boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Trening bokserski (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/)
-   -   POMPKI!!! (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/4787-pompki.html)

thunder85 08-12-05 11:11

POMPKI!!!

ROBICIE POMKI ??JESLI TAK TO KIEDY ??RANO WIECZOREM NA CZCZO PO SNIADANIU??PO ILE SERI I PO ILE POWTÓRZEN I ILE RAZY W TYGODNIU??I CZY WOGLE ONE COS DAJA

Spox 08-12-05 11:50

pewnie ze duzo dają, chyba najleszpe cwiczenie fizyczne jak sie nie ma dostepu do silowni a i to je czasem nie zastapi,

wiele wariacji

na kostkach utwardzają kostki, z klaśnieciem wyrabiają szybkość
ogólnie myślę że im szybciej i więcej powtórzeń tym lepiej

znam goscia co robił kiedyś 3 pompki w ciagu sekundy, po prostu prędkość światła :) i to przy bardzo dużej masie.

Added after 1 minutes:

oczywiscie technika tez bardzo jest istotna jak we wszystkim

thunder85 08-12-05 13:05

wow 3 pomki w ciagu sekundy niezle ;d;d; wariat z niego ja robie małopompek tylko 40 a waze 85 kilo wiec chce do 100 dojsc tylko nie wiem jak se trening rozpisac na te pomki

nate 08-12-05 13:55

ja robie pompki czasmi wieczorem albo na rozgrzewke przed silownia, a jesli chcesz robic coraz wiecej, to proponuje 4 serie do wyczerpania z minutowymi przerwami

thunder85 08-12-05 14:42

wydaje mi sie ze najlpiej z rana albo wieczorem i zwiekszac ilosc powtrózen o 2 np co 2 dni

nate 08-12-05 14:52

Cytat:

Napisał thunder85
wydaje mi sie ze najlpiej z rana albo wieczorem i zwiekszac ilosc powtrózen o 2 np co 2 dni

moze i tak ale spróbuj zrobic te 4 serie na maksa z 1 min przerwy,wtedy po ok miesiacu efekty powinny byc na prawde dobre! ale jak wolisz

Spox 08-12-05 15:57

Cytat:

Napisał nate
ja robie pompki czasmi wieczorem albo na rozgrzewke przed silownia, a jesli chcesz robic coraz wiecej, to proponuje 4 serie do wyczerpania z minutowymi przerwami

ja sie równiez podpisuje pod tym systemem.

clay 08-12-05 19:28

ja mam 15 lat i robie kazdego dnia 200 pompek w seriach po 50 . Robie rozne pompki z szroko i wasko rosstwionymi ramionami .Jestem pewien ze cos daja nie mam mozliwosci cwiczyc na silowni (wlasciwie nie chce bo slyszalem ze jak sie pakuje na klate w mlodym wieku to ma sie pozniej problemy ze wzrostem) to robie pompekczki w domu przy muzyce rap i hip hop polecam.

thunder85 08-12-05 21:21

chyba macie racje 4 serie na mnaxa sprubuje to :) tylko kiedy u wasjest ten max??jak juz sie nie mozecie podniesc z podłogi??

buffalo171 08-12-05 21:50

pompki

Ello najlepij rób pompki do oporu , wtedy zwiekszysz siłe wytrzymałośc i szybkość , sam ustalasz liczbe serii , aha polecam trening naczczo , wtedy spalasz tłusz prosto z mieśni a nie z weglowodanów i tłuszczów z jedzenia, tylko pamietaj ze taki trening nie moze być zbyt intensywny

piotr-bartnicki 08-12-05 22:10

Spróbuj zrobić np 600 pompek w godzinę -10 co minutę- co niedzielę kilka razy tydzień po tygodniu to póżniej 100 pompek nie będzie problemem .

Spox 09-12-05 07:19

Re: pompki

Cytat:

Napisał buffalo171
Ello najlepij rób pompki do oporu , wtedy zwiekszysz siłe wytrzymałośc i szybkość , sam ustalasz liczbe serii , aha polecam trening naczczo , wtedy spalasz tłusz prosto z mieśni a nie z weglowodanów i tłuszczów z jedzenia, tylko pamietaj ze taki trening nie moze być zbyt intensywny

przy robieniu pompek nie spala się tłuszczu, jest to ćwiczenie anereobowe a nie aerobowe.

pozdr.

nate 09-12-05 13:15

Cytat:

Napisał thunder85
chyba macie racje 4 serie na mnaxa sprubuje to :) tylko kiedy u wasjest ten max??jak juz sie nie mozecie podniesc z podłogi??

dokładnie,jak już nie będziesz dał rady zrobić jednej pompki to kończ serię :) jeśli będzie Ci baaardzo ciężko to rób troche dłuższe przerwy, a jeszcze jedno- ja preferuję pompki na pięściach

clay 09-12-05 20:09

zgadza sie tylko robienie pompek na maxa tzn do bolu daje jakies efekty

thunder85 11-12-05 02:18

robie robie:)jest git narazie

clay 25-12-05 13:42

czy to ze nie robie pompek na plaskich dloniach tylko na palcach moze mi jakos pomoc i wzmocnic dlonie chyba tak...

lucasz 25-12-05 13:44

Cytat:

Napisał clay
czy to ze nie robie pompek na plaskich dloniach tylko na palcach moze mi jakos pomoc i wzmocnic dlonie chyba tak...

Na palcach tak. Ale nie rób na kostkach tak jak to każą robić na zajeciach karate. Szkoda rąk.

imported_Szafa 25-12-05 14:27

Można od czasu do czasu prorobic na kosciach pompki aby wzmocnic nadgarski także :D

K.P. 25-12-05 14:46

Cytat:

Napisał lucasz
Cytat:

Napisał clay

Na palcach tak. Ale nie rób na kostkach tak jak to każą robić na zajeciach karate. Szkoda rąk.

Z tymi kostkami to prawda. Wiekszosc wmawia sobie ze przez pompki na kostkach wzmacnia sie kosci i ma sie je twardsze, a niedawno czytalem gdzies na necie artykul ze to jest poprostu "uodparnianie sie na bol" a nie wzmacnianie. Przez takie pompki kosci sie bardziej niszcza niz twardnieja jak to mowia niektorzy trenerzy SW.

P.S. Witam wszystkich forumowiczow. Jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc.Pozdrowienia ;)

szugi 24-04-06 15:41

jakie sa roznice cwiczenia klatki poprzez pompki a na siłowni...co ma jakie wady a jakie zalety?
pozdrawiam

hub3rek 24-04-06 16:06

Cześć :!:

Chciałbym się spytać was po ile pompek robicie na dzień. Ja conajmniej 1 w miesiącu zrobie jednego dnia w sumie 800 pompek przez około godzinę i można powiedzieć, że nie czuję dużego zmęczenia.

- rano przez około 30 minut - 400 pompek ( 8 x 50)
- na wieczór też tak samo ( 8 x 50)

vipquard 24-04-06 18:23

Pomki na kościach jak najbardziej niszczą kostki ja cały czas takie robiłem bo miałem słabe nadgarstki a przy pompkach na kościach nadgarstek nie pracuje lecz po jakimś czasie zaczełem mieć problem z kostkami bolały mnie i w ogóle i przy uderzeniu w worek tak samo czy nawet na sparingach jak trafiałem cały czas sie zastanawiałem dlaczego może zbyt intensywnie ćwicze tak sobie myślałem lecz pewnego dnia pewien zawodowy bokser powiedział mi że pompki na kościach tylko niszczą kości i gdy przestałem je robić to ból ustapił i w ogóle teraz robie więcej pompek i szybciej tam nie mogłem bo po jakimś czasie zaczynały mnie boleś kostki więc tylko sobie szkodziłem ale jest już looz i przestrzegam was przed tym a pompki najlepiej robić 3 bądź 4 serie do wyczerpania, bądź 10 pompek i minuta przerwy i znów i tak 100. Albo robić pompki i jak zaczynamy już czuć zmęczenie i trud w wykonywaniu to przy tej ilości zostajemy i kończymy i tak codziennie dochodzimy do tej samej liczby powtórzeń i tylko jedan seria i tak przez tydzień a w następnym tygodniu zwiększamy ilość powtórzeń o 10 i tak co tydzień o 10 i efekty będą nieziemskie lecz oczywiście po jakimś czasie.

piotr-bartnicki 24-04-06 21:07

Może te pompki na kostkach były żle robione? Powinno się robić na 2 pierwszych kostkach (od palca wskazującego i długiego)- tych samych, którymi się uderza

Brykol 24-04-06 21:51

Cytat:

Napisał piotr-bartnicki
Może te pompki na kostkach były żle robione? Powinno się robić na 2 pierwszych kostkach (od palca wskazującego i długiego)- tych samych, którymi się uderza

Tak ale w przypadku kiedy trenujemy karate... Natomiast w boksie cios zadawany jest cała powierzchnią pięsci. Sam kiedys robiłem pompki na kosciach(kiedy chodziłem na karate) i szczerze mówiąc nie daje to jakis szczegolnych efektow, lecz mimo wszytko w pewnym stopniu utwardza kosci. Jednka jesli ktos ma wrazliwie dłonie na kontuzje narazony jest bez wzgledu na to czy robi pompki na kosciach czy tez nie. Ja naszczescie dłonie i kosci mam twarde wiec nie lekam sie takich sytuacji... :D Dobrze jest wykonywac pompki z wykorzystaniem specjalnych podpurek. To daje lepsze efekty jesli chodzi o mięsnie.

vipquard 26-04-06 07:55

no to zobaczymy jak za jakiś czas będziecie mieli problemy z kostkami dopeiro wteyd stwierdzicie ze jednak jest inaczej niz sadziliscie ale jak to ktos kiedys powiedzial: "Człowiek uczy sie na błędach i musi przeżyć ten błąd sam"

kuter 01-05-06 20:06

Gdy nie ma sie dostepu do silowni to dobrym rozwiazaniem sa pompki na krzeslach. Sa znacznie trudniejsze od zwyklych pompek i naprawde daja niezly wycisk.
Sprobuje po krotce opisac jak one wygladaja: a wiec potrzebujemy dwoch krzesel wysokich na ktorych kladziemy dlonie, oraz niskiego krzesla lub jakiegos podestu aby polozyc nogi. Pompki wykonujemy w ten sposob aby opuszczac sie ponizej poziomu krzesel co jest niemozliwe przy zwyklych pompkach z tego powodu gdyz pod soba mamy podloge. A przy tym rodzaju pompek wyglada to w ten sposob ze dodatkowo znizamy sie jeszcze ponizej poziom plaszczyzny na ktorej wykonujemy cwiczenie. Naprawde ostro wzmacniajace :!:

Zyzy 02-05-06 11:27

Ale nalezy bardzo uwazac. Łatwo o kontuzje. Nie polecam poczatkujacym (czyt. zaczynajacym cwiczenia fizyczne)

[

clay 02-05-06 19:09

to sie nazywa POMPKI NA PORECZACH i jest bardzo dobre na klate. Ja jak zaczynalem napier=****a mnie klatka i nadal boli przy cwiczeniach..

Bokser 02-05-06 19:21

Cytat:

Napisał clay
to sie nazywa POMPKI NA PORECZACH i jest bardzo dobre na klate. Ja jak zaczynalem napier=****a mnie klatka i nadal boli przy cwiczeniach..

Pompki na poreczach to zupelnie inne cwiczenie ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

vipquard 02-05-06 23:40

on ma racje ty mówisz o poręczach na siłowni a on o poręczach na gimnastyce i te dwa ćwiczenia różnią się od siebie.

Heavy Fist 05-05-06 12:53

Ja robię zawsze 4 serie pompek na maksa, między seriami 1,5 minuty przerwy a potem jeszcze 2 serie wspomnianych już pompek na poręczach też na maksa i zawsze na kostkach (oprócz tych które wykonuje na poręczach oczywiscie) . Z kostkami jest tak jak z odciskiem jeżeli pracujesz fizycznie i na dłoniach masz odciski czyli zgrubienia skóry, organizm odpowiada w ten sposób na obciążenie tego miejsca i poprzez zgrubienie skóry wzmacnia. Tak samo robiąc pomki na kostkach skóra się wzmacnia, grubieje i twardnieje ogólnie wzmacniając powierzchnię uderzenia pięści. Pomki najlepiej robić jest tak do godziny 15.00 po południu bo pod wieczór juz nie mamy tyle energii przynajmniej godz. przed treningiem nic nie jeść.

vipquard 05-05-06 14:15

hehe co do kości się mylisz i to wiele osób ci powie chociarz dużo osóbjest w błędzie a zresztą tak samo jak z tym że nigdy Kość nie może pęknąć w tym samym miejscu czyli jak raz złamiesz rękę np. w łokciu to drugi raz nie ma prawa się złamać nawet lekare tak twierdza a ja jestem żywym przykładem że połamałem rękę idealnie w tym samym miejscu zdjęcia RTG nakładają się na siebie była to kość paliczkowa (małego palca) w śródreczu to lekarze sami byli ździwieni i mówili że tak ich uczono że nie ma prawa drugi raz pęknąć w tym samym miejscu daltego widzisz człowiek uczy sie całe życie :)

kuter 14-05-06 17:39

Panowie mam pytanie w tym temacie. Co nalezy zrobic a raczej co zmienic podczas robienie pompek aby zbyt szybko nie "puchnac". Ostatnio mialem dosc spora przerwe jesli chodzi o cwiczenia fizyczne i mam taki problem ze gdy zrobie jedna serie pompek to tak po niej puchne ze uniemozliwia mi to wykonanie kolejnej seri w okreslonym czasie na nastepna serie. Czy w takim przpadku nazely zmniejszyc liczbe powtorzen w seri? Czy to bedzie dobre rozwiazanie?

mareno 14-05-06 17:44

mysle ze mozesz zalozyc sobie plan zrobienia powidzmy np. 200 pompek - nie powiedzmy 10 serii po 20 powtorzen, tylko poprostu robic tyle serii, aby wykonac zamierzony plan. ewentualnie jesli jestes po dluzszej przerwie, zmniejsz licze powtorzen w serii, tak aby dac czas miesniom na przyzwyczajenie sie do okreslonego wysilku.

a ponizej linki do strony mistrza swiata w pompkach Czesława Gruszczyńskiego

Dekkers 15-05-06 07:54

Też miałem kiedyś taki problem, że puchłem strasznie i poprostu zacząłem
wykonywać pomki szybciej starając się jednocześnie zachować prawidłową technikę ich wykonywania i poskutkowało tzn. puchłem nadal, ale już nie wtakim stopniu jak wcześniej :grin:

kuter 15-05-06 14:52

Cytat:

Napisał Dekkers
Też miałem kiedyś taki problem, że puchłem strasznie i poprostu zacząłem
wykonywać pomki szybciej starając się jednocześnie zachować prawidłową technikę ich wykonywania i poskutkowało tzn. puchłem nadal, ale już nie wtakim stopniu jak wcześniej :grin:

Nie wydaje mi sie to zbyt skuteczny sposob. A moze chcesz powiedziec ze robiles szybciej pompki zeby nie zdazyc spuchnac?
Zbyt dlugo przerwa miedzy seriami tez dobrze nie dziala.

Dekkers 15-05-06 18:56

Kiedy wykonywałem pomki szybciej to właśnie jakby mięśnie nie dążyły puchnąć, a poza tym robiąc pomki szybciej mięśnie pracowały bardziej dynamicznie a to znów na korzyść ciosu po części działało. Poza tym tak ogólnie to nie wiem czy da sie zupełnie uniknąć puchnięcia. Słyszał może ktoś kiedyś o takim 11 letnim rosyjskim małolacie co robił 9000 (autentycznie !!!) pompek ??? on jakos nie puchnął i ci wszyscy co biją rekordy na tysiące też nie puchną, ale jak do tego doszli nie mam pojecia.

Zyzy 16-05-06 08:02

Co rozumiecie pod pojeciem "puchne"??? Miesnie wam puchnal? Nie rozumiem...

mareno 16-05-06 08:06

Cytat:

Napisał Dekkers
ci wszyscy co biją rekordy na tysiące też nie puchną, ale jak do tego doszli nie mam pojecia.

proponuje wejsc na strone naszego mistrza swiata i ewentualnie wejsc na forum ktore sie tam znajduje... mysle ze na tego typu pytania latwo tam uzyskac odpowiedzi - kto jak kto, ale czeslaw Gruszczynski to autorytet w tej kwestii.

kuter 16-05-06 14:13

Cytat:

Napisał Zyzy
Co rozumiecie pod pojeciem "puchne"??? Miesnie wam puchnal? Nie rozumiem...

Kolega chyba nigdy w zyciu nie wykonywal zadnych cwiczen fizycznych :grin:
Typowy komputerowiec. Pewnie malo na swierze powietrze wychodzisz. Tez mam takiego kolege, we wakacje zaslania wszystkie okna zeby slonce go nie draznilo. W tym momencie wyglada jak roslina. ;)

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.