boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 23-04-18, 11:24   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 425 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie Mateusz Borek dla Boxing.pl: nie pamiętam tak dobrego Mateusza Masternaka

Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) pokazał się w sobotę ze znakomitej strony i pokonał przed czasem Youriego Kalengę (23-5, 16 KO). "Master" zdobył tym samym pas WBO European i uznanie wielu polskich kibiców, którzy widzą teraz Mateusza na szczycie polskiego rankingu wagi junior ciężkiej. O tym bardzo dobrym pojedynku Mateusza Masternaka porozmawialiśmy z organizatorem sobotniej gali Polsat Boxing Night, Mateuszem Borkiem.

Krystian Sander/Boxing.pl: Sprowadził pan Mateuszowi Masternakowi silnego rywala, do tego w stawce walki pojawił się rankingowy pas WBO. Stworzył pan "Masterowi" okazję, a Mateusz ją znakomicie wykorzystał.

Mateusz Borek: Nie chcę powiedzieć za dużo, żeby nie być posądzonym o megalomanię czy też chwalenie walki, która odbyła się na mojej imprezie, ale nie pamiętam tak dobrego Mateusza w ostatnich latach. Wydaje mi się, że to był Mateusz mądry, szybki, analityczny, z bardzo dobrą lewą ręką, z dobrą pracą nóg, z przeglądem pola, z dobrą prawą ręką. Absolutnie zneutralizował ten dziki, drapieżny, nieokrzesany styl Kalengi. Wyboksował go do jednej bramki. Ma pas, za chwilę skoczy w rankingu i będziemy czekać, co się wydarzy w tym finale WBSS. Usyk zgłosił kontuzję, walka przełożona, Usyk nie chce walczyć w Rosji, zobaczymy, jak to się skończy.

Ja byłem nieco zaskoczony, że Kalenga nie wyszedł do tej siódmej rundy. W pierwszej chwili pomyślałem, że doznał jakiejś kontuzji, ale nic takiego nie miało miejsca. To było poddanie z bezradności, on miał dość.

Miał dość. On był potwornie rozbity, zamykało już mu się oko. Generalnie był strasznie pocięty. Przypomniała mi się od razu walka Tomka Adamka z O’Neilem Bellem. Oczywiście przy odpowiednich proporcjach umiejętności, bo jednak Kalenga jest zawodnikiem dosyć prostym w boksowaniu, Bell był zdecydowanie lepszy. Pamiętamy jak Bell też nie wyszedł do kolejnej rundy, chyba też nawet siódmej, w Katowicach, do Tomka, tak jak teraz Kalenga nie wyszedł do Mateusza. Myślę, że trzeba tutaj Mateusza komplementować. Pokazał, że jest dojrzały, bo wyszedł z trenerami Gosiewskim i Wilczewskim, i się okazało, że też z tymi trenerami, będąc już na zupełnie innym poziomie świadomości niż kilka lat temu, może taką walkę wygrać spokojnie.

Źródło: Krystian Sander/Boxing.pl
Zdjęcie: Mariusz Konfiszer

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-04-18, 12:42   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wyszedł do ringu z Gosiewskim i Wilkiem ale to Gmitruk go przygotował do walki i pewnie nakreślił na nią plan.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-04-18, 12:55   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Przestańcie z tym Gmitrukiem.Zostawił Mastera i to jest fakt.Plan był Gosiewskiego i z tym trenerem powinien zostać.
rambo2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-04-18, 13:21   #4 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo2010 Zobacz post
Przestańcie z tym Gmitrukiem.Zostawił Mastera i to jest fakt.Plan był Gosiewskiego i z tym trenerem powinien zostać.
Dokładnie poza tym on też jest z Wrocławia, nie musiałby trenować w Warszawie.
thekudiq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-04-18, 17:03   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

No tak a jakby Master przegrał to by sie okazało że Gosiewski z Wilkiem spieprzyli to co Gmitruk nakreslił sprytne
Vipsale jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-04-18, 21:10   #6 (permalink)
challenger

Nominowany 23 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vipsale Zobacz post
No tak a jakby Master przegrał to by sie okazało że Gosiewski z Wilkiem spieprzyli to co Gmitruk nakreslił sprytne

Tak zwane ,,jakby" ma marne zastosowanie w dyskusji o faktach.
Kosmonauta jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-04-18, 18:50   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kosmonauta Zobacz post
Tak zwane ,,jakby" ma marne zastosowanie w dyskusji o faktach.
ale w planowaniu ma zasadnicze i dlatego plan był sprytny .. tylko czy taka jest rola trenera ?
Vipsale jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania