stare 04-04-06, 13:31   #31 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał clay
Modymaster ja zmontowalem refleksowke wraz z moja babcia w 1 dzien i sluzy mi juz dobry rok (miala male awarie m.in. przetarl sie sznurek laczacy gume z pilka i zeszlo mi powietrze) proponuje ci samemu zrobic taki sprzet .
A z czego sie składa taka gruszka refleksówka?

Zamowiłem sobie te gruszke co wam link przesłałem i do tego jeden sciskacz :grin: .Gruszka waży 4 kg??To nie za dużo??

Modymaster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-04-06, 14:00   #32 (permalink)
journeyman

Domyślnie

do zrobienia refleksowki potrzeba :
gumy z wnetrza starej pilki (mozna tez to kupic tzw. blaza)
rozciagliwa linka do spinania plandeki w samochodach ciezarowych (d0 nabycia w wielu sklepach z artykulami samochodowymi)
najlepiej kawalek skory a jak nie masz do popularny skaj
igla
nic(gruba i mocna)
najlepiej babcia albo mama ktora zna sie na szyciu
dobre checi
clay jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-04-06, 14:07   #33 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał clay
do zrobienia refleksowki potrzeba :
gumy z wnetrza starej pilki (mozna tez to kupic tzw. blaza)
rozciagliwa linka do spinania plandeki w samochodach ciezarowych (d0 nabycia w wielu sklepach z artykulami samochodowymi)
najlepiej kawalek skory a jak nie masz do popularny skaj
igla
nic(gruba i mocna)
najlepiej babcia albo mama ktora zna sie na szyciu
dobre checi
Dzienki.Odpowiesz mi na 2 pytanie??

Acha i mógłbys opisac do czego słóża te poswzczególne rzeczy do własnorecznej roboty refleksówynp.rozciągliwa linka do spinania planderki w samochodach ciezarowych??Za co to ma byc)

stare 04-04-06, 14:53   #34 (permalink)
journeyman

Domyślnie

co do drugiego pytania nie wiem a jezeli chodzi o refleksowke to:
zszywasz kilka "lezek" (kawalek materialy w ksztalcie lzy cos takiego () )
w odpowiedniej szerokosci i ilosci bo powstal plasz w ksztalcie kuli a nie jaja. Robisz 4 dziury na dwu "biegunach" twojej pilki, wycinasz z rzemienia okregi rowniez z 4 dziurami o indentycznym rozstawie jak te w pilce przekladasz przez te dziury sznur (bardzo mocny i taki ktory sie nie przeciera) i wiazesz od wewnatrz. Linke do spiania plandeki przycinasz na odpowiednia dlugosci (zalezy jakie pomieszczczenie) przekladzasz przez pentle przy pilce i na koncach robisz pentelki (ja zszylem koncowke linki) wkladasz do wewnatrz gume (blaze) i pompujesz pozniej zaczepiasz o haki i trenujesz!

stare 04-04-06, 15:40   #35 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał clay
co do drugiego pytania nie wiem a jezeli chodzi o refleksowke to:
zszywasz kilka "lezek" (kawalek materialy w ksztalcie lzy cos takiego () )
w odpowiedniej szerokosci i ilosci bo powstal plasz w ksztalcie kuli a nie jaja. Robisz 4 dziury na dwu "biegunach" twojej pilki, wycinasz z rzemienia okregi rowniez z 4 dziurami o indentycznym rozstawie jak te w pilce przekladasz przez te dziury sznur (bardzo mocny i taki ktory sie nie przeciera) i wiazesz od wewnatrz. Linke do spiania plandeki przycinasz na odpowiednia dlugosci (zalezy jakie pomieszczczenie) przekladzasz przez pentle przy pilce i na koncach robisz pentelki (ja zszylem koncowke linki) wkladasz do wewnatrz gume (blaze) i pompujesz pozniej zaczepiasz o haki i trenujesz!
Ile tych lezek??I co do wogole sa te lezki?

Przeciez jak zronie dziury to balon pusci!

Ile zapłąciłeś za cały sprzet do tego?

stare 05-04-06, 10:56   #36 (permalink)
journeyman

Domyślnie

lezek najlepiej 10 zeby wyszla okragla pilka łezka to kawalek materialu ktory ma ksztalt pilki do rugby albo oka w planimetrii(na plaszczyznie) a dziury masz zrobic nie w balonie :? tylko w tej pilce co ja zszyjesz z w/w łezek. Na caly sprzet wydalem tylko 10 zl ale i tak przeplacilem bo kupilem za dluga linke a reszte materialow nie musisz kupowac tylko dobrze poszukaj...

stare 05-04-06, 14:28   #37 (permalink)
journeyman

Domyślnie

No balon z piły mam!!Ale na to mowi sie lezek czy łeżek??bo oze moja mam by wiedziała co to ejst?bo ja nie czaje!A i skad ty wziąleś ten skaj/?

Added after 48 minutes:

AAa i wogole jak go szyłeś?

stare 05-04-06, 15:14   #38 (permalink)
journeyman

Domyślnie

W/w łezki to kawalki materialu w ksztalcie dwoch zlaczonych nawiasow
() <-------- takie cos!! Zszyje ci to mama na maszynie tylko pamietaj zeby zostawila maly otwor zeby przewrocic material na druga strone i zeby wlozyc tam pilke(blaze) Skaj mozesz kupic ale lepiej zapytaj mamy czy ma skore albo skaj...

stare 05-04-06, 16:29   #39 (permalink)
journeyman

Domyślnie

aha.Ale najgorzej bedzie z ym skajem bo to trzeba specjalnej maszyny to dego żeby to przyszyc?

Added after 12 minutes:

A ty clay wszystko kupywałeś czy coś miałeś.Ja tylko narazie mam balon z piły napompowany

Added after 31 minutes:

Ej stała sie rzecz niesammowita.W jeden dzien w z allegro przysłali gruche i mam problem.Niewiem jaki hak kupić i jak ja zaczepić o hak .Pomocy!

stare 06-04-06, 14:23   #40 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Modymaster
stała sie rzecz niesammowita.W jeden dzien w z allegro przysłali gruche i mam problem.Niewiem jaki hak kupić i jak ja zaczepić o hak .Pomocy!
Jakto niesamowita. Zamówiłes za pobranie gruche więc masz. Nie ma sie co dziwic :roll: Oj, Modymaster czy zakupienie haka i zamontowanie go to taki problem? Nie musisz koniecznie kupowac nowego. Pomysl a napewno znajdzisz materiały(jakies żelastwo) na wykonanie takiego haka. Popros tate, dziadka czy kogo tam masz a napewno ci pomoze. Hak to akurat najmniejszy problem. Obojetne jaki, byleby był w miare mocny i dało sie go przymocowac do sufity. Jesli masz wiertarke, kombinerki, śrubokret i kilka śrubek w domu to nie widze zadnego problemu na samodzielne(lub z pomoca) wykonanie haka. To samo sie tyczy gruszki. Co za problem dowiązac sznurek czy linke o odpowiedniej długosci do gruszki i powieszenie jej na haku :roll: Wydaje mi sie ze takie rzeczy sa oczywiste i banalnie proste. Nie ma potrzeby zwracania sie z pomoca do fachowców... :-s
Brykol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania