boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 30-05-14, 11:42   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Albert Sosnowski dla Boxing.pl przed pojedynkiem z Marcinem Rekowskim

Zostało już tylko kilkadziesiąt godzin do walki z Marcinem Rekowskim (14-1, 11 KO). Okoliczności do rozmowy nie są najbardziej sprzyjające. Zmęczonym głosem, zapewne skutkiem jednego z ostatnich treningów, Albert odbiera telefon w momencie pakowania się do wyjazdu na Lublin. Łapię go jednak godzinę później, zgadza się odpowiedzieć na serię pytań już w trakcie jazdy.

Droga do Lublina może być symboliczną drogą albo do zakończenia kariery, albo do (nie pierwszy raz) powrotu do gry o wysokie stawki połączonego z zaskoczeniem ekspertów i zaimponowaniem tracącym wiarę kibicom. Przekaz Sosnowskiego (48-6-2, 29 KO) jest jasny: wiary nie traćcie, w sobotę wychodzę po zwycięstwo i jestem gotowy na wszystko, co może zaoferować Rekowski.

Boxing.pl: Walka z Włodzimierzem Letrem trwała niespełna rundę, a poprzedni pojedynek stoczyłeś prawie 1.5 roku temu. To raczej niezbyt komfortowa sytuacja przed starciem z rywalem pokroju Rekowskiego. Ten brak aktywności musiałeś nadrobić na treningach. Powiedz mi, jak w takich okolicznościach się czujesz przed walką?

Albert Sosnowski: Tak, zgadza się, ale wiemy, na czym się skupić, że trzeba się lepiej dogrzać i tak dalej. Nie mogliśmy wybrać lepszej drogi powrotu, musieliśmy dostosować się do tego, co było nam dane i musi to nam wystarczyć. Brak aktywności staraliśmy się właśnie nadrabiać na sesjach sparingowych. I dzięki tym sparingom przygotować się na twardy, wymagający pojedynek.

A jak na te przygotowania i ich charakterystykę wpłynęła zamiana rywala z Andrzeja Wawrzyka na Marcina Rekowskiego?

Na początku, tak jak mówisz, miał być Andrzej... Życzę mu przy okazji jak najszybszego powrotu do zdrowia po wypadku. Troszkę oczywiście pozmienialiśmy te przygotowania, w szczególności sparingi. Na początku myślałem, że w ogóle do walki z moim udziałem już w tym terminie nie dojdzie. Ale okazało się, że promotorzy intensywnie pracują nad innym przeciwnikiem, padło na Rekowskiego. On ma oczywiście troszeczkę inne atuty niż Wawrzyk. Tak czy inaczej dostosowaliśmy treningi, jesteśmy gotowi na Rekowskiego i w sobotę zamierzam wygrać ten pojedynek. Sparingi były cały czas mocne i poczyniliśmy dużo wysiłku, aby złapać i utrzymać tą optymalną formę startową.

Część osób twierdzi, że Rekowski jest lepszym pięściarzem niż Andrzej i będzie stanowił trudniejsze wyzwanie. Z drugiej strony tajemnicą poliszynela jest, że styl walki Wawrzyka mało ci pasował, przynajmniej na wspólnych sparingach. Jaki jest Twój stosunek do zamiany rywala z Andrzeja Wawrzyka na Marcina Rekowskiego? Rekowski to większe czy mniejsze wyzwanie?

Ja nie chciałbym nikogo dyskredytować, jeden i drugi są bardzo dobrymi bokserami. Andrzej jest byłym pretendentem do mistrzostwa świata, jest ode mnie wyższy, dobry technicznie. Rekowski jest z kolei silny, w ostatnim czasie bardzo często boksuje, wobec czego jest w gazie. Ale mimo wszystko uważam, że Andrzej byłby trudniejszym rywalem niż Rekowski. Wszystko to jednak zweryfikuje ring...

Rekowski niecały miesiąc temu stoczył trudną walkę z Oliverem McCallem, może być zatem nieco przetrenowany. Czy to przełoży się na Twoją taktykę w tej walce? Będziesz liczył na jego zmęczenie w drugiej części walki i wtedy postarasz się podkręcić tempo?

Czy będzie w drugiej fazie walki zmęczony, czy nie, to już zweryfikuje ring, my mamy swój plan taktyczny, którego będziemy się trzymać. Zobaczymy, jak się będzie walka układała na bieżąco. Będziemy dostosowywać taktykę do tego, co będzie się działo w ringu. Ja wychodzę z założenia, że Marcin będzie w super formie, że wypoczął, szczególnie że w walce z McCallem było raczej spacerowe tempo. Na pewno było to dla niego cenne doświadczenie, natomiast sama walka nie była jakoś szczególnie porywająca, niewiele tam się działo.

Na co z arsenału Marcina będziesz uważał najbardziej? Jego główną bronią jest lewy sierpowy, dobrymi atutami także poruszanie się po ringu i szybkość, szczególnie na początku walki.

