boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-09-15, 16:08   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Robert Parzęczewski dla Boxing.pl: Porażka była dla mnie lekcją pokory

Robert Parzęczewski w czerwcu bieżącego roku przełknął bardzo gorzką pigułkę, przegrywając w Ostrowcu Świętokrzyskim z niepokonanym Jessym Luxembourgerem. Porażka tym bardziej dotkliwa, ponieważ mówiło się już o starciu Parzęczewskiego z Pawłem Głażewskim na prestiżowej gali Polsat Boxing Night 26 września w Łodzi. Bokser z Częstochowy, który kilka dni temu powrócił na ring, nie załamuje jednak rąk i chciałby zrewanżować się francuskiemu zawodnikowi. Zapraszamy do lektury wywiadu z "Arabem".

Paweł Rozmytański/Boxing.pl: W sobotę 5 września powróciłeś na ring, wygrywając przed czasem w pierwszej rundzie z Bartoszem Szwarczyńskim. Jak wyglądała akcja kończąca pojedynek?

Robert Parzęczewski: Akcja kończąca wyglądała tak jak we wszystkich moich poprzednich walkach, które zakończyłem przed czasem - lewy sierpowy na wątrobę.

Długo odpoczywałeś po walce z Jessym Luxembourgerem?

Po walce w Ostrowcu Świętokrzyskim byłem trochę załamany i wkurzony, przez tydzień odpoczywałem, w ogóle nie trenowałem. Następnie musiałem pójść do pracy. Przez cały lipiec pracowałem i trochę biegałem. Od sierpnia zacząłem łączyć pracę z boksem.

Ile razy oglądałeś swój przegrany pojedynek?

Raz, dwa miesiące po walce obejrzałem swój pojedynek z Francuzem.

Jakie masz wnioski? Jaki był główny czynnik, który Twoim zdaniem zaważył na porażce?

Z pewnością jednym z czynników był fakt, że wziąłem tę walkę tak naprawdę w ciemno. Nie było żadnego materiału video z pojedynków Luxembourgera, nie było tego spokoju przed walką, rozgryzienia przeciwnika. Nie znałem swojego rywala, a wcześniej taka sytuacja mi się nie zdarzyła. Na pewno nie chcę już brać takich walk w ciemno w przyszłości, bez żadnej analizy mojego oponenta. Być może byłem również trochę przetrenowany, zmęczony, bo zabrakło u mnie chęci do rywalizacji. Nie można się jednak tłumaczyć i płakać nad rozlanym mlekiem. Muszę zacisnąć zęby i dalej ciężko trenować. Wiem jedno - Jessy Luxembourger to z pewnością zawodnik w moim zasięgu i chciałbym w przyszłości mu się zrewanżować.

Jakbyś określił podjęcie pojedynku z niepokonanym zawodnikiem, którego nie mogłeś przeanalizować? Duże ryzyko, czy po prostu błąd?

Na pewno było to duże ryzyko, bo walczyłem z rywalem, którego nigdy wcześniej nie widziałem w ringu. Nic o nim nie wiedziałem. Mówiło się już o mojej walce z Pawłem Głażewskim na Polsat Boxing Night. Mam do siebie pretensje, że byłem już myślami przy pojedynku z Pawłem, a czekał mnie przecież jeszcze występ w Ostrowcu Świętokrzyskim. To dla mnie lekcja pokory. Nie myśl o drugim kroku, zanim nie zrobisz pierwszego.

Porażki różnie wpływają na różnych bokserów. Jak to jest z tym u Ciebie? Był to taki motywacyjny kopniak do jeszcze cięższej pracy, czy raczej odwrotnie?

Po mojej porażce musiałem iść do pracy fizycznej. Pracuję przy obróbce metali. Ślusarstwo, malowanie, pakowanie, rozładowywanie - nie jest to najcięższa praca fizyczna, ale bardzo męcząca ze względu na ciągłe wdychanie lakierów. Cały czas mam zapchany nos. Mimo tego przychodzę z ochotą na salę treningową i ciężko pracuję. Na pewno ta porażka była dla mnie kopniakiem. Ja mam motywacje, ambicje i nie załamie się po jednej wpadce. Wielu mistrzów przegrywało, a później udowadniało swoją wartość. Mistrzów nie poznaje się tylko po zwycięstwach, ale również po tym, jak podnoszą się po porażkach.

Twoja walka z Pawłem Głażewskim była już pewna?

Nie ma nic pewnego, dopóki nie ma kontraktu. Kontraktu nie miałem. Wiem, że mój promotor prowadził rozmowy, ale to wszystko było uzależnione od mojego pojedynku z Jessym Luxembourgerem. Jeżeli wygrałbym tę walkę, to doszłoby do starcia z Głażewskim. Przegrałem, temat zniknął.

Wróciłeś już na salę treningową, czy po sobotniej walce jeszcze odpoczywasz?

Wróciłem na salę od razu po walce. Rano biegam, następnie idę do pracy i później kolejny trening.

Masz już jakieś informacje, kiedy mógłbyś stoczyć kolejny pojedynek?

Mój promotor planuję, żebym wystąpił w grudniu na gali Tymex Boxing Promotion. Jeśli będzie możliwość, abym wcześniej pojawił się na ringu i stoczył jakąś walkę przed grudniowym występem, to będę chciał z niej skorzystać. Oficjalnie przygotowuje się na grudniowy pojedynek.

Chciałbyś kolejnej walki "na przetarcie", czy zależy Ci bardziej na solidnym przeciwniku?

Mam swoje zdanie, mam swoje ambicje, ale usiadłem w czerwcu na czterech literach i dalszą karierę zostawiam w rękach mojego promotora, trenera i sztabu szkoleniowego. I trener, i promotor wiedzą, że chciałbym zrewanżować się Francuzowi jak najszybciej, lecz to od nich zależy, ile teraz potrzebuję walk, abym był należycie przygotowany do tego występu. Jeżeli trener i promotor będą chcieli, żebym jeszcze zaboksował z mniej wymagającym przeciwnikiem, to tak się stanie. Tak jak mówię - prędzej czy później chce się Luxembourgerowi zrewanżować, bo wiem, że jestem w stanie z nim wygrać.

Rozmawiał: Paweł Rozmytański/Boxing.pl

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania