boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Trening bokserski (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/)
-   -   Urazy i kontuzje (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/3363-urazy-i-kontuzje.html)

pigwus 17-07-04 19:50

Też miałem coś takiego na początku ,ale jak z biegiem czasu będzi ci się to zdażać coraz rzadziej.Takie rany o ,których mówiłeś goją sie z koła 3 tygodnie.Jak chcesz szybszej regeneracji polecam sterydy.
Takie jakie lekaż daje na recepte:)

lucasz 17-11-04 10:26

Jak juz chodzi o urazy to niech ktoś powie mi co jest z moim barkiem. Na wakacjach miałem ciężki wypadek. Miałem między innymi wyłamany barki.
Teraz lewa ręka przy podnoszeniu boli mnie jak szlag, a najgorszy to nie jest ból tylko to że ręke dam rade podniesć na pewną wysokość i wyżej nie pójdzie. Tak jakbym miał jakąś blokadę. Może mi ktoś powiedzieć co ja mam robic i czy to jakimiś ćwiczeniami da rade wyeliminować czy trzeba iść do specjalisty?

daglas 17-11-04 12:31

Najpierw udaj się do lekarza i dowiesz się co jest z ręką, a dopiero później będzie można pomyśleć nad tym jak temu zaradzić. Chodzi o to, żeby czegoś nie spieprzyć jeszcze bardziej.

pigwus 17-11-04 13:26

Nie pomyślałeś o tym wcześniej?żeby pójść do lekarza?

imported_KARQL 18-11-04 15:10

jak miales wylamane barki to wiadome ze bedziesz mail opory itp. to tak samo jak palca wybijesz to nei odrazu ci sie bedzie calyzginal

imported_Bushi 18-11-04 22:20

Na siniak na twarzy, limo czy jak kto woli piz... pod okiem najlepsza jest pasta do zebow. Zwykla dziecieca pasta do zebow. O ile oczywiscie nie jest to 3 godziny po uderzeniu. Najlepiej na jak najswierzaszy siniak nalozyc troszke pasty, trzymac nie wiecej jak 20 - 30 min. Wazny jest ten czas bo pozniej mozena miec tylko kawal miesa pod okiem, jak wiadomow pasta ma dosc silne wlasciwosci bakteriobojcze i skorozrace:) Mam teraz spuchnieta noge od kopniecia i na bol pomogla mi masc Fastum. Noga spochnieta, ale nie boli.

pigwus 19-11-04 08:04

Nie słyszałem jeszcze o tym sposobie z pastą ciekawe:)
JA osobiście używam lodu:)

imported_Bushi 19-11-04 08:21

Oczywiscie lód na wszystko dobry. Ja niestety nie mialem ostatnio lodu i noga spuchla jak bąk. Polecam lód!!

Ramzes 28-04-06 17:41

Mam pytanie. Kiedyś mocno pizgnałem w ściane(%;)) i zrobił mi sie jakby krwiak na pięsci tak od góry w miejscu gdzie jest kosc małego palca. Potyem w czasie treningu czasem a czasem w innych okolicznosciach znów mi sie odnawiało to. I tak wczoraj znów przy pewnej okazji mocno uderzyłem i znów mio to wywaliło. Tak jakby skura podeszła woda jest to sine w plamki. Kosc chyba nie jest naruszona ale nie wiem czego za każdym razem jak mocniej walnę o cos twardego ta cześcia reki takie cos mi sie robi?

Tissot 29-04-06 00:39

jest takie złamanie - nazywa się "bokserskie" - jest to złamanie V-tej Kości śródręcza z zagięciem dodłoniowym odłamu dystalnego. Towstaje to wtedy gdy głowna sił uderzenia jest tej wysokości a nie II -III kość. Musiałeś lekko trafić uszkodzic okostną jedynie bo ze złamaniem - nie dał byś rady nic zrobić. Dobre na krwiaki jest maść - Lioton 1000 j. bez receptry sie ja kupuje i dwa razy sie wciera ale zawsze bezpośrednio po urazie lód woda lód - 15 min. zeby zatrzymać krwawienie.

Moja osobista rada uderzaj prawidłowo !!!

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:38.