boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Wywiady (http://www.boxing.pl/forum/wywiady/)
-   -   Roger Bloodworth o walce Adamek - Szpilka dla Boxing.pl (http://www.boxing.pl/forum/wywiady/28915-roger-bloodworth-o-walce-adamek-szpilka-dla-boxing-pl.html)

Tomasz Nowak 08-09-14 18:18

Roger Bloodworth o walce Adamek - Szpilka dla Boxing.pl
 
Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Tomasza Adamka, Rogerem Bloodworthem, który podczas konferencji prasowej przed walką Adamek - Szpilka udzielił wywiadu specjalnie dla czytelników Boxing.pl.

Boxing.pl: Co trener sądzi o Arturze Szpilce jako o pięściarzu? To będą dla Tomka Adamka łatwo zarobione pieniądze czy ciężka przeprawa?

Roger Bloodworth: Nigdy nie wiesz, jaka będzie kolejna walka, póki nie wejdziesz do ringu. Po walce możesz powiedzieć: "tak, to był ciężki pojedynek" albo odwrotnie: "to była bardzo łatwa walka". Nigdy jednak wcześniej nie możesz powiedzieć o swoim rywalu, że będzie dla ciebie łatwy. Nasz przeciwnik przygotowuje się bardzo poważnie, myśli, że zwycięży, musimy przygotować się najlepiej jak potrafimy, nie lekceważymy go.

Tomasz Adamek jest dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem niż Artur Szpilka. Czy to ten czynnik będzie decydujący w ich walce?

Myślę, że zdecydowanie to jest jedna z największych przewag Tomka. Doświadczenie zawsze jest bardzo ważne. Nigdy nie możesz powiedzieć, jak zachowasz się w danej sytuacji, jeśli jeszcze w niej nie byłeś. Nie mając doświadczenia, nie wiesz, co robisz źle, nie możesz odpowiednio zareagować na sytuację.

Czy oglądał trener walkę Artura Szpilki z Bryantem Jenningsem?

Tak, oglądałem.

Czy w walce z Jenningsem Szpilka mógł zdobyć odpowiednie doświadczenie, zobaczyć, jak walczy się na najwyższym poziomie?

To z pewnością był dla niego kolejny krok do przodu. Trzeba jednak pamiętać, że Jennings także nie jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem, on nie stoczył wielu walk. Ma na koncie kilkanaście pojedynków, nie walczył z najlepszymi. Na pewno doświadczeniem był dla niego fakt, że potrafił wstać z desek. To zawsze dużo daje pięściarzowi, jeśli to potrafi.

Wracając do Tomka, jak będą przebiegać przygotowania?

Będziemy trenować w Gilowicach, rodzinnych stronach Tomasza. Mamy jeszcze dziewięć tygodni do walki. Mamy wystarczająco dużo czasu na aklimatyzację i wypracowanie bardzo dobrej formy. Trzeba pamiętać, że Tomasz jest sportowcem na co dzień, nawet między walkami jest w bardzo dobrej kondycji. W taki sposób dużo łatwiej zbudować dobrą formę. To z pewnością będzie dobra walka.

Mówi trener, że to będzie dobra walka, jak jednak się skończy?

Nigdy nie wiadomo, jak walka się skończy. Czy to będzie przez decyzję czy na punkty. Do ringu wychodzi dwóch zawodników i obaj chcą wygrać. My będziemy gotowi na walkę na całym dystansie, dziesięciu rund. Możemy się nastawiać na nokaut i wygrać przez decyzję, możemy mówić o decyzji, a walka zakończy się przed czasem. Wszystko okaże się w ringu. Zawsze jesteśmy przygotowani na różne scenariusze.

Jeśli Tomasz Adamek pokona Artura Szpilkę, to co dalej?

Tylko Bóg to wie. Wszystko okaże się po walce, jak potoczy się kariera Tomka, czy i kiedy będzie walczył.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję i pozdrawiam.

_________________________

Rozmawiał: Tomasz Nowak

KLINCZ 12-09-14 14:45

...
 
Jaki trener taki mówca. Nic konkretnego nie powiedział i nic konkretnego z Adamkiem nie zrobił.

Rockefeller 12-09-14 15:25

Rogie wydaje mi sie takim nijakim, nie do konca konkretnym trenerem. CZegos mu brakuje.

last 24-09-14 15:15

mało konkretów sporo "wodolejstwa"... poczekamy, zobaczymy..w listopadzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.