stare 24-03-10, 13:43   #1 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Boks a wysoka wada wzroku

Witam!Od ponad miesiąca chodzę na boks.Kilka dni temu byłem u okulistki na kontroli i gdy powiedziałem jej ,że trenuję boks to mówiła ,że nie powinienem.Mam wysoką wadę wzroku ,aż -8,5.Mam prawie 15 lat.Od dwóch lat wada się nie zmienia.Na treningach(3 razy w tygodniu po 1,5h) i sparingach nie zauważyłem niczego niepokojącego.

Rock_Lee jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-03-10, 13:52   #2 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Rozczuliłeś mnie chłopie co się nie zdarza często więc może uda mi się Ci pomóc. Mój kumpel miał dosyć duża wadę wzroku a chodził regularnie przez kilka lat na kick-boxing. Przechodził normalne badania, na treningi chodził w miękkich soczewkach kontaktowych i nie słyszałem żeby jakiś lekarz robił mu problemy. W boksie wprawdzie trochę więcej dostaje się po głowie, ale wydaje mi się że jeśli będziesz ćwiczył w soczewkach to nic złego się nie powinno stać. Może po prostu pogadaj z lekarzem, albo idż do innego, bo może trafił Ci się jakiś nadgorliwy.

PS. Nowym użytkownikom, nie wolno zakładac tematów także pamietaj o tym następnym razem.
Felixous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-03-10, 18:26   #3 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

A ja niestety musze kolege nieco zdolowac. Ja mam nieco mniejsza wade od Ciebie i zdyskwalifikowalo mnie to w uprawianiu boksu na powaznie. Przy tak duzej wadzie idzie wieksze ryzyko odklejenia siatkowki. A to powoduje ze nie przejdziesz badan lekarskich. Jesli masz mozliwosc trenuj dalej ale ze swiadomoscia ze nie bedzie z tego nic spektakularnego. Pamietaj jednak ze sport moze byc wielka pasja i nawet przy klopotach zdrowotnych o ktorych piszesz moze stac sie celem dzieki ktoremu bedzie Ci latwiej w przyszlosci...
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-03-10, 20:08   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

nie można operować tak duzej wady? Nie znam sie na tym ale wiem ze są jakieś bajery z laserem, jeden kumpel to miał i teraz widzi jak młody sokół. Przy tak duzej wadzie nie wiem nawet czy nie jest to cześciowo chociaż refundowane przez NFZ. Generalnie skonsultowałbym sie z innym lekarzem, i raczej nie kobietą. Watpie żeby jakaś okulistka miała w ogóle pojęcie o boksie
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-03-10, 22:22   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Black Dragon Zobacz post
. Przy tak duzej wadzie idzie wieksze ryzyko odklejenia siatkowki.
Niedawno czytałem o tym na innym forum, i tam mówili, że wada wzroku w bardzo małym stopniu przyczynia się do odklejania siatkówki.Mogę dać linka do tych tematów ,tylko nie wiem czy wolno dawać linki do innych stron.Niczego na ten temat w regulaminie nie znalazłem, ale wolę się upewnić.

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
nie można operować tak duzej wady? Nie znam sie na tym ale wiem ze są jakieś bajery z laserem, jeden kumpel to miał i teraz widzi jak młody sokół.
Istnieje możliwość laserowej korekcji wzorku ,ale dopiero po bodajże 20 lub 21 roku życia ,chyba dlatego ,że wtedy oko przestaje już rosnąć.Więc u mnie to niestety odpada.

Cytat:
Napisał Felixous Zobacz post
PS. Nowym użytkownikom, nie wolno zakładac tematów także pamietaj o tym następnym razem.
Ok,przepraszam przyznaję ,że nie doczytałem tego w regulaminie z lenistwa ;p
Rock_Lee jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-03-10, 22:35   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
nie można operować tak duzej wady? Nie znam sie na tym ale wiem ze są jakieś bajery z laserem, jeden kumpel to miał i teraz widzi jak młody sokół. Przy tak duzej wadzie nie wiem nawet czy nie jest to cześciowo chociaż refundowane przez NFZ. Generalnie skonsultowałbym sie z innym lekarzem, i raczej nie kobietą. Watpie żeby jakaś okulistka miała w ogóle pojęcie o boksie
Ależ oczywiście że można operować , a przy wadzie rzędu -8,5D zrobią ci to z NFZ (wcałości w przyszłości), pisze w przyszłości dlatego że popierwsze nachwile obecną przy tak dużej wadzie wzroku jest to zabieg tylko cześciowo refundowany, Polska co by niepisać o tym lekko cofnitym kraju w stosunku do zachodu, powoli sie modernizuje i wchodzi jakoś w ten XXI w, także te zabiegi sa na liscie pierwszych które w niedalekiej rzyszłości muszą być refundowane w całości przytakich wadach, bo -10D to już kalectwo i cieżko wyprofilować nawet szkło czy plastik na okulary o soczewkach zapomnij, żeby niwelowało taką wade do 0. Problem w twoim przypadku to jest wiek, piszesz że masz 15 lat (prawie), czyli jeszcze 6 lat zanim bedziesz mogł być dopuszczony do laserowej korekty wzroku, także lipa. Ja na twoim miejscu bym nieporzucał dyscypliny i sposobu na życie, prawda jest taka że tak jak twoja wada sie ustabilizuje do 16,17 roku życia taką bedzeiesz już miał do późnej dorosłości, nastarość bedziesz bez zabiegu ślepł z biegiem czasu, ale oto bym sie niemartwil cobedzie za 30lat. Jak niemasz nadciśnienia i jakiś prolemów z układem krążenia, to przez boks raczej oślepnąć niepowinieneś i nieczytaj żadnych debilizmów o odklejeniach siatkówki przez treningi , sparingi itp. prawda jest taka że to ryzyko jest 0,000001% nawalke zdrowego , a uciebie jest aż 5xkrotnie wieksze XD i wynosi aż 0,000005%. NIebój sie takich rzeczy wada wzroku to nie koneic świata, niemasz wrodzonej cukrzycy, wady serca, albo innej bardzo powaznej choroby, trenuj jak trenowałes nawet cieżej , jestes łepek i minie sporo czasu zanim bedziesz drapał sie naszczyt a do tego czasu wade bedziesz maił całkowicie usunieta i w 2015 napewno zadarmo. Pozdro
ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-03-10, 08:01   #7 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

rock nie musisz mi dawac linkow. W jaki sposob uargumentowano wiec to ze nie wolno Ci uprawiac sportow wyczynowych?? To o czym ja Ci napisalem to rzeczy o ktorych mowili mi okulisci...
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-03-10, 09:44   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Rock, moim zdaniem to histeria z tym zakazem boksu. Zmieniaj lekarza do skutku. I niech będzie to ktos kto ma pojecie i o boksie (przynajmniej blade a nie jak jakaś głupia cipa dla której boks to pewnie walenia kijami bejsbolowymi po glowie) i o okulistyce. A boks trenuj dalej, w najgorszym razie czysto rekreacyjnie. Za parę lat wszystko moze sie zmienić ale grunt to sie nie załamywać.
Lekarze są czesto pojebani, jednemu gościowi wmówili kiedyś wade serca i dali całkowity zakaz wysiłku, facet sie stoczył, rozpił, a potem wkurwił, zaciął, wrócił do sportu i został mistrzem olimpijskim. Wiecie o kim mówię?
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania