boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 24-08-20, 14:58   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 22 razy w 12 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Mateusz Tryc: sparingi z Maćkiem dały mi więcej niż 9 zawodowych pojedynków

Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

Marcin Tryc (9-0, 5 KO), pięściarz grupy Knockout Promotions. 29-latek z Warszawy ostatnią walkę stoczył w Zakopanem, zwyciężając w dobrym stylu Shakeel’a Phinn’a. W rozmowie z Boxing.pl Tryc odpowiedział na kilka pytań związanych z przyszłością i najbliższym pojedynkiem ze Sladanem Janjaninem.

Patryk Konieczny: Na co stać Mateusza Tryca w zawodowym boksie? Kogo widziałbyś jako swojego kolejnego przeciwnika?

Mateusz Tryc: Sam jestem ciekaw, gdzie jest mój szczyt. Kiedy zaczynałem trenować, moje marzenia sięgały wyrobienia licencji bokserskiej i stoczenia wygranej walki, następnie wygranego turnieju i mistrzostwa Polski. Wszystko zaszło bardzo daleko i jestem dumny z tego, co na ten moment osiągnąłem.

PK: Ostatnio na Twitterze pojawił się Twój wpis dotyczący zakazu sparingów z Tobą dla Sebastiana Ślusarczyka. Czy możesz powiedzieć o tej sytuacji coś więcej?

MT: Nie ma sensu już więcej mówić na ten temat. Zabronił to zabronił, nie wiem jaki jest tego powód. Pomoglibyśmy sobie wzajemnie, byłaby to obopólna korzyść.

PK: Pojawiły się sugestie, że zakaz sparingowy jest spowodowany przymiarkami do Waszej walki. Jak się do tego odniesiesz?

MT: Nie słyszałem takich sugestii. Sebastian jest w wadze półcieżkiej i niżej nie idzie, ja w superśredniej i wyżej również się nie wybieram.

PK: Czy mając na uwadze obraz walki Roberta Parzęczewskiego ze Sladanem Janjaninem uważasz, że Bośniak może być dla Ciebie trudnym przeciwnikiem?

MT: Ciężko powiedzieć jak zaboksuje ze mną. Myślę, że podobnie jak w walce z Parzęczewskim, będzie uciekał i na pewno będę musiał boksować spokojnie, aby ostatecznie upolować go dobrym ciosem.

PK: Czy jesteś zadowolony ze swoich sparingów z Maciejem Sulęckim? Jak one wyglądały i co możesz powiedzieć o dyspozycji Stricza?

MT: Sparingi z Maćkiem dały mi więcej niż 9 zawodowych pojedynków, które do tej pory stoczyłem. Odbyliśmy między sobą 3 sparingi (ponad 20 rund). Jest to dla mnie olbrzymie doświadczenie i mam nadzieje, ze w przyszłości zaprocentuje. Co do dyspozycji Stricza, ciężko mi to jednoznacznie określić, bo wcześniej nie znaliśmy się z sali treningowej, możliwe, że to co pokazał w sparingach ze mną, nie jest szczytem jego możliwości.

PK: Czy jesteś zadowolony z przygotowań do najbliższej walki?

MT: Tak, te przygotowania były długie, ale naprawdę owocne i obfitowały w wiele ciężkich sparingów. Nie chce zapeszać, zobaczymy jak będę wyglądał w ringu.

PK: Jeśli dojdzie do twojej walki z Arabem, to jak widzisz swoje szanse na zwycięstwo?

MT: Naprawdę męczą mnie pytania o walkę z Parzęczewskim. Skupiam się na sobie i na swojej robocie. Nie mam większego wpływu na to, czy do tego pojedynku dojdzie, czy też nie. Jeśli dogadają się Nasi promotorzy będę gotowy.

Patryk Konieczny jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania