boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-07-12, 16:16   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 232 razy w 58 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Sosnowski odpowiada na pytania użytkowników boxing.pl (część 2)

Zapraszamy do przeczytania drugiej części wywiadu z Albertem Sosnowskim (47-5-2, 28 KO), który w opinii większości został pokrzywdzony przez sędziów w pojedynku z Kevinem Johnsonem i tym samym przedwcześnie odpadł z turnieju „PrizeFighter” w wadze ciężkiej. Większość z zadanych pytań została zaproponowana przez użytkowników boxing.pl w ramach akcji „Zadaj pytanie Albertowi Sosnowskiemu” Miłej lektury!

Boxing.pl: Jak ocenisz siłę ciosu Maurice'a Harrisa i Kevina Johnsona?

Albert Sosnowski: - Ciężko powiedzieć... W turnieju Prizefighter według mnie zdecydowanie mocniej bił Harris. Ciosy Johnsona nie były może tak celne, nie robiły na mnie takiego wrażenia, jak ciosy Harrisa. Uderzenia tego drugiego też mnie nie zamroczyły, trzeba było jednak uważać, żeby moja koncentracja nie uciekała.

A jak ocenisz samą formułę turnieju Prizefighter? Czy twoim zdaniem zawody tego typu mają przyszłość? (bonsante)

- Wydaje mi się, że jest to widowiskowa forma turnieju. Jak widzieliśmy cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem,. Zarówno dla kibiców jak i zawodników jest to fajna sprawa, walka, potem odpoczynek... jest to ciekawe doświadczenie dla mnie. Myślę, że zaprocentuje ono w kolejnych pojedynkach. Ma to przyszłość, jest to widowiskowe, są coraz ciekawsze nazwiska. Przez to te walki są coraz bardziej emocjonujące. Dużą rolę odgrywa tu jednak przypadek. Zawodnikom, którzy są przyzwyczajeni do dłuższych dystansów trudniej poradzić sobie w turnieju, w którym 3 rundy decydują o zwycięstwie.

Podobała ci się atmosfera podczas turnieju? Walczyliście w słynnej York Hall, która jest jednak dosyć specyficzną halą.

- Zgadza się. York Hall znam jak własną kieszeń, wygrywałem tam Mistrzostwo Europy, wygrywałem tam z Williamsem... Z drugiej strony boksowałem tam też z Rasanim. Na sali górne trybuny znajdują się praktycznie nad samym ringiem, słychać doping, masz wrażenie, jakby ktoś stał ci nad głową. Przez to jednak, że ta hala jest stara, zaplecze sanitarne, szatnie – to wszystko jest bardzo marne. Praktycznie byliśmy upchani w dwóch szatniach. Trzeba było znaleźć sobie własne, małe miejsce na rozgrzewkę, skoncentrować się i rozproszyć to co się działo w szatni. Każdy zajmował się swoimi sprawami. Na szczęście poradziliśmy sobie z tym i wychodziliśmy do ringu z wiarą w siebie.

Minęło od czasu turnieju już kilka dni. Czy uważasz, że udział w nim był dobrym posunięciem? Czy miałbyś ochotę ponownie spróbować czegoś takiego?
(bonsante)

- Myślę, że udział w turnieju był dobrym posunięciem. Odzyskałem wiarę w siebie i chęć do boksowania. Jestem zadowolony, że brałem udział i jestem gotowy na kolejną edycję. Zdecydowanie mam chęć wziąć w tym udział ponownie. Czuję, że formuła tego turnieju zdecydowanie mi pasuje.

Zebrałeś pozytywne opinie za swój występ. Jaki wobec tego będzie twój następny krok? Czy dostałeś już jakieś propozycje po Prizefighterze? (Tejksio)

- Rozważany jest mój występ we wrześniu lub październiku. Nie wiemy jeszcze, z kim, na jakim dystansie. Mam nadzieję, że powrócę na jesieni, w pojedynku nie dłuższym, niż 8 rund. Wydaje mi się, że będzie to pojedynek raczej przygotowawczy. Wszystko jednak może się zdarzyć. Jeśli byłaby propozycja ważniejszej walki, pojedynku o tytuł interkontynentalny, eliminatora, to oczywiście prawdopodobnie bym się zgodził i przygotował na większy dystans. Jeżeli nie, to sam nie będę chciał walczyć dłużej niż 8 rund.

Co chcesz jeszcze osiągnąć? Chciałbyś zawalczyć o tytuł europejski? (puciu)

- Tak, moim celem jest spróbować jeszcze zdobyć to trofeum. Prizefighter podbudował mnie, trafiłem na trudne losowanie, już w pierwszej walce zmierzyłem się z bardzo dobrym zawodnikiem. Wygrana z Harrisem dodała mi pewności siebie. Potem walka z Johnsonem – faworytem turnieju – której też czuję się zwycięzcą. Te pojedynki dodały mi energii, spowodowały że wiem, że mogę spokojnie pokazać się jeszcze w czołówce europejskiej, powalczyć o prymat w Europie.

Rozmawiał: Mateusz Wajs

Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-12, 10:06   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Kurdeł!
Na moje pytanie nie odpowiedział
Cytat:
Napisał Rollins Zobacz post
Moje pytanie do Alberta:
Jaka jest prędkość lotu jaskółki bez obciążenia?...

Hm! Pewnie nie znał odpowiedzi
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-12, 19:26   #3 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie martw się Rollins, moje pytanie też olali...
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-07-12, 15:17   #4 (permalink)
champion

Nominowany 47 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Szkoda, że nie zadaliście mojego pytania o trenera. Myślę, że nie tylko mnie zastanawia dlaczego Albert korzysta z usług gościa, dla którego jest postacią drugoplanową.
Endrjus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania