boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 23-11-17, 18:51   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 285 razy w 86 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Łukasz Wierzbicki dla Boxing.pl: spokojnie mogę stanąć przed lustrem

Podczas minionej gali w Częstochowie Łukasz Wierzbicki (14-0, 6 KO) nie miał łatwo w pojedynku z Michałem Żeromińskim. Po niezwykle wyrównanej walce sędziowie punktowi w stosunku 2:1 opowiedzieli się za "Sweet Pea", który wygraną nad Żeromińskim okupił kontuzją dłoni. Kilka dni po tym bardzo interesującym meczu postanowiliśmy porozmawiać z nowym mistrzem Polski w wadze półśredniej. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Paweł Rozmytański/Boxing.pl: Rozmawiamy kilka dni po bardzo zaciętej walce z Michałem Żeromińskim. Zwycięstwo okupiłeś kontuzją ręki. Jest z nią słabo czy bardzo słabo?

Łukasz Wierzbicki: W niedzielę został założony gips, ma być przez 10 dni. Jak na tę chwilę trudno cokolwiek więcej powiedzieć, wliczając też to, kiedy wróci ona do pełnej sprawności. Jak na razie czekamy więc do środy.

Jesteś jednym z tych pięściarzy, którzy mają problem z dłońmi? Czy to pierwsza tego typu kontuzja? Wiemy choćby, że Floyd Mayweather Junior w trakcie swojej kariery miał dość duże kłopoty z dłońmi.

Szczerze mówiąc, to pierwszy raz przytrafiła mi się taka kontuzja. Czy to może być mój problem? Na razie jeszcze nie wiem (śmiech).

Trzeba przyznać, że Michał zawiesił Ci poprzeczkę bardzo wysoko w sobotni wieczór. Tak wysoko, jak pewnie mało kto się spodziewał.

Ja spodziewałem się ciężkiej walki, może nie aż tak ciężkiej, ale wiedziałem, że Michał jest bardzo dobrym zawodnikiem i będzie się to wiązało z trudną przeprawą. I taka też była.

Tuż po walce powiedziałeś, że podczas pojedynku trochę zwolniłeś, czując, że może Ci zabraknąć w drugiej połowie dystansu paliwa. Skąd taka obawa?

To była moja pierwsza 10-rundowa walka w karierze, poza tym jej tempo było dość wysokie. Taki miałem plan na ten pojedynek – wygrać pierwsze cztery, pięć rund, później trochę, może nie odpuścić, ale właśnie zwolnić, by w końcówce ponownie wrzucić wyższy bieg. I tak też zrobiłem. Te środkowe rundy oddałem Michałowi, ale tylko po to, żeby w końcówce przycisnąć jeszcze mocniej. Poza tym zależało mi na tym, aby w finałowych odsłonach mieć jeszcze sporo paliwa, bo wiedziałem, że Michał będzie atakował do końca i nie chciałem, żeby jakimś głupim ciosem mnie zahaczył na koniec walki.

Spora część fanów uznała ten werdykt za mocno kontrowersyjny, twierdząc, że to Michałowi należało się zwycięstwo w tej walce. Skomentujesz to w jakiś sposób?

Oglądałem walkę już na spokojnie. Optycznie może mogło się wydawać, że Michał wygrał walkę, ale w boksie liczy się każda runda. Każda kolejna runda to inna historia. W mojej opinii wygrałem sześć rund, Michał trzy, natomiast jedną uznałbym jako remisową. Mogę spokojnie stanąć przed lustrem z pasem mistrza Polski.

Ale musisz przyznać, że Michał był świetnie przygotowany do tego pojedynku i dał Ci naprawdę cenny materiał do analizy.

Jasne, że tak. Michał jest bardzo dobrym pięściarzem, jak już wspomniałem wcześniej, a z tej lekcji wyciągnę wnioski. Na rewanż jestem otwarty. Jeżeli Michał myśli, że wygrał, to bez żadnego problemu mogę jeszcze raz wyjść z nim do ringu i udowodnić, kto jest lepszy.

Ostatnio nie przygotowywałeś się do walk z jednym trenerem. Brak stabilizacji w tej kwestii z pewnością też Ci nie pomaga.

Nie pomaga, ale co mogę więcej powiedzieć? Jest jak jest. Przygotowuje się do walk, z kim mogę się przygotowywać.

W walce z Michałem prowadził Cię Krzysztof Szyrma. To będzie dłuższa współpraca między Wami?

Jeszcze nie wiem. Jak będę wiedział więcej na temat mojej kolejnej walki, to będę myślał nad tym.

Czyli można powiedzieć, że aktualnie nie masz pierwszego trenera?

Do walki z Michałem trenowałem z Krzysztofem Szyrmą, więc można powiedzieć, że jak na razie to on jest moim pierwszym trenerem.

Rozmawiał: Paweł Rozmytański/Boxing.pl

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania