boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 17-02-19, 11:11   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 460 razy w 135 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie Banks dla Boxing.pl: razem z Władimirem uznaliśmy, że Izu naprawdę ma talent

Jak wiemy od wczoraj, Johnathon Banks, uczeń Emanuela Stewarda, trener Władimira Kliczki, ma zostać nowym szkoleniowcem Izu Ugonoha (18-1, 15 KO). Obecnie dopinane są ostatnie szczegóły kontraktu pomiędzy naszym bokserem i amerykańskim szkoleniowcem.

Tymczasem postanowiliśmy skontaktować się z Johnathonem Banksem i podpytać go o współpracę z Izu. Oto, co miał do powiedzenia 36-letni trener w rozmowie z Boxing.pl.

- Oglądałem walki Izu. Zauważyłem, że posiada on wiele talentów, ale trzeba je z niego wydobyć. Musimy wykorzystać jego potencjał. Wkrótce może dojść do rozpoczęcia naszej współpracy. Moim celem jest pojawienie się w Polsce, taki jest plan. Kocham wasz kraj - mówił nam Banks.

- Pamiętam Izu z obozu treningowego Władimira Kliczki (kwiecień 2015, Floryda - red.). Tak naprawdę to ja wpadłem na pomysł, żeby zaprosić wtedy Izu do nas. Razem z Władimirem uznaliśmy wtedy, że to naprawdę utalentowany chłopak. Taka była jego i moja opinia na temat Izu - wspomina Johnathon.

- Moim zdaniem każdy zawodnik jest dla trenera wyzwaniem, ponieważ jeśli pragnieniem trenera jest rozwój zawodnika, uczynienie go lepszym, to stanowi to wyzwanie. Gdy trener i zawodnik już zaczynają razem pracować, wyzwanie staje się prostsze: widzisz, jak otwarty na rozwijanie się jest zawodnik, jakie są jego chęci na wykorzystywanie talentu. Moim zadaniem jest dostrzeżenie tego talentu i wydobywanie go z pięściarza. Nie próbuję wtedy uczyć czegoś nowego, tylko staram się rozwinąć ten talent jeszcze bardziej - przedstawia swój punkt widzenia amerykański szkoleniowiec.

- Realizuję obecnie w Detroit pewien program rozwoju boksu amatorskiego, mam pod opieką wielu dzieciaków. Do tego prowadzę też Cecilię Braekhus - odpowiedział Banks, zapytany o to, z kim obecnie współpracuje.

- Więcej na temat Izu powiem wam, kiedy już zacznę pracę z nim - zakończył Amerykanin.

Rozmawiał: Krystian Sander/Boxing.pl

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-02-19, 12:45   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
.. Kocham wasz kraj - mówił nam Banks...
i w tym momencie dla mnie traci wiarygodność. Za chwile okaże się że ma polskich przodków. Nie cierpie takiego nachalnego włażenia w dupe
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-02-19, 13:05   #3 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
i w tym momencie dla mnie traci wiarygodność. Za chwile okaże się że ma polskich przodków. Nie cierpie takiego nachalnego włażenia w dupe
Z jednej strony pełna zgoda i mam podobne wrażenia jak czytam takie rzeczy, z drugiej strony chyba każdy Amerykanin mający jakieś interesy w Polsce mówi coś takiego. To może być bardziej w rodzaju "byłem tam raz i było fajnie", niż coś faktycznie związanego z miłością.
DzikiDzwon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-02-19, 18:50   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Ja bym nie był tak rygorystyczny, ale czerwona lampka się zapaliła. Bo to może sugerować, że całe to gadanie jest pod publikę. Zobaczymy co dalej.
Tejksio jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-02-19, 19:28   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Dobry trener dla kogos, kto juz jest ulozony i ma z gorki kariere.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-02-19, 21:53   #6 (permalink)
Felietonista

Nominowany 237 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 16
Domyślnie

Tego "kocham wasz kraj" nie brałbym na poważnie. To taka amerykańska moda na przesadne używanie słowa "kocham" przy każdej okazji albo i w ogóle bez okazji.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-02-19, 22:56   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Tego "kocham wasz kraj" nie brałbym na poważnie. To taka amerykańska moda na przesadne używanie słowa "kocham" przy każdej okazji albo i w ogóle bez okazji.
To typowy marketingowy chwyt. Piepsza, ze jeszcze babcia po stronie matki tez byla kiedys w Polsce urodzona...
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-19, 01:15   #8 (permalink)
bum

Domyślnie

Ja uważam że Banks to dobry trener dla Izu. Wolę jego niż Wilczewskiego... a tak nawiasem mówiąc to czytając dalszą część o odkryciu talentu i wydobyciu go z pięściarza przypomina mi się mój ulubiony filmik z Cusem d'Amato, to było jego spojrzenie na boks. Dla ciekawych:
Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

andro10x jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-19, 18:17   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
To prawda. "Kocham go jak brata/syna". "Błogosławię cię". Jak to czytam albo słyszę, to już mi się rzygać chce. Strasznie to sztuczne i deprecjonuje prawdziwą moc tych słów.
Tejksio jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-19, 19:37   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
"...Pamiętam Izu z obozu treningowego Władimira Kliczki (kwiecień 2015, Floryda - red.). Tak naprawdę to ja wpadłem na pomysł, żeby zaprosić wtedy Izu do nas. Razem z Władimirem uznaliśmy wtedy, że to naprawdę utalentowany chłopak. Taka była jego i moja opinia na temat Izu" - wspomina Johnathon.
Super. Gdyby go jeszcze razem z Władymirem trenowali to może wtedy miałoby to jakiś sens.
Winky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania