boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-11-12, 12:36   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Johnathon Banks dla boxing.pl przed swoim debiutem trenerskim i walką z Mitchellem

Znany dobrze polskim kibicom Johnathon Banks (28-1-1, 18 KO), ma teraz sporo na głowie, po pierwsze już w tę sobotę będzie pełnił odpowiedzialną funkcję trenera Władimira Kliczko w jego pojedynku z Mariuszem Wachem, po drugie, w następną sobotę sam wyjdzie do dużej walki w wadze ciężkiej. Banks podejmuje 17 listopada Setha Mitchella (25-0-1, 19 KO), w tym gorącym dla niego okresie znalazł chwilę, aby porozmawiać z boxing.pl

Boxing.pl: Zacznijmy od wieści, które nadal napawają nas smutkiem. Jaka była twoja reakcja na wiadomość o śmierci twojego przyjaciela i wielkiego trenera - Emmanuela Stewarda?

Johnathon Banks: - Oczywiście byłem bardzo zasmucony tymi tragicznymi wieściami, ekstremalnie zasmucony.

Jak ważna była to postać dla ciebie osobiście?

- Był ogromnie ważny, był dla mnie mentorem, był dla mnie jak drugi ojciec. Miałem z nim styczność już od młodych lat, pokazał mi wiele jeżeli chodzi o boks i pokazał mi jeszcze więcej jeżeli chodzi o życie, uczył mnie cały czas, uczył mnie rozmaitych rzeczy...

Jak zapamięta go historia?

- Zdecydowanie jako jednego z największych trenerów i znawców boksu w historii. Wielki człowiek.

Zastąpisz Stewarda w narożniku Władimira Kliczko podczas jego pojedynku z Mariuszem Wachem, jak będzie wyglądała twoja rola? To odpowiedzialna funkcja.

-Władimir jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Moją rolą będzie przeprowadzić go przez ten pojedynek, a moim celem pomóc mu wygrać przez odpowiednią obserwacje i trafne podpowiedzi.

Władimir mówi na twój temat wiele komplementów, czy widzisz siebie w przyszłości w roli trenera?

- Jest to możliwe, chociaż nie mogę w tej chwili o tym poważnie myśleć, podejmować jakiejkolwiek decyzji, jestem przecież aktywnym zawodnikiem, ale nie wykluczam takiej opcji.

Co myślisz na temat Mariusza Wacha, jak byś określił jego mocne i słabe strony?

- Nie wiem co jest jego największą bronią..., ale to jest z pewnością naprawdę wielki facet. Jego rozmiary same w sobie są już niebezpiecznym narzędziem.
Jest duży, wydaje się, że nie ma w nim strachu przed niczym, jest silny, będzie zapewne starał się iść do przodu i próbował wygrać, to jest niebezpieczny przeciwnik. Duży bokser, który lubi walkę, który idzie do przodu i jest żądny wygranej zawsze jest bardzo groźny.

17 Listopada stoczysz walkę z topowym Amerykańskim prospektem w wadze ciężkiej - Sethem Mitchellem. Jak się czujesz przed tą walka, jak forma?

- Obóz treningowy, na którym obecnie jestem był bardzo dobry, czuje się świetnie, jednak to będzie bardzo, bardzo trudna walka. Mitchell to jest koleś imponujących rozmiarów, jest niepokonany, ma mentalność zwycięzcy, wie jak wygrywać, ma bardzo mocny cios. Jak mówię to będzie trudna walka, ale jest to duży pojedynek i jestem zmotywowany by go wygrać.

Mówisz o motywacji, jak ważna ta walka jest dla Ciebie?

- Każda walka jest bardzo istotna, w każdej walce, albo wygrywasz, albo pakujesz się i jedziesz do domu, a ja nie chcę iść do domu, chcę wygrywać. Ten pojedynek z racji na telewizje i przeciwnika jest oczywiście szczególnie ważny, bo można na nim dużo zyskać.

Jaką obierzesz strategie przeciwko takiemu puncherowi jak Mitchell
?

- Wiesz, to jest walka, plan jest taki, aby być skutecznym, aby boksować, unikać ciosów i trafiać, plan jest taki, aby wygrać.

Ten pojedynek jest usankcjonowany jako semi-eliminator do tytułu WBC w wadze ciężkiej. Oczywiście obecnie tytuł ten dzierży Witalij Kliczko, jak się czujesz na myśl o potencjalnej walce z przyjacielem, jest to w ogóle możliwe?

- Nie wiem... nie mogę zbytnio na ten temat rozmawiać, nie chcę nawet o tym specjalnie myśleć. To jest zbyt odległa perspektywa, żeby o tym myśleć, wolę się skupić na tym co jest tu i teraz, i to jest Seth Mitchell. Przecież, jeżeli nie dam rady Mitchellowi, to nie będzie to miało żadnego znaczenia, dlatego obecnie skupiam się tylko na nim.

Rok temu, kiedy rozmawialiśmy, dużo mówiłeś o walce z Aleksandrem Powietkinem, nadal jest to pojedynek, którego życzyłbyś sobie w pierwszej kolejności?

- Oczywiście, on posiada tytuł WBA, tak więc z wielką chęcią spróbowałbym mu go odebrać.

Tomasz Adamek - Steve Cunningham II, rewanż w wadze ciężkiej, znasz ich obu, który z nich twoim zdaniem tym razem okaże się lepszy?

- Obu z nich znam, szanuję i bardzo lubię, lubię także style w jakich walczą, te style w konfrontacji ze sobą gwarantują dobre widowisko i cieszę się, że dzięki temu rewanżowi będę mógł właśnie takie dobre widowisko jeszcze raz zobaczyć. Jednak myślę, że zwycięży Adamek, bardziej zaaklimatyzował się w wadze ciężkiej, jest silniejszy i powinien dać sobie rade z Cunninghamem.

Dzięki i powodzenia 17 Listopada
.

- Dzięki.
_______

Rozmawiał: Witold Szmagaj

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-12, 14:10   #2 (permalink)
champion

Nominowany 8 razy w 3 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Banks już całkowicie pogodzony z porażką z Mitchellem nawet nie stara się tego ukryć, aż dziwnie i śmiesznie się to czyta.
Bonsante jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-12, 15:07   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

coz, po pokonaniu walkera banks troszke przystopowal,jego ostatni rywale wirtuozami nie byli.ale i tak jestem pewien, ze da z mitchellem dobra walke. zawsze moze zajac sie trenerka, kliczko zrobil mu swietna reklame
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-12, 15:52   #4 (permalink)
prospect

Domyślnie

No Panowie miło się czyta wasze wywiady. Nie ma durnych pytań, jakie mi się zdarzają w wywiadach MMA, pełna profeska. Mam nadzieję, że częściej będziecie egzaminować bokserów

Jestem ciekaw konfrontacji z Mitchellem. Zobaczymy, czy ten balon pęknie, czy ma papiery na ostatnią nadzieję Amerykanów
Paweł Sawicki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-12, 15:57   #5 (permalink)
V.I.P

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonsante Zobacz post
Banks już całkowicie pogodzony z porażką z Mitchellem nawet nie stara się tego ukryć, aż dziwnie i śmiesznie się to czyta.
Bardziej odczułem jego mocne skupienie przed tą walką wywiad był tez robiony na kilka dni po śmierci Emanuela.Po prostu waży słowa.
Vittek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-12, 16:19   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Vitos - zajebista robota!
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-12, 16:21   #7 (permalink)
prospect

Domyślnie

Nie kupuję połączenia obowiązków trenera Władimira z dobrymi przygotowaniami.

Seth trenuje na całego, Banks zostanie zastopowany i to szybko.
Boksisportywalki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-12, 16:36   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Tak się zastanawiam, a trenerem Banksa 17-go kto będzie? Władek?

Nie wiem, czy Johnathon pogodził się już z porażką z Sethem, ale zapewne jest na nią przygotowany i najprawdopodobniej taka go czeka.
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-12, 16:37   #9 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

Cytat:
Napisał Boksisportywalki Zobacz post
Nie kupuję połączenia obowiązków trenera Władimira z dobrymi przygotowaniami.

Seth trenuje na całego, Banks zostanie zastopowany i to szybko.
Pamiętajmy ,że na sali był też Bashir nie odrazu Banks pełnił rolę trenera ,a patrząc z 2 strony to myślę ,że w pewnym momencie miał naprawdę zajebistą ekipę sparringpartnerów.

stare 08-11-12, 16:39   #10 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rollins Zobacz post
Tak się zastanawiam, a trenerem Banksa 17-go kto będzie? Władek?

Nie wiem, czy Johnathon pogodził się już z porażką z Sethem, ale zapewne jest na nią przygotowany i najprawdopodobniej taka go czeka.
może Bashir? w sumie dobre pytanie Rollins.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania