boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 24-06-16, 08:13   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Adam Kownacki dla Boxing.pl przed pojedynkiem w Barclays Center

W Barclays Center na Brooklynie po raz kolejny zobaczymy twarze pomalowane na biało-czerwono. Na gali, gdzie walką wieczoru będzie pojedynek niepokonanego Keitha "One Time” Thurmana z Shawnem Porterem, wystąpi Adam Kownacki. Przeciwnikiem polskiego "ciężkiego" będzie Amerykanin Jesse Barboza. Na dzień przed kolejnym sprawdzianem w ringu „Baby Face” odpowiedział nam na parę pytań i zapewnił, że zafunduje polskim kibicom kolejny zwycięski wieczór. Transmisję z gali w Barclays Center przeprowadzi Canal+ Sport. Start od 03:00.

Joanna Maj boxing.pl: Już w sobotę Twoja kolejna walka po dobrym występie z Dannym Kellym na gali Szpilka - Wilder. Jak się czujesz przed sobotą?

Adam Kownacki: Super, jest dobrze. Już nie mogę się doczekać walki.

Tym razem skrzyżujesz rękawice z Jesse Barbozą. Jak długo się przygotowywałeś i gdzie?

Przygotowywałem się 6 tygodni, szczególnie pod niego. Trenuję regularnie od poprzedniej walki tam gdzie zawsze, czyli w Bellmore Kickboxing Academy, a w Soho Strength Academy robię siłę i kondycję.

Porównałam Wasze rekordy, mieliście nawet wspólnego przeciwnika. Jamal Woods (8-27-6) w 2014. Oboje go pokonaliście. A w sobotę kto będzie lepszy?

Myślę, że ja będę lepszy, bo nawet z Woodsem – ja go pokonałem przez TKO, a Barboza wygrał z nim na punkty.

Walczysz w USA, głównie na wschodnim wybrzeżu. Czy jest szansa, że Polscy kibice będą mogli Cię zobaczyć na żywo w Polsce w dającej się przewidzieć przyszłości?

Mam taką nadzieję, to jest w rękach mojego menadżera. To on decyduje gdzie mam walczyć.

Masz za sobą 13 walk, na różnych galach, z różnymi przeciwnikami. I jak tak patrzysz na swoją karierę zawodową, czy jest jakiś pojedynek, który najbardziej zapamiętałeś i dlaczego?

Myślę, że jak pierwszy raz walczyłem w Barclays Center. Walka na Brooklynie, było sporo kibiców.

Czyli maj 2015, pojedynek z Ytalo Pereą (6-2-2).

Tak. Walczyłem ostatni, już po walce wieczoru. Zostali tylko moi kibice i była taka fajna czerwona plama na widowni. Każdy już poszedł do domu, a moi wierni kibice zostali mi dopingować.

Reprezentujesz dywizję ciężką. Czy masz jakiegoś ulubionego boksera w tej kategorii wagowej? Kogoś, kogo obserwujesz, podziwiasz?

W obecnych czasach nie bardzo. Ale lubiłem bardzo Tysona jak był młodszy i oczywiście Gołotę.

Czy jest jakieś nazwisko w Twojej dywizji, z kim chciałbyś się zmierzyć w przyszłości?

W przyszłości to oczywiście z zawodnikiem, który ma pas. Czyli teraz będzie albo Fury albo Kliczko, Joshua albo Breazeale, no i Wilder.

Co Ciebie motywuje do boksu? Bo tak patrząc na Twoją karierę to ładnie zacząłeś, później prawie 3 lata przerwy, tylko 1 walka w 2013. Czemu nie machnąłeś po prostu ręką i nie znalazłeś sobie innego zajęcia?

Kocham ten sport. Uwielbiam go uprawiać i lubię adrenalinę, która się z nim wiąże. I chcę też żeby Polscy kibice mieli się z czego cieszyć.

Życie boksera to intensywne treningi, które zajmują dużo czasu. Jak godzisz codzienną pracę z treningami?

Od momentu gdy podpisałem kontrakt z Al Haymonem to już nie pracuję. Przedtem pracowałem na budowie i było ciężej. Teraz już nie muszę pracować fizycznie, zajmuję się tylko boksem więc jest super.

Tydzień temu Andrzej Fonfara przegrał nieoczekiwanie z Joe Smith Jr. Czy oglądałeś tą walkę i jak myślisz dlaczego, jako kolega po fachu, tak to się potoczyło?

Tak, oglądałem tą walkę. Smith Jr mocno bije, miałem okazję z nim sparować, więc na własnej skórze czułem jego siłę. Trenowałem z nim głównie defensywę. Myślałem, że Andrzej jest ogólnie lepszym bokserem, tylko miał właśnie ten problem w ringu, że Smith mocno bije. Raz go porządnie trafił i niestety skończyło się to dla Andrzeja.

Walczysz na gali, gdzie walką wieczoru jest pojedynek Thurmana z Porterem. Kto wg Ciebie wygra, jak i w której rundzie.

A nie wiem. Wg mnie to będzie wyrównany pojedynek, nie mam faworyta. Trudno mi powiedzieć.

Dla spóźnialskich kibiców – czy są jeszcze bilety na walkę i gdzie je można kupić?

Tak, są jeszcze bilety. Można je kupić przy wejściu.

Dziękuję za rozmowę i powodzenia w sobotę.

Dziękuję również.

Rozmawiała Joanna Maj/Boxing.pl

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania