boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-05-15, 16:51   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Michał Syrowatka dla Boxing.pl: Mam jeszcze bardzo duży zapas

Zapraszamy do lektury wywiadu z Michałem Syrowatką (12-0, 3 KO), który przygotowuje się aktualnie do kolejnego pojedynku na zawodowym ringu. 27-letni pięściarz opowiedział nam o swoich najbliższych planach, ewentualnym wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, a także odniósł się do pomysłu rewanżowej walki z Michałem Chudeckim, czy też starcia z innym niepokonanym polskim bokserem - Przemysławem Runowskim.

Paweł Rozmytański/Boxing.pl: 27 czerwca masz stoczyć swój pojedynek na gali w Krynicy-Zdroju. Wiadomo już, z kim się zmierzysz?

Michał Syrowatka: Nie, póki co nic nie wiadomo. Niedługo będziemy rozmawiać z trenerem Andrzejem Gmitrukiem na ten temat. Na razie jestem cały czas w lekkim treningu, aby moja kondycja była na odpowiednim poziomie.

Twoja walka odbędzie się w kategorii super lekkiej?

Tak, natomiast jeśli w stawce pojedynku nie znajdzie się jakiś pas, to przypuszczam, że kilogramowa tolerancja może się pojawić.

Sporo się męczysz ze zrobieniem limitu tej dywizji, czy to raczej nie stanowi dla Ciebie większego problemu?

W ostatnim swoim pojedynku, z Felixem Lorą, uzyskałem wyznaczony limit i nie było żadnych problemów. W Białymstoku rozpocząłem nową dietę i to wpłynęło na cały mój cykl, jeśli chodzi o zbijanie wagi. Kilogramy same lecą w dół, nie ma najmniejszych kłopotów.

Z lewą ręką już wszystko w porządku? Ostatnio miałeś z nią trochę kłopotów.

Jeszcze nie miałem operacji, ale poradzę sobie z nią.

Na jakim aktualnie etapie znajdują się Twoje przygotowania? Ile godzin dziennie trenujesz?

Odbywam dwa treningi dziennie, wychodzi około 4-5 godzin. Rano biegam, pracuję nad techniką, a po południu typowy trening bokserski. Treningom siłowym już nie poświęcam tyle czasu, co dawniej.

Zatem jakim elementom w Twoim rzemiośle bokserskim poświęcasz najwięcej czasu na sali treningowej?

Pracuję nad tym, aby wyprowadzać więcej serii ciosów, aby ponawiać swoje akcje. I na tym się głównie skupiam - aby częściej uderzać.

I to właśnie z tego jesteś najbardziej niezadowolony, jeśli chodzi o Twoją postawę w ringu i wiesz, że musisz ten element poprawić?

Wydaje mi się, że tak, chociaż ten element muszę poprawić tak czy inaczej. Wiadomo, nad każdym elementem mogę popracować, ale gdy zacznę wyprowadzać więcej uderzeń, to moje walki będą inaczej wyglądały i będą się kończyły przed czasem. Oglądam swoje pojedynki i widzę, że praktycznie w każdej walce mój przeciwnik jest podłączony lub liczony przez sędziego, a przez to, że zadaję mało ciosów, nie jestem w stanie skończyć pojedynku przed czasem.

Po Twoim spektakularnym zwycięstwie nad Michałem Chudeckim otrzymałeś jakieś propozycje współpracy z innymi promotorami?

Nie, nie otrzymałem żadnej propozycji.

Twoja kategoria wagowa to przede wszystkim Stany Zjednoczone. Planujesz może wyjazd za Wielką Wodę, by właśnie tam kontynuować swoją karierę albo chociaż od czasu do czasu wyjechać na kilkutygodniowe obozy?

Chciałbym jak najbardziej, ale wszystko zależy od mojego promotora, jak on do tej kwestii podejdzie. Jeżeli pozwoli i zapewni mi taki wyjazd, to jak najbardziej polecę, bardzo chętnie.

Taka sytuacja wiązałaby się raczej ze zmianą trenera...

Trzeba by było na spokojnie usiąść i porozmawiać. W USA mógłbym mieć innego trenera, a na obozach przygotowawczych w Polsce zajmowaliby się mną trenerzy Gmitruk i Liczik. Kwestia dogadania się. Jeżeli pojawiłaby się taka propozycja, to musiałbym porozmawiać ze swoim promotorem. Na pewno nie przeprowadziłbym się teraz tam na stałe.

Porozmawiajmy o najbliższej przyszłości. Jest szansa, że powalczysz w tym roku o jakiś rankingowy pas? Póki co nie ma Cię w zestawieniach światowych organizacji.

Toczą się właśnie rozmowy na ten temat. W Krynicy-Zdroju mam powalczyć o jakiś rankingowy pas. Mam wielką nadzieję, że do tego dojdzie.

Od czasu zwycięstwa nad Felixem Lorą padły jakieś propozycje, abyś zaboksował za granicą?

Promotor mówił mi, że z Anglii przychodziły propozycje, ale póki co musieliśmy się wstrzymać ze względu na moją rękę. Nie wiedzieliśmy, czy będzie operacja, a ponadto długo czekaliśmy na wyniki badań.

26 września kolejna gala pod szyldem "Polsat Boxing Night". Pan Marian Kmita dzwonił do Ciebie?

Nie.

A gdyby zadzwonił, byłbyś zainteresowany uczestnictwem w tej imprezie? Myślę, że w grę wchodzą tylko dwa nazwiska - Przemek Runowski i Michał Chudecki.

Jak najbardziej, oczywiście, że tak.

Byłbyś bardziej za rewanżem z Michałem, czy za tą drugą opcją?

Szczerze mówiąc, to dla mnie nie ma różnicy, czy zmierzyłbym się z Michałem, czy z Przemkiem. Można nawet zrobić sondę internetową, z kim kibice chcieliby mnie zobaczyć w ringu. Oczywiście musi to być poparte odpowiednimi finansami, bo każdy z nas boksuje po to, żeby zarobić, a nie tylko przeżyć. Ale tak jak mówię - na walkę z jednym i z drugim jestem otwarty.

Jakie masz główne cele na najbliższe dwa lata swojej kariery?

Na początku chciałbym zmierzyć się w jakimś pojedynku rankingowym, abym mógł zaistnieć w zestawieniach prestiżowych organizacji. Jeżeli to by mi się udało, to w ciągu dwóch lat chciałbym zaboksować o jakiś poważniejszy tytuł - na przykład mistrzostwo Europy.

Tak naprawdę Twoja przygoda z zawodowym boksem dopiero nabiera rozpędu. Jak myślisz, kiedy zobaczymy Michała Syrowatkę w szczycie formy?

Uważam, że stoczenie jeszcze około dziesięciu walk pozwoli mi nabrać odpowiedniego doświadczenia i właśnie wtedy osiągnę swój szczyt formy. Z każdym tygodniem, miesiącem, z każdym treningiem się rozwijam. Może to nie następuje szybko, ale stale. Mam jeszcze bardzo duży zapas. Wiele rzeczy mogę jeszcze rozwinąć, wiele rzeczy mam jeszcze do poprawy i ciągle nad nimi pracuję.

Rozmawiał: Paweł Rozmytański/Boxing.pl

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-05-15, 17:34   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Syrowatka ma duż zapas, spory potencjał i wolałbym dla niego drogę Sulęckiego... Nie jestem pewien, czy w panującej sytuacji Michał jest w stanie rozbudzić w sobie ten potencjał... Moim zdaniem, przy właściwym doborze rywali, miałby szansę nawet na zaplecze czołówki 140 z czasem pewnie 147... Jest dobrze wyszkolony.. ale wg mnie brakuje pazura i właśnie przygotowania fizycznego...

Ja jednak chciałbym zobaczyć rewanż z Chudeckim...
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania