boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Wywiady (http://www.boxing.pl/forum/wywiady/)
-   -   Adam Kownacki dla Boxing.pl: Jak będzie szansa, to chciałbym zaboksować w Polsce (http://www.boxing.pl/forum/wywiady/37758-adam-kownacki-dla-boxing-pl-jak-bae-dzie-szansa-chciaa-bym-zaboksowaae-w-polsce.html)

Paweł Rozmytański 15-12-15 10:49

Adam Kownacki dla Boxing.pl: Jak będzie szansa, to chciałbym zaboksować w Polsce
 
Adam Kownacki (12-0, 10 KO) w kończącym się roku stoczył cztery zwycięskie walki - dwie wygrał przed czasem, dwie na punkty. Bilans ten nie ulegnie już zmianie, bo mieszkający w Stanach Zjednoczonych "Baby Face" kolejny pojedynek zanotuje najprawdopodobniej w styczniu. Zapraszamy do lektury wywiadu z polskim "ciężkim", który w ubiegłym roku związał się kontraktem z Alem Haymonem.

Paweł Rozmytański/Boxing.pl: W 2015 roku wygrałeś cztery walki. Z każdego występu jesteś zadowolony?

Adam Kownacki: Nie do końca. W ostatnim pojedynku znowu sporo ważyłem. Jednak odniosłem cztery wygrane, więc plan na ten rok wykonałem. Miałem stoczyć jeszcze jedną walkę w bieżącym roku, ale ostatecznie przełożyliśmy ją na styczeń. Myślę, że 2016 będzie podobny jak 2015, jak nie lepszy.

Niedawno odwiedziłeś Australię.

Tak, byłem na obozie w Australii 10 dni. Mój kolega walczył na UFC 193, więc poleciałem z nim. Miałem też okazję obejrzeć w akcji Joannę Jędrzejczyk. Jestem zadowolony z tych treningów - poprawiałem kondycję, sporo pracowaliśmy na tarczy.

Miałeś okazję sparować między innymi z Derrikiem Rossym, który w listopadzie nieznacznie przegrał z Bermanem Stiverne'em. Musiałeś naśladować Stiverne'a, czy mogłeś boksować po swojemu?

Boksowałem po swojemu. Zawsze mam dobre sparingi z Derrikiem, jest twardy, dużo sobie pomagamy. Zacząłem z nim sparować, jak miałem 16 lat. Znamy się od dawna i mówi, że bardzo się rozwinąłem.

Masz już za sobą dwa 8-rundowe pojedynki. Jak się czułeś w nich pod względem kondycyjnym?

Bardzo dobrze. Ciosy zadawałem do ostatniego gongu, a przeciwnika chciałem znokautować, ale nie na siłę. Kondycja była, nie ma na co narzekać.

2 kwietnia odbędzie się w Krakowie prestiżowa gala Polsat Boxing Night. Jesteś zainteresowany tym tematem?

Moim menadżerem jest Al Haymon, więc to on prowadzi moją karierę, ale nigdy nie mów nigdy. Jak będzie taka szansa, to jak najbardziej chciałbym w Polsce zaboksować.

Masz 26 lat i jesteś niepokonany. Jaki jest Twój cel w zawodowym boksie?

Czołówka rankingu, zostać mistrzem świata. Takie są plany i razem z drużyną do tego dążymy.

SlawekW 15-12-15 15:19

Nie jest zadowolony, że sporo ważył? To trzeba było trenować, a nie żreć.
Kownacki to dla mnie polski Arreola trochę, gdy już wierzysz, że coś mógłby zaprezentować, to klops.

Sykes 15-12-15 18:14

Z tej mąki raczej chleba nie będzie....
A przy okazji mikry wzrostowo jest ten Kownacki wobec Fonfary, zakładając te 191cm, wobec 188cm Andrzeja.

Sparow 11-01-16 01:33

Zwłaszcza teraz, gdy nadchodzi era olbrzymów będzie zadanie bardzo utrudnione zadanie dla takich na dobicie nawet do ścisłego zaplecza.

kubuś 11-01-16 14:46

Do Arreoli to mu niestety sporo brakuje. Ale ma szanse zostać solidnym średniakiem, o ile już go nie zaliczać do tego grona a na pewno powinien się jeszcze rozwinąć, szczególnie jeżeli przygotowanie fizyczne najbardziej u niego szwankuje. Będzie raczej takim drugim Sendrowiczem albo Kiełsą, chyba że będzie chciał dłużej się w to bawic. Na PBN jak najbardziej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.