boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 01-09-12, 13:45   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Proksa dla boxing.pl: bycie sobą, czysta głowa i radość kluczem do zwycięstwa

Już tylko godziny dzielą nas od chyba najciekawiej zapowiadającej się walki z udziałem polskiego pięściarza w tym roku. Oto, co w krótkiej rozmowie na kilkadziesiąt godzin przed walką powiedział dla boxing.pl występujący dzisiaj w roli pretendenta do mistrzowskiego tytułu - Grzegorz Proksa (28-1, 21 KO).

Boxing.pl:
Co z racji dosyć krótkiego obozu przed walką zmieniło się w harmonogramie obozu. Czego było mniej niż zazwyczaj, a nad czym skupiliście się najbardziej?

Grzegorz Proksa: - Nie było treningów typowo wytrzymałościowych, odpuściliśmy zarówno na sile jak i na biegach, opieraliśmy się bardziej na pracy tlenowej żeby się nie zajechać. Pierwszy raz w życiu tak pracowałem, zobaczymy efekt. Na pewno zyskałem na szybkości bo to czuje, a resztę zweryfikuje walka.

Co jest najgroźniejszą bronią Gołowkina i jak będziesz starał się tą broń wyeliminować?

- To zbyt dobry zawodnik żeby wymienić tylko jedną, jest ich wiele. Skupiam się bardziej na sobie.

A co ma być twoim kluczem do zwycięstwa?

- Bycie sobą w ringu jest najistotniejsze. Czysta głowa i radość, cieszenie się z tak wspaniałej chwili mojej kariery.

Uważasz Gołowkina za najlepszego pięściarza w wadze średniej? Jeżeli nie, to gdzie się według ciebie obecnie plasuje?

- Gołowkin i Martinez to dwaj wspaniali sportowcy, są blisko siebie na czele listy.

Gołowkin przed walką z tobą sparował z zawodnikami znacznie cięższymi od siebie, reprezentantami kategorii junior ciężkiej, a nawet ciężkiej. Podobno zawodnicy z niższych wag boją się z nim trenować, za mocno bije... Co o tym sądzisz?

- Co do tych sparingów z ciężkimi to żaden szał. Cios silny, to taki, który jest uderzany z odpowiednia siła, dynamika i precyzją, nasza waga jest na topie wszystkich wag jeśli chodzi o te cechy. Kiedyś czytałem, że ktoś przeprowadził badania i właśnie nasza waga bije najmocniej. Nie dziwi mnie więc to.

Gdyby to zależało tylko i wyłącznie od Ciebie, to chciałbyś kontynuować swoją karierę w Stanach Zjednoczonych? To przecież na amerykańskiej ziemi zaczynałeś przygodę z boksem zawodowym...

- Trudno mi powiedzieć. Szanuje zdanie mojej rodziny i z nimi uzgadniałbym to, co jest dla mnie najlepsze. Zawsze dbam tylko o ich właśnie dobro. Nigdy nie byłem i nie będę egoistą.

Który element w największym stopniu zadecydował o tym, że jednak zgodziłeś przyjąć to wyzwanie w takim terminie? Stacja HBO, mistrzowski pas na szali, czy samo nazwisko Gołowkin?

- HBO nie robi na mnie żadnego wrażenia. Z pewnością szansa zdobycia mistrzowskiego pasa. W ogóle walka o taki tytuł to spełnienie moich marzeń. Jeśli wygram będę musiał poszukać nowych celów.
_________

Rozmawiał:
Wiechu

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-09-12, 14:15   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Musi być cały czas maksymalnie skoncentrowany, cały czas w ataku. Nie może dać się Gołowkinowi rozluźnić, odprężyć, rozpędzić.

Potrafi to, potrafi stosować ciągły pressing.
Najważniejsza to jednak czysta głowa, pełne skupienie.

PS Tak jeszcze dodam, że bardzo mnie cieszy, że postawili na szybkość i ją głównie szlifowali. Gołowkin jest szybki i należałoby mu dorównać.
Poza tym siła ciosu też się poprawia, bo nokautujący cios, to taki, który ma określoną dynamikę. Cios wolny może być tylko mocny.
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-09-12, 19:48   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiechu Zobacz post
Kiedyś czytałem, że ktoś przeprowadził badania i właśnie nasza waga bije najmocniej. Nie dziwi mnie więc to.
Poza poczywiście wagą ciężką, gdzie są duże dysproporcje wagowe.. Kategoria średnią można uznać niejako za ostatnią, w której walczą zawodnicy, o gabarytach mieszczących się w tych "najlepszych" proporcjach ciała.. choć może to być niższa tak naprawdę waga.. Wynika to głównie ze wzrostu pięściarzy.. Powyżej 180 cm, ludzie zaczynają mieć niedostatki w proporcjach i koordynacji.. Im tych cm wyżej, tym te niedostatki większe...

Kiedyś słyszałem o takich doświadczeniach w Japonii... Mężczyźni, którzy mieli największe osiągnięciach i najwyższe parametry w sportach walki, to osoby o wzroście w graniach 175 cm... Im wyżej, tym bardziej cierpiały na tym pewne cechy motoryczne..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-09-12, 12:40   #4 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Poza poczywiście wagą ciężką, gdzie są duże dysproporcje wagowe.. Kategoria średnią można uznać niejako za ostatnią, w której walczą zawodnicy, o gabarytach mieszczących się w tych "najlepszych" proporcjach ciała.. choć może to być niższa tak naprawdę waga.. Wynika to głównie ze wzrostu pięściarzy.. Powyżej 180 cm, ludzie zaczynają mieć niedostatki w proporcjach i koordynacji.. Im tych cm wyżej, tym te niedostatki większe...

Kiedyś słyszałem o takich doświadczeniach w Japonii... Mężczyźni, którzy mieli największe osiągnięciach i najwyższe parametry w sportach walki, to osoby o wzroście w graniach 175 cm... Im wyżej, tym bardziej cierpiały na tym pewne cechy motoryczne..
Dlatego dzisiaj sprawy sie załatwia tak
Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania