stare 23-10-05, 01:17   #11 (permalink)
champion

Nominowany 5 razy w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

jesli skakanka pomaga wyrobic sile ciosu to ja juz nic nie rozumiem :shock: kurwa co za teorie :shock: :shock: :shock:

mareno jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-10-05, 09:06   #12 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał mareno
jesli skakanka pomaga wyrobic sile ciosu to ja juz nic nie rozumiem :shock: ku***** co za teorie :shock: :shock: :shock:
No widze ze jestes wielkim znawca niezapominaj ze ciosy wychodza z nog i o nogi trzeba tez dbac :wink: pozdrawiam.
Jeet_Kune_Do jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-10-05, 12:01   #13 (permalink)
prospect

Domyślnie

Skakanka wzmacnia tez ramiona i nadgarstki 8)
Method 99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-10-05, 17:50   #14 (permalink)
Rookie

Domyślnie

moj najmocniejszy cois to prawy prosty z pelnym skretem ciala pozdr0
imported_fighter16 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-10-05, 18:33   #15 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał mareno
jesli skakanka pomaga wyrobic sile ciosu to ja juz nic nie rozumiem :shock: ku***** co za teorie :shock: :shock: :shock:
Mareno przyznaj sie ile masz lat? od ilu lat interesujesz sie bokse? trenujesz cos?
Cytat:
Napisał Method 99
Method jak dobrze widziec ze sa tu ludzie ktorzy maja jakas wiedze pozdrawiam. A wracajac do tematu to nie wiem jaki jest moj najmocniejszy cios, ale najlepiej mi sie wykonuje ciosy na tulow, sierpy i uwielbiam zadawac serje :twisted: jezeli chodzi o nogi to front-kicki na szczeke :twisted:

stare 23-10-05, 18:59   #16 (permalink)
challenger

Domyślnie

[quote=Jeet_Kune_Do]
Cytat:
Napisał mareno
Mareno przyznaj sie ile masz lat? od ilu lat interesujesz sie bokse? trenujesz cos?
Cytat:
Napisał "Method 99":207n4gaw
Method jak dobrze widziec ze sa tu ludzie ktorzy maja jakas wiedze pozdrawiam. A wracajac do tematu to nie wiem jaki jest moj najmocniejszy cios, ale najlepiej mi sie wykonuje ciosy na tulow, sierpy i uwielbiam zadawac serje :twisted: jezeli chodzi o nogi to front-kicki na szczeke :twisted:[/quote:207n4gaw]

bardzo obeznany jestes. bicepsy tez bez zadnych przeszkod mozna cwiczyc?
Warrior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-10-05, 20:22   #17 (permalink)
journeyman

Domyślnie

[quote=Warrior]
Cytat:
Napisał Jeet_Kune_Do
Cytat:
Napisał mareno
Cytat:
Napisał "Method 99":hg6gysim
Method jak dobrze widziec ze sa tu ludzie ktorzy maja jakas wiedze pozdrawiam. A wracajac do tematu to nie wiem jaki jest moj najmocniejszy cios, ale najlepiej mi sie wykonuje ciosy na tulow, sierpy i uwielbiam zadawac serje :twisted: jezeli chodzi o nogi to front-kicki na szczeke :twisted:
bardzo obeznany jestes. bicepsy tez bez zadnych przeszkod mozna cwiczyc?[/quote:hg6gysim]

Sorry Worrior ale w anatomi jestem cienki nigdy nie lap[alem ktory to triceps biceps i wogole wiec dokladniej o jaki miesien Ci chodzi? A tak na marginesie kazdy miesien poczawszy od nogi zakonczywszy na rece moze i powienien miec wplyw na cios tak samo jak odpowiednie roztawienie nog cios trzeba sobie zakodowac w mozgu bo jest to bardzo skomplikowany mechanizm bo tak naprawde miejsce zetkniecia sie piesci z glowa lub tulowiem przeciwnika to praca miesni nog+tulowia+rak+dynamika+techinka (kto widzial calowy cios Bruca Lee wie o czym mowie) wiec i tak sama skakanka worek i gruszka nie pomoga jest jeszcze jeden bardzo wazny aspekt i przez wielu omijany.....a mianowicie wydychanie powietrza, przy zadawaniu ciosu trzeba wypuscic powietrze z pluc. Reasumujac przy zadawaniu ciosow tak naprawde maja wplyw wiekszosc miesni a jak to mawiali Wielcy Mistrzowie sila pochodzi od ziemi. Pozdrawiam.

stare 23-10-05, 20:51   #18 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Jeet_Kune_Do
Cytat:
Napisał mareno
No widze ze jestes wielkim znawca niezapominaj ze ciosy wychodza z nog i o nogi trzeba tez dbac :wink: pozdrawiam.
znawca nie jestem ale i tak widze ze wiedze na temat treningu mam wieksza niz ty 8) trenowalem boks przez 4 lata i jesli teraz ktos tu pisze ze skakanka ma wplyw na sile ciosu to mam dosc... skakanka wzmacnia stawy skokowe ( a co one maja wspolnego z sila ciosu :shock: ) i nawet jesli wzmacniaja nadgarstki to coz z tego czy sila ciosu pochodzi z nadgarstkow :?: nie wydaje mi sie 8) a pozatym ciosy nie wychodza z nog tylko z biodra. oczywiscie praca nog jest niezwykle wazna ale wszystko zaczyna sie od bioder - nie ma skretu tulowia nie ma dynamiki - niema dynamiki nie ma silnego ciosu... aha nie wazne ile mam lat a boksem interesuje sie od 11 lat.

stare 23-10-05, 21:04   #19 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał mareno
znawca nie jestem ale i tak widze ze wiedze na temat treningu mam wieksza niz ty 8) trenowalem boks przez 4 lata i jesli teraz ktos tu pisze ze skakanka ma wplyw na sile ciosu to mam dosc... skakanka wzmacnia stawy skokowe ( a co one maja wspolnego z sila ciosu :shock: ) i nawet jesli wzmacniaja nadgarstki to coz z tego czy sila ciosu pochodzi z nadgarstkow :?: nie wydaje mi sie 8) a pozatym ciosy nie wychodza z nog tylko z biodra. oczywiscie praca nog jest niezwykle wazna ale wszystko zaczyna sie od bioder - nie ma skretu tulowia nie ma dynamiki - niema dynamiki nie ma silnego ciosu... aha nie wazne ile mam lat a boksem interesuje sie od 11 lat.
Przykro mi ale tu sie z Toba nie zgodze bo nogi to podstawa, wprawdzie nie trenuje boksu, ale w JKD przy ciosie zadanym reka nogi w pewnym sensie dziaja jak sprezyny kumulujace energie, ale skakanka pomaga rownierz dobrej kordynacjii ruchowej a nie powiesz mi ze przy zadawaniu ciosu kordynacja jest zbedna, bo tak nie jest. Moze sie mylilem znasz sie na tym, ale chyba nie zastanowiles sie nad ta kwestia dokladniej, przypomnij sobie jakie byly twoje poczatki na skakance a co z twoim ciosem gdy juz swuetnie skakales. Poprostu sie z Toba nie zgadzam, skakanka bardzo duzo daje.

stare 23-10-05, 21:10   #20 (permalink)
champion

Domyślnie

ja nie twierdze ze nogi nie sa wazne - wrecz przeciwnie (przyklad Kołodzieja) twierdze tylko ze skakanka ma taki bezposredni wplyw na sile ciosu co "brzuszki" na gre w szachy 8) posrednio w jakis tam sposob mozna sie doszukiwac zaleznosci skakanka-sila ale chodzi tu przeciez o cwiczenia ktore bezposrednio wplywaja na wyrobienie sily ciosu, a skakanka na pewno do takich nie nalezy.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania