stare 10-12-05, 20:39   #11 (permalink)
Rookie

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał nate
Cytat:
Napisał dr.ira
Doskonałym ćwiczeniem zwiększającym siłe ciosu jest walenie kijem bejsbolowym w oponę wkopaną w ziemię.

ciekawa metoda treningowa :D
aha to ładnie, zaproponuje trenerom.
A jeśli sądzisz ze pompki któtre są odpowiedzialen m.in. za triceps który ma wpływ na uderzenie, nie jest dobrym rozwiazaniem to czapka....

imported_123456789 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-12-05, 21:04   #12 (permalink)
contender

Domyślnie

Czapka, czapka :D
Widzę,że to ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Siła ciosu to przedewszystkim dynamika jego wyprowadzania. Jeżeli trochę byś się zastanowił, to analizując ruch w ćwiczeniu jakie proponuje, zauważyłbyś jak pracuje tam triceps. Trzymając kij za głową masz przecież ręce zgięte w łokciach. Uderzając w w/w oponę dynamicznie je prostujesz.
Ale jeżeli tak zależy ci na pompkach, to pompuj,pompuj :D
dr.ira jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-12-05, 21:41   #13 (permalink)
Rookie

Domyślnie

To co pisze dr.ira to prawda gdyż podczas wyprawadzania uderzenia siakierą lub bejsbolem mięśnie są lużne (dynamika) a napinają się-również pięść- w momencie uderzenia. Tak samo powinno wyglądać uderzenie pięścią. A niektórzy bokserzy podczas treningu walą również młotkiem
piotr-bartnicki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-12-05, 21:58   #14 (permalink)
Guest

Domyślnie

tak sie dziwicie? a z tego co wiem kiedyś to było standardem i przy okazji wyrabiaja sie łapy i nadgarski a dodac do tego dobre skręty, dynamike - ale i tak wszystko to musi być poparte wyczuciem dystansu... bez tego możemy walić... ale w worek kartofli w piwnicy :D
  Odpowiedź z Cytatem

stare 10-12-05, 23:34   #15 (permalink)
contender

Domyślnie

To jedno z podstawowych ćwiczeń. Widziałem reportaż jak Foreman przygotowywał się do walki z Moorer-em. Rąbał tyle drewna,że można by osiedle ogrzać. Wiem równierz,że tak trenuje się w stanach, opowiadał o tym Saleta w jednym z wywiadów dotyczących treningu bokserskiego.
Nie jestem z wykształcenia trenerem, ale interesuje się treningiem siłowym i bokserskim. Czytam i oglądam wszystko co mi wpadnie na ten temat w ręce. Jeżeli ktoś nie chce to nie musi się liczyć z moim zdaniem.
Kto by np. pomyślał,że podczas treningu bokserskiego można używać monet :?:

stare 11-12-05, 00:00   #16 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał dr.ira
To jedno z podstawowych ćwiczeń. Widziałem reportaż jak Foreman przygotowywał się do walki z Moorer-em. Rąbał tyle drewna,że można by osiedle ogrzać. Wiem równierz,że tak trenuje się w stanach, opowiadał o tym Saleta w jednym z wywiadów dotyczących treningu bokserskiego.
Nie jestem z wykształcenia trenerem, ale interesuje się treningiem siłowym i bokserskim. Czytam i oglądam wszystko co mi wpadnie na ten temat w ręce. Jeżeli ktoś nie chce to nie musi się liczyć z moim zdaniem.
w jakim celu jesli mozna wiedziec?
nate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-12-05, 18:33   #17 (permalink)
journeyman

Domyślnie

W filmie rocky widzimy jak dużym młotem ubijał złom w porcie :] to jest dobre cwiczenie i tak naprawde nei zastapione cwiczy triceps i barki ale jakbys cwiczyl na silowni triceps i barki nie osigniesz tego samego bo robisz serie jakims ciezarem a przy uderzeniu młotem/kijem/siekiera jest co innego
cwiczac na silce spuchniesz nabierzesz sily ale nie do ciosów :/ jednak najpierw trzeba troche na silce
Cinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-12-05, 09:31   #18 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał nate
Cytat:
Napisał dr.ira
w jakim celu jesli mozna wiedziec?
Trenujesz refleks. Kładziesz monety na grzbiecie dłoni i podrzucasz a następnie łapiesz tę samą ręką, potem dwie monety i robisz tak samo. Widziałem jak Kostya Tszu robił tak z trzema monetami, naprawdę trzeba mieć niezłe oko i refleks żeby to złapać

stare 16-12-05, 12:44   #19 (permalink)
journeyman

Domyślnie

ja kiedys rozbiłem betonowy zjazd 10 kg młotem i tez twierdze ze taki trening poprawia siłę i dynamikę ciosu, takze zwieksza umijetnosc wykorzystywania calego ciala
pozdro

Added after 1 minutes:

Cytat:
Napisał Cinek
W filmie rocky widzimy jak dużym młotem ubijał złom w porcie :] to jest dobre cwiczenie i tak naprawde nei zastapione cwiczy triceps i barki ale jakbys cwiczyl na silowni triceps i barki nie osigniesz tego samego bo robisz serie jakims ciezarem a przy uderzeniu młotem/kijem/siekiera jest co innego
cwiczac na silce spuchniesz nabierzesz sily ale nie do ciosów :/ jednak najpierw trzeba troche na silce
na siłce nabiera się masę, a masa+szybkosc+dynamika+technika=cios

troche w odwrotnej kolejnosci
Spox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-12-05, 13:50   #20 (permalink)
contender

Domyślnie

To zależy jak i z jakim ciężarem trenujesz na siłowni.
Wykoując ćwiczenia w sposób dynamiczny zwiększasz szybkość i siłe ciosu.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania