boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 21-03-12, 14:54   #1 (permalink)
V.I.P

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Artur Szpilka o najbliższej walce i planach na 2012 rok

Prezentujemy wywiad z obiecującym polskim ciężkim Arturem Szpilką (9-0, 7 KO), w którym opowiada o swoich przygotowaniach do sobotniej walki, "słynnych" już sparringach, planach na najbliższe miesiące i nie tylko.

Boxing.pl: Już 24 marca zawalczysz na gali w Atlantic City z Terrencem Marbrą, jak Twoja forma, jak oceniasz obóz przygotowawczy i jak się czujesz fizycznie i psychicznie przed pojedynkiem ?

Artur Szpilka: Forma jest naprawdę super. Jestem bardzo dobrze przygotowany, pracowałem cieżko przez 3 miesiące. Pierwszy raz podchodzę do przeciwnika z szacunkiem ponieważ wiem, że także będzie dobrze przygotowany i będzie przede wszystkim chciał walczyć i wygrać, na pewno damy dobrą walkę.

Co wiesz o swoim przeciwniku i czego się po nim spodziewasz w ringu ?

Nie wiem za wiele, oprócz tego, że jest bardzo ambitny i chce wygrać tak samo jak ja. Widziałem tylko jedną jego walkę i mogę powiedzieć, że nie jest to głupi zawodnik, mądrze boksuje, potrafi przetrzymać furiackie ataki, więc to będzie ciekawa walka.

Twój pobyt w Stanach zaczyna się od wtorku, to będzie czas na aklimatyzację czy będziesz także trenował ?

Będę trenował codziennie i się aklimatyzował, aż do samej walki.

Po walce z Davidem Saulsberrym odezwały się głosy krytyków, że walcząc tak jak przeciw Amerykaninowi możesz zanotować przypadkową porażkę. Zabrakło chłodnej kalkulacji i trzymania się taktyki. Co powiesz tym, którzy po tamtej walce wątpią w Twoje możliwości ?

Dałem się ponieść emocjom, ale już nie będzie takiej walki. Miałem także nie do końca sprawną lewą rękę, dlatego chciałem szybko skończyć. Nie myślałem logicznie. Teraz rękę mam sprawną, skupiam się na boksowaniu. A czy ktoś we mnie wątpi, czy nie, to już jego sprawa. Ja wierzę w siebie, mam także swoich kibiców, którzy we mnie wierzą, a ci którzy tego nie robią to nie moi kibice tylko ludzie, którzy są gdzieś obok. Każdy kto mnie zna wie, że to był jednorazowy wypadek.

Sparując z Sołowiewem połamałeś mu żebra. Inny sparingpartner gdy dowiedział się, że ma sparować z Tobą spakował się i wyjechał. Czy nie podchodzisz do sparingów zbyt "poważnie" ?

Sparingi zawsze traktowałem poważnie, ponieważ to jest przygotowanie do walki. Nikomu nie chcę zrobić krzywdy, po prostu poważnie traktuję swoje obowiązki. Przyjechał do mnie zawodnik z dobrym rekordem, tak wyszło, że połamałem mu żebra Wcześniejszy sparingpartner, ten który mi uciekł - sparowałem z nim zaraz po wyjściu, też zrobiłem mu coś z żebrami. Teraz gdy przyjechał, myślał, że będzie sparował z kimś innym z grupy ale gdy dowiedział się, że ma sparować ze mną - spakował się i pojechał do domu. Ja każdy sparing traktuję jako naukę, cieszę się, że w ostatniej fazie mogłem trenować z takim zawodnikiem jak Oloukun, który postawił mi naprawdę wysoko poprzeczkę.

Miałeś sparować z medalistą olimpijskim z Pekinu Wiaczesławem Głazkowem..

Z Głazkowem nie wyszło, ponieważ miał w międzyczasie walkę i nie zdołał przyjechać. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja sparować, że przyjedzie. Jak widzicie jestem prowadzony bardzo odważnie a ze sparingów (tak jak np z Oloukunem) bardzo dużo wynoszę. Oloukun był w szoku, że po sześciu miesiącach treningów nastąpiła u mnie aż taka zmiana i jestem aż tak dobrze przygotowany.

Jaki jest plan Artura Szpilki na 2012 rok ?

Chciałbym się znaleźć w dziesiątce albo piętnastce WBC, pokazać dobry boks, z jak najlepszej strony pokazać się moim kibicom, żeby nadal wierzyli we mnie i w to, że jestem w stanie zdobyć mistrzostwo świata.

Jak oceniasz porażkę Grzegorza Proksy ?

To jest dla mnie bardzo wrażliwy temat, bardzo lubię Grześka i bardzo go szanuję. Oglądałem tę walkę już dwa razy, dzisiaj na chłodno. Moim zdaniem główną przyczyną porażki był brak trenera. Trener Okreskowicz nigdy nie był z Grześkiem tak blisko jak trener Fiodor Łapin. Wydaje mi się, że to też trochę wina menadżera, że tego samego dnia gdy była walka Grześka trener musiał być w Polsce na gali. Wszyscy zlekceważyli zawodnika, z którym Grzesiek boksował, on sam dobrze wiedział, że nie będzie wcale tak łatwo, wszyscy widzieli jakie Hope mu postawił warunki. Grzesiek boksował trochę źle, moim zdaniem błędem było zostawanie przy linach i zadawanie ciosów sierpowych, które nie robiły żadnej krzywdy przeciwnikowi.

Dzięki za Twój czas i powodzenia 24 marca

Dziękuję, pozdrawiam

Rozmawiał: Witold Szmagaj

Vittek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-03-12, 20:50   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vittek Zobacz post
Jaki jest plan Artura Szpilki na 2012 rok ?
Chciałbym się znaleźć w dziesiątce albo piętnastce WBC ...
Mało realne, ale dobrze że przynajmniej ambitne!
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-03-12, 21:32   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Amibicji napewno nie mozna Szpili odmówic
Ja w niego wierze, ze cos osiagnie.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-03-12, 21:47   #4 (permalink)
V.I.P

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

jak na ten etap kariery Artur ma naprawde solidnego przeciwnika nie bedzie latwo.Ale oczywiscie nie ma innej opcji jak wygrana Artura!
Vittek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-03-12, 22:41   #5 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Mało realne, ale dobrze że przynajmniej ambitne!
Skoro Wach się znajdował w rankingach, to czemu Szpila nie miałby? No może nie w tym roku, ale w przyszłym, jeżeli obejdzie się bez żadnej wpadki, to dosyć prawdopodobne.
punchy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-03-12, 19:33   #6 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Wątpię czy w tym roku zapuka do top 15 WBC - nie mówiąc już o czołowje dzisiątce. Ale kilka walk z solidnymi rywalami (w tym roku zapewne ze 2, 3 pojedynki) przybliży go do tego i do 30-tki powinien wskoczyć (w tej chwili plasuje się na 35 miejscu).
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania