boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 21-08-11, 14:44   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Andrzej Wawrzyk dla Boxing.pl

Prezentujemy wywiad z jednym z bohaterów zbliżającej się historycznej gali boksu zawodowego we Wrocławiu. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że zwieńczy ją szósta w historii walka o tytuł mistrza świata wszechwag z udziałem Polaka, kiedy to Tomasz Adamek stanie w narożniku naprzeciwko Vitalija Kliczki. Oto więc co miał do powiedzenia przed wrześniową galą inny "ciężki" w którym pokładane są spore nadzieje, Andrzej Wawrzyk (22-0, 11 Ko):

Boxing.pl: Witaj Andrzeju, 10 września zbliża się dużymi krokami, grafik gali wygląda doprawdy wyśmienicie, oprócz wisienki na torcie w postaci walki Adamka z Kliczką, zobaczymy w ringu także Pawła Kołodzieja, Mateusza Masternaka, Mariusza Cendrowskiego i naturalnie Ciebie. Nie dawno wróciłeś z obozu treningowego w Zakopanem, na czym głównie skupialiście się będąc w Górach?

Andrzej Wawrzyk: 10 września, to będzie największe wydarzenie bokserskie w Polsce. Przy tak dużej publiczności odbędzie się na pewno parę ekstra pojedynków. To prawda, nie dawno wróciliśmy z gór i jak zawsze w górach najbardziej skupialiśmy się na robieniu jak najlepszej formy fizycznej i wytrzymałości, dodatkowo dużo techniki w parach pod przeciwnika.

Twoim rywalem będzie Devin Vargas (18-1, 7 Ko) zawodnik wydaje się wymagający, dobry bilans, niezłe warunki, sparował z Władimirem Kliczką. Przygotowujesz się do tej walki w jakimś stopniu inaczej niż do poprzednich? Analizowaliście już jakieś jego walki?

Czy przygotowuje się inaczej hmm... zawsze przygotowuje się na maksa. Wiadomo, tutaj będzie 10 rundowa walka, więc wszystkiego robi się troszkę więcej niż do walk na krótszym dystansie, a dodatkowo z dużym wyprzedzeniem poznałem swojego rywala, więc mam dużo czasu żeby z trenerem przeanalizować mocne i słabe strony Vargasa. Na razie oglądałem tylko jego porażkę z Kevinem Johsonem, mamy jednak jeszcze dostać jakieś dodatkowe jego walki i będziemy oglądać wszystko.

Twój promotor, Andrzej Wasilewski stwierdził, że nadszedł już w twoim przypadku czas na większe wyzwania, wydaję się iść w sukurs kibicom, którzy często kręcili nosem na twoich ostatnich przeciwników.
Jesteś gotowy wejść na ten wyższy poziom?

Jestem sportowcem i walki z lepszymi zawodnikami to super rzecz! Dodatkowo mam dużą motywację, bo wchodzę do ringu z dobrym przeciwnikiem i mam świadomość, że muszę być przygotowany na maksa żeby zrobić dobry pojedynek i go wygrać. Mam nadzieje, że ta walka pokaże, iż jestem gotowy na większe wyzwania i poziom przeciwników z walki na walkę będzie coraz trudniejszy.

Nie milkną dyskusje odnośnie twojego rozwoju fizycznego. Wiemy, że przez pewien czas kosztem ćwiczeń stricte bokserskich skupiłeś się bardziej na ćwiczeniach siłowych. Planujesz jeszcze w swoich treningach przykładać szczególną wagę do siły i sylwetki?

Nad siłą pracować trzeba zawsze. Tyle, że mam zamiar w większości pracować nad siłą dynamiczną, bo nie potrzebuje bicia rekordu w wyciskaniu (śmiech). A co do mojej sylwetki to bardzo mi odpowiada, czuje się dobrze, jestem ruchliwy, nie pospinany, więc wystarczy zwiększać siłę dynamiczną i będzie wszystko okej.

Część kibiców zauważa, że gubisz się pod presją, panikujesz nawet z mało wymagającymi rywalami, którzy są w stanie odpowiednio cię przycisnąć. Twój komentarz w tej materii?

Wiesz, na pewno nie jestem zawodnikiem, który potrafi super boksować w obronie. Najlepiej prowadzę walkę na dystans i dużo się uczę w każdym pojedynku czy na sparingach. Gdzieś w obronie może czasem pojawić się panika, nie mówię, że nie, ale będę to na pewno cały czas poprawiać i pracować żeby całkowicie to wyeliminować.

Trzeba przyznać, że Andrzej Wasilewski wykonał kawał dobrej roboty jeżeli chodzi o rywali zawodników z waszej stajni na 10 września. Oprócz twojego wymagającego przeciwnika, z bardzo groźnym pięściarzem zawalczy także Paweł Kołodziej. Jak widzisz jego starcie z Olą Afolabim (17-2-3, 8 Ko), czego twoim zdaniem powinien unikać, co wykorzystać?

Zgadza się, przed Pawłem bardzo duża walka ze świetnym przeciwnikiem z samej czołówki światowego boksu. A czego Paweł powinien unikać?? Najlepiej doradzi mu trener, ale myślę, że przede wszystkim walki w półdystansie. Paweł ma kapitalne warunki fizyczne i bardzo silny cios z obu rąk, jak utrzyma walkę na dystans to Afolabi będzie miał ciężki orzech do zgryzienia żeby się do niego zbliżyć. Jaki przewiduje wynik?? Innego niż wygrana Pawła nie widzę.

Ostatnio na forum naszego portalu zrodziła się dyskusja na temat tego, że jesteś ofiarą zgubnego nałogu palenia papierosów, prawda to?

Na forach zawsze jest dużo plotek! Wiele osób pisze na forum byle co i zawsze dodają coś od siebie, tak już jest, ja się tym nie przejmuje. Oczywiście, że nie palę papierosów! I nigdy nie paliłem! Nienawidzę zapachu dymu, wydaje mi się, że żaden sportowiec nie powinien palić papierosów. Bardzo ciesze się, że wchodzi coraz więcej zakazów palenia tego świństwa w miejscach publicznych.

Twoj typ na walkę wieczoru gali we Wrocławiu? Jakieś "rady" dla Tomka?

Wygrana Vitalija to mój typ, a co bym radził Tomkowi? Z pewnością przygotował jak najlepszą taktykę ze swoim teamem, tylko że czasem po prostu nie da się oszukać warunków fizycznych. Vitalij to nie Mcbride co bije 10 ciosów na rundę i nie ma sił na całą walkę. Vitalij jest według mnie obecnie najlepszym zawodnikiem na Świecie w wadze ciężkiej i na pewno jednym z najsilniej bijących. Tak więc typuję wygraną Vitalija, ale oczywiście kciuki będę trzymał za Tomka.

Co do innych "starć ciężkich armat" To okazuje się, że Przemysław Saleta znów stanie do walki z dobrze ci znanym Marcinem Najmanem, tym razem 5 listopada podczas gali na warszawskim Torwarze w formule K-1. Typ na tę "walkę"?

Nie widzę innego wyniku niż druga wygrana Przemka. Mam nadzieję, że teraz Przemek zaprezentuje ładne uderzenia nogami bo przecież nie będzie parteru. Saleta kickboxerem był bardzo dobrym więc będzie miał dużą przewagę, myślę, że to dobrze wykorzysta i upokorzy Najmana nogami.

Jak odniesiesz się do słów Devina Vargasa, który raczył podzielić się spostrzeżeniem, iż będzie Cię dopingować, cytuję: "40 tys. pijanych polaków"?

Vargasa poniosło, pewnie chciał podgrzać atmosferę przed walką, tylko troszkę mu nie wyszło i za to będzie musiał zostać ostro ukarany w ringu.

Chciałbyś coś przekazać czytelnikom Boxing.pl?

Serdecznie pozdrawiam czytelników boxing.pl, trzymajcie za mnie i chłopaków kciuki we Wrocławiu. Ostro nas dopingujcie, żeby była świetna atmosfera na stadionie jak i we wszystkich domach przed telewizorami, pozdrawiam serdecznie.

Trzymamy więc kciuki, i dzięki za twój czas, Boxing.pl

Rozmawiał: Vittek

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-08-11, 15:01   #2 (permalink)
V.I.P

Nominowany 13 razy w 3 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Słoik małosolnych (ten co mi wisi Wiechu) dla tego który, powie kto rozsiewał plotki o papierosach i Wawrzyku

Vargas wydaje się być ciekawym rywalem dla Wawrzyka, tylko czy zrobi formę po dość długiej przerwie, bo jakiś tam potencjał (patrząc po osiągnięciach amatorskich) wydaje się mieć.
eMCe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-08-11, 17:31   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Zaprawde powiadam wam rajski smak dla podniebienia.

Dla mnie spodobało się jak szczerze Wawrzyk odniósł się do Gubienia się pod presją. Dobrze, że ma tego świadomość i tutaj powinni zatrudnić mu jakiegoś madafake swarmera: język, japa, nos na wierzchu na sparringi (nawet z Cw bo w ciężkiej to szczerze nie przychodzi mi teraz na myśl ktoś taki realnie do zatrudnienia, albo kogoś po prostu do takiego stylu dostosować), który miałby za zadanie cisnąć go non stop, tak co by Andrew obył się z tego typu wyzwaniami i wyuczył w sobie odpowiednie nawyki reagowania. Wszyscy pamiętam co się działo w między innymi w pierwszej rundzie z Dolgovsem, i na wysokim poziomie to mogłoby się skończyć fatalnie. Zobaczymy co teraz pokaże, jeżeli Vargas postawi poprzeczkę w miarę wysoko to ta walka może nam obecnego Wawrzyka zdefiniować.
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-08-11, 17:47   #4 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał eMCe Zobacz post
Słoik małosolnych dla tego który, powie kto rozsiewał plotki o papierosach i Wawrzyku
Plotkarze
Cytat:
Napisał mehehe Zobacz post
No nie chcę rozsiewać jakiś krzywych newsów, ale parę razy go widziałem z petem. Może w Ameryce go oduczyli
Cytat:
Napisał effukt Zobacz post
pali jak smok

Dobry wywiad
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-08-11, 18:04   #5 (permalink)
champion

Nominowany 68 razy w 28 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie

Vargas czesto jak bije lewa, to opuszcza prawa, jak bije prawa, to opuszcza lewa. Za tych "pijanych polakow" to mus ie po gebie nalezy!
Marcin Zimerman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-08-11, 18:33   #6 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Nie widzialem Vargasa ale mozna przypuszczac ze obaja beda chcieli wygrac w ringu wiec moze byc ciekawie. No i wyjasnila sie sprawa fajek.

Ps. Narobiliscie mi smaku na ogorki
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-08-11, 20:10   #7 (permalink)
V.I.P

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

i literat wygral ogorki:D Podoba Mi się podejśćie Andrew Bardzo konkretnie mówi bez owijania w bawełne a Vargasowi we Wrocku spadnie glowa za pijanych polaków!
Vittek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-08-11, 21:35   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

calkiem niezly wywiad.
i prosze kto go robil? Vittek. Ten co mial zostac zbanowany przez tuzy dziennikarskie z powodu trollowania, wrodzonej glupoty itp
a ja tak walczylem o niego i dzisiaj czuje ze wiele zrobilem dla BOXING.PL.
Ciekawe czy ktos to bedzie pamietam przy nastepnym plebiscycie na najlepszego usera

Ja czasami widuje Skrzypczynskiego to jak by jeszcze jakas niespodzianke zrobil i przebil sie do mediow to bede wymyslal jakies ciekawe plotki
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-08-11, 22:35   #9 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał Literat10 Zobacz post
Plotkarze

Dobry wywiad

hahaha literat co kabel haha

ja dla jaj to powiedzialem elo;p
effukt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-08-11, 22:46   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Niezle jaja... ja odebraelem to (po przeczytaniu wywiadu) jako spoleczniarski farmazon
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania