boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 01-12-16, 12:43   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Grabowski dla Boxing.pl: Jeżewski po walce z Letrem poczuł się królem wagi cruiser

Nikodem Jeżewski (12-0-1, 7 KO) 10 grudnia we Wrocławiu ma skrzyżować pięści z Michałem Cieślakiem (14-0, 10 KO). Walce tej towarzyszy nieco kontrowersji, gdyż Jeżewski twierdzi, że jest wolnym zawodnikiem i nic go już nie łączy z grupą Tymex Boxing Promotion. Zupełnie innego zdania jest szef tej stajni, promotor Mariusz Grabowski. Poniżej nasza rozmowa z Mariuszem Grabowskim, a jej tematem jest oczywiście sprawa kontraktu Nikodema Jeżewskiego.

Krystian Sander/Boxing.pl: Nikodem Jeżewski w rozmowie z ringblog.pl (
Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

) ogłosił, że do walki z Michałem Cieślakiem przystępuje jako wolny zawodnik.

Mariusz Grabowski/Tymex Boxing Promotion: Wiadomo, że do maja 2018 roku Jeżewski jest bokserem Tymex Boxing Promotion. Ale teraz dajmy mu spokój, ma walkę, ma przed sobą wyzwanie.

Do walki z Cieślakiem na pewno dojdzie?

Dojdzie, będzie to pewne, kiedy będą już w ringu. Z kim walczy Krzysztof Włodarczyk we Wrocławiu?

Leon Harth, anonimowy Niemiec.

A widział pan, że ta gala zniknęła z BoxReca? Niech pan sprawdzi. Wcześniej było wyraźnie napisane, że jest walka Krzysztof Włodarczyk - Leon Harth. Nie daje to panu do myślenia? A my rozmawiamy, czy będzie walka Jeżewski - Cieślak (śmiech).

Gali nie będzie? Lub samej walki wieczoru? Dobrze pan wiedział, że tej walki nie ma na BoxRecu.

(śmiech) Nie, nie. Wie pan, skąd wiem, że jej tam nie ma? Bo miałem zapytanie od WBO w sprawie walki Jeżewskiego o pas Inter-Continental. I sobie pomyślałem, że jak mogą pytać o taki pojedynek, skoro Jeżewski ma za chwilę walkę. No i wszedłem na BoxRec, a walki tam nie ma, zniknęła.

Zostawmy to. Na jakiej podstawie Nikodem Jeżewski twierdzi, że jest wolnym zawodnikiem?

Nie mam pojęcia. Ma chyba złych doradców. To jest nieporozumienie. To tak, jakbym pożyczył panu pieniądze, a jutro mi pan powie, że nic ode mnie nie pożyczał. Ale mamy wszystko na papierze. Jeżewski nie zna zasad, jakie panują w boksie. Żeby w ogóle z kimś walczyć, to trzeba mieć autoryzację, licencję. On nie zdaje sobie sprawy, że jest coś takiego, jak zawieszenie zawodnika. On mówi o wyzwaniach sportowych... Mój prawnik dziś to spisał, a pieniądze tam zostały mocno uśrednione. Złożyłem mu wiele propozycji, za każdym razem mógł zarobić więcej, niż zarobi za walkę z Cieślakiem. I on mówi o wyzwaniach? O jakich?

Czytam tutaj wypowiedź Nikodema o panu: "Dzwoniłem do niego i prosiłem o znane nazwiska. Ja tego nie mogę zrozumieć."

Nikodem Jeżewski wydzwaniał i chciał duże walki? A wie pan, z kim on chciał walczyć? Chciał 50-latków ze znanymi nazwiskami, którzy przewracają się po jednym ciosie.

Ktoś pokroju Danny'ego Williamsa?

Przykładowo. Zawodników, którzy mają znane nazwiska i nie stanowią żadnego zagrożenia. Chciał walczyć z dziadkami. Ja opublikowałem skan od mojego prawnika, który korespondował z Nikodemem Jeżewskim. Jest tam kilka nazwisk, z którymi chciałem zestawić Jeżewskiego. Nie może być tak, że ja mu organizuję kilkanaście walk, daję szansę pokazania się w telewizji, opłacam wszystko, a on sobie potem idzie i mówi, że jest wolnym zawodnikiem. Są pewne zasady. On myśli, że z nieba mu spadło dwanaście walk, a teraz nie lubi Grabowskiego. Wcześniej nie lubił Cieśnika, a teraz lubi panów Wasilewskiego i Babilońskiego. To tak nie działa. On myśli, że znalazł sobie jakiegoś idiotę? Nie tędy droga. Opublikowałem tylko część tego pisma. Niech pan zobaczy, jakie tam są nazwiska, przyzwoici pięściarze. Mam na to dowody. Jak to się teraz ma do tego, co mówi Jeżewski?

Fragment korespondencji pomiędzy prawnikiem Mariusza Grabowskiego a Nikodemem Jeżewskim.

Jest tam nazwisko Oscara Rivasa...

Miało być przez "V", to logiczne.

Tak, ale to nie o to chodzi. Rozmawiamy o tym mocno bijącym Kolumbijczyku, tak?

Tak, tak. Rekord 20-0. Walka miała być w Kanadzie.

Jeżewski liczy na to, że za chwilę zwiąże się z kimś innym? Pytam, bo nie wiem, dlaczego on aż tak mocno brnie w kierunku konfliktu z panem.

Jeżewski nawet nie wie, jak się odbywały rozmowy na walkę z Cieślakiem. Zadzwonił do mnie Andrzej Wasilewski i spytał o status walki Jeżewskiego z Cieślakiem. Ja odpowiedziałem, że mogę mu dać upoważnienie na prowadzenie rozmów z Jeżewskim. Później jednak wszedłem na Twittera, a tam Tomasz Babiloński ogłasza walkę. A ja nic o tym nie wiedziałem. Zadzwoniłem do Andrzeja i powiedziałem mu o tym. Odpowiedział: Co ty gadasz? Później jednak się dogadaliśmy, wszyscy podpisali kontrakt. To ja dałem zgodę na walkę Jeżewski - Cieślak, a Nikodem myśli, że on sam to dogadał. Dogadałem się z Wasilewskim, dałem na to zgodę. Moje słowo coś znaczy, nie będę już teraz tego blokował, choćbym mógł, po tym co opowiada Jeżewski. Zresztą, o tej walce mówiło się już kilka razy. Jeżewski nigdy nie był zainteresowany. Tak samo jak z walką Jeżewski - Włodarczyk, która miała się odbyć w Sosnowcu. Różnica jest taka, że ja mam na wszystko dowody. Gorzej z Jeżewskim.

Jeżewski po walce z Letrem poczuł się chyba królem wagi cruiser. Ja mu życzę jak najlepiej. Jeżeli on tak chce być wolnym zawodnikiem, to musi się jakoś wykupić. Jeżeli to taki mistrz, to niech zawalczy z Adamem Balskim. Kolejna szansa, niezły rywal. Po walce będzie wolny kontraktowo. Jeżeli nie będzie tego chciał, na pewno nie pozwolę na jego kolejną walkę poza grupą Tymex Boxing Promotion. Ale poczekajmy na to, co się wydarzy w walce z Cieślakiem.

Rozmawiał: Krystian Sander/Boxing.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-16, 12:46   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Tytul newsa jest kozacki Hehe
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-16, 16:37   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytuję: "Złożyłem mu wiele propozycji, za każdym razem mógł zarobić więcej, niż zarobi za walkę z Cieślakiem. I on mówi o wyzwaniach? O jakich?". Może o sportowych? Nie ma już takiego czegoś na świecie..?
kaminskiy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-16, 18:21   #4 (permalink)
contender

Domyślnie

pelna zgoda z grabowskim tym razem. Jezewski to debil i do tego bum. Wielokrotnie o tym wspominalem przy okazji jego walk. Od Cieslaka uciekal juz dlugo, mowiac ze potrzebuje doswiadczenia, a ich bilans przeciez jest podobny...

kaminskiy - wyzwan sportowych ? a widziales w ogole nikodema w akcji? wiesz z kim on walczyl i powinien przegrac do zera, omal pod koniec nie znokautowany a sedziowie dali 60-54 (wszyscy trzej)?

czlowieku on ma rekordzie sama smietanke bokserskiego trzeciego swiata, jestem w stanie uwierzyc ze dalej sam chcial pompowac swoj rekord bumami bo te nazwiska ktore podaje grabowski to i tak dla niego lata swietlne do przodu w porownaniu z jego poprzednimi rywalami.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-16, 18:36   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

troche to nielogiczne, niby Jezewski chce walczyć z dziadkami ale staje do walki z Cieślakiem, jeżeli nie jest to wyzwanie to co może nim być? Cieślak na dzień dzisiejszy zjada Balskiego.
Jezeli chodzi o tych wymienionych w liście to kiepsko ich kojarze oprócz Rivasa ale ten przecież chodzi w cieżkiej. Nikodem miał jechac do Kanady walczyć z tym osiłkiem?
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-16, 19:11   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ja się zgadzam,że Jeżewski to cienias ale, że walka z Cieślakiem nie jest wyzwaniem,to co niby miałoby nim być? To raczej dziwne,że Cieślak bierze takie walki.
kaminskiy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-12-16, 19:13   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kaminskiy Zobacz post
Ja się zgadzam,że Jeżewski to cienias ale, że walka z Cieślakiem nie jest wyzwaniem,to co niby miałoby nim być? To raczej dziwne,że Cieślak bierze takie walki.
Cieslak mial walczyc z listopadzie z Sillakh'em. PBN odwołali. Dostal rywala na grudzien, walczy, a w styczniu prawdopodobnie leci do USA na treningi.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania