boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Trening bokserski (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/)
-   -   Urazy i kontuzje (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/3363-urazy-i-kontuzje.html)

Thorgal 14-03-08 10:41

Re: Urazy i kontuzje

Cytat:

Napisał Ramzes
Bokser rozumiem, że pojawił sie krwiak, dość sporych rozmiarów. Ja tak miałem dwa razy: raz z kostką mełego palca prawej dłoni, a raz z kostką wskazującego również prawej. Długo mi to znikało i bolało również długo, potem okazało się że w przypadku tego małego palca kość mi się "wbiła" o jakies 2 mm. Teraz to miejsce jest o wiele bardziej podatne na kontuzje i co jakiś czas jak nim natrafie niefortunnie krwiak znów sie pojawia. W każdym razie-okładaj czymś zimnym, smaruj altacetem. Wkońcu pewnie wybierzesz sie do lekarza, ale jak znam życie nic Ci nie poradzi-trzeba czekać. Cierp ciało jakeś chciało :p

Ramzes, z całym szacunkiem ale skąd pewność, że to jest krwiak. Ok, prawdopodobne, ale Bokser napisał tylko o "opuchliźnie" a diagnostyki nie zrobił.

Duży krwiak można odbarczyć.

Bokser 14-03-08 10:48

Panowie nie znam sie za bardzo, ale krwiaka tu nie widze ;) Po prostu mam spuchniete (dzisiaj juz nawet troszke mniej)... Altacet mam, ale nie lubie tego smrodu, dlatego pytalem czy znacie jakies inne preparaty :)

eLDeZet 15-03-08 22:16

Cytat:

Napisał Ramzes
Póki co idź na masaż najlepiej, a w domu niech ktoś Cię naciera taka maścią [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Bardzo dobra-polecam. Mozesz też przejsc sie na basen popływać trochę żabką. A jak Ci sie troche uspokoi to zacznij wzmacniać dolne mięśnie grzbietu ćwiczeniami na odpowiedniej ławeczce oraz wzmocnij mięśnie brzucha-one też trzymaja kręgosłup

Dzięki za dobrą rade. Napewno skorzystam.

taurian 17-03-08 14:17

mam podoby problem jak kolega wyżej odczuwam bul w kości ogonowej tam są takie 2 wystające kosti jadna mnie tak nawale że nimogłem chodzic ale ból juz jest bardzo malutki

mógłby mi ktos podac jakies ćwiczenia wzmacniające tamde okolice bendę wdieczny

Ramzes 21-05-08 19:45

Siłuje sie tak półzawodowo na reke ;) . Jakieś 3 lata temu miałem taka sytuację że gościu na zawodach udwiesił sie całym ciałem na mojej ręce ale przetrzymałem to jakims cudem, przegiąłem go i wygrałem. Pojawił sie niestety taki piekący ból na złączeniu bicepsu i przedramienia. Od tamtej pory na różne domowe sposoby próbowałem coś z tym zrobić-smarujac itd. Ostatnio kontuzja odnowiła mi się po raz kolejny a ból był tak silny, że nie mogłem sie nawet podpisać. Promieniował w górę reki do barku i aż do dłoni. Co to za kontuzja i jak mozna ja wyleczyć? Czy konieczne bedzie leczenie operacyjne? Bardzo proszę o poradę

Thorgal 21-05-08 23:49

Cytat:

Napisał Ramzes
Siłuje sie tak półzawodowo na reke ;) . Jakieś 3 lata temu miałem taka sytuację że gościu na zawodach udwiesił sie całym ciałem na mojej ręce ale przetrzymałem to jakims cudem, przegiąłem go i wygrałem. Pojawił sie niestety taki piekący ból na złączeniu bicepsu i przedramienia. Od tamtej pory na różne domowe sposoby próbowałem coś z tym zrobić-smarujac itd. Ostatnio kontuzja odnowiła mi się po raz kolejny a ból był tak silny, że nie mogłem sie nawet podpisać. Promieniował w górę reki do barku i aż do dłoni. Co to za kontuzja i jak mozna ja wyleczyć? Czy konieczne bedzie leczenie operacyjne? Bardzo proszę o poradę

Mogłeś zerwać jakiś przyczep, albo poszła powięź, choć to nie moja działka. Sugeruję odwiedzić dobrego ortopedę sportowego, który zrobi USG. Tego typu kontuzje często nawracają.

The Executioner 03-08-08 19:01

Panowie troche biegam i od jakiegoś czasu kolana daja mi sie we znaki. Co możecie poradzic?

Ramzes 04-08-08 17:28

Glukozamina olimpu, jesc duzo miesnej galarety, moze jakies smarowidlo, ewentualnie jakies usztywniacze

The Executioner 04-08-08 17:31

Cytat:

Napisał Ramzes
Glukozamina olimpu, jesc duzo miesnej galarety, moze jakies smarowidlo, ewentualnie jakies usztywniacze

Dzięki Szefie ;)

gregoriu$ 04-08-08 20:54

Jeżeli to tylko przemęczenie to Ramzes trafił w 10.Ja również biegam i też czasami odczuwam ból kolan.Glukozamina no dobre rozwiązanie.Mimo że bieg jest czymś dodatkowym jeżeli chodzi o mój trening to życzę Ci Executioner wszystkiego dobego.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:32.