stare 06-12-14, 21:26   #1 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Jak poprawić stabilność nadgarstków?

Witam, mam problem z nadgarstkami. Konkretnie chodzi o jedną sytuację - zadawanie ciosu prostego. Przy sierpowych jest ok, chyba że na jakichś naprawdę 101% siły, ale jeśli o chodzi prawy prosty, to gdy mocno biję go na worek (na tarczach nie ma problemu, ale gdy ćwiczyłem na tajskich w domu, i partner naprawdę mocno je trzymał, to również się to powtarzało), po prostu boli mnie nadgarstek, i próbuje się przekrzywić. Polecicie jakieś ćwiczenia na wzmocnienie tegoż? Przeszkadza mi dosyć mocno ta wada. Boję się że kiedyś w walce złamię rękę w nadgarstku przez to. Tarcze i worek to pół biedy, bo mogę się skupiać na zadaniu ciosu jak najbardziej prawidłowo, i na tym żeby napiąć mięśnie przedramienia tak mocno jak tylko się da. W trakcie walki wiadomo, jest inna sytuacja i nie ma miejsce na skupianie się na tym żeby cios był prawidłowy - działać muszą odruchy.

Adept89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-12-14, 22:10   #2 (permalink)
champion

Domyślnie

mam podobny problem ale z ciosami sierpowymi. nie moge trzymac dloni do wewnatrz przy zadawaniu ciosu bo nadgarstki chce rozerwac. bol znika gdy zadaje cios majac nasade skierowana w dol.
Z uderzeniami prostymi zero problemu.

Nie ma mozliwosci tak zadawac ciosow gdy jest taki bol. dyskomfort zbyt duzy zeby moc sie skoncentrowac na technice. Skutecznosci. To jak zawodnik ktory w trakcie cos tam zlamie w dloni albo cos. No bic moze bo czemu nie. na sile wszystko mozna ale myslisz o tym i jest lipa.
Nie mam pojecia jak ci pomoc bo co mozna zmienic w ulozeniu nadgarstku przy ciosie prostym?
przy ciosie sierpowym mozesz i w moim przypadku podzialalo chociaz dziwne sie zadaje cios.
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-12-14, 23:30   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

no Taszun, ale sierpowy nasada w dól to troche lipa no nie? mozna ewentualnie zadawac majac nadgarstek pod katem mniej wiecej 45 stopni, inaczej technika cierpi. W ogole nadgarstki to problematyczna sprawa, delikatne sa bardzo ale z reguly zla technika powoduje te problemy. nie tylko w boksie ale dzwiganie ciezarów czy w ogole praca fizyczna, za duze przeciazenia. Pierwsze to skonsultowac technike, jak jest ok to radze RTG i ew lekarz bo inaczej problem sie tylko poglębi.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-14, 15:19   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

ano lipa. na worku nie mam problemu ale na tarczy nie idzie normalnie zadawac ciosu

stare 08-12-14, 22:32   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Trzeba dużo konia walić raz jedną raz drugą, mi to pomaga .
Andre Ward jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-14, 23:30   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

to chyba wada genetyczna albo jakas przypadlosc. na silowni jest sporo chlopakow ktorzy nie sa w stanie wykonywac niektorych cwiczen, np uginania ramion sztanga-nadgarstki na to nie pozwalaja,musza uzywac sztang lamanych.

ja bym polecil mocne rozgrzewanie nadgarstkow, moze jakies cwiczenia (sporo tego jest) i rozciaganie miesni przedramion. zawsze tez mozna isc na jakiegos rentgena czy cos,moze masz jakas wade wrodzona...
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-12-14, 10:45   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Andre Ward Zobacz post
Trzeba dużo konia walić raz jedną raz drugą, mi to pomaga .
wal dwa na raz. podejrzewam ze efekt moze byc jeszcze lepszy.

stare 09-12-14, 12:24   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
wal dwa na raz. podejrzewam ze efekt moze byc jeszcze lepszy.
hahaha bezczelny Szacuncio

A tak poważnie to prawdopodobnie jest to zespół cieśni nadgarstka, to trzeba leczyć idźcie do ortopedy.
Andre Ward jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-01-15, 13:37   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

Nie tyle do ortopedy ile do lekarza specjalisty- sportowego który obejrzy nadgarstek i stwierdzi czy faktycznie jest to uraz o którym mowa powyżej. Daj znać jak będziesz już po wizycie.
Fightsklep_pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania