boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Trening bokserski (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/)
-   -   POMPKI!!! (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/4787-pompki.html)

shiks 17-10-08 23:24

Re: POMPKI!!!

i jak panowie dziala ktos na moich pompko-butlach? :lol:

cristiano r 30-12-08 10:25

Temat może stary ale się podłącze z pytaniem. Więc tak od niedawna zaczełem robić pompki i
robie 5x20 + inne ćwiczenia i brzuszki 5x30 oczywiście zamierzam z czasem zwiększać ilość powtórzeń o 5 i tu moje pytanie czy taki plan "treningu" jest dobry i czy coś da?(osobiście mi pasuję bo nielubie robić ciągłych zmian w ćwiczeniach bo mi się mota)

gnianignian 30-12-08 22:52

Cytat:

Napisał cristiano r
Temat może stary ale się podłącze z pytaniem. Więc tak od niedawna zaczełem robić pompki i
robie 5x20 + inne ćwiczenia i brzuszki 5x30 oczywiście zamierzam z czasem zwiększać ilość powtórzeń o 5 i tu moje pytanie czy taki plan "treningu" jest dobry i czy coś da?(osobiście mi pasuję bo nielubie robić ciągłych zmian w ćwiczeniach bo mi się mota)

Zakladam, ze wczesniej nic nie cwiczyles, bo pytanie niezbyt madre(albo bardzo niesprecyzowane)...
odpowiadajac na pytanie:
pompka pompce nierowna :)
najwazniejsze bys robil pompki zachowujac poprawna postawe(nie garbil sie, nie przenosil notorycznie ciezaru ciala na jedna strone itd, bo mozna sobie zrobic duza krzywde i moge cie zapewnic, ze wiem o czym pisze)
[Jesli robisz pompki na ilosc a jestes poczatkujacy/twoje miesnie nie pamietaja jeszcze odpowiednich ruchow to zrob sobie przerwe i odpocznij chwilke. Nie ma nic cenniejszego od zdrowia. Na poczatku najwazniejsza jest technika i to jest bardzo cenna rada]

Mozesz zrobic i 100 pompek, ktore beda wykonane niedokladnie i sie cieszyc z liczby, ale chyba nie o tutaj chodzi prawda?
Jesli zaczynasz od zera to pompkami i innymi cwiczeniami bez sprzetu jak brzuszki, przysiady itp. mozesz sobie zbudowac bardzo dobra baze do dalszego rozwoju. Jednak nie uda ci sie to bez odpowiedniego odzywiania sie. W zaleznosci od tego co chcesz osiagnac musisz sobie dobrac odpowiednia diete, cwiczenia i czas regeneracji.
Musisz juz sobie gdzies poszukac na necie, albo tutaj ktos ci moze dac jakis przykladowy trening by spelnial twoje oczekiwania(ja w tym zakresie nie pomoge)

szudri 16-05-09 13:18

Najlepsze pompki to są na trzech krzesłach 4 lub 5 serii po 20 lub 25 razy przerwa 2-3 min efekty nie samowite spróbujcie acha roztaw rąk na szerokość barków lub o dłoń szerzej. 8)

mikiunw 04-06-09 19:42

Ja robie pompki tak: nogi kłade na łóżku a ręce na podłodze (na wyprostowanych ramionach ciało jest równolegle do podłogi). Czy takie pompki też są skuteczne?

ALAN 29-11-09 20:32

tak sa i to bardzo to cwiczenie nalezy do zaawansowanych,ja do pompek polecam specjalne uchwyty Push up pro ktore naprawde przynosza efekty.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:03.