w karcie walk...
...[Czytaj więcej]
16 Komentarzy
Suzuki Boxing Night 3
23.10.2020 - Marek Cudek


Już dzisiaj będziemy świadkami kolejnej gali z cyklu Suzuki Boxing Night. W boksie olimpijskim powalczą reprezentacje Polski i Chorwacji w ramach trzeciej gali Suzuki Boxing Night.

Początek transmisji od 19:00 w TVP Sport. https://t.co/lMETfcYNbk
4 Komentarzy
Breadman: sędziowie powinni mieć obowiązkowe konferencje prasowe.
22.10.2020 - Marek Cudek


Szef WBC Mauricio Sulaiman zaproponował ostatnio zwiększenie liczby sędziów. Interesujące udoskonalenie poparł w części trener Stephen Edwards.

5 sędziów punktowych w walkach o tytuł. Naprawdę złe punktacje powinny być karane. Sędziowie powinni mieć obowiązkowe konferencje prasowe.

Źródło: Stephen Edwards/Twitter

7 Komentarzy
Francis Warren: dlaczego nie można było ściągnąć Okoliego do Polski?
21.10.2020 - Marek Cudek


Mateusz Fudala/Super Express: - Jak doszło do tego, że grupa Queensberry zainteresowała się polskim rynkiem?

Francis Warren: - Kilka lat temu poznałem Mariusza Krawczyńskiego, który jest wielkim pasjonatem boksu. Dużo rozmawialiśmy o pięściarstwie, o sytuacji dyscypliny w Polsce. Na Wyspach jest sporo pięściarzy polskiego pochodzenia i tak od słowa do słowa padł pomysł: hej, a może spróbujemy zrobić coś wspólnie w Polsce? Tak powstało Queensberry Polska. Za nami rok intensywnej pracy nad organizacją, kontaktami itd. Myślę, że wszystko udało się fajnie spiąć. Na tyle, że będziemy konkurencyjni na polskim rynku.

- Mogę prosić o szczegóły?

- Udało się porozumieć z telewizją Polsat w sprawie wieloletniego...[Czytaj więcej]
1 Komentarz
Znamy datę walki Głowackiego z Okoliem!
19.10.2020 - Marek Cudek
15 Komentarzy
Kto Kogo: Ritson, Vazquez, Ward, Berlanga, Trojanowski i inni
19.10.2020 - Marek Cudek


O walce Łomaczenki z Lopezem napisałem w osobnym felietonie. Podejrzewam, że miniony weekend był trudny dla grających w zakładach bukmacherskich. Kilka walk się "wysypało", między innymi ta w Niemczech Andrija Welikowskiego (covid u
Ukraińca) oraz cała gala w Tanzanii z Prince'em Patelem. Sama walka "Łomy" z Lopezem też mimo wszystko zaskoczyła zarówno wynikiem, jak i przebiegiem. Co poza tym?

Większość wyników i przebiegów wal jest zgodna z piątkowym Prognostykiem Boxing.PL. Omówię tylko te, które w jakiś sposób zaskoczyły.

Wielkiej Brytanii Lewis Ritson (21-1, 12 KO) w wadze lekkopółśredniej dostał korzystną, zgodną z moimi przewidywaniami decyzję z Meksykaninem Miguelem Vazquezem (42-10, 16 KO). Ritson jednak nie radził sobie z...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
W planach Queensberry Poland 2 eventy na "topowym" poziomie
16.10.2020 - Marek Cudek


Fragment tekstu Mateusza Fudali z Super Expressu.

Queensberry Polska związała się długoterminowym kontraktem z telewizją Polsat, a w planach jest 4-5 gal w roku. W kuluarach słyszymy także o dwóch eventach w roku na "topowym poziomie". Niewykluczone jest ściągnięcie na gale zagranicznych zawodników, w tym m.in. z bogatego rynku brytyjskiego.

W projekt zaangażowali się także byli pięściarze: Damian Jonak i Grzegorz Proksa, którzy dzięki swoim kontaktom w boksie młodzieżowym, mają wyszukiwać talenty do nowopowstałej grupy. Syn Grzegorza, Artur Proksa, będzie walczył na premierowej gali na Zamku w Gniewie w ramach projektu Jeffa Wojciechowskiego "WBC green belt challenge".


...[Czytaj więcej]
7 Komentarzy
Prognostyk Boxing.PL: Łomaczenko - Lopez
16.10.2020 - Marek Cudek


SOBOTA

Walką soboty, tygodnia, miesiąca i roku jest starcie Wasyla Łomaczenki (14-1, 10 KO) z Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO). Oczywiście piszę to zdając sobie sprawę, że pod względem fajerwerków walki Zepeda-Barańczyk nic nie przebije. Tu mamy jednak inną stawkę i inną "moc" potyczki w sensie dziejowym.

32-letni Ukrainiec będzie się bił z silniejszym, większym, znacznie młodszym, 23-letnim rywalem o kilka pasów w wadze lekkiej i sławę. Starcie odbędzie się w MGM Grand "Bubble" w Las Vegas i będzie transmitowane przez ESPN, a w Polsce walkę pokaże Polsat Sport, transmisja od 2:00 w nocy.

Punktowymi będą...[Czytaj więcej]
66 Komentarzy
Z Polski: gala Queensberry Poland + rywal Nikodema Jeżewskiego
16.10.2020 - Marek Cudek


Jest już gotowy plakat i część karty walk pierwszej gali Queensberry Poland. Impreza odbędzie się 21 listopada.

Najbliższym przeciwnikiem cruisera Nikodema Jeżewskiego będzie były pretendent do pasa IBO Roman Gołowaszczenko (20-5, 18 KO)
2 Komentarzy
Prognostyk Boxing.PL: Ritson - Vazquez, Saucedo - Barboza Jr, Ward - Essomba i inne w
16.10.2020 - Marek Cudek


W tej części Prognostyka wszystkie istotne walki z wyjątkiem Łomaczenko - Lopez.

PIĄTEK

W Karlsruhe 24-letni Ukrainiec Petro Iwanow (12-0, 7 KO) zmierzy się z Yusufem Kanguelem (19-3, 12 KO) z Niemiec w walce o pas WBC International Silver w wadze super średniej.

Na undercardzie w wadze średniej, znany nam z rozbicia Patryka Szymańskiego - Ukrainiec Andrij Welikowski (17-2-1, 10 KO) ma bić się z urodzonym w Armenii Czechem Anatolijem Hunanyenem (9-6-1, 5 KO).

Typy: Iwanow przed czasem, Welikowski na
punkty

W Tanzanii w super muszej Brytyjczyk Prince Patel (23-1-1, 18 KO) powalczy o pasy
WBO Africa i Global z Tanzańczykiem Innocentem Evaristem (10-1-2, 8 KO)....[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Nowe rozwiązania Mauricio Sulaimana dotyczące sędziowania walk
15.10.2020 - Marek Cudek


Szef WBC Mauricio Sulaiman określa sam siebie jako tradycjonalistę, ostatnio jednak tłumaczył dziennikarzom na zoomowej telekonferencji wprowadzane ostatnio nowinki, możemy być też pewni, że wkrótce będą kolejne.

Zaczęło się od "mistrza franczyzowego". Sulaiman tłumaczy, że wbrew posądzeniom, tytuł ten nie tyle ma umożliwić unikanie walk, co zwolnić uhonorowanego w ten sposób mistrza od obowiązkowych obron, by umożliwić mu robienie naprawdę dużych walk.

Sulaiman mówił też o innowacjach szykowanych na niedaleką już przyszłość. Chodzi między innymi o zwiększenie liczby sędziów punktowych, na początek do pięciu lub siedmiu. Sulaiman jest zdania, że ilość punktujących koreluje ze jakością ostatecznej oceny. Byliby to zarówno sędziowie...[Czytaj więcej]
7 Komentarzy
Sonda Boxing.PL: Łomaczenko - Lopez, kto wygra?
14.10.2020 - Marek Cudek


W najbliższą sobotę najbardziej wyczekiwana walka 2020 roku, starcie unifikacyjne między Wasylem Łomaczenką (14-1, 10 KO) a Teofimo Lopezem (15-0, 13 KO). Stawką są cztery pasy: te zdobyte przez Łomaczenkę - The Ring, WBA, WBO i pas IBF należący do Lopeza.

Gala odbędzie się w hali MGM Grand w Las Vegas. Obaj pięściarze byli już testowani na obecność Covid-19. Wszystko jest ok, więcej informacji i przewidywań w piątek wieczorem. Walka wieczoru budzi ogromne emocje, więc nasza tradycyjna sonda już dziś! Zapraszamy do typowania i dyskusji.

W Polsce transmisja rozpocznie się około godziny 1:30 w nocy z soboty na niedzielę. Karta główna w tym walka Lomachenko – Lopez od około godziny 4:00 w nocy.

Transmisja w Polsacie Sport od 02:00 w nocy.
15 Komentarzy
Czy w dłuższym terminie pandemia zostawi trwały ślad w zawodowym boksie?
14.10.2020 - Marek Cudek


Krótkoterminowy wpływ covidowych ograniczeń już widzimy: gale bez widzów lub z mocno ograniczoną ich ilością, przekładane (czasem kilkakrotnie walki). Czy i jaki wpływ mieć będzie pandemia na boks w dłuższym okresie? Oto bardzo interesująca ankieta przeprowadzona przed Teda Saresa z portalu The Sweet Science. Poniżej wybrane, najbardziej reprezentatywne
i najbardziej oryginalne wypowiedzi.

Jim Amato — pisarz, dziennikarz, historyk, kolekcjoner:

Kibice nieco odeszli od boksu. To może się zmienić w ciągu następnych sześciu do dwunastu miesięcy. Promotorzy i matchmakerzy muszą zrobić parę dużych walk, bokserzy będą zmuszeni brać najlepszych przeciwników, kibice nie mają już cierpliwości, by czekać na dłuższe "budowanie"...[Czytaj więcej]
13 Komentarzy
Kto Kogo, czyli podsumowanie weekendu: Navarrete, Machmudow i inni
12.10.2020 - Marek Cudek


Emanuel Navarrete (32-1, 27 KO) nie zamierzał sprawić prezentu skromnej grupie freaków i ekspertów, którzy postawili na umiejętności Rubena Villi (18-1, 5 KO). Nietypowo boksujący pięściarz z Meksyku już w pierwszej rundzie fantastycznym lewym podbródkowym ustawił walkę, potem był jeszcze drugi nokdaun w czwartym starciu i mimo, że druga połowa walki była lepsza dla Villi, to jednak dodatkowe punkty za "deski" miały ogromny wpływ na wynik starcia w "bańce" w Las Vegas. Dwóch sędziów wypunktowało 114:112, a trzeci 115:111 - wszyscy dla mistrza drugiej już dywizji. Moim zdaniem jednak wygrana Meksykanina była nieco za niska. Navarrete ulokował tyle samo tzw. mocnych ciosów, ile Villa wszystkich.

Przed walką, najczęściej ogłaszanym scenariuszem potyczki był ten...[Czytaj więcej]
9 Komentarzy
Publicystyka
Londyńczycy
28.11.2020 - Marek Cudek


Jak zrobić hitową walkę? Ktoś napisał, że najlepsze są takie zestawienia, które przerażają samych promotorów. Frank Warren zestawił dwóch z trzech najlepszych ciężkich ze swojej stajni. Parokrotnie zastrzegając, że jeśli nie będzie publiczności, walka raczej nie odbędzie się. Brytyjski promotor sprawiał wrażenie jakby nie był pewny tego co robi, prawdopodobnie odczuwał skalę ryzyka: jeśli Joyce...[Czytaj więcej]
4 Komentarzy
Trzódka Dilliana Whyte'a: Alen Babić
26.11.2020 - Marek Cudek


Ojciec "uczył go życia" na Jamajce, wrzucając do do oceanu i mówiąc "żeby sobie radził". Wiedział, że Dillian nie umiał pływać. Jak twierdzi, jest fighterem od zawsze, już w w Wielkiej Brytanii, w szkole, koledzy płacili mu kanapkami lub funciakami za walki z większymi zabijakami ze starszych klas.

...[Czytaj więcej]
21 Komentarzy
Rekontra Brytyjczyków
18.11.2020 - Marek Cudek


Aktualizacje rankingów na Boxing.PL będą pod koniec roku. Dopinane są kolejne walki na grudzień, można śmiało założyć, że ta świeżo ogłoszona, między Canelo Alvarezem a Callumem Smithem, nie jest ostatnia. Po prostu perturbacje związane z pandemią zupełnie zmieniły tempo działania. Już nikt nie mówi o koniecznych trzech miesiącach przygotowań, nikt nie ogłasza walk z rocznym wyprzedzeniem. Mimo...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Pięściarzu, sprzedaj się sam!
17.11.2020 - Marek Cudek


Uwaga, do tekstu dołączona jest sonda "Kogo chciałbyś dla Crawforda?"


Terrance Crawford a fuckinnnn dog!

Powyższe słowa mówią wszystko: Devinowi Haneyowi niezmiernie przypadł do gustu sobotni pokaz bokserskiego kunsztu w wykonaniu Terrence'a Crawforda. Nie tylko jemu, bo na Twitterze natychmiast rozgorzała dyskusja na temat słuszności...[Czytaj więcej]
9 Komentarzy
Wywiady
Rafał Jackiewicz: jestem czarnym osłem polskiego boksu.
04.09.2020 - Patryk Konieczny

Rafał Jackiewicz (51-26-2, 22 KO), pięściarz, pretendent do pasa mistrzowskiego IBF, mistrz EBU, „pan i władca całego świata”, filantrop, biznesmen, twórca mongolskich teorii, właściciel marki „JEB”. Po prostu, człowiek wielu imion. W krótkiej rozmowie z Boxing.pl, Rafał odpowiedział na kilka pytań....[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Mateusz Tryc: sparingi z Maćkiem dały mi więcej niż 9 zawodowych pojedynków
24.08.2020 - Patryk Konieczny

Marcin Tryc (9-0, 5 KO), pięściarz grupy Knockout Promotions. 29-latek z Warszawy ostatnią walkę stoczył w Zakopanem, zwyciężając w dobrym stylu Shakeel’a Phinn’a. W rozmowie z Boxing.pl Tryc odpowiedział na kilka pytań związanych z przyszłością i najbliższym pojedynkiem ze Sladanem Janjaninem.
...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Ankieta
Kto wygra: Dubois czy Joyce?
Dubois przed czasem - 20.63%
13 Głosowania
Dubois na punkty - 31.75%
20 Głosowania
Remis - 4.76%
3 Głosowania
Dyskwalifikacja lub inne rzadko spotykane rozstrzygnięcie - 3.17%
2 Głosowania
Joyce przed czasem - 34.92%
22 Głosowania
Joyce na punkty - 4.76%
3 Głosowania
Total Votes: 63
Sonda zamknięta.
OGŁOSZENIA/REKLAMA
Listopad 2020
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 12345
Wydawca
Ikonsulting.pl Sp. z o.o.
70-254 Szczecin
ul. Łokietka 2/1
Współpraca
Wspiera nas Forum Kredyciak
O boxing.pl
Boxing.pl to najstarszy portal bokserski w Polsce i największe krajowe forum o tej tematyce. Boxing.pl jest platformą informacyjną o wydarzeniach bokserskich oraz miejscem wymiany poglądów w merytoryczny sposób. Tutaj możesz przeczytać najnowsze wieści ze świata pięściarstwa, unikalne felietony i artykuły historyczne, relacje na żywo z gal i konferencji, zapowiedzi najbardziej oczekiwanych walk oraz autorskie wywiady z popularnymi przedstawicielami tej dyscypliny.

Boxing.pl to miejsce tych bardziej ambitnych kibiców, którzy pragną dowiedzieć się czegoś więcej niż tylko suchych faktów prezentowanych na typowo informacyjnych portalach. To utrwalona przez lata społeczność, składająca się z dojrzałych, znających się na rzeczy fanów sztuki pięściarstwa oraz ludzi ze środowiska, dzielących się tutaj swoją wiedzą i punktem widzenia. Tylko tutaj możesz wdać się w wielodniową polemikę dotyczącą trzech minut pojedynku sprzed 60 lat, przeczytać wielostronicowe porównania dokonań największych legend zawodowego pięściarstwa oraz uchwycić mało popularne i niepoprawne politycznie fakty.

Tylko na Boxing.pl redakcja złożona z wieloletnich pasjonatów pięściarstwa funkcjonuje w nieustannej interakcji z użytkownikami portalu. Tutaj członkowie redakcji nie izolują się od krytyki, nie boją się pytań, nie uciekają od debaty, dzielą się swoimi prywatnymi opiniami i są gotowi bronić ich w rozmowie z każdym, kto ma coś interesującego do powiedzenia.

Boxing.pl to tradycja oraz najwyższy poziom merytoryczny i publicystyczny w Polsce. Witamy!
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.