boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 03-08-14, 16:23   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Adam Kownacki dla Boxing.pl po występie na gali Kowaliow vs Caparello

Mieszkający na stałe w USA reprezentant kategorii ciężkiej, Adam Kownacki (7-0, 7 KO), dopisał kolejne zwycięstwo do swojego rekordu. Na gali w Atlantic City, gdzie w głównej walce wieczoru oglądaliśmy Siergieja Kowaliowa, Kownacki znokautował w piątej rundzie Charlesa Ellisa (9-2-1, 8 KO) z Wichita w stanie Kansas. Tym samym Polak zaliczył siódmy nokaut w siódmej zawodowej walce.

Po walce z mieszkającym na Brooklynie Kownackim rozmawiała Joanna Maj z Boxing.pl:

Boxing.pl: Adam, gratuluję wygranej i siódmego nokautu w siódmym profesjonalnym występie. Czy mógłbyś dla tych, którzy nie mieli szansy widzieć ciebie w akcji, powiedzieć, co się działo w ringu?

Adam Kownacki: Dzięki. Było dużo wymian, niepotrzebnych. Przeciwnik był twardy, wygrał cztery razy złote rękawice w Kansas. Miał dobry rekord - 9 wygranych w tym 8 przez nokaut, tylko jedna porażka, więc spodziewałem się ciężkiej walki. Pierwsze dwie rundy były moje, potem jakbym trochę opadł z sił, ale czwarta i piąta znów były moje i w piątej go skończyłem po akcji lewym sierpowym.

Uważasz, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy to był twój najgroźniejszy przeciwnik?

Tak, zgadza się.

Ostatnio jak rozmawialiśmy, trochę narzekałeś na swoje obozy przygotowawcze, na to że nie masz menedżera, że są problemy z trenerami. Wiem, że do tej walki przygotowywałeś się w Las Vegas. Opowiedz proszę, jak tam się znalazłeś, z kim trenowałeś...

Przygotowywałem się dwa tygodnie w Las Vegas, wiedziałem, że muszę zmienić trenerów, bo chociaż byli to fajni ludzie, to wiedziałem, że aby zrobić krok do przodu, muszę coś zmienić. Pojechałem do Las Vegas i tam akurat obejrzałem walkę Chrisa Algierego, który pokazał naprawdę dobry boks. Współpracowałem z jego trenerem, Keithem Trimble'em. Mój obóz trwał ok. czterech tygodni, więc nie można było się optymalnie przygotować, ale w sumie wyszło dobrze. Z rundy na rundę, oprócz trzeciej, rosłem w siłę i czułem, że go znokautuję.

Jak przedstawiają się twoje plany na najbliższe miesiące, jakieś walki jeszcze w tym roku?

Nie wiem, ciężko mi odpowiedzieć. Menedżera nie mam, więc wszystko robię na własną rękę...

Jakoś sobie jednak radzisz nawet bez menedżera, występujesz na ciekawych galach, takich jak ta dzisiejsza i ściągasz tłumy kibiców, czyli jakoś to się wszystko kręci...

Musi się kręcić (śmiech).

A więc w tym roku ile razy jeszcze zobaczymy cię w ringu?

Mam nadzieję, że dwa razy minimum. Może w Polsce nawet. Tak a propos, to z Tomkiem gadałem [Adamkiem - przyp. red.], mówił mi, że nie wiadomo, czy ta walka [z Arturem Szpilką - p. r.] odbędzie się na sto procent, rozmawiałem z nim na ten temat, może nawet tam jakoś uda mi się wystąpić... [Polsat Boxing Night - 8 listopada w Krakowie].

O, ciekawe.

Zobaczymy, miałem także propozycje od Tomasza Babilońskiego, ale tutaj jednak mam lepsze oferty. Miałem wystąpić w Międzyzdrojach, jednak Main Events zaproponowało mi występ na dzisiejszej gali.

Czyli kontaktują się z tobą promotorzy?

No tak, wiesz, walki się sprzedają, przychodzi dużo kibiców, robią dużo hałasu.

Zgadza się, mamy najlepszych kibiców, dzięki za rozmowę!

Rozmawiała: Joanna Maj, Boxing.pl
_____

Na zdjęciu - Adam Kownacki po wygranym pojedynku razem z Andrzejem Fonfarą, który śledził galę z trybun.

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-08-14, 09:07   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Bycie samemu sobie sterem, żeglarzem i okrętem w dłuższej perspektywie w tym sporcie nie wychodzi najlepiej...
Kownacki przy Fonfarze wygląda bez mała jak młodszy brat, mało prawdopodobne jest iż ma 190cm wzrostu...
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania