boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-11-15, 18:48   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18877
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Grabowski dla Boxing.pl: Kołodziej i Burchfield nie zasłużyli na pieniądze Wacha!

Mariusz Grabowski z Tymex Boxing Promotion był członkiem licznej delegacji, jaka wspierała wczoraj Mariusza Wacha w walce z Aleksandrem Powietkinem. "Wiking" przegrał z Rosjaninem przed czasem w ostatniej odsłonie, ale jak przyznaje nasz rozmówca, nie przyniósł wstydu. W rozmowie z naszym serwisem Mariusz Grabowski ocenia postawę Wacha we wczorajszym boju, a także w stanowczy sposób wypowiada się w kwestii gaży naszego pięściarza, która w zamian za wolność kontraktową Wacha, trafi na konta Mariusza Kołodzieja i Jimmy'ego Burchfielda. Lekko oberwało się również Arturowi Szpilce, który otwarcie skrytykował postawę "Wikinga" w walce z "Saszą".

Krystian Sander/Boxing.pl: Jest pan rozczarowany tym, co wydarzyło się wczoraj w Kazaniu?

Mariusz Grabowski: Nie, ja na pewno nie i cały nasz team również nie. Jak wiemy Powietkin to jest top 3 wagi ciężkiej na świecie. Wiadomo, że nasze oczekiwania, jak i kibiców były takie, że liczyliśmy na niespodziankę, ale ja jestem zadowolony z postawy Mariusza. Może w telewizji wyglądało to inaczej, ale przy ringu czuć było emocje. Miałem nadzieję, że sprawimy niespodziankę, ale jestem dumny z postawy Mariusza.

Dużo krytyki spada teraz na Mariusza Wacha. Czytamy, że był pasywny, że wolny, że nie zadawał ciosów prawą ręką. Czego według pana zabrakło wczoraj Wachowi?

Mariusz dobrze zaczął w tej pierwszej rundzie, wszyscy uważaliśmy, że jeśli będzie dalej tak boksował, to będzie dobrze. Niestety, później dostał cios na korpus, ta prawa ręka zostawała, nie mógł się już odblokować. W trzeciej czy czwartej rundzie dostał ten cios na dół i później już nie było tych ciosów z prawej ręki. Krytykę trzeba przyjmować, ale ja bym go pochwalił, że przetrwał niemal pełne dwanaście rund. Wawrzyk wytrzymał niecałe trzy rundy, mało kto wytrzymuje z Powietkinem taki dystans. Dziwi mnie też to, że za krytykę Wacha zabrał się Artur Szpilka. Z kim on takim walczył, żeby teraz oceniać swojego kolegę? Ja nie wiem, może ktoś mu kazał tak mówić? Chciałbym, żeby doszło do walki Mariusza z Arturem, zobaczylibyśmy kto ma jaja.

Wiemy, że Wach rozstaje się po tej walce ze swoimi promotorami. Logo Tymexu na dresie, liczna delegacja z panem na czele w Kazaniu. Wniosek nasuwa się sam.

Teraz nagle wszyscy się martwią przyszłością promotorską Mariusza Wacha. Panowie z Ameryki przez ostatnie 3,5 roku nie dali Mariuszowi złotówki, nie zorganizowali mu żadnej walki. Mariusz jest moim kolegą i jeśli będzie potrzebował ode mnie pomocy, to będzie ją miał. Mi kontrakt promotorski z Mariuszem nie jest potrzebny. Liczy się dane słowo, szacunek, jeśli mamy team, to działamy razem. Jeśli mogę Mariuszowi pomóc, to to robię. Tu nie chodzi o to, żeby podpisać kontrakt i kogoś złapać. Mariusz boksował już u mnie kilka razy, te walki doprowadziły go do pojedynku z Powietkinem. Wiadomo, pieniądze za walkę z Powietkinem Wach musi oddać. Gdyby panowie Kołodziej i Burchfield mieli honor i zobaczyli walkę Mariusza, to te pieniądze powinni mu oddać. Ci panowie na te pieniądze nie zasłużyli! Zasłużył Mariusz Wach. Ci panowie, gdyby mieli honor, to powinni te pieniądze oddać, ale myślę, że się na ten gest nie zdecydują. Ja widziałem co ten chłopak przeżywa, on chciał się uwolnić, bo to naprawdę dziwnie wyglądało. Mariusz jest świetnym kolegą i bokserem, a ci panowie chcą po prostu zarobić. Nie wkładali w tego chłopaka 3,5 roku ani grosza, a teraz zabierają mu pieniądze, dla mnie to jest nieporozumienie! 3,5 roku nie zapytali, czy on ma z czego żyć, a teraz mu zabierają pieniądze.

Rozmawiał: Krystian Sander/Boxing.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-11-15, 20:07   #2 (permalink)
challenger
  
 
Avatar SlawekW
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Gdynia
Postów: 1947
Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Tymex tak trochę działa sobie oldschoolowo, po dżentelmeńsku załatwiając wszystko na gębę, i o ile z Wachem się uda, będzie walczył dla nich z się raczej nie odwróci nigdy, to jednak jako cała stajnia, powinni być bardziej sztywni i wymagający, co do "podopiecznych".

W telewizji tych emocji o których mówi Grabowski odczuć się niestety nie dało. Przestałem liczyc na lucky punch dosc szybko...
SlawekW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-11-15, 20:24   #3 (permalink)
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Postów: 131
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Są ludzie i ludziska,lecz tych hien jest coraz więcej nie tylko w dziedzinie sportowej,ale również ludzie
przeżywają to w życiu prywatnym, osobiście (firmy, zakłady pracy i inne). Chamstwo i skurwysyństwo
nam się rozkwitło w każdej dziedzinie?!Prawda jest taka że nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić.
Przykład Mariusza dokładnie to pokazuje, na czym tak zależało jego ,,promotorom''. Życzę Mariuszowi
wszystkiego najlepszego,wstydu nie przyniósł ale swoimi gabarytami przy dobrej technice i szybkości,
taki Powietkin nie ma prawa przetrwać 12 rund.Myślę że Wilder pokaże jak się takie pojedynki powinno kończyć.
markos59 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-11-15, 20:52   #4 (permalink)
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Postów: 144
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał markos59 Zobacz post
Są ludzie i ludziska,lecz tych hien jest coraz więcej nie tylko w dziedzinie sportowej,ale również ludzie
przeżywają to w życiu prywatnym, osobiście (firmy, zakłady pracy i inne). Chamstwo i skurwysyństwo
nam się rozkwitło w każdej dziedzinie?!Prawda jest taka że nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić.
Przykład Mariusza dokładnie to pokazuje, na czym tak zależało jego ,,promotorom''.
Takie wylewanie pomyj na M. Kołodzieja wydaje mi się niestosowne w kontekście tego, że doprowadził Wacha z niczego do walki z Kliczką, za którą nie wziął prowizji promotorskiej. Jak mu się Wach odwdzięczył pamiętamy - wpadką dopingową skutkującą dyskwalifikacją w trakcie której nie trzymał formy na tyle, by po upływie karencji w miarę szybko wrócić do gry.
Kenig jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-11-15, 21:21   #5 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Postów: 3729
Nominowany 37 razy w 17 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Pan Kołodziej miał pełne prawo się wnerwić i zmiejszyć inwestycję, w momencie, gdy jego zawodnik wpadł na dopingu, co rykoszetem trafiło też w promotora. Tak samo Pan Grabowski może teraz prowadzić z Mariuszem Wachem swoją promotorską politykę i razem działać na rynku. Życie toczy się dalej.
Tomasz Nowak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-11-15, 21:31   #6 (permalink)
contender
  
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Postów: 1379
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jest tu druga strona medalu, o której Grabowski nie wspomina. Ile kosztowały lata utrzymywania Wacha w Stanach? Kołodziej zrezygnował ze swoich 30% procent z walki z Kliczką i Wach nigdy temu nie zaprzeczał. To była duża kasa, którą Kołodziej naiwnie odpuścił wierząc, że to dopiero początek wielkich rzeczy. Potem już tylko próbował odzyskać część zainwestowanej kasy, a Waszka wiedząc, że już trzeba się dzielić przejadał spokojnie gażę i odrzucał propozycje.
clyde22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-11-15, 21:43   #7 (permalink)
champion
  
 
Avatar Wojtek Mistrzu
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Łomianki
Postów: 2796
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Tak, świetny plan. Niech Wach boksuje na gębę to na pewno się dorobi. Kołodziej też wyglądał na człowieka o gołębim sercu
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-11-15, 22:47   #8 (permalink)
contender
  
 
Avatar Bred
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Postów: 1347
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Grabowski na własne życzenie tworzy nieprzyjazną atmosferę wokół siebie w środowisku bokserskim.Gość jest nowy w tym interesie i powinien raczej dbać o swoje interesy.Tymczasem robi wszystko jakby miał pozycję Haymona.Sytuację między Wachem a Kołodziejem zna jedynie z opowieści tego pierwszego,który zwykle ma tendencję do robienia z siebie ofiary.Kołodziej inwestował w Wacha spore pieniądze ale Mariusz nigdy nie umiał tego należycie docenić.Albo doping albo układanie się za plecami promotora z jakimiś ciemnymi typami-to wszystko nie mogło sie dobrze skończyć.Chłop ma ewidentnie problemy z racjonalnym podejściem do rzeczywistości,skoro wybrał współpracę z Grabowskim i prawdopodobnie odrzucił propozycję Riabińskiego.
Na współpracę z Haymonem szans raczej nie ma wszak Haymon,Margules,Kołodziej,Wasilewski to teraz ludzie związani ze sobą biznesem.
Natomiast Grabowski niech nie myśli,że dla Kołodzieja pieniądze Waszki za walkę z Powietkinem mają jakieś znaczenie.To raczej nauczka dla Wacha za jego głupotę i brak lojalności wobec ludzi,którzy wyciągnęli go z budki z kebabami.Wach dzięki temu też zrozumie,że boks to nie jest filantropia a biznes.
Grabowski oczywiście będzie chuchał i dmuchał na Waszkę,bo takie wypromowane nazwisko w takiej stajni jak Tymex to skarb.Pewne granice trzeba jednak zachować.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-11-15, 23:25   #9 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 4213
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bred Zobacz post
Grabowski na własne życzenie tworzy nieprzyjazną atmosferę wokół siebie w środowisku bokserskim.Gość jest nowy w tym interesie i powinien raczej dbać o swoje interesy.Tymczasem robi wszystko jakby miał pozycję Haymona.Sytuację między Wachem a Kołodziejem zna jedynie z opowieści tego pierwszego,który zwykle ma tendencję do robienia z siebie ofiary.Kołodziej inwestował w Wacha spore pieniądze ale Mariusz nigdy nie umiał tego należycie docenić.Albo doping albo układanie się za plecami promotora z jakimiś ciemnymi typami-to wszystko nie mogło sie dobrze skończyć.Chłop ma ewidentnie problemy z racjonalnym podejściem do rzeczywistości,skoro wybrał współpracę z Grabowskim i prawdopodobnie odrzucił propozycję Riabińskiego.
Na współpracę z Haymonem szans raczej nie ma wszak Haymon,Margules,Kołodziej,Wasilewski to teraz ludzie związani ze sobą biznesem.
Natomiast Grabowski niech nie myśli,że dla Kołodzieja pieniądze Waszki za walkę z Powietkinem mają jakieś znaczenie.To raczej nauczka dla Wacha za jego głupotę i brak lojalności wobec ludzi,którzy wyciągnęli go z budki z kebabami.Wach dzięki temu też zrozumie,że boks to nie jest filantropia a biznes.
Grabowski oczywiście będzie chuchał i dmuchał na Waszkę,bo takie wypromowane nazwisko w takiej stajni jak Tymex to skarb.Pewne granice trzeba jednak zachować.
Madrze napisane
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-11-15, 11:22   #10 (permalink)
prospect
  
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Postów: 578
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Pan Kołodziej zapewne miał prowizję za Kliczko i to dużą.Tylko na papierach przedstawionych Mariuszowi było inaczej.Wach powinien trenować z Kłakiem i Gmitrukiem oraz skorzystać z dobrego psychologa.
rambo2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Mariusz Grabowski dla Boxing.pl o walce Brodnicka vs Piątkowska Krystian Sander Wywiady 7 02-09-15 18:17
Mariusz Grabowski dla Boxing.pl o Polsat Boxing Night i sytuacji Mariusza Wacha Krystian Sander Wywiady 1 08-07-15 17:43
Grabowski dla Boxing.pl: Oloukun to dobry przeciwnik dla Wacha. Estrada nam odmówił Krystian Sander Wywiady 2 25-02-15 11:17
Mariusz Grabowski dla Boxing.pl obszernie o gali w Radomiu, finansach i nie tylko Krystian Sander Wywiady 7 29-12-14 13:09
Kołodziej ocenia zachowanie Wacha jako dziecinadę Tomasz Nowak Newsy 23 24-01-13 13:04


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.