boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Wywiady (http://www.boxing.pl/forum/wywiady/)
-   -   Wasilewski dla Boxing.pl o postawie Granta w Legionowie i gali Polsat Boxing Night (http://www.boxing.pl/forum/wywiady/46534-wasilewski-dla-boxing-pl-o-postawie-granta-w-legionowie-i-gali-polsat-boxing-night.html)

Krystian Sander 26-04-17 10:20

Cytat:

Napisał legos (Post 528847)
Zawsze się zastanawiam jak oni to ogarniają finansowo w sensie całej grupy, wszystkich zawodników, pensji, wyjazdów, sali, trenerów, obozów, suplementacji. Gdzie tu jest pic i zarobek, ile tam tego siana mogą położyć jacyś sponsorzy, ile mogą zarobić na czysto za taką galę w pipidówce po opłaceniu wszystkich kosztów. Jakim cudem to wszystko może się opłacać biorąc jeszcze do tego wszystkiego takich ananasków jak Kostecki, Jonak itp, co to wiecznie klepali bumów, potem coś poodwalali i nawet nie było na nich złotego strzału, a koszta wielkie, nawet podczas pobytu na dłuższych wakacjach itp. Jak to się wszystko spina i przynosi długofalowo dochody, jakie to by były potężne koszta na przestrzeni nastu lat. Nawet taki Kołodziej ile pobrał tej kasy za walki i pensji, a ile mógł tam dostać za wpierdol od Lebiediewa, z 50 tyś dolców? Nawet jeśli na czysto to ile mogło tam skapnąć dla promotorów, nawet jeśli drugie tyle to co to jest w kontekście wcześniejszych inwestycji....Z drugiej strony na pewno nie jadą ot tak sobie dla zabawy i charytatywnie bo tego to by nikt na dłuższą metę nie uciągnął, a już na pewno nie tacy cwani biznesmeni....hm...

Oto trochę statystyk grupy ubezpieczeniowej, której współwłaścicielem jest A.W.

- W 2016 roku spółki Grupy MAK wygenerowały przychód w wysokości 112 mln zł, obsłużyły 336 tysięcy polis, a łączna wartość ulokowanych składek wyniosła 700 mln zł.

Do tego A.W. to współwłaściciel największej agencji Allianz w Polsce.

Turu 26-04-17 11:08

Nie możemy nazywać starcia Zimnoch - Grant freak fightem, z tego względu, że Zimnoch, jakkolwiek nie ocenimy jego możliwości, to czynny sportowiec. Jedynie Grant na dzień dzisiejszy to freak. Do freak fightu natomiast potrzebujemy dwóch takich gości, wtedy ma to sens (generalnie to nie ma to sensu, ale coś takiego byłoby do zaakceptowania).

Jeżeli chcemy przyciągać takimi nazwiskami ludzi na galę, to ściągajmy freaka (chociaż w boksie to jednak złe słowo - bardziej oldboya), ale stawiajmy naprzeciwko kogoś, na podobnym poziomie. Saleta-Grant, to już miałoby większy sens, nie wiem kogo tu jeszcze można odkurzyć z polskiego podwórka, Reksia, Sosnowskiego, im ściągać starych facetów, z nazwiskami, których będą w stanie pobić, ale z responsem ze strony przeciwnika

Ale stop zestawieniom sportowiec w okolicach swojego prime vs starszy pan

Sparow 26-04-17 12:04

Cytat:

Napisał Pawulon (Post 528865)
Eeee tam, to kolega Borka, a nie klient.

Jak zwał tak zwał, ale to on jest głównym koniem pociągowym tej gali. Poza tym co jak co, ale AW ma na tej gali tylko jednego zawodnika ( Głowacki ), więc bez przesady z tym budowaniem MB. Swoją drogą ciekawe, czy jak wypali ta gala, czy Borek pojdzie za ciosem i będzie chciał coś więcej zrobić, czy poprzestanie jedynie na takich dwóch galach rocznie bez swoich zawodników, bo jak wiadomo Adamek stoczy jeszcze max 2, 3 walki i koniec.

Krystian Sander 26-04-17 13:03

Cytat:

Napisał Sparow (Post 528888)
Jak zwał tak zwał, ale to on jest głównym koniem pociągowym tej gali. Poza tym co jak co, ale AW ma na tej gali tylko jednego zawodnika ( Głowacki )

Na tym nie musi być koniec :)

heatbeat 26-04-17 17:45

Ciekawszą opcją byłoby, moim zdaniem, wyciągnąć jakiegoś zawodnika z MMA(czy innego wrestlingu) i zestawić go w ringu z pięściarzem. Przecież mają w tym MMA kilka w miarę znanych nazwisk - więc dałoby się kogoś wypromować na obiciu freaka z MMA.

Quiet Man 26-04-17 18:37

Chciałbym żeby MB na tel gali "odkurzył" nieco zapomnianych Łukasza "Lucky Look" Janika i Łukasza Maćca. Oboje chyba rozstali się z Wasylem a przynajmniej nie trenują już w KnockOucie. Maciec był jakiś czas temu w Puncherze i narzekał na współpracę z KP, pewnie go rozwiązał, Janik jakiś czas temu na swoim fb i ringpolska zapowiadał że wrócił do treningów ale ma przejść operację i planuje wrócić w maju, ale od kilku tygodni cisza. Chłopaki już troche nieaktywni ale skoro na PBN miał szansę wystąpić 40 letni dziadziuś Gargula to chętnie zobaczę wciąż młodych chłopaków którzy kiedyś napędzali gale Wojaków.

de Villars 26-04-17 19:04

Cytat:

MB Promotions, na dzień dzisiejszy, nie ma ani jednego zawodnika. I musi korzystać z zawodników innych grup. Wychowywanie zawodników to zdecydowanie najcięższa robota dla promotora. Bardzo niewdzięczna i szalenie kosztowna. Nas utrzymanie drużyny kosztuje, wraz ze sparingami, operacjami, obozami, pewnie pod 150 tysięcy złotych miesięcznie. Co mi się nie podoba? Bardzo mi się nie podoba rozmawianie za plecami promotora z zawodnikami. Uważam, że takie rzeczy nie powinny mieć po prostu miejsca. To jest kwestia pewnej etyki czy kultury biznesowej. Za granicą niespotykane, w USA wręcz prawem ścigane.
czy tylko ja to odebrałem tak, że Wasilewski oskarża Borka o podbieranie mu za plecami zawodników? Jak inaczej rozumieć ten akapit?

raptor853 26-04-17 19:14

Panie Andrzeju

W mojej ocenie takimi wypowiedziami obraża Pan inteligencję kibiców boksu. Już nie po raz pierwszy wyprzedaliście Legionowo, i do tej pory niepotrzebne były ,,freak-showy'', wystarczył mocny ,,fight-card'' i ostre walki. Taki matchmaking szkodzi wizerunkowo wygrywającemu zawodnikowi, w tym wypadku K. Zimnochowi, który jak sam twierdzi ma poważne aspiracje. Takie walki go nie rozwijają, a kibice zamiast szanować zaczynają z niego kpić, i to jest wasza tj. promotorów wina. Sam mówi Pan, że ważna jest promocja zawodnika, ale pytanie czy po takich walkach odniesiecie długoterminowy marketingowy zysk??

Ocenia Pan polski rynek boksu w sposób bardzo surowy. Freak-showy może i są do zaakceptowania, ale tylko na prawdziwie dużych galach. W mojej ocenie od eventy jak Legionowo, powinny byc nakierowane przede wszystkim na kibica boksu ( tak ja to było do tej pory).

Społeczeństwo w Polsce się bogaci, grupa kibiców konsoliduje, są to dziesiątki tysięcy regularnie czytających i śledzących bokserskie newsy ludzi. Dlatego proszę o odrobinę szacunku a nie tłumaczenia ,,ze taki jest rynek''- rynek już dojrzał- teraz czas na promotorów.

PS. Widać ,że Zimnoch (mimo, iż przeciwnik wyglądał żenująco) wzmocnił się fizycznie, jest mocniejszy i agresywny. Chyba treningi w Anglii mu służą

Krystian Sander 26-04-17 19:23

Cytat:

Napisał de Villars (Post 528934)
czy tylko ja to odebrałem tak, że Wasilewski oskarża Borka o podbieranie mu za plecami zawodników? Jak inaczej rozumieć ten akapit?

Raczej było to podkreślenie, że na razie nie może być dla Wasilewskiego konkurencją grupa, która nie ma ani jednego zawodnika. Promotor ma tworzyć zawodników, latami ich opłacać, a A.W sugeruje, że M.B oparł galę o gotowych bokserów, których on nie promował. Tym samym zwraca uwagę, ile go to wszystko co miesiąc kosztuje... Chodziło też o to, że M.B rozmawiał najpierw z zawodnikami o występie na PBN, a dopiero potem z ich promotorem.

raptor853 26-04-17 19:41

M. Borek
 
Cytat:

Napisał Krystian Sander (Post 528937)
Raczej było to podkreślenie, że na razie nie może być dla Wasilewskiego konkurencją grupa, która nie ma ani jednego zawodnika. Promotor ma tworzyć zawodników, latami ich opłacać, a A.W sugeruje, że M.B oparł galę o gotowych bokserów, których on nie promował. Tym samym zwraca uwagę, ile go to wszystko co miesiąc kosztuje... Chodziło też o to, że M.B rozmawiał najpierw z zawodnikami o występie na PBN, a dopiero potem z ich promotorem.


Mateusz Borek po prostu wykorzystuje swoje kontakty, i używa wypromowanych już bokserów. Konkurencją nie jest i pewnie nie będzie, ale robi po prostu skok na kase. Ma wejście do tv, reklam, niemal nieograniczony ,,coverage'' i każdy popularny bokser chce z nim pracować. Do tego nie zainwestował ani złotówki w rozwój tych chlopaków. Tak naprawde to pewnie każdy promotor w Polsce zazdrości mu takich mozliwości.

M. Borek mocno narzeka w tych wywiadach, ze duzo ryzykuje, itp. Prawda jest jednak taka , że z pośród wszystkich innych promotorów on ryzykuje najmniej. Nie płacił kasy na rozwój zawodników, ma gotowe produkty (bokserów) i super wejscie w media- sytuacja juz bardziej komfortowa byc chyba nie może. W mojej ocenie jezeli on nie zarobi grubej kasy, to nikt inny juz tego nie zrobi;)

PS.

Zorganizował naprawdę fajny fight-card. Obiecuje wykupić PPV.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.