boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-05-14, 11:01   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Mariusz Wach o swojej aktualnej sytuacji: W tym tygodniu będę wiedział konkrety

Przedstawiamy rozmowę wielkiego nieobecnego na scenie wagi ciężkiej, Mariusza Wacha (27-1, 15 KO), który po pojedynku z Władimirem Kliczką i skandalu związanym z dopingiem już od 18 miesięcy pozostaje nieaktywny. Wach zapowiada jednak, że w tym tygodniu będą już znane konkrety na temat jego powrotu na ring. Być może w walce z Eddiem Chambersem? O aktualnej sytuacji i planach na przyszłość rozmawiał z Wachem Krzysztof Domagała z portalu sporteuro.pl.

Krzysztof Domagała: Nie walczył Pan od ponad 18 miesięcy, kiedy w końcu doczekamy się powrotu na ring?

Mariusz Wach: Musisz mi to wypominać? (śmiech). W tym tygodniu będę wiedział konkrety, kiedy wrócę na ring. Czas leci…

KD: A czy będzie to pojedynek z Eddiem Chambersem podczas gali w Londynie 26 lipca? Bo takie szczegóły zdradził niedawno Pana promotor, Mariusz Kołodziej?

MW: Nie znam żadnych konkretów, nie mam kontraktu i niczego nie podpisywałem odnośnie tej walki. Wszystko jest możliwe, ale jak mówię – w tym tygodniu będę wiedział, co dalej.

KD: Od wielu miesięcy jest Pan w treningu, czy jest to przygotowanie na najwyższych obrotach, które pozwoli Panu wyjść do ringu w najbliższym czasie?

MW: Cały czas ćwiczę. Teraz też jestem w Dzierżonowie. Praktycznie od walki z Kliczką jestem w treningu. Tutaj przygotowuję się pod okiem Piotra Wilczewskiego. Nie są to „ostre” zajęcia. Wszystko robię powolutku, stopniowo. Mój trening jest rozłożony w czasie. Nie mam problemu z mobilizacją. Wiem, że kiedy wyjdę do ringu – muszę wygrać tę walkę. Nie urodziłem się jako pięściarz. To, czego się nie nauczę albo nad czym nie popracuję – wyjdzie w ringu. Ring wszystko zweryfikuje.

KD: Podobno główną przyczyną Pańskiej nieobecności na ringu jest konflikt dwóch Pana menadżerów. Czy obaj panowie już się dogadali?

MW: Moi menadżerowie nie są w konflikcie (śmiech). Jeśli chodzi o jakiś konflikt, to być może między promotorem a menadżerem. A czy się dogadali? Panie Redaktorze, najlepiej zapytać jednego albo drugiego.

KD: W ostatnich miesiącach nie oglądaliśmy Pana na ringu, ale pomagał Pan innym bokserom w przygotowaniach do ważnych starć. Jak wspomina Pan sparingi z Powietkinem i Haye'em?

MW: Kiedy to było? (śmiech). Na pewno sparingi zarówno z Powietkinem, jak i Haye'em były dobrym czasem. Uczyłem się od nich. W końcu to czołowi bokserzy na świecie. Wiadomo, że w ringu wszystko może się wydarzyć – chociaż Kliczko jest faworytem. Te sparingi to były na plus dla nas wszystkich.

KD: Ostatnio sporo zamieszania w polskim boksie narobił Tomasz Adamek, który zapowiedział, że wystartuje w wyborach do Europarlamentu. Jego wybór został skrytykowany przez Dariusza Michalczewskiego, który uważa, że bokserzy powinni zostać przy sporcie, a nie bawić się w politykę. A jakie jest Pańskie zdanie na ten temat, i czy Panu też marzy się kariera polityczna po zakończeniu kariery?

MW: Każdy ma sposób na swoje życie. Jeśli Tomek uważa, że odnajdzie się w polityce – życzę mu powodzenia. Jeśli chodzi o krytykę – zawsze będzie. Nie ma co się tym przejmować i trzeba robić swoje jak najlepiej. Wiadomo, że całe życie człowiek nie będzie boksował. Kariera sportowca kiedyś się skończy, wtedy trzeba mieć nowy pomysł na swoje życie. Mi się nie marzy kariera polityczna, ponieważ nie znam się na tym.

KD: Dziękuję za rozmowę.

MW: Dzięki.

Rozmawiał Krzysztof Domagała / fot. Wach Team

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-14, 11:17   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie

Wygląda na to, że „Waszka” vel „Viking”, jak zapowiedział się przed Kliczką, rozsądnie gospodaruje swoją gażą za Wołodię, bo humor mu ciągle dopisuje...

W jego wieku półtora roku poza ringiem? Nie ma sprawy, bo on ciągle w treningu z Wilczewskim...

Konflikt promotora z menadżerem i blade perspektywy następnego pojedynku?

Co tam, to oni mają problem, niech się dogadują. Wygląda na to, że Mariusz jest już spełnionym pięściarzem albo też mamy do czynienia z człowiekiem szczęśliwym, który wie, że to wszystko i tak ch... warte. Bardzo ciekawe i unikalne podejście do tematu.
Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-14, 12:41   #3 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Myślę, że możemy już przestać sobie zawracać głowe jego osobą. Co było to było ale minęło, nic więcej z tego nie będzie.
de Villars jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-14, 13:30   #4 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał de Villars Zobacz post
Myślę, że możemy już przestać sobie zawracać głowe jego osobą. Co było to było ale minęło, nic więcej z tego nie będzie.
Przychylam się do powyższego stwierdzenia. Wach nie jest już młodzieniaszkiem, perspektywa kolejnej walki ciągle się przesuwa w czasie i nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) do niej dojdzie, ponadto znany konflikt pomiędzy nim a "szefostwem", półtoraroczna przerwa... długo by wymieniać przeciw, za jedynie ewentualny "głód boksu", czego po jego poczynaniach jak widzimy nie posiada.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-05-14, 16:25   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Wieści o Wachu i jego powrocie to już mała telenowela.
Choćby kilka miesięcy temu było ciekawie :
- Najpierw info, że wraca. Jeden promotor potwierdza, drugi dementuje. Przyjazd do Wilczewskiego po czym od razu do Haye'a, a stamtąd do Powietkina.

Natłok spraw jak w tym kawale o budowlańcach :

Robota szła wolno jak szlag, więc wreszcie przyszedł na budowę kierownik.
No to wszyscy nagle zapieprzają na pokaz, jeden facet nawet tak, że zasuwa w jedną i w drugą z pustą taczką. Gdy kierownik pyta go, co ten robi, wtedy gość odpowiada: panie, taki zapierdol, że nie ma kiedy załadować!

Mariusz za to nie ma kiedy zaboksować...
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-05-14, 16:41   #6 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Kogo obchodzi jego powrót?
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-05-14, 21:05   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Realne byloby podejscie Wacha do WBC i kto wie czy nie zakonczyloby sie sukcesem. Przeciez Wach pomimo wieku robil u Kolodzieja spore postepu. Warunki, szczeka, cios + Bashir i Wach moglby byc absolutna czolowka HW. Szkoda, ze tak idiotycznie poprowadzil swoja kariere, ale jak ktos napisal wczesniej: moze juz jest spelniony i w sumie osiagnal, i zarobil wiecej niz sie spodziewal.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania