boks, forum, zobacz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
ISSN 2084-5693
Wiadomości ze świata boksu
Ślusarczyk: chcę walczyć ze wszystkimi kozakami
20.06.2020 - Marek Cudek


Sebastian Ślusarczyk dla TVP Sport:

O zmianie rywala (Maksa Miszczenkę miał zastąpić Sergiej Żuk, ostatecznie Ślusarczyk będzie walczył z Pawłem Martyniukiem):

To trochę irytujące, bo myślałem i szykowałem się na innego przeciwnika, ale z drugiej strony chcę wyjść i zrobić swoje. W boksie czasami takie rzeczy są nieuniknione, nie mam na to wpływu. Złość szybko przeszła, teraz jest tylko duży głód walki.

O życiu w Wielkiej Brytanii:

Anglia to dosyć niebezpieczny kraj i boks to był dobry wybór. Nie prowadziłem żadnych statystyk, ale było sporo tych walk na ulicy, czy potem jak stałem na bramce w klubie. Dzięki tej dyscyplinie poznałem nowych przyjaciół i z czasem skupiłem się tylko na boksie i od...[Czytaj więcej]
9 Komentarzy
Patryk Szymański: od dziecka czułem presję, że jestem prospektem
19.06.2020 - Marek Cudek


Nie ukrywam, że kibicuję Patrykowi Szymańskiemu, jak każdemu sportowcowi, który chce zmagać się z dużymi przeciwnościami. Pięściarz, który teoretycznie nie musi boksować, bo ma inne możliwości, ale praktycznie jednak nie wyobraża sobie życia bez tego sportu. Jest chyba najbardziej obleganym uczestnikiem gali MB Promotions w Arłamowie, bo jego kariera nie jest prostą, łagodną ścieżką pod górę, w naturalny sposób ma też najwięcej do powiedzenia.

Kolejna świetna rozmowa Krzysztofa Smajka i kilka akapitów o sobie ze strony TVP Sport.

Szymański o początkach kariery:

Moja kariera zaczęła się w sposób naturalny, bo tata boksował i ten sport był obecny od początku. Odkąd pamiętam była...[Czytaj więcej]
25 Komentarzy
Obiecująca współpraca teamów Marchela i Proksy - młodych nadziei polskiego boksu
18.06.2020 - Kamil Pietraszko


W dniach 4-7 czerwca w Węgierskiej Górce trwała sesja sparingowa Artura Proksy (rocznik 2005) przed walką z Jakubem Targielem na gali Wach Boxing Night w Konarach. Synowi, a zarazem podopiecznemu byłego zawodowego mistrza Europy w przygotowaniach pomagał m.in. Maciej Marchel (rocznik 2006), brązowy medalista zeszłorocznych Mistrzostw Europy Młodzików. Obozy owych młodych pięściarzy deklarują, że ich współpraca będzie kontynuowana, ponieważ pierwsze spotkanie bardzo zadowoliło obydwie strony.

Maciej Marchel:


Na początku chciałbym podkreślić, że nie jest łatwo znaleźć mi odpowiedniego sparingpartnera, dlatego z wyjazdem do Węgierskiej Górki, gdzie mieszkają i trenują Proksowie, wraz z trenerem Jankowskim wiązaliśmy wielkie...[Czytaj więcej]
2 Komentarzy
Mariusz Wach: uważam, że nie można w boksie wybrzydzać
17.06.2020 - Marek Cudek


Mariusz Wach mówi pół żartem, pół serio, że chciałby walczyć do pięćdziesiątki, ale jego trener Piotr Wilczewski wolałby, żeby nie trwało to dłużej niż 3-4 lata od dzisiaj. W ostatni weekend Mariusz Wach (36-6, 19 KO) pokonał w Pałacu Konary jednogłośnie na punkty Kevina Johnsona (34-17-1, 18 KO) na pierwszej gali w Europie od czasu przerwania rywalizacji przez pandemię.

Poniższą rozmowę przeprowadził Antoni Partum ze Sport.PL. Wach mówi w niej o potencjalnych walkach z Kownackim, Różańskim i Kabayelem.

Antoni Partum: jak twoje zdrowie po walce?

Mariusz Wach: mam bardzo mocno stłuczoną dłoń. Pierwszy USG wykazało, że to nic poważniejszego, ale dopiero w piątek będę miał bardziej specjalistyczne badania [Wach nie...[Czytaj więcej]
15 Komentarzy
Stephen Edwards o Łomaczence
17.06.2020 - Marek Cudek


Znany trener i analityk Stephen Edwards wypowiedział się na temat przyszłości Wasyla Łomaczenki w kontekście dorobku i walk z dużo młodszymi rywalami, ze szczególnym uwzględnieniem Shakura Stevensona.

Dalsza kariera Łomy zapowiada się fascynująco. Pięściarz z Ukrainy ma 32 lata, a wszyscy jego najlepsi współcześni rywale są średnio o dekadę młodsi. Musi być ostrożny, bo jego przeciwnicy są w fazie wzrostu, a on już raczej będzie wchodził w fazę spadku. Jeśli uda mu się pokonać choćby dwóch, moim zdaniem zasłuży na status ATG. Nie musi wygrać z wszystkimi pięcioma. Żaden pięściarz w historii nie ma w dorobku pokonanych pięciu znacznie młodszych od siebie talentów z elity. Ta piątka to Tank Davis, Ryan Garcia Devin Haaney, Teofimo Lopez i...[Czytaj więcej]
11 Komentarzy
Czy czeka nas znaczna obniżka gaż?
16.06.2020 - Marek Cudek
Bardzo interesującą dyskusję na Twitterze rozpoczął promotor Andrzej Wasilewski. Do ćwierkanej "rozmowy" włączyli się pasjonaci boksu. Oto kilka najciekawszych tweetów:...[Czytaj więcej]
16 Komentarzy
300 złotych za walkę Masternak vs. Radczenko
16.06.2020 - Patryk Konieczny

Suzuki Motor Poland i Polski Związek Bokserski organizują galę bokserską. Event pokaże na żywo TVP Sport.

Głównym daniem tego WIELKIEGO wydarzenia będzie POKAZOWA walka Mateusza Masternaka z Siergiejem Radczenką. Jeśli ktoś będzie zainteresowany pojawianiem się w Kieleckim Centrum Kultury, będzie musiał zapłacić 300 złotych za wejściówkę.

Mamy marne galę w PPV za 20 zł. Teraz mamy również marne wydarzenia „live” za 300 złotych.

Panie i panowie! Kto da więcej?
33 Komentarzy
Top 10 dekady 2010-2019 w wadze junior średniej wg Sweet Science
15.06.2020 - Marek Cudek


Jedna z najmocniejszych dywizji. Generacja z Saulem Alvarezem i Miguelem Cotto szybko ustąpiła miejsca kolejnej: z Jarrettem Hurdem i Julianme Williamsem. W limicie 154 funtów mamy aż dwóch przedstawicieli czołówki dekady P4P. Cały tekst jest swobodnym tłumaczeniem fragmentów rankingu Matta McGraina, opartego na zestawienia Ring Magazine z lat 2010-2012 i TBRB z 2013-2019.

10. Demetrius Andrade

Najwyższa pozycja: 3
Bilans dekady: 20-0
W rankingach przez 58% dekady

Najsmutniejszym widokiem był nieustanny spadek w rankingach Demetriusa Andrade'a, mimo ciągłych zwycięstw na ringu. Powód? Bokserska polityka tzw. federacji. Pochodzący z Rhode Island Andrade zdobył pas WBO po świetnym występie przeciwko Vanesowi Martirosyanowi. Obaj byli...[Czytaj więcej]
15 Komentarzy
Jacek Piątek przed życiową szansą!
15.06.2020 - Roman Wojewoda

Jacek Krzysztof Piątek (11-0, 9 KO) dał się już poznać kibicom jako zawodnik nieustępliwy, wytrwale dążący do realizacji swoich marzeń. Pierwszym z nich było uzyskanie licencji boksera zawodowego i stoczenie przynajmniej jednego pojedynku jako profesjonalista, o czym opowiadał w wywiadzie dla boxing.pl w listopadzie 2018 roku (link ). Kolejnym była walka w Polsce, co udało się w końcu we wrześniu minionego roku, kiedy to na gali w Zgorzelcu polski bokser pokonał młodszego aż o 27 lat (!) Huenkara Polata (7-3, 2 KO).

Przed 47-letnim Piątkiem kolejne wielkie wyzwanie - 11 lipca na gali odradzającej się grupy promotorskiej Universum stoczy on walkę z niepokonanym Kazachem, znanym z...[Czytaj więcej]
12 Komentarzy
Spragniony na pustyni
12.06.2020 - Patryk Konieczny

Pojedynek oczu. Kto jest silniejszy? Kto jest ważniejszy? Elektryzuje się tym cały świat. Cały świat! Nie można przejść obojętnym kiedy konferansjer w taki sposób promuje walkę gigantów światowego boksu. W stawce pas. Będą grzmoty, będą emocje.

Panie i Panowie! Już za kilka godzin odbędzie się gala z walką wieczoru: Mariusz Wach vs Kevin Johnson. Pomijając całkowicie sympatie, czas spojrzeć na ten event trzeźwym okiem, okiem kibica. Czy mając na uwadze czas pandemii, tęsknię za boksem? Zdecydowanie tak. Z drugiej strony, jak ma czuć się sympatyk sportów walki, który ma zapłacić 20 zł za PPV, aby otrzymać dostęp do wątpliwej jakości eventu? Zbierając opinie ortodoksyjnych fanów, większość z nich czeka na... walkę Artura Proksy z Kubą...[Czytaj więcej]
50 Komentarzy
88-letni Bob Arum nie zwalnia tempa.
10.06.2020 - Dominik Węgłowski


Boks wraca i to z kopyta - wczoraj odbyła się pierwsza gala zorganizowana przez Top Rank w Las Vegas, a Bob Arum ma w planie jeszcze 5 eventów w ciągu najbliższych 11 dni. Galę będą się odbywać w MGM Grand Conference Center bez udziału publiczności i będą transmitowane na antenie telewizji ESPN.

Jak wspomniał dzisiaj Przemek Garczarczyk na swoim vlogu, Bob Arum ogłosił, że poszukuje zawodników. Każdy, kto ma możliwość przylotu do Stanów i otrzymania licencji jest mile widziany - powiedział Arum. Jest to spora szansa na pokazanie się w amerykańskiej telewizji zawodników, którzy normalnie mogliby nie mieć takiej okazji.

Harmonogram na najbliższe dni prezentuje się następująco:

11 czerwca:
Jessie Magdaleno (27-1, 18 KO) vs Yenifel...[Czytaj więcej]
1 Komentarz
Patryk Szymański: poukładałem sobie wreszcie wszystko w głowie
10.06.2020 - Marek Cudek


Wiele osób ma mieszane uczucia co do kontynuowania kariery przez Patryka Szymańskiego (20-3, 10 KO). W wywiadzie z TVP Sport Patryk przekonuje, że zdiagnozował przyczyny swoich porażek.

Rafał Mandes/TVP Sport: najbliższa gala reklamowana jest hasłem "Na krawędzi". To o tobie?

Patryk Szymański: z tego co wiem, to Mateusz Borek nazwał tak galę dużo wcześniej, niż zaczęliśmy rozmawiać, ale nie ukrywam, że moja kariera jest rzeczywiście na krawędzi. Nie czuję jednak w związku z tym żadnej dodatkowej presji – za mną bardzo dobre przygotowania, po których jestem pewien efektu końcowego.

Przeglądając internet to niewiele osób w ciebie wierzy. Czytasz komentarze na swój temat?

Generalnie nie czytam, ale wiadomo, że to do...[Czytaj więcej]
5 Komentarzy
Joshua i Fury stoczą najprawdopodobniej dwie walki. Pierwsza w 2021.
10.06.2020 - Marek Cudek


Eddie Hearn w rozmowie ze Sky Sports powiedział, że Anthony Joshua i Tyson Fury są bliscy dogadania walki o prymat w wadze ciężkiej. Wszystko wskazuje na to, ze obie strony są mocno zainteresowane unifikacją.

Można śmiało powiedzieć, że [Joshua i Fury] zgadzają się co do finansowych warunków, obaj również są zgodni, że powinny być dwie walki. Pierwsza z nich powinna się odbyć w 2021 roku, mamy sporo czasu, by Whyte mógł w międzyczasie dostać swoją szansę, jako obowiązkowy pretendent. Jeszcze nie podpisaliśmy umów, bo pewne rzeczy zostały do dogadania. To największa walka w brytyjski boksie. Dwóch gości, bardzo się różniących, walczących zupełnie inaczej, z różnymi doświadczeniami.

Rozmawiamy o różnych możliwych lokalizacjach
...[Czytaj więcej]
2 Komentarzy
Boks wrócił!
10.06.2020 - Dominik Węgłowski


Za nami pierwsza gala boksu w Ameryce od czasów początku pandemi COVID-19. Boks wrócił w Las Vegas na antenie ESPN, galę bez udziału publiczności zorganizował Top Rank z Bobem Arumem na czele. W MGM Grand Conference Center mogliśmy zobaczyć pięć pojedynków.

Nie były to zestawienia mrożące krew w żyłach, bez wielkich gwiazd, ale emocji nie zabrakło, Wszystkie pojedynki skończyły się przed czasem. Motorem napędowym tej gali miał być niepokonany pochodzący z Newark, New Jersey mistrz świata WBO wagi piórkowej Shakur Stevenson (13-0), który w walce wieczoru mierzył się z pięściarzem z Portoryko Felixem Caraballo (13-1-2). Jednak pas WBO nie był stawką tego pojedynku, ponieważ panowie spotkali się w limicie 130 funtów. Zgodnie z oczekiwaniami Stevenson łatwo uporał się ze...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
Gwozdyk kończy karierę!
09.06.2020 - Marek Cudek


Były mistrz WBC Oleksandr Gwozdyk (17-1, 14 KO) ogłosił zakończenie kariery. Według jego menedżera Egisa Klimas, Ukrainiec pragnie teraz skupić się na biznesie, a decyzja ma nie mieć nic wspólnego z porażką z Arturem Beterbijewem.

Tak naprawdę, jedynym co go trzymało przy boksie, był ewentualny rewanż z Beterbijewem.

Przypomnijmy, że przed porażką z Rosjaninem, Gwozdyk sam dość niespodziewanie wysłał na bokserską emeryturę panującego od lat Adonisa Stevensona. Przez całą karierę był promowany przez Top Rank. Na ringach amatorskich zdobył brązowy medal olimpijski.

Źródło: Steve Kim/ESPN
8 Komentarzy
Manny Pacquiao chce Gołowkina!
09.06.2020 - Marek Cudek


Ta walka raczej się nie zdarzy, ale może być impulsem do kolejnej walki poza granicami wyobraźni. Manny Pacquiao nie tylko zdobył tytuły w ośmiu dywizjach, ale nadal chce podejmować kolejne wyzwania.

Współpracujący z Mannym, Freddie Roach w rozmowie z Chrisem Mannixem z DAZN opowiedział o "przymiarkach" Pacquiao, który obecnie dzierży w ręku pas WBA w wadze półśredniej (147 funtów).

Jedno jest pewne: Manny nie chce walczyć z kimkolwiek, on chce bić się z najlepszymi. Mikey Garcia wyzywał go już kilka razy, oczywiście, to byłaby dobra walka dla Manny'ego. Robert (Garcia - brat i trener Mikeya - przyp. red.) wyzwał go ostatnio po którejś z gal, co mnie trochę rozbawiło, bo naprawdę podoba mi się takie zestawienie, to byłaby świetna...[Czytaj więcej]
19 Komentarzy
Masternak - Radczenko powalczą towarzysko 26 czerwca
09.06.2020 - Marek Cudek


Suzuki Motor Poland i Polski Związek Bokserski organizują w ramach współpracy - mecz reprezentacji Polski w formule Suzuki Boxing Night II.

Drugi mecz realizowany w ramach gali Suzuki Boxing Night odbędzie się 26 czerwca 2020 roku pomiędzy kadrowiczami reprezentacji Polski w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez stację TVP Sport.

Oprócz boksu olimpijskiego...[Czytaj więcej]
14 Komentarzy
Adam Abramowitz prześwietla Top Rank
08.06.2020 - Marek Cudek


Kolejny odcinek opowieści Adama Abramowitza o dużych grupach promotorskich. Top Rank to wiodący projekt Boba Aruma, który w 2018 podpisał wieloletnią umowę na wyłączność z ESPN, co stanowi dośc istotny zwrot po latach współpracy z HBO.

Pięściarze elitarni: Terence Crawford, Wasilij Łomaczenko, Naoya Inoue, Tyson Fury, Artur Beterbijew

Mistrzowie: Jose Ramirez, Josh Taylor, Shakur Stevenson, Teofimo Lopez, Miguel Berchelt, Emmanuel Navarrete, Jamel Herring, Jerwin Ancajas

Interim: Ryota Murata

Niedawno bardzo wysoko notowani: Oleksandr Gwozdyk, Oscar Valdez, Carl Frampton, Andrew Cancio, Carlos Cuadras, Isaac Dogboe, Jessie Magdaleno, Jose Pedraza, Gilberto Ramirez, Eleider Alvarez

Inni znaczący...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
Polskie Top 20 P4P lat 2001-2020 według Przeglądu Sportowego
08.06.2020 - Marek Cudek


Przegląd Sportowy zaprezentował swoją listę najlepszych polskich pięściarzy ostatniego dwudziestolecia. Zestawienie subiektywne, łatwo z nim polemizować - do czego gorąco zachęcamy.

1. TOMASZ ADAMEK
2. KRZYSZTOF WŁODARCZYK
3. DARIUSZ MICHALCZEWSKI
4. KRZYSZTOF GŁOWACKI
5. ANDRZEJ GOŁOTA
6. ANDRZEJ FONFARA
7. MACIEJ SULĘCKI
8. GRZEGORZ PROKSA
9. MATEUSZ MASTERNAK
10. MACIEJ ZEGAN
11. MARIUSZ WACH
12. RAFAŁ JACKIEWICZ
13. ADAM KOWNACKI
14. PIOTR WILCZEWSKI
15. PAWEŁ WOLAK
16. ARTUR SZPILKA
17. ALBERT SOSNOWSKI
18. ALEKSY KUZIEMSKI
19. MICHAŁ CIEŚLAK
20. PRZEMYSŁAW SALETA

...[Czytaj więcej]
12 Komentarzy
Grabowski i Borek: mieliśmy 250 zgłoszeń do GROMDA
06.06.2020 - Marek Cudek


Promotorzy Mariusz Grabowski i Mateusz Borek wystartowali dziś na poważnie z projektem GROMDA. Dostęp do pierwszej gali kosztuje 19,99 PLN. Oto esencja z rozmów przeprowadzonych przez Krzysztofa Smajka/Po Gongu.

Wywiad z Mariuszem Grabowskim.

Jakie ma pan oczekiwania wobec projektu Gromda?

Mariusz Grabowski: Zawsze daję sobie czas na rozkręcenie biznesu. Pierwsza Gromda będzie turniejem rozpoznawczym. Chcemy zobaczyć, na co stać zawodników i na co nas stać. Przekonamy się, czy kibice będą chcieli to oglądać. Nie napinamy się na nie wiadomo jaką oglądalność. Chcemy sprawdzić, czy potencjał internetowy faktycznie jest taki, jak się o nim mówi. Na pewno chcemy,...[Czytaj więcej]
22 Komentarzy
Hubert Skrzypczak: sparowałem również z "ciężkimi"
05.06.2020 - Marek Cudek


Jeden z lepszych wywiadów na stronie TVP Sport. Damian Pechman rozmawia z medalistą z Meksyku Hubertem Skrzypczakiem.

Damian Pechman: dzień dobry, możemy porozmawiać?

Hubert Skrzypczak: ze mną? Miło, że ktoś jeszcze o mnie pamięta. Ostatni telefon od dziennikarza odebrałem wiele lat temu.

Coraz mniej z nami "dzieci" Feliksa Stamma. Jeszcze mniej tych, którzy podczas igrzysk zdobyli medale.

Nasze roczniki powoli się wykruszają. Dzięki Bogu ja jeszcze się trzymam. Co do igrzysk… Mógłbym je podsumować jednym słowem: katorga. Trener Feliks Stamm poprosił mnie – podkreślę: poprosił, a nie rozkazał – żebym wystartował w wadze papierowej. Nie mogłem ważyć więcej niż 48 kilogramów, a zwykle ważyłem około 53, więc rachunek był prosty – musiałem zgubić...[Czytaj więcej]
4 Komentarzy
Mayweather: chcę pomóc czarnym zawodnikom w rozwoju.
04.06.2020 - Dominik Węgłowski

Floyd Mayweather Jr. i Devin Haney (24-0, 15 KO) niedawno nawiązali głębszą relację.

Najlepszy pięściarz ostatnich lat bez podziału na kategorie wagowe, wziął pod swoje skrzydła Haneya. Razem trenują w Mayweather Boxing Club w Las Vegas, latają prywatnym odrzutowcem, Floyd zaprasza go również do swojego domu.

Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że, Haney 21-letni mistrz świata WBC wagi lekkiej, jest promowany przez Matchroom Boxing. Mayweather jest szefem Mayweather Promotions, który promuje gwiazdę swojej stajni i być może przyszłego przeciwnika Haneya, mistrza świata WBA Gervontę "Tanka" Davisa (23-0, 22 KO).

Mayweather odkrył nową miłość i zapał do trenowania wojowników po tym, jak zmarł w marcu jego wujek, a zarazem...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
Walka "wieczoru": Grzegorz Proksa vs. Marcin Najman
04.06.2020 - Marek Cudek
Jak to mówią, w internecie nic nie ginie, w związku z pewną ulotnościa zdarzeń na Twitterze, postanowiliśmy jakoś utrwalić to wiekopomne wydarzenie.

Zaczęło się chyba od tego.I dalej już poszło.

...[Czytaj więcej]
21 Komentarzy
Coppinger: 16 lipca E.Alvarez vs. Smith Jr, a 14 września Canelo vs. Derewianczenko
04.06.2020 - Marek Cudek


Z cyklu nowości Mike'a Coppingera: mamy dwie walki na horyzoncie. 16 lipca wystąpiliby Eleider Alvarez i Joe Smith Jr (waga półciężka), a 14 września w limicie 168 (super średnia) mieliby się zmierzyć Saul Alvarez i Serhij Derewianczenko. Dla Canelo są jeszcze brane pod uwagę inne opcje, ale jest już prawie pewne, że ewentualne dopięcie trylogii z Gołowkinem może mieć miejsce najwcześniej w 2021 roku.

...[Czytaj więcej]
12 Komentarzy
Hearn: jestem pewny unifikacji Fury - Joshua w 2021 roku.
03.06.2020 - Dominik Węgłowski


Eddie Hearn, promotor championa IBF, IBO, WBA, WBO wagi ciężkiej Anthonego Joshui (23-1) jest pewny, że zobaczymy unifikacyjne starcie z mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1) w 2021 roku.

To będzie wspaniała walka i jestem przekonany, że zobaczymy je w pierwszej albo drugiej połowie 2021 roku. Pracujemy bardzo ciężko, żeby wam to dostarczyć.- powiedział Hearn w IFL TV

Fury ma zakontraktowany trzeci pojedynek z Wilderem, z kolei Joshua ma obowiązkową obronę pasa IBF z Kubratem Pulewem. Hearn stwierdził jednak, że nie jest przekonany, czy "Bronze Bomber" będzie fizycznie gotowy na ten pojedynek jesienią. Kilka miesięcy temu Wilder przeszedł operację prawego bicepsa. Szef grupy Matchroom Boxing jest również promotorem Diliana Whyte'a, który już od...[Czytaj więcej]
5 Komentarzy
Publicystyka
Filmy o boksie: Rocky
07.07.2020 - Marek Cudek


Michael Sylvester Gardenzio Stallone obchodził wczoraj urodziny. W prezencie od boxing.pl otrzymuje pochlebną recenzję najważniejszego obrazu w życiorysie aktora.

"Rocky", choć również powstał w 1976 roku, jest całkowitym przeciwieństwem opisywanego ostatnio...[Czytaj więcej]
10 Komentarzy
Mistrzowie na polskich ringach, czyli wielcy w cieniu Gołoty
30.06.2020 - Patryk Konieczny


Ilu z zagranicznych zawodników, którzy znaleźli się na kartach walk organizowanych na polskiej ziemi, było w swoim prime bądź zaraz przed nim? Dodatkowo z realnymi umiejętnościami, a nie nabitym rekordem? Bez wątpienia musimy wymienić takich pięściarzy jak: Jan Zaveck, Delvin Rodriguez, Jackson Osei Bonsu, Steve Cunningham, Oleksandr Usyk, Witalij Kliczko, O'Neil Bell, Sadam Ali, Ola Afolabi, Johnathon Banks,...[Czytaj więcej]
10 Komentarzy
Zrozumieć Gołotę - odc. 6 (specjalny)
30.06.2020 - Marek Cudek

Polacy na punkcie Gołoty są przewrażliwieni. W obie strony. Często wynika to po prostu z bardzo powierzchownej wiedzy o jego karierze, sprowadzającej się do chwil ze znajomymi przed telewizorem, łatwości absorbowania obiegowych opinii, uproszczonych ocen. Cykl "Zrozumieć Gołotę" miał przypomnieć najważniejsze fakty dotyczące walk, opinie ekspertów przed i po starciu. Często też przemycałem własne oceny,...[Czytaj więcej]
7 Komentarzy
Filmy o boksie: Powrót
27.06.2020 - Marek Cudek


W tym filmie nie zobaczycie precyzyjnej, dopiętej fabuły, wybitnej gry aktorskiej, moja kinomańska przeszłość nie pozwala dać "Powrotowi" wysokiej oceny. A jednak postanowiłem napisać tu kilka zdań o nim, bo trudno znaleźć bardziej bokserski polski film fabularny.

"Powrót" to obraz zrealizowany przez Studio Filmowe "Tor". Jest to 56-minutowy debiut Filipa Bajona, który wziął na warsztat środowisko...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
Wywiady
Obiecująca współpraca teamów Marchela i Proksy - młodych nadziei polskiego boksu
18.06.2020 - Kamil Pietraszko


W dniach 4-7 czerwca w Węgierskiej Górce trwała sesja sparingowa Artura Proksy (rocznik 2005) przed walką z Jakubem Targielem na gali Wach Boxing Night w Konarach. Synowi, a zarazem podopiecznemu byłego zawodowego mistrza Europy w przygotowaniach pomagał m.in. Maciej Marchel (rocznik 2006), brązowy...[Czytaj więcej]
2 Komentarzy
Michał Syrowatka: Liczik nie jest już moim trenerem
30.04.2020 - Marek Cudek


Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wywiad z Michałem Syrowatką (22-3, 7 KO), który opowiedział między innymi o rozstaniu z trenerem Andrzejem Liczikiem, walce z Przemkiem Runowskim, zmianie promotora i życiu w koronawirusowej izolacji.

Rozmowa została przeprowadzona przez naszego...[Czytaj więcej]
1 Komentarz
Ankieta
Wybierz 3 największe skalpy Wacha
Erkan Teper - 94.34%
50 Głosowania
Christian Hammer - 88.68%
47 Głosowania
Travis Walker - 30.19%
16 Głosowania
Kevin Johnson - 5.66%
3 Głosowania
Kevin McBride - 18.87%
10 Głosowania
Tye Fields - 35.85%
19 Głosowania
Jason Gavern - 1.89%
1 Vote
Total Votes: 53
Sonda zamknięta.
OGŁOSZENIA/REKLAMA
Na Forum
Strefa Kibica
Last post by ArturBorubar
Dzisiaj 00:41
Wrzosik Team
Last post by Michael Scofield
Wczoraj 07:55
Top 5 prospektów w Polsce
Last post by darulka
09-07-20 21:44
Filmy o boksie: Rocky
Last post by Mr.KO
09-07-20 19:45
Lipiec 2020
S M T W T F S
282930 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Wydawca
Ikonsulting.pl Sp. z o.o.
70-254 Szczecin
ul. Łokietka 2/1
Współpraca
Wspiera nas Forum Kredyciak
O boxing.pl
Boxing.pl to najstarszy portal bokserski w Polsce i największe krajowe forum o tej tematyce. Boxing.pl jest platformą informacyjną o wydarzeniach bokserskich oraz miejscem wymiany poglądów w merytoryczny sposób. Tutaj możesz przeczytać najnowsze wieści ze świata pięściarstwa, unikalne felietony i artykuły historyczne, relacje na żywo z gal i konferencji, zapowiedzi najbardziej oczekiwanych walk oraz autorskie wywiady z popularnymi przedstawicielami tej dyscypliny.

Boxing.pl to miejsce tych bardziej ambitnych kibiców, którzy pragną dowiedzieć się czegoś więcej niż tylko suchych faktów prezentowanych na typowo informacyjnych portalach. To utrwalona przez lata społeczność, składająca się z dojrzałych, znających się na rzeczy fanów sztuki pięściarstwa oraz ludzi ze środowiska, dzielących się tutaj swoją wiedzą i punktem widzenia. Tylko tutaj możesz wdać się w wielodniową polemikę dotyczącą trzech minut pojedynku sprzed 60 lat, przeczytać wielostronicowe porównania dokonań największych legend zawodowego pięściarstwa oraz uchwycić mało popularne i niepoprawne politycznie fakty.

Tylko na Boxing.pl redakcja złożona z wieloletnich pasjonatów pięściarstwa funkcjonuje w nieustannej interakcji z użytkownikami portalu. Tutaj członkowie redakcji nie izolują się od krytyki, nie boją się pytań, nie uciekają od debaty, dzielą się swoimi prywatnymi opiniami i są gotowi bronić ich w rozmowie z każdym, kto ma coś interesującego do powiedzenia.

Boxing.pl to tradycja oraz najwyższy poziom merytoryczny i publicystyczny w Polsce. Witamy!
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.