boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Trening bokserski (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/)
-   -   najmocniejszy cios (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/4703-najmocniejszy-cios.html)

kiblonurek 02-04-07 18:28

a w jaki sposob trenujecie pojedyncze ciosy? Ja przewaznie nie mam tyle sily w ciosie jesli jest to pojedynczy cios. Naprzyklad moj prawy prosty nie jest taki mocny jesli jest on pojedynczym ciosem, ale jesli jest on zaraz po lewym prostym ten prawy ma w sobie duzo wiecej sily. Nie wiem czy to problem ze skretem bioder czy co? po prostu kiedy wykonuje pojedynczy prawy prosty nie jest on jakos taki mocny. mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi.. tak samo jesli chodzi o lewy sierpowy... pojedynczy nie ma tyle samo sily co wyprowadzony zaraz po prawym prostym... jak to naprawic? wyprowadzac duzo pojedynczych ciosow ?

Ramzes 02-04-07 18:39

Pewnie chodzi o balans tułowiem i przenoszenie ciężaru. Moze jeśli wykonujesz serie to łatwiej ci to zrobic prawidłowo niz tak sztucznie z miejsca. A moze po prostu ci sie zdaje ze jest on silniejszy.

Brykol 02-04-07 18:55

To oczywiste że cios przy nawrocie jest silniejszy. Był, jest i będzie. Wykonując przykładowo lewy prosty a następnie prawy to ten ostatni będzie wyraźnie silniejszy aniżeli zostałby wyprowadzony bezpośrednio. Dlaczego? To proste, oś obrotu tułowia jest większa. Nie zmienisz tego. Taki cios zawsze będzie silniejszy niz pojedyńczy, ponieważ ma możliwośc większego rozpędu.

kiblonurek 02-04-07 19:31

mam pytanko do was.. czy jak wyprowadzacie sierpowe ciosy to piesc macie dlonia do dolu czy do siebie? ja mam troche problem, jak udazam w worek i mam piesc dlonia do siebie do jest ten prawidlowy odglos na worku "pow" a jesli robie sierp z dlonia w kierunku do ziemi to tego trzaskania nie ma.. problem jest ze mialem kiedys zlamany prawy nadgarstek i niebyl on prawidlowo zrosniety.. kiedy oddaje bardzo mocne ciosy sierpowe z ulozeniem dloni w moim kierunku to czesto mnie boli nadgarstek. i oprucz tego wydaje mi sie ze sierpowe oddane z dlonia do siebie sa mocniejsze niz z dlonia w dol. Ale boje sie ze zrypie sobie znowu nadgarstek..

dr.ira 02-04-07 20:09

W polsce uczą raczej zadawać sierpowy z dłonią na dól, bo jest napewno szybszy niż z dłonią do siebie. Ja próbowałem tak zadawać sierpowe ( z dłonią do dołu), ale wybijałem sobie kciuka i zmieniłem sposób zadawania tego ciosu.

K.O.W.A.L 03-04-07 17:10

Kiedyś czytałem artykuł po angielsku o ewolucji gardy bokserskiej i pisało tam,że najmocniejszy cios prosty jest wtedy,gdy kciuk jest ułożoy do góry (jak wolicie: dłoń do boku) bo jest to naturalny układ kości przedramienia z kośćmi nadgarstka :!:

PS. 100 post :twisted:

kiblonurek 03-04-07 17:56

kciuk do gory przy wyprowadzaniu prosty cios? w boksie? tego to jeszcze nie widzialem.. w innych sztukach walki to tak, naprzyklad w jet kune do bruce lee kazal wyprowadzac ciosy z kciukiem do gory, ale tam wszystko na odwrot. Prawo reczny ma miec prawa noge do przodu i prawa reke w przodzie... wiem ze sierpowe wyprowadzane tez sa z kciukiem do gory w jet kune do..

Ramzes 03-04-07 18:12

Ja np sierpowy zadaje z kciukiem do góry. Łokieć ma być w momencie wyprowadzania ciosu wyżej niz pięść.można powiedzieć że troche jakby z góry leci ten sierp.

dr.ira 03-04-07 20:25

Cytat:

Napisał kiblonurek
kciuk do gory przy wyprowadzaniu prosty cios? w boksie? tego to jeszcze nie widzialem.. w innych sztukach walki to tak, naprzyklad w jet kune do bruce lee kazal wyprowadzac ciosy z kciukiem do gory, ale tam wszystko na odwrot. Prawo reczny ma miec prawa noge do przodu i prawa reke w przodzie... wiem ze sierpowe wyprowadzane tez sa z kciukiem do gory w jet kune do..

A trenowałeś kiedyś boks w jakimś klubie? przecież tak wlaśnie uczą zadawać cios prosty. Łokieć ma być przy ciele, a pięść zaciśnięta z kciukiem ku górze.

Striker99 30-04-07 14:23

Mój najmocniejszy cios to prawy sierpowy, zwłaszcza bity z dystansu. Zaraz potem prawy prosty też dość mocno bije.

Kciuk do góry przy prawym prostym?? No nie wiem. Ja boksuje od niedawna (troche ponad pół roku) ale mnie trener uczył bić prawy prosty z kciukiem skierowanym w bok.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:43.