boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-11-11, 16:21   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Mariusz Wach dla Boxing.pl na kilka godzin przed walką

Boxing.pl: Mariusz, dziś na gali w Uncasville zmierzysz się z Jasonem Gavernem (21-8-2, 10 KO), a nie jak wcześniej planowano z byłym mistrzem świata, Oliverem McCallem. Powiedz nam co było przyczyną zmiany rywala i jak zareagowałeś na tę wiadomość?

Mariusz Wach:-Tutejsza Komisja nie zaakceptowała jego badań lekarskich i nie dopuściła go do pojedynku. Byłem zaskoczony, wiesz cały czas przygotowywałem się pod Oliviera, ale co poradzę, trzeba się przestawić, wyjść dzisiaj i zaboksować jak najlepiej. Nie ma innej opcji.

Na ważeniu można było zauważyć, że Gavern ani razu nie spojrzał ci w oczy, przestraszył się "Polskiego olbrzyma"?

-Myślę, że nie. To może być taka gra z jego strony, ma jakiś swój plan i go realizuje. Myśle, że już w ringu pokaże swoją agresje, chociaż powiem szczerze, że też trochę zdziwiło mnie to, jak cały czas unikał kontaktu wzrokowego.

Widziałeś jakieś pojedynki Gaverna? Jak byś ocenił swojego rywala?

-Tak widziałem. Ma dosyć chaotyczny styl, dużo skacze i jest dużo aktorstwa w tym jego boksowaniu, dużo pajacuje. Jednak jednocześnie uważam, że nie będzie to łatwy pojedynek.

Wiadomym jest, że Jason Gavern to nie jest tak duże Nazwisko jak McCall. Ale dobrze przygotowany może sprawić spore kłopoty, o czym przekonało już się kilku zawodników z czołówki. Jak sam nam mówił bardzo ucieszył się z tej szansy i gwarantuje ekscytującą walkę. Nie ma nic do stracenia, więc może pójść na całość, jesteś gotowy na wojnę?

-Tak! Ja już byłem przygotowany na wojnę z McCallem. Tak jak mówisz, Gavern nie ma nic do stracenia, on przyjechał żeby wygrać, zawsze jest szansa, że wyszedłby mu tzw. "lucky punch" i wskoczyłby na moje miejsce, dlatego do końca będzie niebezpieczny.

Czy wraz ze zmianą rywala, zmienisz taktykę na pojedynek?

Taktyka będzie raczej taka sama. Będę chciał przez pierwsze trzy rundy boksować spokojnie, nie będę się rzucał od razu do desperackiego ataku. Poczekam na jego błędy w ringu, przeanalizuje je i myśle, że w drugiej połowie walki będe już się starał skończyć go przed czasem.

Liczysz na tak efektowne zakończenie walki jak ostatnio z Mcbridem?

-Im mniej rund bym stoczył, tym dla mnie lepiej. Korzystniej bym się zaprezentował przed publicznościa i przed mediami, ale jak nie będzie takiej okazji, nie bede mógł Go skończyć, to za wszelką cene nie będe dążył do nokautu, żeby się nie odsłonić i nie nadziać na jakiś niepotrzebny cios z Jego strony.

Co powiesz nam generalnie o przygotowaniach, jak forma?

-Przygotowania przebiegły bardzo dobrze. dwumiesieczny obóz treningowy, wszystko zgodnie z planem, nie było żadnych kontuzji. Miałem 3 stałych sparringpartnerów, a w jednym tygodniu było ich nawet 4, tak więc zmuszali mnie do ciężkiego wysiłku. Ogólnie jestem zadowolony.

Można powiedzieć, że będziesz walczył u siebie. Bilety na galę rozeszły się świetnie, zapewne doping polonii będzie bardzo donośny, to wszystko pomoże ci w jakiś sposób?

-Na pewno to mnie jeszcze bardziej mobilizuje, wiem, że będzie dużo Polonii i będę chciał się zaprezentować przed nimi w jak najlepszym stylu. Nie mogę dać ciała przed wypełnionymi doszczętnie trybunami.

W Internecie można było zobaczyć krótkie filmy z twojego treningu siłowego. Czujesz już jakiś progres, jesteś silniejszy?

-Jeszcze tak naprawdę nad taką siłą nie pracowaliśmy. Pracujemy bardziej nad wytrzymałością i dynamiką. Wiele osób myśli, że praca na siłowni to tylko praca nad siłą. My pracowaliśmy bardziej nad dynamiką i nad wytrzymałością siłową, a nie nad samą siłą. A co do progresu, to tak, czuję, że moje ciosy są dynamiczniejsze i łatwiej mi się je wyprowadza.

Po porażce Adamka nadal jako Polska nie możemy pochwalić się mistrzem świata Królewskiej kategorii, może Mariusz Wach będzie tym historycznym mistrzem?

(śmiech) -Czas pokaże. Mistrzów świata takich na papierze było już kilku, niestety rzeczywistość i realia to zweryfikowały. Dobrym przykładem jest tu Andrzej Gołota, w jakimś sensie dla większości Polaków on jest tym mistrzem świata, chociaż nigdy nie zdobył pasa. To już naprawdę trzeba być wszechstronnym zawodnikiem i trzeba coś sobą prezentować. Ja muszę jeszcze poczekać, stoczyć kilka walk i wszystko sie wyjaśni. Jak nie zdobęde tego pasa do dwóch - trzech lat, to już później będzie coraz ciężej. Tak więc trzeba poczekać, na razie nie jestem mistrzem swiata, a czy będę? Zobaczymy.

Dzięki za rozmowę i powodzenia.

-Dziękuje i pozdrawiam

Rozmawiał: Witold Szmagaj

Transmisja gali w Uncasvwille od 1 w nocy na antenie Polsatu Sport (Studio już od północy). Zachęcamy do przeczytania wywiadów jakich udzielili nam inni bohaterzy tego wieczoru, Artur Szpilka:
Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

Kamil Łaszczyk:

oraz Patryk Przemek Majewski:

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-11-11, 17:03   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Mały ort. w drugiej odpowiedzi. "Pokarze" jest od karać, a od pokazać, o co chodzi w tekście, "pokaże".

Jakby co to powtórka jutro o 10:00 i 13:00, o trzynastej będzie chyba więcej walk pokazanych.
Z!D0 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-11-11, 17:30   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

+10 do respektu za czujność
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania