boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 15-08-15, 15:45   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Mateusz Tryc dla Boxing.pl o swoim występie podczas mistrzostw Europy

Mistrzostwa Europy po raz kolejny nie będą dobrze zapamiętane przez Mateusza Tryca. Pięściarz z Wyszkowa odpadł w ćwierćfinałowej walce turnieju przegrywając z Brytyjczykiem, Joshuą Butasim. Polak wykazał się jednak wyjątkową wolą walki i pozostawił po sobie dobre wrażenie. Udało nam się przeprowadzić krótką rozmowę z reprezentantem naszego kraju dotyczącą występu Mateusza oraz jego przewidywań dotyczących walki Saleta vs Adamek.

Paweł Sawicki/Boxing.pl: Witaj Mateusz! Niestety z Mistrzostw Europy wracasz bez medalu. W walce ćwierćfinałowej wyprowadziłeś jednak ogrom ciosów, jakiej nie powstydziłby się żaden pięściarz. Później zabrakło Ci kondycji. Czy zasypanie rywala gradem ciosów, wręcz złamanie go, było planem na pojedynek?

Mateusz Tryc: Witam czytelników serwisu boxing.pl. Plan na walkę był bardzo prosty: wejść do ringu i pojedynek wygrać. Każdy zawodnik ma taki plan przed walką. Wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko i ruszyć do przodu. Początek walki wyglądał dobrze, wygrałem pierwszą odsłonę pojedynku. W drugiej rundzie zwolniłem nieco tempo pojedynku, jednak kondycyjnie czułem się dobrze. Dopiero w trzeciej rundzie faktycznie zwolniłem, gdyż zabrakło mi sił.

W czym upatrujesz przyczyny upadku tlenowego? Zbijanie wagi, klimat na hali?

Na pewno zbijanie wagi nie miało tutaj żadnego wpływu na moją dyspozycję, gdyż nie mam problemu ze zbijaniem wagi, staram się trzymać wagę w ryzach i mi się to udaje. Stres podczas walki też, jest ale czy to miało wpływ na kondycję? Warunki panujące w hali i wysokość też raczej nie wpłynęły na moją dyspozycję. Myślę, że dałem z siebie tyle w pierwszej i w drugiej rundzie, że na trzecią rundę zabrakło mi sił. Nie kalkulowałem co będzie w trzeciej rundzie, gdy ruszyłem na rywala już nie było na to czasu. Nie spodziewałem się nawet, że mój przeciwnik zachowa siły do ostatniego momentu walki.

O Twojej walce dobrze wypowiedział się selekcjoner kadry, Zbigniew Raubo. Trzeba przyznać, że jego praca z kadrą owocuje sukcesami. Powiedz na czym polega różnica w pracy z tym trenerem, w porównaniu z pracą z poprzednimi szkoleniowcami?

Trudno jest mi w tej sytuacji cokolwiek powiedzieć. Wszyscy na świecie w końcu trenują tak samo, trenuję ten sam boks, ale nie wszyscy osiągają sukcesy. Na pewno atmosfera panująca na sali treningowej podczas zgrupowań kadry, jak i podejście psychologiczne trenera są dobre. Na sali panuje luźna atmosfera, na trening kadry przychodzi się z uśmiechem na ustach, więc może tutaj jest pies pogrzebany.

Oprócz reprezentowania Polski na turniejach, reprezentujesz również nasz kraj w rozgrywkach World Series of Boxing. Która formuła startów bardziej Ci odpowiada?

Zdecydowanie bardziej wolę rozgrywki w ramach ligi World Series of Boxing. Chodzi o to, że oprawa tych gal jest naprawdę na dobrym poziomie, boksuje się jak na gali zawodowej. Ponadto jest więcej rund i toczy się jedną walkę z rywalem, pod którego można się specyficznie przygotować. Na turnieju nie ma takiego komfortu, bo nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi w kolejnej fazie rozgrywek. Do tego dochodzi zmęczenie i obicie po każdej walce, które wpływa na dyspozycję w ringu.

Miejmy nadzieję, że w Twoim przypadku powiedzenie do trzech razy sztuka się sprawdzi i z kolejnych Mistrzostw Europy wrócisz z medalem i to złotym, gdyż jest on absolutnie w Twoim zasięgu. Musisz jednak poprawić pewne elementy. Wiesz już, na czym musisz się skupić podczas treningów?

Nie ma jednego elementu, nad którym należy się skupić bardziej. Trzeba cały czas równomiernie rozwijać swój boks, by w żadnym elemencie nie odstawać od przeciwnika. Przede wszystkim musze się skupić nad pracą nóg, oraz nad techniką wyprowadzanych ciosów.

Coraz większymi krokami zbliża się gala Polsat Boxing Night, na której Tomasz Adamek zmierzy się z Przemysławem Saletą. Jaki jest Twój typ na ten pojedynek?

Myślę, że ręka Tomasza Adamka powędruje w górę po tym pojedynku. Uważam, że będzie on szybszy od Przemysława Salety i lepiej przygotowany kondycyjnie, czym przełamie przeciwnika.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować firmom i osobom, które wspierają rozwój mojej sportowej kariery. Dziękuję więc: firmie PTM Zbigniew Wyszyński, BRACHOLE Adam i Przemysław Wojtczuk i Gminie Wyszków.

Rozmawiał: Paweł Sawicki/Boxing.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania