stare 24-04-06, 17:06   #21 (permalink)
Rookie

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cześć :!:

Chciałbym się spytać was po ile pompek robicie na dzień. Ja conajmniej 1 w miesiącu zrobie jednego dnia w sumie 800 pompek przez około godzinę i można powiedzieć, że nie czuję dużego zmęczenia.

- rano przez około 30 minut - 400 pompek ( 8 x 50)
- na wieczór też tak samo ( 8 x 50)

hub3rek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-04-06, 19:23   #22 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Pomki na kościach jak najbardziej niszczą kostki ja cały czas takie robiłem bo miałem słabe nadgarstki a przy pompkach na kościach nadgarstek nie pracuje lecz po jakimś czasie zaczełem mieć problem z kostkami bolały mnie i w ogóle i przy uderzeniu w worek tak samo czy nawet na sparingach jak trafiałem cały czas sie zastanawiałem dlaczego może zbyt intensywnie ćwicze tak sobie myślałem lecz pewnego dnia pewien zawodowy bokser powiedział mi że pompki na kościach tylko niszczą kości i gdy przestałem je robić to ból ustapił i w ogóle teraz robie więcej pompek i szybciej tam nie mogłem bo po jakimś czasie zaczynały mnie boleś kostki więc tylko sobie szkodziłem ale jest już looz i przestrzegam was przed tym a pompki najlepiej robić 3 bądź 4 serie do wyczerpania, bądź 10 pompek i minuta przerwy i znów i tak 100. Albo robić pompki i jak zaczynamy już czuć zmęczenie i trud w wykonywaniu to przy tej ilości zostajemy i kończymy i tak codziennie dochodzimy do tej samej liczby powtórzeń i tylko jedan seria i tak przez tydzień a w następnym tygodniu zwiększamy ilość powtórzeń o 10 i tak co tydzień o 10 i efekty będą nieziemskie lecz oczywiście po jakimś czasie.
vipquard jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-04-06, 22:07   #23 (permalink)
Rookie

Domyślnie

Może te pompki na kostkach były żle robione? Powinno się robić na 2 pierwszych kostkach (od palca wskazującego i długiego)- tych samych, którymi się uderza
piotr-bartnicki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-04-06, 22:51   #24 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr-bartnicki
Może te pompki na kostkach były żle robione? Powinno się robić na 2 pierwszych kostkach (od palca wskazującego i długiego)- tych samych, którymi się uderza
Tak ale w przypadku kiedy trenujemy karate... Natomiast w boksie cios zadawany jest cała powierzchnią pięsci. Sam kiedys robiłem pompki na kosciach(kiedy chodziłem na karate) i szczerze mówiąc nie daje to jakis szczegolnych efektow, lecz mimo wszytko w pewnym stopniu utwardza kosci. Jednka jesli ktos ma wrazliwie dłonie na kontuzje narazony jest bez wzgledu na to czy robi pompki na kosciach czy tez nie. Ja naszczescie dłonie i kosci mam twarde wiec nie lekam sie takich sytuacji... :D Dobrze jest wykonywac pompki z wykorzystaniem specjalnych podpurek. To daje lepsze efekty jesli chodzi o mięsnie.
Brykol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-04-06, 08:55   #25 (permalink)
journeyman

Domyślnie

no to zobaczymy jak za jakiś czas będziecie mieli problemy z kostkami dopeiro wteyd stwierdzicie ze jednak jest inaczej niz sadziliscie ale jak to ktos kiedys powiedzial: "Człowiek uczy sie na błędach i musi przeżyć ten błąd sam"

stare 01-05-06, 21:06   #26 (permalink)
prospect

Domyślnie

Gdy nie ma sie dostepu do silowni to dobrym rozwiazaniem sa pompki na krzeslach. Sa znacznie trudniejsze od zwyklych pompek i naprawde daja niezly wycisk.
Sprobuje po krotce opisac jak one wygladaja: a wiec potrzebujemy dwoch krzesel wysokich na ktorych kladziemy dlonie, oraz niskiego krzesla lub jakiegos podestu aby polozyc nogi. Pompki wykonujemy w ten sposob aby opuszczac sie ponizej poziomu krzesel co jest niemozliwe przy zwyklych pompkach z tego powodu gdyz pod soba mamy podloge. A przy tym rodzaju pompek wyglada to w ten sposob ze dodatkowo znizamy sie jeszcze ponizej poziom plaszczyzny na ktorej wykonujemy cwiczenie. Naprawde ostro wzmacniajace :!:
kuter jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-05-06, 12:27   #27 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ale nalezy bardzo uwazac. Łatwo o kontuzje. Nie polecam poczatkujacym (czyt. zaczynajacym cwiczenia fizyczne)

[
Zyzy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-05-06, 20:09   #28 (permalink)
journeyman

Domyślnie

to sie nazywa POMPKI NA PORECZACH i jest bardzo dobre na klate. Ja jak zaczynalem napier=****a mnie klatka i nadal boli przy cwiczeniach..
clay jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-05-06, 20:21   #29 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał clay
to sie nazywa POMPKI NA PORECZACH i jest bardzo dobre na klate. Ja jak zaczynalem napier=****a mnie klatka i nadal boli przy cwiczeniach..
Pompki na poreczach to zupelnie inne cwiczenie

Bokser jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-05-06, 00:40   #30 (permalink)
journeyman

Domyślnie

on ma racje ty mówisz o poręczach na siłowni a on o poręczach na gimnastyce i te dwa ćwiczenia różnią się od siebie.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania