boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-03-14, 15:09   #1 (permalink)
prospect

Nominowany 124 razy w 17 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 9
Domyślnie Tomasz Adamek dla boxing.pl przed sobotnią walką z Wiaczesławem Głazkowem

Serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu z Tomaszem Adamkiem (49-2, 29 KO), który zgodził się porozmawiać z nami na kilka dni przed sobotnim pojedynkiem z Wiaczesławem Głazkowem (16-0-1, 11 KO). Głównym tematem rozmowy była oczywiście zbliżająca się walka, ale poruszonych zostało także kilka innych spraw, które z pewnością zainteresują naszych czytelników.

Boxing.pl: Do soboty zostało już kilka dni. Powiedz, jak się czujesz przed walką? Jak nastawienie i jak zdrowie?

Tomasz Adamek: Wszystko w porządku, jestem w dobrej formie i mam nadzieję, ze sobotniego wieczoru pokażę swoją klasę, zwyciężając pojedynek w dobrym stylu.

Jak wyglądają te ostatnie dni przed "godziną zero"?

Ostatni tydzień to jest bardzo lekki trening - dwie, trzy rundy walki z cieniem, dwie rundy na tarczy, skakanka, rozciąganie. Trening jest bardzo krótki, trwa może z pół godziny. Jest to takie szlifowanie formy i odpoczynek przed sobotnim starciem.

Ukrainiec zdaje się dostosowywać tempo walki do swojego rywala, będziesz chciał sprawdzić, czy nadąży za tobą kondycyjnie?

Wszystko okaże się w ringu. Nigdy nie wiesz, jaką taktykę obierze przeciwnik, zawsze musisz się dostosować, postarać się być mądrzejszym w ringu, bystrzejszym, unikać ciosów, nie bić się bez sensu. Rozstrzygnie się to dopiero w ringu.

Sparowaliście z Głazkowem przed Twoim pojedynkiem z Dominickiem Guinnem, jak wspominasz tamte treningi?

Na pewno nie możemy porównywać sparingów na treningach do walk. Walka jest walką - tutaj są małe rękawice, nie ma kasków, to jest w ogóle co innego. Wychodzę z mocnym nastawieniem, by pokazać dobrą szkołę boksu i zwyciężyć.

Trenowałeś z niezłymi zawodnikami, takimi jak Monte Barrett i Travis Kauffman. Jak przebiegły te sparingi i jak się po nich czujesz?

Czuję się bardzo dobrze, bo jestem szybki, a jak jestem szybki, to jestem nieuchwytny. Jestem bardzo zadowolony ze sparingów i mam nadzieję, że będę się cieszył także po walce.

Co jest najgroźniejszą bronią w arsenale Głazkowa, na co powinieneś w szczególności uważać?

Powiem tak, każdy zawodnik ma coś, na co trzeba uważać. Myślę, ze u Głazkowa trzeba uważać na prawą rękę, ale to się jeszcze okaże, jaka ta prawa ręka jest. Wiesz, najlepiej unikać każdego ciosu, bo przyjmując ciosy, skracasz swoją żywotność w ringu. Wszystkich ciosów, które będą do uniknięcia, postaram się uniknąć.

A z drugiej strony, rzuciły Ci się w oczy jakieś błędy w jego boksie?

Nie ma i nie było zawodnika na świecie, który by nie popełniał błędów, jesteśmy tylko ludźmi i błędy zawsze będą. A jakie w przypadku Głazkowa? Czas pokaże.

Myślisz ze Głazkow jest w stanie czymś cię zaskoczyć w ringu? Jest medalistą olimpijskim, zna wiele sztuczek.

Jeżeli wchodzisz do ringu, to masz świadomość tego, po co to robisz. Musisz być przygotowany na wszystkie ataki, na cokolwiek przeciwnik zrobi, musisz go rozpracować i oszukać.

Wiele osób twierdzi, że zostałeś wystawiony na pożarcie dla młodej gwiazdy Main Events, Głazkowa... Ja bym tego tak nie nazwał, powiedziałbym raczej o teście. W końcu Głazkow należy do czołówki wagi ciężkiej. Wiele możesz zyskać, ale też wiele możesz stracić, co symbolizuje tytuł waszej walki – „crossroads”. Taka sytuacja dodatkowo Cię motywuje?

Ja patrzę w przyszłość i jeżeli mam dostać walkę o mistrzostwo świata, to muszę na nią zasłużyć, a żeby zasłużyć, muszę występować w takich pojedynkach jak ten sobotni.
To jest walka o pozycję nr 2 w rankingu IBF i tę walkę muszę wygrać. Przeciwnik jest, jaki jest, dla mnie nie ma to żadnej różnicy, chcę wyjść do ringu i po prostu wygrać.

W razie konieczności jesteś gotów pójść na wojnę, jak kiedyś z Briggsem czy Cunninghamem?

Oczywiście, że tak. Po to wchodzę do ringu, jestem wojownikiem i nie boje się niczego.

Padło dużo stwierdzeń o tym, że Adamek już jest wiekowy, że z tymi młodszymi będzie miał problemy.
Z drugiej strony wiele osób twierdzi, że najlepszy wiek dla sportowca to właśnie 35/36, nawet 37 lat. Że sportowiec jest wtedy w pełni ukształtowany mentalnie i fizycznie, zna doskonale swoje ciało i możliwości. Władimir Kliczko na przykład wydaje się lepszy niż kiedykolwiek wcześniej. Jak Ty to widzisz?

To wszystko zależy od tego, jak się prowadzisz, jaki masz tryb życia. Mówią, że najlepsze lata na wagę ciężką to lata 36-40. Zawodnicy są wtedy bardziej doświadczeni. Ale mówię, to ring weryfikuje, czy te 37 czy 40 może wystarczyć. Holyfield ma bodajże 52 i jest w niezłej dyspozycji. To wszystko zależy od zdrowia, jakie masz, ile utraciłeś w ringu i jak się prowadzisz.

Nie jest tajemnicą, że dążysz do starcia z Władimirem Kliczką. Wielu ekspertów i kibiców zastanawia się, czy nie lepiej byłoby spróbować zdobyć pas WBC. Według Ciebie jednak prawdziwym mistrzem jest Władimir i... trudno nie przyznać Ci racji. Czy jeśli udałoby Ci się dostać tę walkę to chciałbyś, aby odbyła się ona w Polsce?

Najważniejsze dla mnie to wygrać w sobotę, później dopiero mogę zacząć wybiegać myślami w przyszłość. Najpierw muszę wygrać z Głązkowem. Co do miejsca pojedynku, to nie do mnie należy decyzja, to nie ja jestem mistrzem.

Czy chciałbyś coś przekazać czytelnikom naszego portalu?

Pozdrawiam Was serdecznie, oglądajcie mnie w sobotę i kibicujcie mi z całych sił!

W imieniu całej redakcji oraz naszych czytelników życzymy Ci zwycięstwa oraz dalszych sukcesów na zawodowym ringu. Powodzenia!

Rozmawiał: Witold Szmagaj

Marek Derylo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-14, 15:16   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Nie umniejszajac nic Adamkowi ale jesli przeczytasz jeden wywiad z nim to tak jakbys przeczytal wszystkie
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-14, 15:26   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Black Dragon Zobacz post
Nie umniejszajac nic Adamkowi ale jesli przeczytasz jeden wywiad z nim to tak jakbys przeczytal wszystkie
Dokładnie. Witold się postarał, ale od Tomka nie można wiele wyciągnąć, często odpowiada bardzo ogólnikowo i asekuracyjnie. Ma trochę racji, bo wie, że ze słów też jest rozliczanym, jednak wywiad z nim niezwykle rzadko wnosi coś nowego i równie rzadko nakręca kibica na walkę.
Andre Ward jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-14, 15:38   #4 (permalink)
prospect

Nominowany 124 razy w 17 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 9
Domyślnie

Kiedyś trochę przeholował, mówiąc o Gołocie i jego rzekomych kontaktach z pewną specyficzną grupą kobiet, które doskonale odnajdują się relacjach damsko- męskich.

Teraz chyba bardziej waży słowa, rzuca frazesy i rzeczywiście wywiady z nim nie są porywające, ale przede wszystkim Adamek ma "lać po mordzie", a nie błyszczeć przed mikrofonem.

Nie marudźmy tyle
Marek Derylo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-14, 16:35   #5 (permalink)
challenger

Domyślnie

Adamek jak zwykle wyklepane na pamięć kilka zdań i tyle a szkoda bo spodziewałem się czegoś nowego :?
Ofensywa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-14, 17:54   #6 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

A czy tu ktos marudzi?
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-14, 18:08   #7 (permalink)
V.I.P

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Nie dziwie sie Tomkowi ze odpowiada asekuracyjnie spojrzcie jaka fala krytyki na niego potrafila spasc na innych portalach a nie zasluzyl na taka krytyke przeciez.
Vittek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-14, 21:12   #8 (permalink)
challenger

Domyślnie

Też to miałem właśnie pisać.

Ludzie nienawidzący Adamka to osobna światowa liga, wątpię żeby on czytał internety ale z grubsza wie co sie dzieje. Każde zbędne zdanie to masa szamba. Ale bez mediów niema siana. Więc tak pomyka asekuracyjnie do bólu.
Ja też raczej nie czytam już wywiadów z nim :-) Ale walkę sobie zobaczę.
Wojto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-03-14, 01:24   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Wpiszcie w google "Adamek jestem wojownikiem"
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-06-14, 14:37   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

no być może, ale w końcu nie jest od tego, żeby gadac, a boksować.
hepiku jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania