boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Wywiady (http://www.boxing.pl/forum/wywiady/)
-   -   Wasilewski dla Boxing.pl: Szpilka łapał się za głowę, gdy oglądał walkę z Kownackim (http://www.boxing.pl/forum/wywiady/47934-wasilewski-dla-boxing-pl-szpilka-apaa-siae-za-ga-owae-gdy-oglae-daa-walkae-z-kownackim.html)

Adrian Golec 20-07-17 16:36

-Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że Artur wróci do tych ringowych popisów. Do opuszczania rąk, pokazywania, ile to on może przyjąć i że nie robi to na nim żadnego wrażenia...

To nie były popisy... Szpila opuścił ręce, bo moim zdaniem opadł z sił. To nie była żadna prowokacja, raczej niemoc.To samo było z Jenningem, tylko na późniejszym etapie walki.

Vipsale 20-07-17 16:56

Cytat:

Napisał Adrian Golec (Post 537484)
-Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że Artur wróci do tych ringowych popisów. Do opuszczania rąk, pokazywania, ile to on może przyjąć i że nie robi to na nim żadnego wrażenia...

To nie były popisy... Szpila opuścił ręce, bo moim zdaniem opadł z sił. To nie była żadna prowokacja, raczej niemoc.To samo było z Jenningem, tylko na późniejszym etapie walki.

Każdy chce żyć, przetrwać , bronic się to naturalne odruchy !! Jak widzisz kopanego przez meneli pijaka to on się zasłania, jak widzisz zwłoki skoczka z dachu to ma zaciśnięte pięsci bo chciał sie czegos złapać, jak wyłowią topielca to ma pełno wody w płucach bo chciał złapac powietrze. Stary jak ktos sie nie broni to ma w tym cel ( byli tacy w historii swiata ) Szpilka zie nie bronił bo chciał pokazać no i sie zesrał .... i wtedy zabrakło mu sił to masz rację

Adrian Golec 20-07-17 17:03

Cytat:

Napisał Vipsale (Post 537486)
Każdy chce żyć, przetrwać , bronic się to naturalne odruchy !! Jak widzisz kopanego przez meneli pijaka to on się zasłania, jak widzisz zwłoki skoczka z dachu to ma zaciśnięte pięsci bo chciał sie czegos złapać, jak wyłowią topielca to ma pełno wody w płucach bo chciał złapac powietrze. Stary jak ktos sie nie broni to ma w tym cel ( byli tacy w historii swiata ) Szpilka zie nie bronił bo chciał pokazać no i sie zesrał .... i wtedy zabrakło mu sił to masz rację

Obrona podwójną zasłoną to wysiłek, kiedy tlenu brak.. Odczytuję to jako opadniecie z sił. To nie znaczy, że Szpila się nie "bronił".. próbował... balansem (to w tym momencie były jego naturalne odruchy), który jest dużo mniej energochłonny, niż podwójna zasłona, przy której niezbędny jest też i przegląd..

Krystian Sander 20-07-17 17:18

Cytat:

Napisał Adrian Golec (Post 537484)

Mi nie chodziło o to, co działo się w końcowym etapie walki, gdzie Szpilka przyjmował, mając dłonie na kolanach. Miałem na myśli to rozkładanie rąk szeroko po celnych ciosach rywala, stawanie w linach bez żadnej zasłony i podejmowanie wymiany - już w pierwszych minutach Artur to robił.

kubakj 20-07-17 17:50

Cytat:

Napisał Krystian Sander (Post 537490)
Mi nie chodziło o to, co działo się w końcowym etapie walki, gdzie Szpilka przyjmował, mając dłonie na kolanach. Miałem na myśli to rozkładanie rąk szeroko po celnych ciosach rywala, stawanie w linach bez żadnej zasłony i podejmowanie wymiany - już w pierwszych minutach Artur to robił.

Oczywiscie, ze juz wtedy NIE MIAL sił trzymac łapy do obrony. On juz byl wypompowany i jak by to sie wtedy nie skonczylo, to on by w 5 rundzie sam padl ze zmeczenia. Teraz beda sie bronic, ze zmeczenie wynikalo z tego, ze przetrenowany, cos sie stalo, a prawda jest taka, ze Kownacki ładnie go zalatwic boksujac na brzuch

Krystian Sander 20-07-17 17:55

Cytat:

Napisał kubakj (Post 537499)
Oczywiscie, ze juz wtedy NIE MIAL sił trzymac łapy do obrony.

W 1 i 2 rundzie nie miał sił trzymać rąk w górze? Na początku to była typowa dla niego brawura. Potem zmęczenie.

robercik 20-07-17 18:19

Tyle ze w 1 i 2 rundzie to ewidentnie wciągał Kownackiego na kontry i nawet kilka niebezpiecznych momentów było bliskich na korzyść Artura. W tej końcowej akcji w rundzie 4, Szpila najpierw się schował za podwójną gardą, a potem było to co było i to nie była żadna nonszalancja, ale serio już zmęczenie, albo już nie wiem co, już nie nadążał po tym prawym i nie wiedział co się dzieje.

Adrian Golec 20-07-17 18:24

Cytat:

Napisał Krystian Sander (Post 537500)
W 1 i 2 rundzie nie miał sił trzymać rąk w górze? Na początku to była typowa dla niego brawura. Potem zmęczenie.

Miałem na myśli wyłącznie ostatnie s. walki. To wówczas opuszczenie rąk przybrało w mig swój finał... Fakt, że robił to w pierwszych rundach, nic nie znaczy. Oceniam fakty.

generalnie styl Szpili, ale pamiętamy Proksę, jest jakiś dziwny. Master oceniając występ Szpilki zauważył, że ten buja się na boks nawet wtedy, gdy rywal jest po drugiej stronie ringu... traci energię. Ta bujanka Szpilki może i ma sens, bo to niewygodny styl, tyle, że jak dotąd efekty są marne.

Black Dragon 20-07-17 18:30

Cytat:

Napisał kubakj (Post 537499)
Teraz beda sie bronic, ze zmeczenie wynikalo z tego, ze przetrenowany, cos sie stalo, a prawda jest taka, ze Kownacki ładnie go zalatwic boksujac na brzuch

Moim zdaniem i jedno i drugie. Juz przed walka sygnalizowałem że szpilka może byc przetrenowany...

kubakj 20-07-17 19:02

Cytat:

Napisał Krystian Sander (Post 537500)

Chodzi mi o ostatnie sekundy walki, gdzie tak dostawal po glowie, juz nie mial sily sie bronic

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:30.