boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 27-10-11, 11:29   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Kamil Łaszczyk dla Boxing.pl przed walką z Tysonem

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Polskim prospektem wagi superpiórkowej, Kamilem Łaszczykiem (4-0, 3 KO), przed jego piątą zawodową walką, zaplanowaną na 5 Listopada.

Boxing.pl:
Witaj Kamilu, 5 Listopada zaboksujesz na gali w kasynie Mohegan Sun Arena, gdzie będziemy mogli obejrzeć również Mariusza Wacha, Patryka Majewskiego oraz Artura Szpilkę. Powiedz nam na ile rund zaplanowany jest twój pojedynek i kto ostatecznie będzie twoim przeciwnikiem?

Kamil Łaszczyk: -Witam, jeszcze nie wiem dokładnie na ile zakontraktowana będzie walka, na pewno na 4 albo na 6 rund. Ja w każdym razie przygotowany jestem boksować na 6. Jeżeli chodzi o mojego przeciwnika, to będzie nim Jamell Tyson (2-3-1, 1 KO).

Co nam powiesz o przygotowaniach do tego pojedynku? Jak wygląda twój dzień treningowy?

-Przygotowania przebiegły dobrze. Dzień treningowy wygląda najczęściej tak, że z rana mam sparringi, tarczowanie i ćwiczenie na worku. Potem kilkugodzinny odpoczynek, następnie gdy znowu odwiedzam salę; biegam, ćwiczę na worku i walczę z cieniem.

Wszystkie swoje dotychczasowe walki stoczyłeś w USA, trenując w Global Boxing Gym i mieszkając w powierzonym ci mieszkaniu w New Jersey. Jak podoba Ci się Ameryka?

-W Stanach żyje mi się dobrze. Mam tutaj wspaniałe warunki i miłych ludzi wokół siebie, którzy bardzo mi pomagają. Ogólnie podoba Mi się w USA, ale nie chciałbym raczej tu zamieszkać na stałe bo za bardzo tęsknie za rodziną.

Jesteś dużą nadzieją Twojego promotora Mariusza Kołodzieja, nazywa cię "Małym Szpilką", czy jako młodego człowieka nie deprymuje cię dającą się wyczuć w powietrzu presja?

-Raczej nie. Ciesze się, że pokładane są we mnie nadzieje, cieszę się także, że ludzie wierzą w moje umiejętności, dzięki temu staje się coraz silniejszy!

Apropo rozwijania się, to Co Ciebie osobiście motywuje by być coraz lepszym?

-Wiesz, jako osoba bardzo ambitna chcę być po prostu najlepszy w tym co robię. Jestem świadomy, że mam talent do boksu i muszę iść w tym kierunku, bo to jest moja przyszłość i właśnie ta świadomość mnie motywuję.
Wiem, że nie będę naukowcem ani nauczycielem, mam jakiś talent do sportu, to muszę w tym kierunku podążać.

Global Boxing Pana Mariusza Kołodzieja jest uważana za solidną firmę, odważnie inwestuje w swoich zawodników. Jak byś ocenił Waszą dotychczasową współpracę?

-Nasza współpraca przebiega bardzo dobrze, nie mogę powiedzieć złego słowa na temat Pana Mariusza. Wkłada w to mnóstwo serca, traktuje wszystkich jednakowo i widać, że chce dla Nas jak najlepiej. My w zamian za to wkładamy mnóstwo serca w treningi, aby dawać jak najlepsze wyniki.

Masz jakieś Hobby poza Boksem? czym się zajmujesz w wolnych chwilach?

-Lubię pograć w piłkę nożną z chłopakami z podwórka.

Prawdopodobnie zawalczysz też 3 Grudnia Na gali 12 rounds Knockout Promotions w Polsce. Będzie to dla ciebie ważne wydarzenie, pierwszy raz jako zawodowiec pokazać się w ojczyźnie?

-Dokładnie, są plany na taką walkę. Byłbym bardzo szczęśliwy gdybym mógł zawalczyć w Polsce. Myślę, że nie powinienem czuć wielkiego stresu, w końcu bądź co bądź to walka na swoim terenie.

Czy jest jakiś bokser , który Cie inspiruję i na którym byś się wzorował?

-Myślę, że nie ma żadnego pojedynczego boksera, który by Mnie jakoś specjalnie inspirował, za to uwielbiam Mike Tysona i jego styl. Niektóre rzeczy staram się od niego ściągnąć. jednak uważam, że każdy powinien mieć swój styl.

Chciałbyś coś przekazać kibicom i czytelnikom boxing.pl?

-Zapraszam do oglądania gali 5 listopada. Trzymajcie za Nas kciuki, pozdrawiam!

Rozmawiał: Vittek

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-10-11, 13:24   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Zwycięstwo nad Tysonem, obojętnie jakim, zawsze dodaje rezonu
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd