boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 03-12-16, 15:31   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Marcin Rekowski dla Boxing.pl: wciąż mam ochotę do toczenia walk

Marcin Rekowski (17-4, 14 KO) powrócił już na salę treningową po październikowej porażce z Krzysztofem Zimnochem. Doświadczony "Rex" w rozmowie z Boxing.pl między innymi ocenia występ na gali w Wieliczce, swoją aktualną formę, a także komentuje przegrany w ostatnich sekundach bój z Nagym Aguilerą podczas gali Polsat Boxing Night. Zapraszamy do lektury.

Paweł Rozmytański/Boxing.pl: Ostatni Pana pojedynek z Krzysztofem Zimnochem mógł się podobać. Nie był to boks na najwyższym poziomie, ale za sprawą waszej zawziętości i serca do walki kibice nie mogli być rozczarowani.

Marcin Rekowski: Moja walka z Krzyśkiem była naprawdę dobra, bardzo zacięta. Cieszę się, że podobała się kibicom i dostarczyła trochę emocji. Wynik był, jaki był. Pewnie sprawiedliwy.

Ma Pan do siebie jakiekolwiek pretensje po tym pojedynku? Zrobiłby Pan coś inaczej, inaczej zaboksował?

Nie mam do siebie większych pretensji. Wszystko było raczej ok. Brakowało jedynie przed walką z Krzyśkiem jednego, może dwóch występów, które pozwoliłyby mi złapać odpowiedni rytm. Mając długie przerwy, tracę ten rytm, zostaję z niego wytrącony i później w ringu, już podczas walki, widać to. Ja sam też to czuję.

Nie notuje Pan ostatnio dobrej passy. Trzy porażki w czterech ostatnich walkach, ale zarówno pojedynek z Aguilerą, Wawrzykiem, jak i Zimnochem przyniósł emocje. A to przecież bardzo ważne w boksie zawodowym.

To jest boks zawodowy, to jest interes. Rządzi się innymi prawami.

Mocno zakorzeniła się u Pana w głowie ta porażka z Aguilerą?

Dzisiaj nie podchodzę do walki z Aguilerą emocjonalnie, chociaż bardzo szkoda, że wszystko się tak potoczyło. Gdyby sędzia ringowy nie przerwał pojedynku na kilka sekund przed końcem, moja kariera byłaby teraz w innym miejscu. Byłaby dalej, niż jest teraz.

Ma Pan jeszcze pretensje do sędziego ringowego, który przerwał pojedynek w ostatnich sekundach, czy ta złość już ulotniła się?

Nie, nie mam. Już mi przeszło. Tak to widział ze swojej perspektywy i taką podjął decyzję. Miał prawo tak postąpić i tak postąpił. Ja bym zachował się inaczej w tej sytuacji, to jest jednak boks zawodowy - ale to tylko moje zdanie. Na gorąco, tuż po walce, miałem duże pretensje, ale teraz już na spokojnie do tego podchodzę.

Uważa Pan, że najlepsza wersja Marcina Rekowskiego już minęła? Czy dalej czuje się Pan tak samo i ma tyle ochoty do toczenia walk jak dwa, trzy lata temu?

Wiadomo, inaczej to już wygląda niż kiedyś, lecz ochota do toczenia kolejnych pojedynków wciąż jest. Mam nadzieję, zanotuję jeszcze kilka dobrych występów, pokażę się w nich z dobrej strony i ostatecznie będę w nich górą. Ktoś mógłby powiedzieć, że Rekowski powinien już zakończyć karierę, że Rekowski powinien odejść. To jest moja sprawa, moje zdrowie i to nikogo nie powinno obchodzić.

Kiedy można się spodziewać Pana powrotu na ring?

Data jeszcze nie jest potwierdzona, być może będzie to marzec. Chciałbym jeszcze pod koniec stycznia stoczyć walkę ze słabszym przeciwnikiem, ale nie wiem, czy dojdzie ona do skutku.

Ma Pan sprecyzowane cele na 2017 rok?

Nie mam konkretnego celu. Boks to moje życie, jestem z nim związany od bardzo dawna. Wiem, że mistrzem świata nie będę, ale chciałbym jeszcze trochę poboksować i zarobić.

Rozmawiał: Paweł Rozmytański/Boxing.pl

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-12-16, 15:36   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Rekowski realnie patrzy na swoją karierę i takowe cele stawiane przed sobą. I chwała mu za to, bo nie jest to częsta praktyka.
Dlatego też nie dziwię się, gdy po walce z Agilerą padło sporo słów w kierunku sędziego, gdyż tym samym stracił możliwość stoczenia lukratywnej walki z niepokonanym zawodnikiem.
Było nie było to jest jego zawód, a on sam wie doskonale, że wiele czasu na zarabianie już mu nie zostało... A szkoda, bo przejście na zawodowstwo kilka lat wcześniej mogłoby zupełnie inaczej ustawić jego dalszą karierę.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-12-16, 16:32   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Reks wyglądał już jak swój cień w walce z Zimnochem. To jest mały ciężki a prezentował się jakby był jakimś olbrzymem, który może sobie pozwolić na bycie wolnym. Rozsądna opcja dla Rekowskiego to wybiegać to mięso, zejśc z wagą i zbliżyć się do tego co było z młodym McCallem. Przynajmniej ruszał się płynnie i machał szybko rękami. Ta wersja na bydlaka jest skazana na bycie workiem treningowym.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania