stare 17-12-06, 12:30   #21 (permalink)
Rookie

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

To zacznijmy od tego, ze ten temat otworzylem byscie mi jakas diete doradzi tj. wyzej napisalem nie chcem jesc fast food'ow, nie wiem o co Ci chodzi, probuje u was zasiegnac jakis rad, by przytyc ze zdrowa zywnoscia.

Krecik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-12-06, 12:45   #22 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał vipquard
Człowieku zastanów sie nad tym co piszesz. Jeśli chcesz przytyć i potem nie mieć z tym problemów to ja bym radził zdrową żywność. a podstawą jest ryż i tyle a najlepiej jakbyś zastosował sobie jakąs dietke.
Ryż to akurat uzupełnienie, ponieważ jest źródłem węglowodanów, a więc energii... Składnikiem budulcowym mięśnia jest białko, więc ja bym polecał piersi z kurczaka, twaróg, itd.
Cytat:
Napisał Krecik
To zacznijmy od tego, ze ten temat otworzylem byscie mi jakas diete doradzi tj. wyzej napisalem nie chcem jesc fast food'ow, nie wiem o co Ci chodzi, probuje u was zasiegnac jakis rad, by przytyc ze zdrowa zywnoscia.
Hmm, dieta to sprawa inwidualna aczkolwiek kluczek do sukcesu jest tu zdrowa żywnośc, bogata w białko, weglowodany i witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Drugim bardzo istotnym czynnikiem jest tu systematycznośc. Układając sobie diete, musisz się do niej stosowac, jeśc często i regularnie. Tego typu odżywianie musi się stac swego rodzaju rutyna nie zncazy jednak, że ciągle musisz jeśc to samo... Nie musisz jeśc dużo za jednym razem, chodzi o to aby w mniejszych ilościach a częściej, przynajmniej to 5 razy dziennie.

Rano polecałbym ci, np:
Mleko z musli, lub twaróg, jajecznica, ale nie za często i staraj się ograniczac źółtko, poniewaz zawiera duzo cholesterolu... Dobrez jest tez spozyc przykładowo jogurt itp.

Jedz też drugie śniadanie, jakieś kanapki, najlepiej czarny, pełnoziarnisty chleb z czym ci tam mama przygotuje.

Na obiad przedewszystkim takie rzeczy jak: ryby, piersi z kurczaka(ogólnie kurczak), ryż, makaron, warzywa itd.

Później możesz jakąs sałatke wszamac, jedz też dużo owoców, i na kolacje coś z większą zawartością białka...

Nie musisz się stosowac całkowicie do tego co napisałem, ale to tylko taki ogólny wzór. Odstaw nie zdrową żywnośc, słodycze itd na boczny tor... Jedz dużo, zdrowo i regularnie a urośniesz. Wszelkiego rodzaju odzywki nie są ci narazie potrzebne.
Brykol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-12-06, 12:51   #23 (permalink)
Rookie

Domyślnie

Czyli np. ryz mialby jesc po wysilku fizyczny np. po trenigu? A z tym bialkiem to jak ? ile mam go jesc? co jaki czas ? ile razy dziennie?

stare 17-12-06, 13:52   #24 (permalink)
Rookie

Domyślnie

a to mam jeszcze jedno pytanie jakie kolwiek slodycze odpadaja ? np. mama robi mi do szkoly kanapki z nuttella to odpada ? i czy jedzenie platkow rowniez odpada ? o jeszcze jedno do obiadu moga byc ziemniaki i surowka ?

stare 17-12-06, 18:03   #25 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krecik
a to mam jeszcze jedno pytanie jakie kolwiek slodycze odpadaja ? np. mama robi mi do szkoly kanapki z nuttella to odpada ? i czy jedzenie platkow rowniez odpada ? o jeszcze jedno do obiadu moga byc ziemniaki i surowka ?
Jak zjesz troche słodyczy raz za czasu to nic sie nie stanie. Nutella też może byc... :mrgreen: Surówka i ziemniaki też jak najabrdziej. Jesteś jeszcze bardzo młody, nie musisz aż do tego stopnia ściśle trzymac się diety, tym bardzije, że nie trenujesz nic wyczynowo...

PS: Czy ty w ogóle coś trenujesz?

stare 17-12-06, 19:56   #26 (permalink)
Rookie

Domyślnie

Ale wlasnie sie tak sklada ze bardzo uwielbiam zelki :o . Czyli moge sie stosowac do tej diety ale nie zbyt scisle ? A wlasnie ze trenuje nie mam zadnych wiekszych sukcesow, oprocz paru statuetek i paru medali, na 9 sparingow 8 wygralem. Ale to o niczym nie swiadczy. Dziekuje za kazda odpowiec na moje pytania . I jescze jedno na obiad moge jesc rozno rodne zupy z zawartoscia warzyw ? I czy moge jesc paluszki rybne a nie zwykla rybe ?

stare 17-12-06, 21:20   #27 (permalink)
champion

Domyślnie

Sparingi? Za sparingi nagród się nie dostaje...

A co do paluszków rybnych to nie jest to do końca to samo co ryba. Ryby maja dużą zawartośc białka, ogólnie są bardzo zdrowe a paluszki rybne to sztucznie wytworzony produkt, który prawdziwego jedzenia nigdy nie zastąpi... zarówno jeśli chodzi o wartości odżywcze jak i smak.

stare 17-12-06, 22:08   #28 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krecik
Ale wlasnie sie tak sklada ze bardzo uwielbiam zelki :o . Czyli moge sie stosowac do tej diety ale nie zbyt scisle ? A wlasnie ze trenuje nie mam zadnych wiekszych sukcesow, oprocz paru statuetek i paru medali, na 9 sparingow 8 wygralem. Ale to o niczym nie swiadczy. Dziekuje za kazda odpowiec na moje pytania . I jescze jedno na obiad moge jesc rozno rodne zupy z zawartoscia warzyw ? I czy moge jesc paluszki rybne a nie zwykla rybe ?
Gosciu jedz zdrowo..i te 5 posilkow dziennie i bedzie ok.Ryba,ryz,piers z kurczaka,kasza gryczana(mniam :D ) itp. tego sie trzymaj.

P.S - To co to za klub, gdzie za sparingi sie zbiera medale!? :eek: :shock:
Method 99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-12-06, 08:59   #29 (permalink)
champion

Domyślnie

A i teraz mówie na poważnie-nakupuj sobie kaszki manny(takiej jak dla dzieci-maja różne dobre smaki). Wrzucaj ja na mleko i wpierdzielaj w opór-ja tak robie. Bardzo zdrowe i wartościowe.
Ramzes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-12-06, 11:19   #30 (permalink)
prospect

Domyślnie

Ja kiedys serwatke pilem i mnie strasznie wysyfilo od tego.
Method 99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania