boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 04-09-20, 14:40   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 22 razy w 12 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Rafał Jackiewicz: jestem czarnym osłem polskiego boksu.

Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

Rafał Jackiewicz (51-26-2, 22 KO), pięściarz, pretendent do pasa mistrzowskiego IBF, mistrz EBU, „pan i władca całego świata”, filantrop, biznesmen, twórca mongolskich teorii, właściciel marki „JEB”. Po prostu, człowiek wielu imion. W krótkiej rozmowie z Boxing.pl, Rafał odpowiedział na kilka pytań. Uprzedzam, Jackiewicza nie jest w stanie zrozumieć nawet sam... Jackiewicz. Wyjątkiem jest jego żona „Mrówka”, ale to tez nie zawsze. Zapraszam do wywiadu!

Patryk Konieczny: Na Twitterze oficjalnie podałeś wynik walki z Rico Muellerem. Jak się czujesz po przegranej przez „TKO, KO, PTS”.

Rafał Jackiewicz: Walka wyglądała jak wyglądała, wiadomo, uciekał, nie podejmowal walki. Został upomniany przez sędziego. Walkę wygrałem, pieniądze wziąłem.

PK: Czy ktoś w twoim imieniu kontaktował się z BDB odnośnie „zamrożenia” oficjalnego wyniku walki?

RJ: Tak, Krzysztof Kraśnicki wysłał pismo do federacji niemieckiej o wyjaśnienie sytuacji.

PK: Właśnie przed chwilą Michał Koper poinformował, że pięciu niezależnych sędziów wypunktowało twoją walkę dwoma punktami na korzyść Rico Muellera. Prawdopodobnie werdykt zostanie zmieniony na wygraną Niemca. Czy zamierzasz się odwołać?

RJ: Brawo dla nich. Kto oglądał walkę ten wie jak wyglądała. Odwołanie? To nic nie da.

PK: Mieliśmy „Powrót Batmana”, „Powrót Supermana”, wracał również Rafał Jackiewicz. Ile razy jeszcze zamierzasz wracać ze sportowej emerytury?

RJ: To pomówienia, bo nigdy nie kończyłem kariery z myślą o powrocie. W Międzyzdrojach w walce z Krzysztofem Szotem kończyłem karierę pięściarską na rzecz walk w mma przed KSW 28, ale dostałem walkę o pas mistrzowski EBU z Gianlucą Branco we Włoszech, gdzie przegrałem wygraną walkę przez kontuzje kolana. Potem jakoś tak poszło i do dziś walczę, ale na wiosnę wygrywam z Kewinem Gruchałą i finito.

PK: Na którym miejscu w historii polskiego boksu zawodowego stawiasz swoją karierę?

RJ: Ja jestem czarnym osłem polskiego boksu.

PK: Dlaczego akurat osłem?

RJ: Osioł, bo jestem uparty, zgodnie z moją dewizą życiową „aby do przodu”, a czarny, bo zawsze byłem „inny”, taki zaJEBisty. To moja kolejna „mongolska teoria”.

PK: Wygrywasz pojedynek z Bartkiem Grafką w Rudzie Śląskiej. Co dalej?

RJ: Pojawiła się opcja walki z Jeffem Hornem w Australii za duże pieniądze. Ofertę przyjąłem, ale najpierw muszę wygrac z JEBartkiem Grafką, co zrobię 12 września. Mam też ofertę z Niemiec na walkę o jakiś tytuł, ale za małe pieniądze, więc mam wyJEBane.

PK: Rafał, kojarzysz postać z kreskówki „Flintstonowie” o imieniu Bam Bam? Powinieneś na koniec swojej kariery przyjąć pseudonim „Jeb-Jeb”.

RJ: Będę „JEB-JEB”! Tylko pamiętaj, piszemy z dużych liter.

Patryk Konieczny jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania