boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-03-17, 15:44   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Wasilewski dla Boxing.pl: Kownacki wyzwał Szpilkę do walki, a potem się wycofał

Zapraszamy do lektury wywiadu z Andrzejem Wasilewskim, promotorem wielu czołowych polskich pięściarzy, w tym oczywiście Artura Szpilki (20-2, 15 KO). To właśnie losy "Szpili" są tematem naszej rozmowy z szefem grupy Sferis KnockOut Promotions. Dlaczego przerwa Artura trwa tak długo? Ile jeszcze potrwa? Co z walką Szpilki z Adamem Kownackim (15-0, 12 KO), o której wiele się mówiło? O tym poniżej.

Krystian Sander/Boxing.pl: Odebrał pan już telefon od Artura Szpilki? Podobno od pewnego czasu Artur nie może się do pana dodzwonić.

Andrzej Wasilewski: To już nieaktualne. Miałem zajęte dwa dni, Artur do mnie wtedy dzwonił po kilka razy dziennie, ale po tym artykule już z nim rozmawiałem. Artur wydzwania wszędzie, non stop. Do mnie, do swojego trenera, do Leona Margulesa, do Piotra Wernera. Ma to swój urok, ale może się zdarzyć tak, że ktoś przez dwa dni nie może odebrać. I to cała historia.

Wiemy coś na temat powrotu Artura między liny?

Nie wiemy nic. Zrobił nam brzydkiego psikusa pan Kownacki. Bo najpierw wyzwał Artura do walki, a potem, kiedy podchwyciliśmy temat, to się z tego wycofał. Jestem tym zdziwiony. Czułem do niego zawsze sympatię, miałem go za sympatycznego, skromnego człowieka, a tutaj niestety wpisał się w taki obraz, że krzyczał, krzyczał, a gdy padło hasło "sprawdzam", to się wycofał. Wiem, że nie jest prosto znaleźć kogoś za pana Kownackiego, ale nie ja się tym zajmuję.

Kiedy miała dokładnie odbyć się walka Szpilka - Kownacki?

To miał być 29 kwietnia. Lokalizacja, hala, data - wszystko było uzgodnione.

Może to było za mało czasu dla Adama, by się dobrze przygotować? On nie trenuje w tak profesjonalnych warunkach, jak choćby Artur.

Ale ten temat przewija się od kilku tygodni, a od dziś mamy jeszcze 7 tygodni do walki.

Nie wie pan, co było powodem wycofania się Kownackiego z tego starcia?

Nie, nie wiem. Widziałem wywiad, gdzie mówi on o tym, że nie widzi tej walki. Skoro nie widzi, to po co prowokował?

Słyszałem głosy, że pieniądze dla Kownackiego były za małe.

Myślę, choć nie znam szczegółów, że były to pieniądze, jakich szybko w boksie nie będzie zarabiał. Ale jakie to były dokładnie kwoty? Nie wiem. Nie wykluczam, że był to jakiś pretekst do wycofania się. Poniżej kwoty X nie boksuję, i tyle. A ta kwota X to mogło być np. milion dolarów (śmiech).

Artur był na tak?

Tak, zdecydowanie. Uciekła walka z Breazeale'em, więc taka walka w powrocie byłaby bardzo fajna. Szpilka miał kontuzję, pauzuje od ponad roku, więc to była dobra okazja do powrotu. Historia sama się wytworzyła, Kownacki rzucił wyzwanie, więc samo weszło nam to w ręce. Choć pewnie nie był to wymarzony rywal dla Artura.

"Szpilka nie walczy, bo chce zbyt dużo zarobić" - czytam często na bokserskich forach.

Do tej pory to nie była prawdziwa opinia. Walka z Breazeale'em była finansowo dogadana, z Kownackim tak samo. Ale jak patrzę na to, co się dzieje na rynku amerykańskim, jak wyglądają gaże dla pięściarzy, to mam wrażenie, że budżety na boks stają się skromniejsze. Może tak być, że apetyty Artura będą wyższe niż podaż na rynku. Ale patrząc wstecz, to i z Breazeale'em i Kownackim finanse były dogadane.

Izu Ugonoh walczył z Breazeale'em za 75 tysięcy dolarów. Artur oczekiwał pewnie tę kwotę x3. Ciężko nie odnieść wrażenia, że ta podmianka była motywowana również oszczędnością włodarzy PBC.

On miał zaproponowane razy kilka. Ale nie dziwmy się. Szpilka jest bardzo popularny, ma wielu fanów, ma też hejterów. Dotychczasowa kariera Artura i Izu to dwa różne światy. Te 75 tysięcy dolarów to wcale nie była niska kwota dla Izu. Inna pozycja bokserska jest między Arturem i Izu. Nigdy w Ameryce nie usłyszałem, że Szpilka chce za dużo zarabiać. Nigdy nie odbyłem takiej rozmowy. To są wymysły polskich kibiców.

Wyobraża pan sobie, że w pierwszym półroczu 2017 roku Artur Szpilka nie stoczy żadnej walki?

Boks uczy pokory. Jeśli pan zapyta o moją wiedzę i oto, co ja bym chciał, to odpowiem, że 29 kwietnia w USA Artur ma stoczyć kolejną walkę. Ale czy to jest absolutnie pewne? W boksie nic nie jest pewne. Nawet ta gala może się nie odbyć. W piłce nożnej kalendarz ustala się z góry na cały sezon, w boksie jest inaczej. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że Artur walczy 29 kwietnia, ale boks jest nieprzewidywalny.

Na koniec jeszcze doprecyzujmy: Szpilka - Kownacki - temat już całkowicie zamknięty?

Ciężko mi powiedzieć, bo nie ja te rozmowy prowadzę. Ja się zajmuję stroną Artura, rozmowy ze strony Konwackiego prowadzi jego promotor, Lou DiBella. Mam codziennie kontakt z Leonem Margulesem, naszym partnerem. I słyszałem, że Kownacki nie tyle kłócił się o pieniądze, co przemyślał sprawę i się wycofał.

Rozmawiał: Krystian Sander/Boxing.pl
Zdjęcie: PAP

Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-03-17, 17:55   #2 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

No cóż, chłop powiedział parę słów o szczęce Szpilki, ale to nie była deklaracja walki tu i teraz, do tego na każdych warunkach jakie zaproponuje mu p. Wasilewski. U nas ludzie walą słowami na oślep i myślą, że internety wszystko zniesom
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-03-17, 18:33   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Szczerze mowiac,jak tak se pomyslalem,to ten Szpila bedzie mial troche dogodnych opcji w razie czego.. Na pewno go beda chcieli doprowadzic do jakiejs jeszcze jednej szansy sportowej, ale jak sie wylozy i sie hamerykanca odechce na niego lozyc to w Polsce ma conajmniej gotowych juz trzech rywali... Mianowicie - Zimnoch,Wlodarczyk i Molina(nie trzeba pisac dlaczego - ludzie od promocji juz wiedza jaki tekst przygotowac do trailera ) Zawsze tez moze byc jakies mma..To teraz w modzie, a przeciwnikow bez liku,bo friki w cenie... Do wyboru - do koloru
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-03-17, 18:39   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Odnoszę wrażenie, że p. Wasilewski celowo przekręca sens wypowiedzi Kownackiego. Oglądałem ten wywiad i Adam wydaje się być pewny siebie w stosunku do samej walki. Zostały tam poruszone różne kwestie dotyczące tego pojedynku i on się po prostu do nich ustosunkował. Czysto sportowo powiedział cytuję: "Śmieję się im prosto w oczy" - zapytany co powiedziałby tym którzy mówią że nie ma żadnych szans.
Głównie jest tam mowa o tym, iż Adam jeszcze nie słyszał o jakichkolwiek konkretach i chciałby przed taką walką mieć konkretny obóz. Andrzej Wasilewski celowo próbuje odwracać kota ogonem i tyle. Robią go na "tchórza". Ja też myślę, że Szpila powinien dość łatwo wygrać, ale Kownacki ma twardy łeb, pcha się do płódystansu, jest silny fizycznie i zadaje dużo szybkich ciosów. Dlatego to mogłaby być naprawdę ciekawa konfrontacja.
AddictedToBoxing jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-03-17, 19:03   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Na tej fotce Wasilewski i Szpilka mają miny jakby jeden drugiemu robił dobrze pod stołem (edited by Wiechu).

------
Trochę za ostro proszę Pana.
- Wiechu
-
rbej111 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-03-17, 19:18   #6 (permalink)
challenger

Domyślnie

Tia, wymysły polskich kibiców. A nie boksuje od półtora roku przez przypadek? A może przez polskich kibiców?
de Villars jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-03-17, 19:41   #7 (permalink)
challenger

Nominowany 23 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał rbej111 Zobacz post
Na tej fotce Wasilewski i Szpilka mają miny jakby jeden drugiemu~~
You made my day...
Kosmonauta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-03-17, 19:44   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał rbej111 Zobacz post
Na tej fotce Wasilewski i Szpilka mają miny jakby jeden drugiemu~~
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-03-17, 19:50   #9 (permalink)
challenger

Domyślnie

Izu dostał 75 tyś $, a Szpilka miał mieć zaproponowane kilka razy tyle ? Pytanie czy Szpilka faktycznie dostał taką ofertę czy tyle oczekiwał.
Nie znam się na tych sprawach negocjacyjnych w boksie itp., ale tak sobie myślę, czy Wasilewski nie przecenia wartości marketingowej swojego boksera.
Jakby spojrzeć na to z większej perspektywy to przecież Szpilka nikogo znaczącego nie pokonał w ciężkiej, dwa razy stanął do walk na wysokim poziomie i dwa razy oblał egzamin, za każdym razem przed czasem, w tym raz przez ciężkie K.O.

Szpilka obecnie jest jak typowy celebryta, jest znany z tego, że jest znany.

Dziwi mnie też, że Wasilewski nic nie wie o negocjacjach z Kownackim, np. ile ten miał dostać, nie zna gaż.
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-03-17, 20:06   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Szkoda, chętnie obejrzałbym tą walke a co do fotki to faktycznie coś jest albo było na rzeczy..
Tommek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania