stare 25-10-03, 10:05   #1 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Jak walczyc z wyzszym przeciwnikiem?

Jest tutaj temat - Jak walczyc z nizszym. Mysle, ze wiekszym problemem sa wyzsi i wiecej ludzi ma wlasnie takie problemy. Jak walczyc z wyzszym przeciwnikiem, o duzym zasiegu lap i dobrze operujacym prostymi?

Blokers jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-10-03, 22:17   #2 (permalink)
challenger

Domyślnie

Na ogólnym poziomie mogę nawet ja odpowiedzieć - skracać dystans z nienacka, wchodzić pod gardę (cały czas prąc do przodu) i bić serie na korpus zakończone jednym, dwoma na górę.

Wiem, że łatwiej powiedzieć niż zrobić.
Szybszy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-10-03, 23:23   #3 (permalink)
GRB
challenger

Domyślnie

Dobra broñ na wy¿szego to hak z do³u , najlepiej poprzedzony jeszcze ciosem na korpus , w taki sposób Mike Tyson zdemolowa³ znacznie wy¿szego od siebie Franka Bruno (który swoj± drog± przed takimi ciosami nie potrafi³ siê broniæ , ale mniejsza w to :-)) )
GRB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-11-03, 15:09   #4 (permalink)
Rookie

Domyślnie

Powiem wam ze ja zwykle z nizszymi walcze bo mam 190 cm, ewentualnie z rownymi, ale kiedy zdarzy mi sie koles co ma 198 to w stojce nie wiem co robic
Za malo praktyki...
laser jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-01-04, 16:38   #5 (permalink)
Rookie

Domyślnie Jak walczyc z wyzszym przeciwnikiem

Widze ze duzo osob ma podobny problem mwi sie ze trzeba skracac dystans to przeciez oczywiste ale bardzo trudne na to potrzeba duzo praktyki praktyki i jeszcze raz praktyki ciezka sprawa :twisted:
Bari jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-01-04, 11:23   #6 (permalink)
Rookie

Domyślnie sa sposoby na kazdego ...

GRb napisał ci prawdę . To jest sposób . Ja ci jeszcze proponuje jak ma dłuzsze ręce , probuj schodzic i trzymaj sie w "miarę blisko" w ten sposób koles nie trafi się demolujacym sierpem .. łatwo go zblokujesz . I z doświadczenia "nurkuj pod jego rekoma " czyli rotacja , krok to przodu i tułów .

Ale tak naprawdę zależy na co tamten Ci pozwoli . Dlatego na sparingach zmienia się przeciwników , bo wpadasz w rutynę bijąc cały czas z jednym .
Kazdy bije inaczej , od kazdego się czegoś nauczysz . Pamietaj wybieraj zawsze lepszych mimo tego ze dostaniesz , ale wtedy idziesz w przód , a nie cofasz się w rozwoju , bijąc ze słabszym .
przodownik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-01-04, 12:30   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

8) A ja wam proponuję obejrzenie walki Erdei vs Gonzales.
Erdei bedąc niższym potrafił ładnie kontrować i schodzić z lini ciosu przez boczny unik raz w jedną stronę, a raz w drugą. W ten sposób najczęściej był w lini bocznej od napastnika i mógł go punktować sierpowym. Także trzeba być bardziej aktywniejszym; wskazana jest dobra praca nóg i oczywiście balans ciała.
don kamilo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-06-04, 21:16   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Polecam nacieranie zchodzenie z lini ciosu i ciosy na tółw.Widziałęm jak gościu co ma jakieś 170 i waży 75 kg znokautował gościa co ma 180 i waży 80 kg.Ten mniejszy robil zejścia i nacierał a jak się dorwal to zrobil serie ciosuw na korpus(to było przy linach)a jak ten zrobil kulke dobił go prawy sierpem(zamachowym) w głowe
pigwus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-12-04, 00:01   #9 (permalink)
Rookie

Domyślnie

Mam 173 cm wzostu i chodze w 69 lub 75 kg. Przewaznie boksuje z wyzszymi. Podstawa walk jest ruchliwosc, balans cialem. Akcje powinienes rozpoczynac lewymi prostymi. Nastepnie prawy prosty i cisoy na kopus najlepiej lewym sprawdzis watrabe, za prawym lokciem przeciwnikia. Nastepnie w 3 rundzie wchodzic w poldystans prostymi bic kilka na korpus i wychodzic sierpowymi na szczeke. Zawodnik nizszy musi wywierac caly czas presje na przeciwniku, caly czas stoping, zachodzenie. A przede wszytskim musi byc wytrzymaly na szybkie tempo walki i silny fizycznie zeby moc powalic... Pozdrawiam
champion-2003 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-12-04, 14:03   #10 (permalink)
Rookie

Domyślnie

świeta prawda!;]
tez mam... 173 wzrostu walki z wyzszymi to jest 90% moich walk. w kazdym razie, nigdy nie jest łatwo. ale przynajmniej mozna sie rozwijac
rybaaaaa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania