boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Wywiady

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-12-10, 13:25   #1 (permalink)
champion

Nominowany 68 razy w 28 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie Wywiad z Kamilem Młodzińskim przed jego debiutem w Budapeszcie

Marcin Zimerman: Witaj Kamil!

Kamil Młodziński:Witam

Marcin Zimerman: Rozmawiamy w Budapeszcie na dzień przed Twoim profesjonalnym debiutem. Ile trwały przygotowania do tej walki?

Kamil Młodziński: Cały czas jestem w trenignu. Nie było u mnie żadnej przerwy w przygotowaniach czysto bokserskich pomiędzy amatorstwem a zawodostwem. Przejscie przebiegało więc płynnie. Sam sobie narzucam reżim treningowy i staram się go trzymać.

Marcin Zimerman: Kiedy dowiedziałeś się o nadchodzącej walce?

Kamil Młodziński: Mniej więcej miesiąc temu dowiedziałem się, że zadebiutuję w grudniu. Jednak wtedy nie było mi jeszcze znane ani miejsce ani termin imprezy.

Marcin Zimerman: Kto pomagał Ci w przygotowaniach do walki?

Kamil Młodziński: Sparowałem z kilkoma kolegami z amatorki, oraz Arkiem Małkiem, który jest w tej chwili również moim trenerem. Sparowaliśmy na dystansie czterech i sześciu rund.

Marcin Zimerman: Ile razy w tygodniu trenujesz?

Kamil Młodziński: Podchodzę do sportu profesjonalnie i trenuję codziennie. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, to nie opuszczam treningów. Uważam, żejedynie systematyczna i ciężka praca może wprowadzić boksera na sportowe wyżyny,

Marcin Zimerman: Jako amator zdobywałeś medal za medalem, stoczyłeś ponad 140 walk. Skąd pomysł na zawodową karierę?

Kamil Młodziński: Bardzo miło wspominam moje zawodowe starty, jak i ludzi z którymi przyszło mi współpracować na tamtym etapie mojej sportowej kariery. Szczególne podziękowania należą się trenerowi Kopytkowi, który wypracował fundamenty pod cały mój bokserski rozwój. Boks amatorski w Polsce nie jest jednak w najlepszej kondycji. Stypendia dla najlepszych są niewielkie, brakuje też sparingparterów i profesjonalnego zaplecza treningowego. Mam dwadzieścia lat, jestem dorosłym człowiekiem i muszę myśleć o swojej przyszłość. Miałem do wyboru rozpoczęcie kariery zawodowej albo pójście do normalnej pracy. Dzięki pomocy życzliwych ludzi mogłem wybrać to pierwsze i nadal rozwijać swoją pasję, zarabiając przy tym na życie. Nie ukrywam też, że jeszcze jako młody chłopak marzyłem o występach na dużych galach i walkach o ważne pasy. Mam nadzieję, że uda mi się w przyszłości zrealizować moje marzenia.

Marcin Zimerman: Możesz wymienić ludzi, którzy pomagali Ci w rozwoju kariery amatorskiej?

Kamil Młodziński: Jestem z Mysłowic, ale największe wsparcie miałem ze strony miasta Jaworzna, w barwach którego odnosiłem największe sukcesy. Mam nadzieję, że jako zawodowiec również będę miał okazję współpracować z Jaworznem bo nie ukrywam, że jestem z tym miastem bardzo związany , a jego włodarze przez wiele lat wspierali mój sportowy rozwój. Finansowo wspomagali mnie również Panowie Robert Śmierciak i Bernard Pastuszka, którym chciałbym podziękować za bezinteresowne wsparcie i wieloletnia współpracę.

Marcin Zimerman: W Twojej zawodowej karierze w pewien sposób pomaga Ci inny bokser ze Śląska, Grzegorz Proksa. Czy możesz nam powiedzieć gdzie i kiedy się poznaliście?

Kamil Młodziński: Poznaliśmy się … już na pierwszym treningu! Przyszedłem na salę i Grzegorz już trenował. Ćwiczył na worku i trenował szybkość. Dla zabawy odbyliśmy nawet mały sparing. Znamy się więc od siedmiu lat, a przez pewien czas trenowaliśmy na tej samej sali. Kiedy Grzegorz rozpoczął profesjonalne starty i rzadko bywał w starym klubie, to cały czas utrzymywaliśmy kontakt telefoniczny i mailowy.

Marcin Zimerman: Na czym będziesz się skupiał na poczatku zawodwej kariery?

Kamil Młodziński: Chcę nabrać doświadczenia, bo boks zawodowy to trochę co innego niż walka w dużych rękawicach i kaskach. Muszę się najpierw zaaklimatyzować i odbyć kilka walk testowych, a później chciałbym wypłynąć na głębokie wody. Będę musiał się też nieco wzmocnić fizycznie, bo w moim limicie (64 kg – przyp. Redakcja) zawodnicy są już calkiem silni.

Marcin Zimerman: Dziękuję za rozmowę iżycze powodzenia w pierwszej zawodowej potyczce.

Kamil Młodziński: Dziękuję. Chciałbym z tego miejsca pozdrowić wszystkich kibiców i adeptów pięściarstwa. Mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś na gali.

Marcin Zimerman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-12-10, 18:07   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Arek trenerem? O... jak miło
KoooRek1429 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-12-10, 08:40   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Dopiero co zaczal a juz go chwala Troche doswiadczenia ma, no i jest duzo lepszym zawodnikiem niz wskazuje na to rekord. Wiec sporo moze mlodych nauczyc, tak mysle.

stare 16-12-10, 17:36   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

No i chyba przede wszystkim ma ku temu podstawy... charakterologiczne. No i pedagogiczne doświadczenie

P.S. Śniła mi się dzisiaj Olimpiada w Londynie. Jak to w snach bywa nie dziwiło mnie, że wśród naszych bokserów awans na IO wywalczyli Małek i Włodarczyk, z czego ten drugi był stawiany w roli faworyta do medalu. No i była walka Arka, gdzie dostał potwornego, otwartego złamania w czasie walki. Widok tak okropny, że przerwano transmisję, ale co widziałem, to widziałem. I jakiś taki zestresowany dziś jestem, gorąca kąpiel mnie nawet nie odprężyła .

stare 28-02-11, 01:38   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Co dalej z tym chłopakiem?

stare 28-02-11, 23:39   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Wzmacnia sie fizycznie i trenuje, nieflugo pewnie kolejna walka. Jak cos bedzie wiadomo to dam znac

stare 01-03-11, 19:12   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Mógłby się gdzieś w Polsce pobić. Najlepiej w Ostródzie, nie musiałbym kupować biletu

stare 01-03-11, 19:31   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Kto wie, moze gdzies w PL zawalczy :-) Warto sledzic jego kariere, dobry body puncher.

stare 01-03-11, 19:36   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Body puncher to jest Gojko :D. Czy wygrywa, czy przegrywa rywala tułów boli... :D

stare 08-05-11, 14:26   #10 (permalink)
contender

Nominowany 41 razy w 13 Tematach
Domyślnie

Na boxrecu jest informacja, że wczoraj stoczył na Słowacji swoją drugą walkę. 1 TKO na jakimś ogórku (którego nazwiska nie warto chyba nawet wspominać). Fajnie, że coś ruszyło. Wiadomo co u niego słychać? Z kim trenuje, kto w narożniku, jakie plany na przyszłość?

Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

Paweł Kulig jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania