boks, forum, zobacz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
ISSN 2084-5693
Wiadomości ze świata boksu
Łomaczenko vs Crolla 12 kwietnia w Staples Center, Gilberto Ramirez na karcie walk

W nocy polskiego czasu promotor obowiązkowego pretendenta federacji WBA, Atnhony'ego Crolli (34-6-3, 13 KO) Eddie Hearn poinformował, że udało się osiągnąć porozumienie z zunifikowanym czempionem wagi lekkiej, Wasylem Łomaczenką (12-1, 9 KO) w sprawie walki między oboma zawodnikami. Pojedynek, tak jak chciała tego reprezentująca Łomaczenkę grupa Top Rank, odbędzie się 12 kwietnia w Staples Center i będzie transmitowany przez ESPN+.

Nie zostały upublicznione żadne dodatkowe informacji, dotyczące tego zestawienia. Wiemy jednak, dzięki informacjom przekazanym przez Dana Rafaela, że na tej samej gali będzie miał także miejsce debiut w dywizji półciężkiej byłego już czempiona WBO kategorii super średniej, Gilberto Ramireza (39-0, 25 KO). Póki co nie wiadomo jednak, kto będzie jego przeciwnikiem....[Czytaj więcej]
1 Komentarz
Kolejna konferencja przed walką Joshua vs Miller w Londynie w najbliższy poniedziałek

Po dzisiejszym, dla niektórych wręcz żałosnym przedstawieniu, jakie zafundowali Anthony Joshua (22-0, 21 KO) i Jarrell Miller (23-0-1, 20) w Madison Square Garden możemy być pewni, że popyt na bilety będzie jeszcze większy niż dotychczas. Nie bez powodu w końcu tuż po zakończeniu konferencji Eddie Hearn przypomniał wszystkim przy użyciu mediów społecznościowych, iż wejściówki są już w ogólnej sprzedaży. Jak szybko ich zabraknie?

Trudno powiedzieć, jednak jeśli będzie problem ze sprzedażą, w najbliższy poniedziałek będzie miał miejsce kolejny odcinek promocji. Tym razem w Londynie, najprawdopodobniej w samo południe, jak to zazwyczaj miało miejsce do tej pory. Obaj bohaterowie po raz kolejny stworzą show, choć chyba mniejsze ze strony czempiona, napędzające machinę popularności. Jeśli...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Arum: sami ustalimy gaże Fury'ego i Wildera. Nie potrzeba do tego WBC
19.02.2019 - Andrzej Pastuszek

Od niedawna współpromotor Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO), Bob Arum potwierdził, że wciąż jest zainteresowany zorganizowaniem rewanżu z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO), natomiast na pewno nie odbędzie się to na zasadach proponowanych przez WBC. Federacja, której pas dzierży Amerykanin chce, aby podział zysków wynosił 60/40 na korzyść Wildera, na co absolutnie nie przystanie szef Top Rank.

- Przetarg na walkę nie ma żadnego znaczenia. WBC chce, żeby doszło do rewanżu. I bardzo dobrze, ale nie potrzebujemy ich do ustalania gaż. To ustalimy w rozsądnych negocjacjach
- powiedział Arum.

- Nie ma nic magicznego w dacie 18 maja. To dzień jak każdy inny. Najważniejsze, żeby pojedynek się odbył. Jaka różnica w maju, czy w czerwcu? Miejsce też nie jest najistotniejsze. Jasne,
...[Czytaj więcej]
5 Komentarzy
Adam Balski kończy współpracę z Tymex Boxing Promotion i MB Promotions!
19.02.2019 - Krystian Sander

Adam Balski (13-0, 8 KO) ogłosił właśnie światu bardzo zaskakującą nowinę. Oto bokser z Kalisza postanowił zakończyć współpracę z grupami Tymex Boxing Promotion i MB Promotions!

Balski w zamieszczonym w mediach społecznościowych oświadczeniu stwierdził, że zwyczajnie stracił zaufanie do swoich opiekunów.

- Nie jestem już zawodnikiem Tymex ani MB Promotions. Jak ja to mówię „nic się nie dzieje bez przyczyny i wszystko u góry pisane”. Są w życiu ludzie, których Bóg nam stawia na drodze i sami decydujemy, co z tym zrobimy. Ludzie, którzy mają wartości, dla których odpowiedzialność i dane słowo jest bardzo ważne. Ludzie, którzy są z Tobą w trudnych chwilach.

Ja tak mam z menadżerem - Patrykiem Kieliszewskim. Do starych promotorów straciłem zaufanie i
...[Czytaj więcej]
67 Komentarzy
Jarrell Miller: Joshua pęknie jak jajko. Nie wie, co go czeka
19.02.2019 - Andrzej Pastuszek

Promocja starcia Anthony'ego Joshui (22-0, 21 KO) z Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO) ruszyła na dobre i na dzisiejszej konferencji prasowej doszło do pierwszych przepychanek. Rzecz jasna w rolę czarnego charakteru musiał wcielić się Amerykanin, gdyż postać kulturalnego sportowca-dżentelmena jest zarezerwowana dla Brytyjczyka. Mistrz WBA, WBO i IBF w wadze ciężkiej i "Big Baby" z Nowego Jorku zmierzą się 1 czerwca.

- To oczywiste, że przysporzę Joshui wielu problemów. On zdaje sobie sprawę, co go czeka. Nie wiemy tylko, ile jest w stanie wytrzymać. Gwarantuję, że on pęknie jak jajko. Nie jest gotowy na mój rozmiar. To czas zastraszania
- powiedział Miller.

- Mam prawo go zastraszać. To bokserski biznes. Ta gra jest bolesna. Nie ma w tym sporcie nic miłego, ani nic...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Video: Miller odpycha Joshuę podczas pierwszego face off
19.02.2019 - Krystian Sander


Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) nie zachował się zbyt elegancko przy pierwszym face to face z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) przed ich czerwcową walką. Panowie spotkali się dziś w Nowym Jorku na konferencji...[Czytaj więcej]
23 Komentarzy
Zdjęcie: Szpilka sparuje w Warszawie z Katsukiem
19.02.2019 - Krystian Sander

Roman Anuchin, nowy trener Artura Szpilki (22-3, 15 KO), przebywa obecnie w Polsce, kontynuując poznawanie się ze "Szpilą". Nasz pięściarz sparuje w Warszawie pod okiem nowego szkoleniowca z podopiecznym Jamesa Alego Bashira, Ukraińcem Władimirem Katsukiem.

Źródło: Twitter/Artur Szpilka, redakcja
2 Komentarzy
Początek dzisiejszej konferencji Joshui i Millera o 19:30

Już dziś będzie miała miejsce pierwsza konferencja prasowa, dotycząca starcia zunifikowanego czempiona wagi ciężkiej Anthony'ego Joshui (22-0, 21 KO) i Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO), na której, patrząc z perspektywy charyzmy Amerykanina, z pewnością nie zabraknie ciekawych wymian zdań między zawodnikami. Uwagę kibiców od tej walki w znacznym stopniu odciągnęło wczorajsze ogłoszenie umowy zawartej pomiędzy Tysonem Furym a Top Rank/ESPN, natomiast należy się spodziewać, że barwna postać "Big Baby" przywróci jego walce z Joshuą utracony blask, przynajmniej w pewnym stopniu.

Transmisja z tego wydarzenia będzie miała miejsce na portalach społecznościowych grupy Matchroom Boxing oraz na kanale Youtube telewizji Sky Sports Boxing. Początek konferencji jest zapowiedziany na 1:30 PM czasu w Nowym Jorku,...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Horn możliwym rywalem Branta w kolejnej walce?
19.02.2019 - Krystian Sander

Rob Brant (25-1, 17 KO) piastuje obecnie tytuł WBA Regular wagi średniej. Amerykanin w ostatnich walkach pokonywał Ryotę Muratę oraz Chasana Bajsangurowa. Z kim w kolejnym występie może zmierzyć się Amerykanin? Możliwości są zaskakujące.

Oto potencjalnym rywalem dla Branta jest Jeff Horn (19-1-1, 13 KO). Australijczyk w przedostatniej walce wystąpił w limicie 147 funtów, a w ostatnim pojedynku boksował w wadze umownej - wniósł na wagę nieco ponad 155 funtów.

Promotor Horna, Dean Lonergan, ma bardzo dobre stosunki ze współpromotorem Branta, grupą Top Rank, i będzie chciał to wykorzystać.

- Dopiero zaczęliśmy dyskusję. Jeff dobrze sobie poradził w wyższym limicie. Myślę, że ich style zapewniłyby ciekawą bitwę. Zobaczymy, czy uda nam się porozumieć z Bobem Arumem w...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Izu: Banks ma przybyć do Gdańska w tym tygodniu. Chcę trzech walk w tym roku
19.02.2019 - Krystian Sander

Izu Ugonoh (18-1, 15 KO) niebawem spróbuje wykonać kolejny krok w kierunku rozwinięcia swojej kariery zawodowej. Mamy tu na myśli oczywiście nawiązanie współpracy z trenerem Johnathonem Banksem. Kilka dni temu rozmawialiśmy na ten temat z amerykańskim szkoleniowcem (do przeczytania TUTAJ). Teraz oddajmy głos Izu - prezentujemy fragmenty rozmowy Przeglądu Sportowego z naszym bokserem.

- Johnathon ma przybyć do Gdańska już w tym tygodniu. Od pewnego czasu jesteśmy w kontakcie. Sporo rozmawialiśmy o tym, nad czym chcę pracować - mówił Izu.

- Nie zwalniam tempa i gdy dotrze do mnie Johnathon, będziemy trenować tak, jakby walka miała...[Czytaj więcej]
4 Komentarzy
Wasilewski: organizator to nie promotor| Borek: ja bym nie wysłał "Rexa" na egzekucję
19.02.2019 - Krystian Sander

Zestawienie przez Mateusza Borka Patryka Szymańskiego z Robertem Talarkiem nie podoba się Andrzejowi Wasilewskiemu. Szef KP uważa, że szef MB Promotions może sobie pozwalać na "szarżowanie" z zestawieniami, gdyż nie jest promotorem żadnego z tych zawodników. Wasilewski jest zdania, że ta walka to duże ryzyko dla Patryka Szymańskiego, czyli jego byłego boksera.

- Mnie się zupełnie nie podoba (walka - red.). Niezła tylko dla organizatora, który ma gdzieś kariery zawodników. Być może zakończenie na deskach kariery młodego chłopaka. Widać, że organizator nie równa się promotor. Szymański nie ma nic do zyskania, a KO to koniec. Nie dziwię się jakoś bardzo, bo MB nie prowadzi ochronki, tylko po prostu biznes i nie prowadzi Szymańskiego - pisał na Twitterze Wasilewski.

...[Czytaj więcej]
23 Komentarzy
Krassiuk potwierdza złożenie oficjalnej oferty Powietkinowi w sprawie walki z Usykiem

Oleksandr Krassiuk, promotor szykującego się do debiutu w wadze ciężkiej, zunifikowanego czempiona wagi cruiser Oleksandra Usyka (16-0, 12 KO), zdradził we wczorajszym wywiadzie, że została wysłana oficjalna oferta dla obozu Aleksandra Powietkina (34-2, 24 KO), który póki co wydaje się być najbardziej prawdopodobnym rywalem Usyka w kolejnym jego występie.

Nie zostały jednak zdradzone żadne jej szczegóły, dlatego fakt wysłania można interpretować na dwa sposoby. Albo oba obozy dogadały się na tyle, że złożono formalną propozycję ustaloną wcześniej, która będzie jedynie podlegać akceptacji, albo zdecydowano się przenieść negocjacje na płaszczyznę bardziej oficjalną z uwagi na pewne problemy w rozmowach. Te niewątpliwe istnieją, ponieważ, jak informował Przemysław Garczarczyk, różnica...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Arum chce przesunąć rewanż Wildera z Furym na wrzesień

Jak można było się spodziewać, wczorajsze ogłoszenie współpracy Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO) z grupą Top Rank i ESPN raczej nie ułatwi organizacji wyczekiwanego rewanżu pomiędzy "Królem Cyganów" a Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). Już w trakcie konferencji prasowej Frank Warren zastrzegł, że dzięki tej umowie drugie starcie można zorganizować na antenie ESPN, co z pewnością nie jest w smak współpracującej z Alem Haymonem telewizji Showtime, która transmitowała pierwszy pojedynek. Teraz swoje "trzy grosze" dorzucił Bob Arum, który najchętniej przesunąłby walkę na wrzesień, a wcześniej pozwolił obu zawodnikom zaliczyć jeszcze jeden występ. Wszystko w celu zwiększenia popularności i przyszłych przychodów.

- Przewidujemy, że ten [rewanż] może osiągnąć [zasięg] od 1 do 2...[Czytaj więcej]
8 Komentarzy
Al Haymon wciąż chce rewanżu Wildera z Furym. Możliwa "łączona" transmisja
18.02.2019 - Andrzej Pastuszek

Umowa Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO) z grupą Top Rank i stacją ESPN z pewnością skomplikuje doprowadzenie do rewanżowej walki z czempionem WBC Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO), ale jej nie uniemożliwi. Obie strony wciąż będą negocjować, o czym zapewnia menadżer "Bronze Bombera" Shelly Finkel, który wypowiada się także w imieniu najważniejszego człowieka w sztabie Wildera, czyli Ala Haymona.

- Wciąż mamy nadzieję na doprowadzenie do rewanżu i zastanawiamy się jak to zrobić w świetle umowy Fury'ego z ESPN. Chciałbym spróbować zrobić to wspólnie z Showtime i ESPN (walka na obu antenach). Al Haymon chce zrobić ten rewanż i jeśli tylko sprawa będzie realistyczna, to dokonamy tego
- powiedział Finkel.

Przypomnijmy, że 1 grudnia w Los Angeles padł kontrowersyjny...[Czytaj więcej]
1 Komentarz
Wilder: jestem wolnym agentem, mogę walczyć wszędzie. Tak czy inaczej, wracam 18 maja

Dzisiejsze obwieszczenie Franka Warrena i Tysona Fury'ego wprawiło w osłupienie wszelkich sympatyków szermierki na pięści, a w szczególności zapewne Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO) i jego obóz. Kiedy wydawało się, że wszystko zmierza w kierunku oficjalnego potwierdzenie daty i miejsca drugiej walki między oboma kolosami, Brytyjczycy ogłosili umowę z Top Rank i ESPN, która na pierwszy rzut oka bardzo mocno utrudnia negocjacje, choć Shelly Finkel deklaruje, iż dalej są zainteresowani walką. W podobnym tonie wypowiedział się czempion federacji WBC, chociaż chyba pokusił się o stwierdzenie, które nie będzie się podobać sternikom jego kariery.

- Jestem wolnym agentem. Niekoniecznie muszę walczyć dla sieci, w której jestem, mogę walczyć wszędzie. Na koniec, jeśli [Fury] chce walczyć, to będzie walczył. Jeśli...[Czytaj więcej]
5 Komentarzy
Tyson Fury: teraz to moje show. To ja rozdaję karty
18.02.2019 - Andrzej Pastuszek

Były zunifikowany mistrz wagi ciężkiej i wciąż czempion linearny Tyson Fury (27-0, 19 KO) uważa, że po podpisaniu kontraktu ze stacją ESPN, to on rozdaje karty w królewskiej dywizji. Teraz "Gypsy King" ma znakomitą platformę zarówno w UK (BT Sport), jak i w USA. Umowa zawarta na kilka walk opiewa na 80 milionów funtów. Walki Fury'ego będą emitowane zarówno w BT Sport, jak i ESPN.

- Teraz to Tyson Fury Show. Mam za sobą największą stację telewizyjną i to ja rozdaję karty. Wciąż chcę największych walk i to dotyczy Joshui i Wildera. Pierwszy pojedynek najpóźniej w maju. Wyjdę do ringu z każdym
- powiedział Fury.

- ESPN ma 3 miliony subskrybentów, a w UK mamy BT Sport. Tyson ma wielki szacunek po obu stronach Atlantyku. Zasłużył na to. Ten kontrakt dramatycznie zmienił
...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
Dzięki umowie z Top Rank Fury zarobi ponad 100 milionów dolarów

Mimo upływu godzin świat boksu nadal się zbiera z sensacyjnej informacji, jaką było z pewnością dzisiejsze ogłoszenie zawarcia umowy pomiędzy Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) a stajnią Top Rank. Kibice się oczywiście zastanawiają, jak to wpłynie na dalsze negocjacje w sprawie rewanżu z Deontayem Wilderem, z których obóz Fury'ego miał nie zrezygnować, czy dojdzie do przetargu, kto będzie rywalem poszczególnych zawodników, jeśli rewanż ostatecznie nie dojdzie do skutku, czy jak na całą sprawę spojrzy WBC?

Mało się natomiast mówi na temat tego, na jakich warunkach będzie się odbywać współpraca "Króla Cyganów" z amerykańską grupą. A te, niewątpliwie dzięki świetnej formie w walce z Wilderem, którą w oczach wielu Fury powinien wygrać, są dla "Gypsy Kinga" bardzo korzystne.

...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
15 czerwca w Kanadzie rewanż Keana z Carmanem
18.02.2019 - Krystian Sander

W październiku ubiegłego roku doszło do sporej niespodzianki na ringu w Kanadzie. Simon Kean (15-1, 14 KO), uchodzący do tej pory za perspektywicznego, prezentującego niezły poziom pięściarza wagi ciężkiej, przegrał przed czasem ze swoim rodakiem Dillonem Carmanem (14-3, 13 KO). W stawce tamtego pojedynku znalazły się rankingowe pasy WBA i WBC.

"The Grizzly" pragnie zemsty za pierwszą zawodową porażkę i będzie miał okazję, by zrewanżować się swojemu pogromcy. 15 czerwca w Shawinigan dojdzie do rewanżu pomiędzy Kanadyjczykami.

Wcześniej, 16 marca, Kean podejmie Rogelio Omara Rossiego (20-7-1, 13 KO) z Argentyny. Carman z kolei wraca na ring za cztery dni w Jekaterynburgu, gdzie spróbuje zatrzymać Jewgienija Romanowa (11-0, 8 KO).

Źródło: redakcja
1 Komentarz
Co z rewanżem Wilder - Fury po związaniu się "Gypsy Kinga" z Top Rank?
18.02.2019 - Krystian Sander

Jak już informowaliśmy, Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) zaskoczył dziś wszystkich i związał się umową współpromocyjną z grupą Top Rank. Co więc z rewanżem "Gypsy Kinga" z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO)?

Obóz Fury'ego nadal utrzymuje, że rewanż wciąż wchodzi w grę, ale nie ma wątpliwości, że drugie starcie czołowych ciężkich jednak się oddaliło. Nikt chyba sobie nie wyobraża kolażu Showtime i ESPN w zakresie organizacji takiej potyczki. Sprawa z pewnością mocno się skomplikowała.

Z dzisiejszej konferencji Tysona Fury'ego i Franka Warrena jasno wynika, że wprawdzie chcą oni drugiej walki z Wilderem, ale chcą zarazem, by to ESPN transmitowała ten bój w USA.

Czy Fury może wrócić na ring inną walką niż rewanżowa batalia z czempionem WBC?

-...[Czytaj więcej]
4 Komentarzy
Tyson Fury nawiązał współpracę z Top RankŹródło: Top Rank
7 Komentarzy
Szymański - Talarek 6 kwietnia w Katowicach
18.02.2019 - Krystian Sander

Grupa MB Promotions odkrywa kolejną kartę gali "Ostatni Taniec", która odbędzie się 6 kwietnia w katowickim Spodku. Tym razem dostajemy zestawienie polsko-polskie.

Swoje pięści w Katowicach skrzyżują Patryk Szymański (19-1, 10 KO) i Robert Talarek (23-13-2, 15 KO). Walka zakontraktowana jest na 8. rund, a jej limit wagowy to 160 funtów.

25-latek z Konina uchodził swego czasu za duży talent, ale od dłuższego czasu wygląda między linami mocno przeciętnie. W ostatnim występie Szymański został znokautowany przez Fouada El Massoudiego.

Talarek natomiast notuje serię trzech zwycięstw z rzędu, a w ostatnim występie pokonał przed czasem Tomasza Gargulę.

Źródło: MB Promotions
14 Komentarzy
Oquendo nie podpisał kontraktu na walkę. Charr zmierzy się z Bryanem?
18.02.2019 - Krystian Sander

To jest po prostu istna telenowela. Nie orientujemy się już nawet, ile razy federacja WBA robiła podchody pod mistrzowską walkę dla Fresa Oquendo (37-8, 24 KO), ale właśnie nie udało się po raz kolejny.

45-latek miał 6 kwietnia zaboksować z Manuelem Charrem (31-4, 17 KO) o tytuł WBA Regular wagi ciężkiej, ale ostatecznie do tej walki nie dojdzie. "Big O" zwyczajnie nie podpisał kontraktu na ten pojedynek, a termin, w którym miał to zrobić, już minął.

W tych okolicznościach Charr zmierzy się zapewne w następnej walce z mistrzem WBA w wersji tymczasowej, Trevorem Bryanem (20-0, 14 KO).

Źródło: redakcja
4 Komentarzy
Fury o sparingach z Millerem: leżał siedem razy. Po pierwszym dniu wrócił do domu
18.02.2019 - Krystian Sander

Trudno nam zweryfikować informacje, jakie ogłosił dziś światu Tyson Fury (27-0-1, 19 KO), ale brzmią one bardzo ciekawie. "Gypsy King" oznajmił bowiem, że w 2011 roku miał okazję sparować z Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO) i zdołał podczas pierwszego sparingu rzucić go na deski aż siedem razy. "Big Baby" to najbliższy rywal Anthony'ego Joshuy. Wyznanie Fury'ego nie musi więc być przypadkowe, a być może jest też trochę podkoloryzowane. Dodajmy też jednak, że w 2011 roku Miller miał na koncie ledwie dwie zawodowe walki i ważył w granicach 113 kg. Wszystko więc jest możliwe, wersji "Gypsy Kinga" absolutnie nie podważamy.

- Wróciłem do domu w Morecambe i potrzebowałem sparingpartnera. Pierwszą osobą, o której pomyślałem był Jarrell Miller. Oczywiście nie byłem mistrzem świata w tym czasie,...[Czytaj więcej]
15 Komentarzy
WBO: Ramirez zwakował pas, Saunders i Isufi o wakat. "GGG" obowiązkowym dla Andrade'a
18.02.2019 - Krystian Sander

Duże przetasowania na szczycie rankingów WBO w kategorii średniej, super średniej i półciężkiej. Panujący czempion Gilberto Ramirez (39-0, 25 KO) zostawił swoje trofeum w limicie do 168 funtów. Meksykanin przenosi się wagę wyżej, gdzie od razu zasiada na pierwszym miejscu wśród pretendentów dla Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO) i może być kolejnym rywalem "Krushera".

Wagę super średnią zasila natomiast Billy Joe Saunders (27-0, 13 KO), który w walce o wakujące po "Zurdo" trofeum ma się zmierzyć z Shefatem Isufim (27-3-2, 20 KO). Brytyjczyk tym samym zostawia pozycję obowiązkowego pretendenta dla Demetriusa Andrade'a (27-0, 17 KO) w wadze średniej.

Ale i tutaj WBO szybko znajduje rozwiązanie. Obowiązkowym rywalem dla "Boo Boo" został Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34...[Czytaj więcej]
11 Komentarzy
Rekordowe przychody z przedsprzedaży biletów na walkę Joshui z Millerem

Od walki z Władimirem Kliczką, Anthony Joshua (22-0, 21 KO) występował tylko na wielkich stadionach w Wielkiej Brytanii. Po zwycięstwie nad Ukraińcem "AJ" stał się w kraju gwiazdą największego formatu, dlatego obecność 70-80 tysięcy na trybunach podczas jego występów nie była żadną niespodzianką. Jednak następna walka czempiona, jednocześnie pierwsza, która odbędzie się za wielką wodą, zostanie zorganizowana w legendarnej Madison Square Garden. Wielu przewidywało że, mimo sukcesów na Wyspach, walki Joshui będą w Stanach cieszyły się o wiele mniejszym zainteresowaniem, ze względu na jego anonimowość w tym kraju i mniejsze zainteresowanie samą dyscypliną. Zapowiada się jednak, że najgorszy scenariusz można wykluczyć.

Jak poinformowali organizatorzy gali, na czele z szefem Matchroom Boxing Eddiem Hearnem i...[Czytaj więcej]
2 Komentarzy
Publicystyka
Najciekawsze walki weekendu 22-23.02.2019
19.02.2019 - Dariusz Chmielarski

22.02.
FLEMINGTON, AUSTRALIA
Blake Caparello vs Reagan Dessaix – półciężka

Ciekawe zestawienie starego lisa z młodym wilkiem. Wilczek czyli Dessaix jest większy i silniejszy, ale lis czyli Caparello przewyższa go techniką, sprytem i doświadczeniem. Myślę, że wygra i to gładko.
JEKATIERYNBURG, ROSJA
Jewgienij Romanow vs Dillon Carman – ciężka

Kanadyjczyk jest jednym z najmocniej bijących bokserów...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
Książka życzeń i zażaleń - rozdział 2
15.02.2019 - Dariusz Chmielarski

Nie sądziłem, że tak szybko zabiorę się za pisanie 2 rozdziału, ale zaszło parę ważnych okoliczności dotyczących gali „Ostatni Taniec” MB Promotions planowanej na 6 kwietnia br. w katowickim Spodku. O tym jednak potem, bo najpierw chciałem poruszyć temat wcześniejszej gali organizowanej przez Babilon Promotion w Legionowie 1 marca, a więc już za 2 tygodnie.

Walka główna tej gali pomiędzy Michałem Cieślakiem i Yourim...[Czytaj więcej]
1 Komentarz
Weekend z boksem kobiet. Mayer i Meksykanki

Powracamy z przeglądem ciekawych walk w boksie kobiet. W piątek walczy zdobywająca coraz większą popularność Mikaela Mayer, a w sobotę dwie meksykańskie mistrzynie.

Mikaela Mayer (9-0, 4 KO) - Yareli Larios (13-1-1, 3 KO) o pas NABF w super piórkowej

Zaczynamy w piątek od walki utalentowanej Mikaeli Mayer. Amerykanka stoczyła w 2018 r. aż 6 walk, zdobyła pas NABF w super piórkowej i zaczyna 2019 r. od mocnego...[Czytaj więcej]
0 Komentarzy
Najciekawsze walki weekendu 15-16.02.2019
12.02.2019 - Dariusz Chmielarski

15.02.
HINCKLEY, USA
Rob Brant vs Hasan Bajsangurow – średnia o pas WBA

Missmatch. 21-letni Hasan Bajsangurow nie dorównuje talentem swemu stryjowi Zaurbekowi, ani kuzynowi Husejnowi. Jest jedynie silny fizycznie i waleczny, a to zdecydowanie za mało na title shota. Łatwa robota dla Branta.
Derrick Webster vs Lennox Allen – super średnia
Walka zaawansowanych wiekowo średniaków, z których Allen jest bardzo słabo...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
Wywiady
Kownacki dla Boxing.pl: powrót w czerwcu lub lipcu. Rywal? Wskaże go promotor
09.02.2019 - Krystian Sander

Minionej nocy Joanna Maj przeprowadziła rozmowę z Adamem Kownackim (19-0, 15 KO), który dwa tygodnie temu w świetnym stylu zdemolował Geralda Washingtona i zrobił kolejny krok ku wielkim walkom w wadze ciężkiej. Czy Adam po walce pilnował diety?...[Czytaj więcej]
3 Komentarzy
Kownacki: Wilder? Joshua? Nie jestem wróżką, wejdźmy do ringu i sprawdźmy [NAPISY]
27.01.2019 - Krystian Sander

"Brothers From Different Mothers" opowiadają o walce z Geraldem Washingtonem i planach Adama na przyszłość - zapraszamy do obejrzenia materiału!

Video: Joanna Maj/Boxing.pl
5 Komentarzy
OGŁOSZENIA/REKLAMA
Luty 2019
S M T W T F S
2728293031 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 12
Wydawca
Ikonsulting.pl Sp. z o.o.
70-254 Szczecin
ul. Łokietka 2/1
Współpraca
Wspiera nas Forum Kredyciak
O boxing.pl
Boxing.pl to najstarszy portal bokserski w Polsce i największe krajowe forum o tej tematyce. Boxing.pl jest platformą informacyjną o wydarzeniach bokserskich oraz miejscem wymiany poglądów w merytoryczny sposób. Tutaj możesz przeczytać najnowsze wieści ze świata pięściarstwa, unikalne felietony i artykuły historyczne, relacje na żywo z gal i konferencji, zapowiedzi najbardziej oczekiwanych walk oraz autorskie wywiady z popularnymi przedstawicielami tej dyscypliny.

Boxing.pl to miejsce tych bardziej ambitnych kibiców, którzy pragną dowiedzieć się czegoś więcej niż tylko suchych faktów prezentowanych na typowo informacyjnych portalach. To utrwalona przez lata społeczność, składająca się z dojrzałych, znających się na rzeczy fanów sztuki pięściarstwa oraz ludzi ze środowiska, dzielących się tutaj swoją wiedzą i punktem widzenia. Tylko tutaj możesz wdać się w wielodniową polemikę dotyczącą trzech minut pojedynku sprzed 60 lat, przeczytać wielostronicowe porównania dokonań największych legend zawodowego pięściarstwa oraz uchwycić mało popularne i niepoprawne politycznie fakty.

Tylko na Boxing.pl redakcja złożona z wieloletnich pasjonatów pięściarstwa funkcjonuje w nieustannej interakcji z użytkownikami portalu. Tutaj członkowie redakcji nie izolują się od krytyki, nie boją się pytań, nie uciekają od debaty, dzielą się swoimi prywatnymi opiniami i są gotowi bronić ich w rozmowie z każdym, kto ma coś interesującego do powiedzenia.

Boxing.pl to tradycja oraz najwyższy poziom merytoryczny i publicystyczny w Polsce. Witamy!
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.