Będziemy na to wszystko gotowi, sam w swoim repertuarze także mam kilka niespodzianek, którymi będę mógł go zaskoczyć. On nie wie, w jakiej ja teraz jestem dyspozycji, natomiast ja czuję, że wstrzelę się idealnie z formą i pokażę to na ringu.

Rekowski zazwyczaj zaczyna szybko i agresywnie, być może właśnie w ten sposób już w pierwszych rundach będzie chciał zweryfikować Twoją formę. Spodziewasz się zmasowanego ataku na początku walki? Przygotowywałeś się na taki scenariusz?

Przygotowywałem się na każdy scenariusz, wyjdę do ringu skupiony i będziemy układać walkę pod taki scenariusz, jaki został przez nas założony. Natomiast na pewno musimy być uważni i ostrożni, bo tak jak wspomniałeś, on może spróbować ruszyć od początku i zaatakować mnie, licząc na to, że będę na początku troszkę nieskoncentrowany.

Twoim głównym sparingpartnerem był Michał Cieślak, który na gali w Legionowie efektownie rozbił Artura Binkowskiego, a w Lublinie zmierzy się z Andrzejem Witkowskim. Media po walce z Binkowskim poświęciły mu dużo czasu, zwracając uwagę na drzemiący w nim potencjał. Jak Ty, jako osoba doświadczona wieloma wspólnymi treningami, widzisz potencjał i przyszłość tego chłopaka?

Słusznie media widzą w nim duży potencjał, bo naprawdę chłopak bardzo poważnie podchodzi do treningów, do swojej pracy jaką jest boks. Wierzy w siebie, ma silny zespół ludzi wokół siebie, którzy go wspomagają i wspierają w przygotowaniach. I myślę, że my, to znaczy polski boks, będziemy mieli naprawdę dużą pociechę w postaci Michała Cieślaka. Myślę, że w krótkim czasie jest on w stanie doskoczyć do czołówki europejskiej bądź nawet światowej. Oczywiście wszystko to rozegra się także w jego głowie i zależy od jego trenerów, natomiast po tych wspólnych sparingach szczerze mogę stwierdzić, że Michał ma naprawdę ogromny potencjał na dużą karierę zawodową.

Uważasz, że z naszego młodego pokolenia bokserów wag ciężkich (na co dzień Cieślak walczy w wadze cruiser, ale w przyszłości niewątpliwie zawędruje do "królewskiej" kategorii wagowej) to najbardziej perspektywiczny zawodnik, biorąc pod uwagę nawet takich pięściarzy jak chociażby Szpilka?

Myślę, że zdecydowanie jest w czubie najbardziej perspektywicznych obecnie polskich pięściarzy. Natomiast nikomu nie chcę nic odbierać, nie jestem też specjalnie na bieżąco z bokserami z niższych kategorii. To jest moja osobista opinia, miałem okazję z nim sparować, widzę, jak ciężko trenuje, jak poważnie podchodzi do walk, jak psychicznie potrafi się nastawić i śmiało mogę stwierdzić, że nawet on sam upatruje siebie wysoko w czubie bokserów zawodowych, no a czy mu się to uda, tego mu życzę.

Co dalej z karierą Alberta Sosnowskiego w razie zwycięstwa, i co dalej, w razie porażki, której także nie można wykluczyć?

To pytanie na czas po walce, teraz koncentruję się na zwycięstwie. Nie myślę o tym co później, wierzę w swoje zwycięstwo. A później zobaczymy.

Takiej odpowiedzi też się spodziewałem. Chciałbyś może na koniec przekazać coś czytelnikom?

Chciałem pozdrowić swoich kibiców, zaprosić ich na galę, żeby mi w sobotę kibicowali i wspierali mentalnie, a zrobię wszystko, żeby wygrać ten pojedynek i dostarczyć im dużo radości.

Dzięki za rozmowę i życzę powodzenia w sobotę!

Rozmawiał: Adam Rusiłowicz

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-05-14, 09:42   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Mam nadzieję, że wygra. Z drugiej strony Rekowski jest faworytem, ma mniej walk i ma o co walczyć, bo dopiero rozkręca karierę i na pewno Sosnowski byłby bardzo cennym skalpem w rekordzie. A co do wygrania ma Albert poza pasem Mistrza Polski? Wie ktoś, jak się rozgrywa jego sytuacja z dalszą karierą?
Paweł Sawicki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-05-14, 10:56   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Najprawdopodobniej Europa, chociaż mówi też, że chciałby z Adamkiem
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-05-14, 17:45   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Lubię Alberta, ale jego poziom rozbicia jest już zbyt wysoki na walki z wymagającymi rywalami, a takim na pewno jest Rekowski.
candrew jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-06-14, 15:18   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Uwielbiam gościa, jest niesamowity.
ezoteryk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-06-14, 22:12   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Albert jest klasa gosc, oby poukladal wszystko tak jak tego chce i niech mu sie wiedzie.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-06-14, 11:29   #7 (permalink)
bum

Domyślnie

Lubię tego gościa. Może nie jest moim ulubionym sportowcem, ale tak czy inaczej szanuję kolesia. fajny wywiad tak btw.
naukowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania