boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 18-01-17, 17:14   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Szymański dla Boxing.pl: waga super półśrednia i z Szeremetą mogę walczyć nawet jutro

Patryk Szymański (17-0, 9 KO) przygotowuje się aktualnie do swojej pierwszej walki w 2017 roku. Polski pięściarz kategorii super półśredniej, który ostatni pojedynek stoczył we wrześniu 2016 na gali Polsat Boxing Night, w ringu ma się zameldować w marcu bądź kwietniu w Stanach Zjednoczonych. W rozmowie z Boxing.pl Szymański między innymi ocenia współpracę z trenerem Chico Rivasem, odnosi się do potyczki z Jose Antonio Villalobosem, czy też komentuje potencjalne starcie z Kamilem Szeremetą. Zapraszamy do lektury.

Paweł Rozmytański/Boxing.pl: Kiedy ostatnio rozmawialiśmy, mówiłeś, że jesteś tuż przed spotkaniem ze swoimi promotorami. Mieliście dyskutować na temat Twojej kariery. Doszło do spotkania?

Patryk Szymański: Tak, spotkanie się odbyło.

I jakie ustalenia?

Dyskutowaliśmy o mojej najbliższej przyszłości. Kolejną walkę mam stoczyć w marcu lub kwietniu na gali w Stanach Zjednoczonych. Chciałbym poza tym częściej prezentować się między linami. W 2016 roku stoczyłem tylko dwie walki, a to dla mnie zbyt mała ilość występów na przestrzeni dwunastu miesięcy.

Chico Rivas wciąż jest Twoim trenerem?

Tak.

Jakbyś podsumował dotychczasowy okres współpracy z tym trenerem?

Współpraca z Chico Rivasem z pewnością wpłynęła na mnie korzystnie. Czuję, że będąc pod jego skrzydłami, rozwinąłem się jako pięściarz, a ponadto mam świetne warunki do treningów w Stanach Zjednoczonych. Nie mogę na przykład narzekać na brak sparingpartnerów, ale także na jakość tych sparingów. W ostatniej mojej walce, z Jose Antonio Villalobosem, nie wyglądało to wszystko dobrze, lecz trener przyleciał do Polski dopiero na dwa tygodnie przed galą, więc to na pewno miało wpływ na moją słabą postawę.

Ostatnio zdecydowanie częściej prezentowałeś się na amerykańskich ringach. Jak to będzie wyglądało w najbliższych miesiącach?

Jestem związany między innymi z Alem Haymonem i Leonem Margulesem, więc częściej będę się prezentował na amerykańskich galach. W USA, jeśli idzie o moją kategorię wagową, jest sporo dobrych zawodników, a ja chcę z nimi walczyć. Występ na wrześniowej gali Polsat Boxing Night w Ergo Arenie był jednak dla mnie fajnym przeżyciem i chciałbym ponownie wystąpić na tej imprezie.

Kiedy wylatujesz do USA?

Niebawem. Wszystko jest oczywiście uzależnione od dokładnej daty mojego najbliższego występu, ale prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w styczniu. Mam nadzieję, że wyjdę do ringu w marcu lub kwietniu. Pojawił się już nawet potencjalny rywal, którego zaakceptowaliśmy razem z trenerem. Nic jednak nie mogę jeszcze potwierdzić.

W Twoim mniemaniu to lepszy pięściarz od Wilky’ego Campforta?

Na pewno bardziej doświadczony i silniejszy.

Brakuje Ci powoli pojedynków, odczuwasz głód boksu? Od 17 września trochę czasu już minęło.

Zdecydowanie. Ostatni mój pojedynek miał miejsce cztery miesiące temu i chciałbym już być między linami ponownie. Przerwa od boksu była mi jednak potrzebna. W lipcu walczyłem z Wilkym Campfortem, dwa miesiące później z Villalobosem i nie czułem się wtedy komfortowo w ringu. Odczuwałem zmęczenie. Teraz jednak wszystko wróciło do normy i nie mogę się już doczekać walki.

Walka odbędzie się w kategorii super półśredniej?

Tak, jak na razie nie przechodzę do wyższej wagi.

Jak wyglądają aktualnie Twoje treningi?

Ostatnio sporo uwagi poświęcałem przygotowaniom pod kątem fizycznym, ale już od jakiegoś czasu jestem między linami i odbywam czysto bokserskie zajęcia.

Spora część kibiców twierdzi, że nie powinieneś wygrać z Jose Antonio Villalobosem. Jak reagujesz na takie komentarze? To Cię w jakiś sposób boli czy raczej motywuje, by pokazać się w kolejnych walkach z lepszej strony?

Każdy ma prawo do wygłoszenia własnej opinii i każdy ma prawo napisać, że jego zdaniem przegrałem ten pojedynek. Nie mam z tym żadnego problemu. Nie tak dawno obejrzałem tę walkę z Villalobosem. Uważam, że miała charakter bardzo wyrównany, ale w mojej opinii wygrałem ją jedną rundą. To zdecydowanie nie był jednak mój dzień. Chcę udowodnić, że wrześniowy występ na Polsat Boxing Night to jedynie wypadek przy pracy. Staram się nie czytać komentarzy na portalach, ale oczywiście dochodzą do mnie takie głosy. Czy mnie to boli? Bardziej daje takiego kopniaka w cztery litery do jeszcze cięższej pracy. Nie chcę być teraz oceniany tylko przez pryzmat walki z Villalobosem.

Zostając przy Villalobosie. 25 lutego zmierzy się on z Kamilem Szeremetą na gali w Szczecinie. Jakbyś ocenił to zestawienie?

Villalobos to nie jest żaden wirtuoz pięści i Kamil powinien wygrać. Kiedy ogłoszono mój pojedynek z Argentyńczykiem, mówiono, że biorę zawodnika z niższej kategorii wagowej. Kamil walczy w wadze średniej, więc bierze rywala z dwóch dywizji niżej. Gdybym walczył z Villalobosem w lipcu a nie we wrześniu, walka zakończyłaby się do 5 rundy.

A co byś powiedział na pojedynek pt. Patryk Szymański – Kamil Szeremeta?

Kategoria super półśrednia i możemy walczyć nawet jutro. To on mnie zaczepia w mediach, to on chce się ze mną zmierzyć, więc to on powinien zejść do mojej dywizji. Jak na razie z wagi super półśredniej się nie ruszam. Poza tym śmieszą mnie te jego wypowiedzi, on jest zadufany w sobie. Kiedyś doszło do naszej walki na zawodach w Wałczu. Ja miałem 18 lat, on był zawodnikiem dużo bardziej doświadczonym, a w ringu nie mógł mnie nawet dotknąć. Teraz twierdzi, że się rozwinął, ale ja także poczyniłem postępy.

Kamil wspominał o umownej wadze do 71 kilogramów. Ty odrzucasz takie rozwiązanie?

Waga super półśrednia. Tak jak już powiedziałem. To on mnie wyzwał, to on chce ze mną walczyć, więc to on musi zrzucić kilogramy. Zresztą jak na razie nie dostałem żadnej propozycji od promotorów w sprawie tej walki, więc na dzisiaj nie ma tematu.

Twój cel na 2017 rok?

Stoczyć kilka walk z dobrymi, bardzo dobrymi pięściarzami i się rozwijać.

Rozmawiał: Paweł Rozmytański/Boxing.pl

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-01-17, 21:22   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Dalej będzie sie upierał,że wygrał walkę,w której dostawał baty.Postawą to mi nie imponuje.A dwa miesiące to nie jest tak mało na przygotowania biorąc pod uwagę,że przed Campfortem nie był eksploatowany no i Villalobos to rywal z niższej dywizji.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-01-17, 21:37   #3 (permalink)
challenger

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Okres między walkami nie może być wymówka, sam to starcie zaakceptował. Owszem, mało miałby szans walk w Polsce, ale gdyby miał nie być przygotowany, to by nie wychodził.
Mały odstęp między meczami to podtrzymanie bazy fizycznej, taktyka pod rywala i sparingi i to lekkie. Da się to zrobić, wielu tak boksuje latami.
SlawekW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-01-17, 01:09   #4 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

To potwierdza, że rację ma Szeremeta. Patryk jest dość delikatnej konstrukcji fizycznej. Ja rozumiem, że mierzy wyżej niż w walki polsko-polskie, ale jeśli ma jaja, to jednak zawalczy z Kamilem w limicie pomiędzy.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania