boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 19-08-12, 22:59   #1 (permalink)
champion

Nominowany 5 razy w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Rozmowa z Grzegorzem Proksą: „Od dziecka chciałem walczyć o takie cele”

Już 1 września Grzegorz Proksa (28-1-0, 21 KO) stanie do najważniejszej walki w karierze. Pięściarz z Węgierskiej Górki, na ringu w Verona w stanie Nowy Jork, zmierzy się z mistrzem świata WBA wagi średniej, Giennadijem Gołowkinem (23-0-0, 20 KO) z Kazachstanu. Ich pojedynek to największe wydarzenie w polskim boksie zawodowym w tym roku.

Marek Rugowski:
Zacznę nietypowo. Jak zdrowie Grzesiek? Pytam, bo jeszcze kilka tygodni temu ponownie dały o sobie znać Twoje dłonie.

Grzegorz Proksa: Dzięki. Wygląda to bardzo fajnie na dziś dzień. Jestem zadowolony.

Przygotowując się do walki z Gołowkinem miałeś nieco mniej czasu, niż przed innymi walkami o dużą stawkę. Możesz krótko opisać, jak przebiegały przygotowania?

Po walce z Hopem odpocząłem od sali tydzień, później tydzień trenowałem w Węgierskiej Górce w swoim gymie. Następnie wyjazd do Zakopanego na dwa tygodnie i do dziś w Warszawie. Wszystko bez urazów w dobrej atmosferze ciężkiej pracy.

Decydując się na pojedynek z Giennadijem pokazałeś, że nie boisz się wyzwań. Takiej propozycji nie było można odrzucić, prawda?

To walka o Mistrzostwo Świata. Od dziecka chciałem walczyć o takie cele. Kiedyś było to marzenie nierealne do spełnienia, jak marzenie o wspaniałym sportowym samochodzie dla zwykłego chłopaka. To pokazuje mi jak ciężka praca potrafi przynieść efekt. Patrząc na wszystko wstecz w moim życiu mogę powiedzieć udało mi się. Choć do mety daleko…

Kazach to były amatorski mistrz świata, srebrny medalista olimpijski z Aten. Takie osiągnięcia świadczą o jego potencjale. Co wedlug Ciebie jest najgroźniejszą bronią Gołowkina?

Powiem Ci, że skupiam się tylko na sobie. Trener zajmuje się resztą. Chcę wiedzieć, że jestem w najlepszej możliwej formie. Nic mi nie da rozmyślanie nad klasa rywala, ona jest oczywista.

Menadżer grupy K2 Promotions, Tom Loeffler, reprezentujący Giennadija stwierdził w jednym z wywiadów, że nie da się podrobić Twojego stylu. Dotyczyło to kwestii doboru sparingpartnerów. Pod tym względem masz chyba przewagę nad Kazachem?

To tylko gdybanie. Wypowiadają się (obóz Gołowkina – przyp. red.) także tak jakbym nie miał żadnych szans w najbliższej walce. Ring i dyspozycja dnia zadecydują. Tyle mogę odpowiedzieć.

Nawiązując do Twojego stylu. Co Twoim zdaniem będzie największym atutem Grzegorza Proksy 1 września?

Wiara w siebie.

Odnoszę wrażenie, że bardziej mobilizujesz się przed walkami z dużymi nazwiskami. Głównie mam tu na myśli starcie z Sebastianem Sylvestrem, którego zdominowałeś całkowicie.

To prawda, jednak "porażka" z Hopem nauczyła mnie w życiu tego, że nie można być w nim niczego pewien na sto procent.

Czy świadomość, że podczas pojedynku będzie stał w Twoim narożniku trener Fiodor Łapin pozwala Ci w większym stopniu skupić się na przygotowaniach?

Na dziś jesteśmy TEAMEM ja, trener i Paweł Gasser. To z pewnością ogromny zaszczyt i honor pracować z takimi profesjonalistami, pod każdym względem.

Kiedy kończycie treningi w Warszawie i wylatujecie do Stanów Zjednoczonych?

W piątek kończymy prace w Polsce, a w sobotę już lot od USA.

Nie boisz się o aklimatyzację po zmianie strefy czasowej?

Nie myślę o tym. Bardziej skupiam się na limicie wagowym i samej walce.

Wrześniowa potyczka to nie tylko najważniejsze starcie w Twojej karierze, ale także jedna z najważniejszych walk w polskim boksie zawodowym. Jeśli uda ci się zdobyć pas mistrza świata, będziesz dopiero piątym Polakiem, któremu udała się ta sztuka. Masz tego świadomość?

Nie. Nie myślę o tym.

Jestem jednym z wielu fanów Twojego talentu i osobiście żałuję, że pojedynku z Giennadijem nie będzie można obejrzeć na ogólnopolskim kanale. Czy Twoim zdaniem w tej kwestii może się coś jeszcze zmienić?

Wierzę, że tak. Dla mnie bardzo ważne jest wsparcie kibiców. Zasługują na to żeby oglądać walkę „na żywo” w najlepszym dla siebie kanale.

Czego Ci życzyć przed najbliższą walką?

Zdrowia.

Zatem życzę Ci zdrowia i powodzenia 1 września.

Dzięki. NAJLEPSZEGO!!!

Więcej artykułów spod pióra Marka Rugowskiego znajdziesz na jego blogu -
Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

mareno jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-08-12, 23:27   #2 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał mareno Zobacz post
Jestem jednym z wielu fanów Twojego talentu i osobiście żałuję, że pojedynku z Giennadijem nie będzie można obejrzeć na ogólnopolskim kanale. Czy Twoim zdaniem w tej kwestii może się coś jeszcze zmienić?

Wierzę, że tak. Dla mnie bardzo ważne jest wsparcie kibiców. Zasługują na to żeby oglądać walkę „na żywo” w najlepszym dla siebie kanale.
Bardzo dobre pytanie. Gdyby Polak był pokazywany w ogólnodostępnej stacji w Polsce to stworzyłby sobie w Polsce dobre zaplecze. Szczególnie po takich walkach jak ta z Sylvestrem i tymi z Hopem. Teraz znów walka z Gołowkinem i w Polsce nikt nie będzie wiedział kto to jest Proksa.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania