stare 17-09-03, 00:07   #1 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Opis techniki i treningu bokserskiego

Pod poniższym znajduje się najwększe kompendium w polskim necie, a dzięki uprzejmości Pako wkrótce będzie jeszcze więcej.

Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

Szybszy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-11-03, 17:48   #2 (permalink)
journeyman

Domyślnie

No, no żeście się postarali :grin: ! ! !
BRAVO CHŁOPCY, JESTEŚCIE WIELCY! ! !
Szacunek i pozdrowienia.
imported_Paweł M jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-12-03, 17:16   #3 (permalink)
Rookie

Domyślnie

hej jak można siągnąć(nie wiem w pdfie...)całą tą zawartość na dysk?pozdrawiam
Pawell jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-12-03, 12:30   #4 (permalink)
Rookie

Domyślnie Trening siłowy

Tu jest mało o trenigu siłowym ,wiec postanowiłem coœ napisać na podstawie swojego doœwiadczenia 3 letniegu w treningu siłowym.
Zdaję sobie sprawę, iż większoœć z Was trenuje w bardzo specyficzny, „kulturystyczny” sposób: wykonujšc w pojedynczej serii od 6 do 12 powtórzeń. To prawda, że taki system jest najlepszy przy tzw. treningu na masę, jest jednak pewien problem – dotykajšcy moim zdaniem 90% populacji trenujšcych: brak różnorodnoœci.

Organizm ma doskonałe zdolnoœci adaptacyjne. W praktyce oznacza to, że trenowanie w taki sam sposób dłużej niż 8-12 tygodni powoduje zejœcie ze œcieżki wzrostu. Żartobliwie można powiedzieć, że tak jak cycling jest doskonały w przypadku sterydów tak cycling jest niezbędny w przypadku treningu.

Trening, który chciałbym w skrócie omówić jest specyficznym systemem. Opiera się on na zastosowaniu maksymalnych obcišżeń w celu pobudzenia układu nerwowego.

Oto schemat – czas trwania: 12 tygodni.

Liczba serii Liczba powtórzeń
Tydzień 1-3 5 5
Tydzień 4-6 6 2-4
Tydzień 7-9 2 6-8 do upadku
Tydzień 10-12 5 5-4-3-2-1

Tydzień 1-3

Uwaga: ciężar jest bardzo ważny – ale należy odpowiednio go dobrać! Pamiętaj o odpowiednim tempie wykonywania ćwiczeń. W tej fazie obowišzuje tempo: 402: 4 sek. opuszczanie ciężaru, 0 sek. maksymalne naprężenie, 2 sek. unoszenie ciężaru (podaję na przykładzie wyciskania sztangi). Odpoczynek pomiędzy seriami: 2 min. Dobrym pomysłem jest stosowanie superserii na partię antagonistyczne.

Tydzień: 4-6

W pierwszym tygodniu dobierasz ciężar, którym jesteœ w stanie wykonać 6 serii po 2 powtórzenia. W następnych tygodniach nie zwiększasz ciężaru, ale starasz się dojœć do poziomu, w którym będziesz w stanie wykonać tym samym ciężarem również 6 serii ale już po 4 powtórzenia. Dopiero wtedy możliwa jest zmiana ciężaru. Wydłużeniu ulega przerwa między seriami: do 4-5 min. Tempo 501.

Tydzień: 7-9

Uwaga: poprzednie fazy zakładały wykonywanie od 10 do 12 serii na każdš grupę mięœniowš. Pamiętaj – gdy dojdziesz do poziomu 8 powtórzeń w serii należy zwiększyć obcišżenie. Trenować do absolutnego upadku – 2 ostatnie powtórzenia powinny być wymuszone. Należy wykorzystać partnera treningowego.

Czyli 2 serie po 6-8 powt. Tempo 302. Odpoczynek 90 sek.

Tydzień: 10-12

Przerwa między seriami: 120 sek. Tempo jak poprzednio.

Wskazówki do treningu z maksymalnymi ciężarami:

Pamiętaj o prowadzeniu notatek treningowych.

Odpoczynek i dieta – abecadło każdego kulturysty.

Zwracaj uwagę na odpowiedniš motywację.

Dokładne wykonywanie powtórzeń jest rzeczš nieczęsto spotykanš na siłowniach. No cóż każdy chciałby wycisnšć parę kilogramów więcej. Uwierzcie mi jednak: rzucanie ciężarami, „kopanie” przy unoszeniach na dršżku i inne „chwyty” nie majš zupełnie sensu.

Byłbym wdzieczny ,gdyby ktoœ dał mi specjalistyczny trening boskerski na poprwe wytzymałoœci ,szybkoœci i kondycji.

Z góry dziekuje
PiotrZ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-04-04, 15:09   #5 (permalink)
Rookie

Domyślnie

witam!
Nie moge jeszcze zaczynac tematow wiec podklajem sie pod ten,wybaczcie.
Mam dosc specyficzna sytuacje: jestem na kilka miesiecy we wloszech na studiach.Przyrzeklem sobie ze przez ten czas nie zmietkne,ale uwierzcie mi-u makaronow trudno o to.
Otoz chodze tu na boksik,bardzo dziwny-1,5hgimnastyka(bieganie,stretching,koordynacja,pom pki,brzuch itd,wiecie sami).To jest akurat ok,a raczej byloby,gdyby nie to ze potem kto chce zaklada rekawice i wali sobie ,a instruttore czasem cos poprawia,czasem bierze na ring niektorych i tanczy z nim tam wrzeszczac niemilosiernie.Zadnych technik w parach,nic,tak jak pisalem-CZASEM bierze instruktor NIEKTORYCH. Jak ja mam sie do cholery dystansu,reakcji w ogole nauczyc?Kondycje sobie najwyzej tu wyrobie.
Ale moje pyt jest tylko posrednio z tym zwiazane. Otoz chcialbym wiedziec jak to zrobic zeby po tej gimnastyce i na tym marnym studenckim zarciu nie schudnac na wior u tych makaronow, czyli 1 zdaniem:
JAK UZUPELNIC 3DNIOWY TRENING "BOKSERSKI" CWICZENIAMI W DOMU?
Zamierzam zrobic sobie improwizowana sztange,ale raczej nie dam rady wystrugac niczego ciezszego niz 15kg.Myslalem o kompleksie sztangowym (
Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

) ,moze dorzucic cos-pompki (w jakich seriach,jaki rozstaw rak...?).
OGOLNIE - JAK CWICZYC PRZY MARNYM (ZEROWYM) SPRZECIE ZEBY ZA BARDZO NIE STRACIC MASY (a na silownie tu nie pojde z 2 powodow: 1drogo jak w ...Unii Europejskiej, 2:zanim zaczalem chodzic na boksik w Polsce chodzilem na silke i robilem typowa mase;zajelo mi dobrych kilka mccy zanim pozbylem sie "usztywnienia" calego ciala na skutek pakowania).
Wybaczcie przydlugi post,licze na odpowiedzi,dzieki,pozdro z pieprzonych WLoch gdzie euro rzadzi umyslami,pzdr
rbJan
rudeboyJanek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-04-04, 17:57   #6 (permalink)
challenger

Domyślnie

Witaj,

Nie za bardzo wiem co chcesz ćwiczyć w domu - szybkość, masę? Przez kilka miesięcy różne wersje pompek i podciągania powinny Ci wystarczyć chyba.
Szybszy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-04-04, 18:46   #7 (permalink)
contender

Domyślnie

Straty masy, przy twoim systemie treningu sa nieuniknione, ale można je nieco zredukować. Podstawa to dieta, powinieneś zaopatrzeć się w jakieś dobre źródło białka, same makarony to doskonałe źródło węglowodanów i też powinieneś sporo ich spożywać.
Co do treningu, to niestety z typowo masowego, musisz przestawić się na trening zwiększający wytrzymałość mięśniową.
Jeżeli zaopatrzysz się w sztangę to możesz wykonywać:
przysiady, ugięcia ramion ze sztangą, wyciskanie nad glowe.
Jeżeli załatwisz jeszcze ławeczką to dojdzie ci jeszcze wyciskanie leżąc.
Sztangielki, to wiadomo: rozpiętki, ugięcia ramion, wyciskanie na triceps itp.
Ja bardziej stawiałbym na dietę niż przejmowałbym się treningiem.
dr.ira jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-06-04, 20:01   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

jak nie stać cie na sztangielki to polecam.
Pompki,drążek i pompki na poręczach.
Pompki najlepiej robić w wąskim rozstawie blisko klaty do upadłego po pompkach drążek na cała rozwartość rurki rozstaw rąk.
Na zmiane pompki zwykłe z tymi na poręczach poręcze można zastąpić zwykłymi krzesłami.Tak z 6 seri dziennie i gwarantuje ,że będą efekty.
Dieta wiadomo wysoko białkowa 2g/1kg masy ciała.
Jak nie będzie cię stać na odrzywke białkową polecam mleko w proszku
(odtłuszczone)wiem ,że ma tą laktoze ,ale jak ciążko trenujesz to napewno nie załapiesz tłuszczu.A z tymi workami to rób se seria 4 po 2 min i 1 min przerwy.(j*e*B) trenera jak nie chce cię trenować patrz na lepszych i od nich się ucz.Przychodź regularnie na sparingi tam się nauczysz wyczucia dystansu(nie martw się jak będą ci obijać ryja,jak wejdziesz w wprawe to ty będziesz punktował.
No i skończyłem
pigwus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-08-04, 17:20   #9 (permalink)
Rookie

Domyślnie

witam wszystkich!!! jestem nowy na tym forum i mam dylemat. Cwiczyłem na siłownii około roku czasu i jakies tam efekty sa, ale chciałbym tez zaczac cos boksowac (ale tak we własnym zakresie bez trenera bo akurat nie mam mozliwosci). POsiadam worek i refleksowke noi chodze na siłownie. Chcialbym zebyscie pomogli mi ułozyc jakis plan treningowy taki zeby poprawil szybkosc, sile, i wytzrymałosc. po prostu jestem cienki w walce bo nic nie trenowałem oprucz silownie ale to sie chyba na wiele nie przydaje i chce zebyscie mi pomogli cos z siebie zrobic. prosze o jakis planik uwzgledniajocy trning na worku noi siłownie. Z gory dziekuje. pozdro jesli to pomoze to waze 70 kilo i mam ok 180 cm wzrostu
imported_d3inx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-08-04, 19:35   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Uh jak ciwczysz na siłowni pewnie jesteś wolny jak ślimak.
Dam ci rade nie cwicz bicepsu (za bardzo)
(szybkość troche się poprawi).Naucz się techniki bokserskiej od podstaw.
Rozruszaj troche ręce i się porosciągaj.
15 min rozgrzewka rozciąganie itp.4x2min nawalanie w worek bokserski z 1 min przerwą.3xskakanka 1 min przerwa przy każdej turze.
Walka z cieniem 2x.(lub rzuty pilka lekarska 10 x30 15 sec przerwy)
No i parterówka czyli rozciaganie,brzuszki,pompki,podciąganie.
Najlepiej będzie jak rzucisz siłownie albo ograniczysz się do podstawowym cwiczeń.Ławeczka w wąskim rozkładzie,motylki(na maszynie).wyciskanie za pleców.Ogólnie cwiczenia na triceps,mięsnie ramion,przedramienia.
Mięśnie skośne brzucha,troche barki i plecy.
pigwus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania