boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 20-06-17, 16:22   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Ewa Brodnicka dla Boxing.pl: zapraszam na babskie grzmoty w sobotę

Już w sobotę podczas gali Polsat Boxing Night Ewa Brodnicka (13-0, 2 KO) skrzyżuje pięści z Marisol Reyes (15-10-1, 8 KO) z Dominikany. Tymczasowa mistrzyni WBO wagi super piórkowej, jak przyznała w rozmowie z nami, jest już w pełni gotowa na sobotnie starcie. Zapraszamy do lektury wywiadu z Ewą "Kleo" Brodnicką.

Krystian Sander/Boxing.pl: Cztery dni do walki z Marisol Reyes na Polsat Boxing Night. Gotowa?

Ewa Brodnicka: Jasne, że gotowa. Muszę trochę odpocząć, nabrać swieżości. Trenuję już tylko wieczorami, przez godzinę, o przewidywanej porze rozpoczęcia walki. Łapiemy świeżość.

Do tej walki przygotował Cię Piotr Wilczewski, nie Dominik Junge. Zmiana na stałe? Czy na jeden raz?

To jest zmiana spowodowana tym, że Dominik Junge musi być w tym czasie na innej gali. Gdy walczyłam o pas, był ze mną, a teraz musi towarzyszyć koleżance, która również przyjeżdżała do nas na sparingi. Piotrek został przeze mnie i mojego promotora poproszony o pomoc w tej walce. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Mój pozostały team zostaje bez zmian. W Dzierżoniowie zostałam bardzo dobrze przyjęta. Nie tylko przez klub, ale i mieszkańców. Urocze miasteczko, bardzo mi się tam podobało. Piękne widoki, pojeździłam trochę po górach, po lasach, miło się tam trenowało. Miałam tam też duży wybór sparingpartnerów. Chłopacy do 64 kilogramów. Przyjeżdżało ich trzech, zmieniali się po trzy rundy. Tutaj w Warszawie również sparuję z chłopakami, miałam w sumie siedmiu sparingpartnerów.

Wilczewski i Junge konsultowali się ze sobą w czasie przygotowań? Czy wszystko odbyło się na odpowiedzialność i według pomysłu trenera Wilczewskiego?

Tutaj się nie kontaktowali. Wilczewski jest na tyle doświadczonym trenerem, że może te przygotowania poprowadzić sam. Nie musi się z nim konsultować. Tych trenerów byłoby wtedy za dużo. Optymalnie jest wtedy, kiedy jest główny trener, drugi trener od boksu i trener od przygotowania fizycznego. Jeżeli byłoby więcej trenerów, można by się pogubić.

Co wiesz o swojej sobotniej rywalce? Bo wiedza o możliwościach Marisol Reyes nie jest raczej powszechna.

Jest na pewno silna. Ciemnoskóre zawodniczki, choćby właśnie z Dominikany, są naturalnie bardzo silne. Ma kilka nokautów na swoim koncie. Wiem, że może spróbować rzucić się na mnie w początkowych rundach. Poszukać nokautu. Później będzie pewnie słabła. Muszę uważać na jej lewy sierp. Prawa ręka musi być wysoko, będzie trzeba odchodzić od tej lewej ręki i boksować na pressingu.

Wiemy, że Reyes przegrywała już przed czasem. Czujesz, że to jest okazja dla Ciebie, żeby na dużej scenie zaprezentować się efektownie i zastopować przeciwniczkę?

Na pewno bym chciała. Nie wychodzę jednak do ringu z myślą o nokaucie. Jeśliby się tak stało, to byłoby super. To byłaby taka wisienka na torcie. Chciałabym dać fajny pojedynek, który spodoba się kibicom. Ale sama też chciałabym mieć z tego frajdę, pobić się. Chciałabym dobrze się zaprezentować.

Jesteś bardzo chwalona za występy w "DROGA DO PBN 7". Korzystasz z pomocy jakiegoś specjalisty od wizerunku? Czy jesteś po prostu sobą przed kamerą?

(śmiech) Dobre to było (śmiech). Tylko Melody jest moją asystentką, mój piesek. Nie, jestem naturalna, trochę zwariowana. Wiadomo, tak czasem bywa. Łapano mnie w różnych sytuacjach dnia. Taka jestem, nie ma co udawać, mój wizerunek się nie zmienia, jestem prawdziwa. Z nikim od wizerunku nie współpracuję.

Od dłuższego czasu w Twoim boksie można zauważyć niemal brak klinczowania, a i ten słynny ochraniacz został wymieniony i nie wzbudza już większych emocji. Bolała Cię krytyka, czy te zmiany były niezależne od głosu obserwatorów Twoich walk?

Nie zmieniłam ochraniacza. Raz miałam ochraniacz pożyczony, bo nie miałam swojego. A tak to od dwóch lat boksuję w tym samym ochraniaczu...

Odniosłem wrażenie, podczas Twojej ostatniej walki, że ochraniacz jest jednak inny, mniejszy.

Nie, to był ten sam ochraniacz. Na mnie była siana propaganda. Pojawiały się fałszywe informacje, hejtowanie. Wiem dokładnie, jakie osoby to robiły. Nie mogły się pogodzić z moją wygraną na Polsat Boxing Night. Ochraniacz jest legalny, dozwolony. Nie chce mi się nawet o tym gadać. Po co ja mam tłumaczyć się z czegoś, jak nie jestem winna? Co do klinczu, to jest on w boksie dozwolony. Ale jasne, było kilka walk, z których nie byłam zadowolona, nie podobał mi się mój styl boksowania. Ciężko trenowałam, żeby pewne elementy w swoim boksie poprawić. Klincz czasam się zdarza, do tego ważne jest też, jaki styl prezentuje rywalka. Jeżeli rywalka ciągle się na mnie pcha, a nie jestem zawodniczką, która lubi się bić w półdystansie, to wtedy pojawiają się klincze. Ale z biegiem czasu jestem coraz lepiej taktycznie przygotowana do walk z poszczególnymi rywalkami.

Dlaczego warto w sobotę zobaczyć walkę Brodnicka - Reyes?

(śmiech) Jest to jedyna walka kobiet na tak dużej gali, jaką jest Polsat Boxing Night. Kobiety są bardzo zawzięte, będzie ten ładunek emocjonalny, a zacznie się to już na ważeniu. Dlatego zapraszam na bokserskie, babskie grzmoty.

Strój na ważenie gotowy?

Muszę jeszcze dokupić kilka elementów, ale już jest prawie skompletowany (śmiech). Będzie dziko i drapieżnie. Chcę się tym wszystkim bawić. To jest ten moment, kiedy mogę pomyśleć, jak będę wyglądać, zadbać o to. Zrobić show przed samą walką.

Rozmawiał: Krystian Sander/Boxing.pl
Zdjęcie: Facebook/Ewa Brodnicka - official fanpage

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-17, 20:42   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Widziałem kilka walk w wykonaniu kobiet, od naszych Ewuń, po Shields i dwie inne Amerykanki, Heather Hardy i Jennifer Han (obie z piórkowej). Żadna z nich nie jest w stanie zachęcić mnie do oglądania walk kobiet, poza jedną - Katie Taylor.

Wielka szkoda, że ta Irlandka, w rzeczywistości najlepszy boks może mieć już za sobą. Taką opinię słyszałem z ust Pindery w jednym z programów "Puncher", ale nie wydaje mi się, aby tak było. W końcówce jej kariery amatorskiej, co prawda zabrakło sukcesów, ale to mogło wynikać bardziej z braku motywacji, niż spadków formy. Dziewczyna ma dopiero 30 lat. Ale to może być dużo, zważywszy, że walczyła na amatorce od dawna.

Reasumując, uwielbiam patrzeć na Piątkowską i Han, oczywiście poza ringiem, z makijażem, bo to urocze dziewczyny (pod warunkiem, że nie są poobijane tuż po walce), ale boks kobiecy kupuję wyłącznie w wykonaniu Taylor. Nie wiem, czy jest jakaś inna zawodniczka, która walczy podobnie, w podobnym stylu i na tym poziomie. Na przykład u Shields ja nie widzę wielkiej techniki. Walczy siłowo, zero finezji. Typowa atletka.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-17, 20:47   #3 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Brodnica kontra Jędrzejczyk na gali May Conor.
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-17, 22:15   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie hhahahah

Ty i grzmoty kobieto? ładunek emocjonalny? Na te walki nie da się patrzeć, znowu będzie pacać rywalkę-buma przez cały dystans, to jest dokładnie zero emocji, nie ma tam żadnego ładunku, jedyne czym może wzbudzić ciekawość to majty na ważeniu, niestety. Taka walka na PBN to pomyłka, jednak do jednego się przyda. Otóż będzie można pomiędzy prawdziwymi walkami skoczyć na fajkę, otworzyć sobie piwko, zjeść pizzę, pogadać ze znajomymi, rozprostować kości.
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-06-17, 06:40   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Niestety emocji będzie więcej na ważeniu niż w samej walce. Ani styl walki, ani osobowość nie przemawia za CLEO, droga do PBN tylko to potwierdza ale jak kto lubi.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania