boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 06-07-12, 17:40   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Seria pytań z "Maszyną" Majewskim przed jego jutrzejszym powrotem

Już jutro kolejny zawodowy występ na gali w Atlantic City, New Jersey stoczy sympatyczny polski "średni" Patryk "Maszyna" Majewski (18-1, 12 KO). Jego rywalem będzie "Irlandzki Duch" Chris Fitzpatrick (15-1, 6 KO). Majewski ma sobie i kibicom coś udowodnienia od czasu porażki przed czasem z Jose Torresem z maja 2011 roku.

Boxing.pl:
7 lipca na gali w Atlantic City zmierzysz się w swojej kolejnej zawodowej walce z Chrisem Fitzpatrickem. Powiedz, jak się czujesz przed tą walką, w jakiej jesteś formie, jakbyś ocenił swój obóz przygotowawczy i jak długo trenowałeś do tego pojedynku?

Patryk Majewski: Czuję się świetnie. Dzisiaj właśnie zakończyłem ostatni trening. Jestem troszeczkę poniżej mojej wagi, także mogę jeść, ale ostrożnie. Mamy osiem tygodni ciężkich treningów za sobą. Czasami trenowałem tak ciężko, że musiałem sobie trochę odpuścić, żeby się bardziej zregenerować. Mieliśmy dużo dobrych sparringów, dużo ciężkich treningów. Przede wszystkim kondycyjnie i wytrzymałościowo jestem gotowy. Trenowaliśmy również nad techniką w sparringach. Nie ma więc na co narzekać. Trzeba wyjść i ostro walczyć.

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tych sparringach? Z kim sparowałeś podczas przygotowań?

Sparowałem z Isiahem Seldonem (6-0, 3 KO) [synem Bruce'a Seldona, byłego mistrza świata wagi ciężkiej - przyp. red.) i z Antouanem Ikinem, także miałem dużo dobrych sparringów. Byli to dwaj różni sparringpartnerzy. Jeden boksował, ruszał się dobrze po ringu, a drugi nacierał na mnie. Trenowałem trochę też z zawodnikami lżejszych i cięższych kategorii, ale głównymi sparringpartnerami byli właśnie Seldon i Ikin.

Co wiesz o swoim rywalu? Widziałeś go już w akcji?

Oglądałem jego jedną, całą walkę, bo więcej nie mogliśmy znaleźć. Widziałem jego pojedynek ze Scottem Sigmonem. Wiem, że mój przeciwnik jest zawsze w dobrej kondycji, zawsze walczy od początku do końca, ma dobre fundamenty boksu - przede wszystkim sto walk amatorskich, dobre doświadczenie. Staram się być gotowy na wszystko, bo on czasami próbuje nacierać, a czasami boksuje i pracuje dobrze lewym prostym, także będę musiał uważać i nie pozwolić mu, żeby wykorzystał swoje atuty.

Pojedynek z Chrisem jest bardzo ważny dla Twojej kariery. Pojawiłeś się na bilbordach promujących walkę, a dodatkowo będzie to starcie wieczoru. Rozumiem, że to Cię dodatkowo motywuje przed tym pojedynkiem?

Tak, oczywiście. Motywuje, bo przede wszystkim to jest tutaj, w moim mieście, gdzie mieszkam - w Atlantic City. Przyjadą przyjaciele z Nowego Jorku, z Chicago, także tutaj z okolicy będą wszyscy, którzy mnie znają. Pojawiłem się na bilbordach, co stanowi dla mnie mnie dodatkową motywację. Walkę będzie można zobaczyć na żywo na stronie
Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

w systemie Pay Per View (10 dolarów). Wszyscy w Polsce, moja rodzina, każdy będzie mógł mnie zobaczyć na żywo.

Powiedz, jak zamierzasz rozegrać ten pojedynek?

Będę chciał nacierać, ale też i uważać. Wszystko zależy od tego, jak on będzie boksował. Mam kilka wariantów. Przede wszystkim będę musiał zacząć dobrze pracować lewym prostym, wyczuć go i zobaczyć, co mi tej nocy najlepiej wychodzi. Trzymać ręce wysoko i nie dać się trafiać głupimi ciosami.

Poprzednią swoją walkę wygrałeś przeciwko byłemu mistrzowi świata Antwanowi Echolsowi. Było to ważne doświadczenie dla Ciebie. Myślisz, że nadchodzący rywal będzie trudniejszy do pokonania niż Echols?

Wydaje mi się, że tak. Echols to dobry, doświadczony zawodnik, ale najlepsze lata ma już za sobą. To było widać z ringu. Ten jest młodym wilkiem, także wydaje mi się, że ta walka będzie dużo cięższa niż z Echolsem.

Planujesz rewanż z Torresem za swoją pamiętną, pierwszą porażkę w karierze?

Na pewno chciałbym kiedyś rewanżu z Torresem. Na razie jednak o tym nie myślę. Koncentruje się na Fitzpatricku i po tej walce zobaczymy, co będzie dalej.

Nie wszyscy wiedzą, że jakiś czas temu zagrałeś w serialu telewizyjnym. Jak wspominasz to doświadczenie i jaką rolę zagrałeś?

Świetnie. Byłem dwa tygodnie na planie filmowym. Przede wszystkim ciesze się, że zagrałem siebie - Patrick "The Machine" Majewski. W tym serialu zagrałem w dwóch, czy trzech odcinkach. Stoczyliśmy trzy walki, nagrywaliśmy też konferencje prasowe. Ogólnie "Cloroformo" [tytuł serialu], to znaczy po hiszpańsku droga życia. Serial jest o czterech bokserach, którzy nie tylko walczą w ringu, ale także z życiem codziennym i z problemami rodzinnymi.

7 lipca wielka uczta pięściarska dla kibiców. Wiele ciekawych gal również z udziałem Polaków. Zawalczy między innymi Grzesiek Proksa. Jak typujesz walkę Grześka? Myślisz, że wygra w drugim starciu z Hopem?

Kibicuje bardzo Grześkowi Proksie, podoba mi się bardzo jak boksuje. Jest to bardzo dobry zawodnik. Udowodnił, że wiele potrafi. Myślę, że w ostatniej walce trochę mu się noga potknęła, coś tam nie wyszło. Wydaje mi się, że teraz jest bardzo zmotywowany i zniszczy tego przeciwnika. Życzę mu powodzenia.

Chciałbyś przekazać coś kibicom na koniec?

Śledźcie i oglądajcie wszyscy moją walkę. Naprawdę, obiecuje pojedynek pełen emocji i dziękuje wszystkim za wsparcie.

Dzięki, życzymy ci powodzenia.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników.

Rozmawiał: Witold Szmagaj

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania