boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 22-02-13, 09:54   #1 (permalink)
champion

Nominowany 37 razy w 17 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Paweł Głażewski dla boxing.pl przed walką na gali Gołota - Saleta

Prezentujemy wywiad, jakiego naszej redakcji udzielił Paweł Głażewski (19-1, 5 KO), który już w sobotę wystąpi na gali Polsat Boxing Night, gdzie zmierzy się z Bartłomiejem Grafką (7-5, 2 KO). Zachęcamy do lektury!

Boxing.pl: Gala Polsatu zbliża się wielkimi krokami, rozumiemy, że jesteś zmotywowany, przygotowany a przede wszystkim zdrowy?

Paweł Głażewski: Jestem zdrowy, ciężko przepracowałem okres przygotowawczy, część treningów odbyłem u siebie w Białymstoku, część u mojego nowego trenera Piotra Wilczewskiego w Dzierżoniowie, gdzie są świetne warunki. Miałem bardzo udane sparingi, chcę pokazać się w jak najlepszej formie podczas walki.

Czyli swoją formę uważasz za dobrą?

Tak, na pewno nie było lekceważenia przeciwnika. Osiem tygodni ciężkiej pracy, teraz zobaczymy jak to wyjdzie w walce. Jestem nastawiony na ciężki pojedynek, mam też nadzieję, że będzie bardzo dobry.

Co wiesz o swoim rywalu?

Widziałem go w ubiegłym roku, gdy walczył z Maciejem Miszkinem na gali w Hiltonie, jest to twardy chłopak, tamta walka była wyrównana. Myślę, że ze mną także będzie starał się podjąć walkę, jednak wg mnie on pewnego poziomu nie przeskoczy. Ja będę starał się nie utrudniać sobie zadania i w miarę łatwo odnieść zwycięstwo.

Od niedawna pracujesz z Piotrem Wilczewskim, jak się układa współpraca?

Bardzo dobrze, to nasze drugie wspólne przygotowania. Piotr mimo młodego wieku ma już bardzo dużą wiedzę trenerską, pomagał w przygotowaniach swoim kolegom z drużyny, widział różne szkoły boksu. Wiele lat trenował pod okiem bardzo dobrego fachowca Andrzeja Gmitruka. Potrafi dawać bardzo celne wskazówki, jestem bardzo zadowolony, myślę, że efekty naszej współpracy będą widoczne w ringu.

Pierwotnie miałeś boksować na tej gali z Dariuszem Sękiem, dlaczego ostatecznie nie doszło do pojedynku?

Z Darkiem znamy się z czasów amatorskich, Piotrek współpracował z nami oboma. Tu musiałoby się zgadzać wszystko, także finanse. Ale taka walka nie jest wykluczona w przyszłości.

Czy gorycz po walce z Royem Jonesem już minęła?

Idę do przodu, mam przed sobą kilka lat boksowania, które chcę jak najlepiej wykorzystać. Mam nadzieję, że kolejne moje walki będą coraz bardziej znaczące i doprowadzą mnie do wielkiego pojedynku.

Ile walk zamierzasz stoczyć w tym roku?

Chciałbym stoczyć 4 walki na długich dystansach, promotor Tomasz Babiloński, mówi, że może do tego dojść. Nie walczyłem jeszcze dwunastu rund, ale jestem już na to gotowy. Są to pojedynki mistrzowskie i jak najbardziej chciałbym je toczyć.

To Twój drugi występ na gali PPV, to według Ciebie dobry pomysł na promocję boksu w Polsce?

Na promowanie nie wiem, bo z pewnością mniej ludzi wykupi pakiety. Uważam jednak, że jest to potrzebne, bo zostaną osiągnięte większe środki co może w przyszłości przełożyć się na jakość naszych przygotowań czy też kolejnych rywali. Uważam, że PPV jest potrzebne.

Jakie masz typy na walkę wieczoru?

Ja uważam, że szanse są wyrównane. Panowie mają swoje lata, ciężko się przygotowali. Mam nadzieję, że dadzą dobrą walkę. Ring zweryfikuje wszystko. Dopiero tam zobaczymy, co panom jeszcze zostało i co prezentują. Kiedyś faworytem był Andrzej Gołota, dziś tego nie wiem.

Czego Ci życzyć w sobotę?

Chciałbym dać efektowną, widowiskową walkę.

I tego Ci życzymy

Dziękuję, Pozdrawiam.

Rozmawiał: Witold Szmagaj

Tomasz Nowak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-02-13, 09:25   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cyt. P.G.:"...wg mnie on pewnego poziomu nie przeskoczy..."
To samo Glazewski moze powiedziec o sobie.To liga nizej niz Kowaliew czy Silakh,gdzie jeden z nich z pewnoscia bedzie mistrzem.Co do panujacych mistrzow to nie wiem czy nawet taki Clev jest w zasiegu.Poza tym Pawel jest wg mnie niski jak na kategorie LHW.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania